Pri kamarátkynom porode. Pomôžte mi sa rozhodnúť

franti
7. lis 2007

Ahojte. Dnes za mnou prišla kamarátka a poprosila ma, či by som nechcela ísť s ňou k porodu. Je druhýkrát tehotná a jej prvý porod bol jeden z tých horších, takže jej manžel odmietol ísť s ňou k druhému porodu, dostal strach. Odmietla ju aj jej mamina. Na jednej strane ma to potešilo, že mi tak doveruje, že tam chce mať mňa, ale na druhej strane ma to aj zaskočilo. Neviem totiž, či by som zvládla cudzí porod. Ale je mi jej ľúto, že by to musela prežívať sama a tiež by jej nemal kto vyfotiť miminko. A viem, že mne veľmi pomohlo, že som pri porode syna nebola sama. Povedala som jej, že si to rozmyslím. Neviem sa rozhodnúť aj kvoli tomu, že v tej dobe by som už mala byť aj ja tehotná (ak teda všetko pojde podla plánu) 😉 a neviem, či by mi porod v priamom prenose psychicky pomohol. 😅 Máte niektorá z vás skúsenosti s cudzím porodom? Budem rada, ak mi napíšete váš názor, možno mi to pomože sa rozhodnúť. Dik!

franti
autor
7. lis 2007

nikka 😀 😀 😀

mirulka...no drzim palce, aby sa ti ho podarilo presvedcit. 🙂

franti
autor
7. lis 2007

no to su fakt zazitky...niektory doktory su fakt "mily" 😒

nikka.vo
7. lis 2007

no jako, já jednou jela s dominikem do podolí na rehab a parkovali jsme pod oknama porodních sálů a jak tam ta jedna řvala??? 😕 😕 😲 😲 😲

chápu, že to někomu uleví, ale mě by hanba fackovala 😖

franti už jse poradili 😉

mirulka
7. lis 2007

NO snad jo na mímo čeká takovou dobu tak snad si to nenechá ujít!! Pořád mě zlobí a říká ne, ale co já bych si tam sama počala! Ale u nás v Ltm je praxe v porodnici taková, že manžela tě nechají zavolat až tak před porodem, takže spíš doporučují vydržet co nejdéle v domácím prostředí, aby tam mohl být s tebou od začátku po příjezdu do porodnice.

slevik
7. lis 2007

Franti - to nic moc 😖 ale na druhou stranu, bude to druhej porod, tak by to mohlo jít rychlejc 😔 😅
Nikouši - nic proti, ale ona ti je nějaká hanba asi u pr..., když trpíš jak pes 😝 Já teda neřvala, ale dokážu to pochopit 😎

mirulka
7. lis 2007

To jsem taky jednou nikka zažila. Moje ségra rodila v Roudnici nad Labem a byli jsme za ní na návštěvě a ona měla pokoj skoro vedle porodního sálu a tam jedna řvala na celou chodbu, že to bylo slyšet až přes dveře. Pak mi došlo proč tam mají cedulku zákaz dětem!!

franti
autor
7. lis 2007

no ja som mala stastie, ze manza tam so mnou mohol byt hned od zaciatku ako sme prisli do porodnice, inac by som sa tam zo zaciatku unudila...a nakoniec v tom "najhorsom" som bola rada, ze mam komu mackat ruky od bolesti... 😀

nikka.vo
7. lis 2007

no, Evíku, já taky rodila...víš? 😀 😀 😀

a věř, že bych neřvala ... já trpim tiše a nikdy nedávám bolest najevo 😔

alcatko.j
7. lis 2007

ja rvala 😝 😀 😀 😀 😀 ne nijak brutalne, spis jen tak tlumene a slysel me jen jirin, a spis to bylo takovy malinky kviceni, kdyz ta mrcha prichazela a trapila me 😀 jako kontrakce krizova hnusacka pitoma fujtajblova 😀 😀 😀 😀 😝

Ale vedle maminka ta rvala jak das a ja jsem sirikala, ze ta asi umre 😅 Neumrela a pak semnou byla na pokoji, i s Viteckem 😵

franti
autor
7. lis 2007

mirulka...ja ked som chodila na tehotenske cvicenia a rozne predporodne kurzy, tak nam v ramci toho ukazovali porodne saly...a prave tam jedna nastastie len vzdychala...ale stacilo mi to...vtedy som povedala, ze rodit nejdem... 😅 no ale musela som 😀

alcatko.j
7. lis 2007

Videly jste jak rodila v Pratelich ta byvala pritelkyne chandlera?ted nevim, jak se jmenuje...rodila zaroven s rachel..no tak jsem kvicela jak ona, trosku min 😀 😀 😀

