Pri kamarátkynom porode. Pomôžte mi sa rozhodnúť

franti
7. lis 2007

Ahojte. Dnes za mnou prišla kamarátka a poprosila ma, či by som nechcela ísť s ňou k porodu. Je druhýkrát tehotná a jej prvý porod bol jeden z tých horších, takže jej manžel odmietol ísť s ňou k druhému porodu, dostal strach. Odmietla ju aj jej mamina. Na jednej strane ma to potešilo, že mi tak doveruje, že tam chce mať mňa, ale na druhej strane ma to aj zaskočilo. Neviem totiž, či by som zvládla cudzí porod. Ale je mi jej ľúto, že by to musela prežívať sama a tiež by jej nemal kto vyfotiť miminko. A viem, že mne veľmi pomohlo, že som pri porode syna nebola sama. Povedala som jej, že si to rozmyslím. Neviem sa rozhodnúť aj kvoli tomu, že v tej dobe by som už mala byť aj ja tehotná (ak teda všetko pojde podla plánu) 😉 a neviem, či by mi porod v priamom prenose psychicky pomohol. 😅 Máte niektorá z vás skúsenosti s cudzím porodom? Budem rada, ak mi napíšete váš názor, možno mi to pomože sa rozhodnúť. Dik!

nikka.vo
7. lis 2007

to leckterý chlap neustojí vidět to live 😖 zepředu 😒

franti
autor
7. lis 2007

no je pravda, ze moj chlap tiez planoval stat u hlavy, no nakoniec mi drzal nohu a teda videl vseeetko...a ma z toho zazitok do konca zivota 😅 😀

mirulka
7. lis 2007

No jasně já si představuji ten diskopříběh!

No mýho manži bratránek byl u porodu a když se malej Míša narodil tak ho šel fotit jak ho mejou a tak a vracel se k manželce a viděl to co vidět neměl, ale naštěstí on je taková silná povaha, že to teda ustál, ale do dneška tomu říká tunel!!

slevik
7. lis 2007

Jo a já viděla asi osm porodů, kdy jsem stála u nohou a v pohodě 😀. Ale ono si myslím, že je horší to předtím, jakože kontrakce, i pro doprovod 😒

mirulka
7. lis 2007

no franti tak to je dobrej teda

franti
autor
7. lis 2007

mirulka 😀 chudak chlap 😅 😉

yenn
7. lis 2007

Mirulka, to je jeste dobry......muj kamarad to popisoval jako neco, kam se da zasunout cela PET lahev 😅

slevik
7. lis 2007

Franti 😀
Miru 😀
Tak u nás se stálo běžně u hlavy 😵 Nohy jsem si držela sama 😀

mirulka
7. lis 2007

No to jo teda!!

No to vím od mojí ségry, že kontrakce a to před samotným porodem je nejhorší jinak samotný porod byl v pohodě!!

franti
autor
7. lis 2007

slevik...a porodila si potom v pohode ako vidim... 😅 nemala si strach?
mimochodom registrovala si sa presne v ten den ked som rodila 😀

slevik
7. lis 2007

Franti - jj, v pohodě 😉 A to jsem viděla i "hysterické" maminy, jak trpí apod., ale pravda je, že to si moc nevybavuju 😎 . Spíš si vybavuju, jak jsem vždycky stála mezi nohama s pusou dokořán a v duchu si říkala "zázrak" 😵

mirulka
7. lis 2007

No a vypráví o tom docela do teďka a to muž teď v listopadu budou dva roky!! A nějak ho to nepoznamenalo si myslím!! Ale říkal, že to bylo teda hustý fakt pořádnej tunel a dělal si srandu, že ještě pomáhal doktorovi zašívat, aby mu tu dirku udělali trošku větší. No ještě prý tam s ním byla na porodním sále sranda. Tak to je fakt borec po tom co tam viděl!!

alcatko.j
7. lis 2007

yenn, pet lahev 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

viona
7. lis 2007

když za mnou manžel přišel na porodní sál,stihl to akorát,když jsem měla kontrakci,se prý chudák úplně zhrozil,když mě viděl,ale ještě,že tam byl,mezi kontrakcema jsem usínala,tak by mě tam PA asi našla ležící na zemi,jak bych sebou sekla,tak mě hezky na balonu přidržoval,a když se Víťas dral na svět,stál u hlavy a viděl to taky docela detailně,naštěstí to všechno hezky ustál 😀 😝

mirulka
7. lis 2007

Hm a nebo taky vjezd do pískovny!!To jsem taky slyšela od jednoho tatínka!! Bych tam chtěla vidět je!!

franti
autor
7. lis 2007

mirulka 😀
no moj chlap kazdemo rozprava, ze to bola sranda...ale neuvedomuje si, ze ako pre koho 😀 ...a strihal pupocnu snuru...nastastie ho to tiez nepoznamenalo a chysta sa ist so mnou aj k dalsiemu porodu...co