yenn
7. lis 2007

Janice 😉

slevik
7. lis 2007

Miru - teda nic proti, ale tam je pak manža skoro na nic 😒
Franti - taky jsem byla ráda, že mám s kým luštit a skákat na balonu 😀 Vůbec, to byla pohoda, že tam člověk nebyl sám 😵 . No a ruku jsem mu pomačkala jen trošku, měla jsem asi dvě hrůzný kontrakce (pak už se šlo na věc) a to mě bylo jedno čí ta ruka je 😀.
Niko - já ti věřím, ale mám pochopení i pro druhý 😉 Někdo to prostě potřebuje nebo to jinak neumí... 😎

franti
autor
7. lis 2007

alcatko... 😀 tak to dufam, ze min...som rada, ze nemusim ist k tvojmu porodu 😉 😀

yenn
7. lis 2007

Nikki, ja jsem taky myslela, ze nebudu rvat...nikdy nervu, ja jsem stydlivka a taaak 😔 Jsem si myslela, ze budu jen potichu kurvovat, ale myslim ze jsem trosku rvala...ne nahlas, nikoho jsem teda nevolala, maminku ani boha 😅

franti
autor
7. lis 2007

no ja vobec neviem, ci som rvala, myslim, ze nie, ze som len vzdychala...no ale spytam sa manzu 😅 😀

alcatko.j
7. lis 2007

franti 😀 😀 😀 jezsi, o hodne min, ale proste jsem nervala, ale tak si trosku vzdy pri te mrse kvikla 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ted si myslite, ze jsem dement 😀 😀 😀 ale ja prisaham na holou pipinu(kdyz jsme u toho porodu)ze fakt jenom trosku a o hoodne miiin jak ta v Pratelich 😀 😀 😀 😀

franti
autor
7. lis 2007

alcatko...ved v poho 😀 len ten jej hlas v pratelych, to bola hruuuuuuza 😀 😀 😀

alcatko.j
7. lis 2007

ja sem par kurev rekla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale to kdyz jsem byla sama, pred porodem v noci, kdy jsem se sama samotinka vyrovnavala na pokoji s krizovyma bolestma, tak jsem rikala vzdy u kazde:"kurva doprdele, ja se asi poseru, paneboze at uz to skonci.." 😅

nikka.vo
7. lis 2007

slevajz... já napsala že chápu, že to někoho uklidní, ale že MĚ by hanba fackovala 😉

takže názor máme obě stejný, jen ty to překrucuješ 😀 😀 😀 😀

no je pravda, že nakonec jsem netlačila, ale řvete u kontrakcí, ne? Ne u tlačení??? 😕

abych byla v obraze 😎 😕

alcatko.j
7. lis 2007

franti 😀 😀 😀 a a a áááááá 😀 😀 😀

alcatko.j
7. lis 2007

pri tlaceni jsem delala "uuuuhhhhhmmmmmm" 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
7. lis 2007

jako křížový bolesti jsou asi pěkný svinstvo 😲 😲 😲

gedren
7. lis 2007

Ja bych urcite sla, kdyby me o to kamaradka pozadala, pokud bych zrovna nemela sama 2 tydny pred terminem nebo doma maly mimino nebo tak neco. Taky bych to pokladala za cest a prece bych v tom tu chuderu nenechala. Sama tak trochu uvazuju,jestli az budeme klopit dalsi mimco, nebude jednodussi vzit si tam nejakou kamosku, nez shanet hlidani pro Helcu 🙂 (protoze kdyz manzel nebude muset bejt se mnou, bude moct bejt s ni). Ale buhvikdy k tomu dojde 🙂

Alcatko to moc pekne popsala, ze zkusena matka nebude mit blby kecy a bde bez reci podavat piti a tak 🙂

alcatko.j
7. lis 2007

gedren, ty ses uzasna, klopit dalsi mimco 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
7. lis 2007

Alčo...mlč, prosim tě radši 🙄
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

franti
autor
7. lis 2007

alcatko...ty si fakt super, ze si pamatas ake zvuky si kedy vydavala 😀 ...ja si len pamatam, ze som bola dost mimo od toho tlacenia a ked som uvidela maleho tak som stale dookola opakovala "aky je modry, aky je modry, aky je modry"...pediatricka zo mna bola hotova a hovori nie je modry a ukazala mi nejaku modru farby...a ja zase" aky je modry, aky je modry"....ako magor 😅

yenn
7. lis 2007

Ali, to jsi mela podobny slovnik jako ja....kdyz jsme jeli do porodky a ja mela nepretrzite bolesti, tak jsemvlastne nic jineho nez sproste slova nerikala....joooo jeste "tohle neni pro me takova bolest, co me to napadlo, jsem krava pitoma kurva to je bolest"

nikka.vo
7. lis 2007

tvoje uuuuuuuuuhhhhhhhhhmmmmmmmmmmm 😀 😀 😀 😀 😝

alcatko.j
7. lis 2007

holky, jako, prijemne se zase bavim, ale musim jit spat, nelis nezajima, ze je tu sranda a rano zase vstava v 5, takze cus a brzy na "psanou" 😀 😀 😀

Nikkino, tobe pusu, kdyz budes ta moje manzelka 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru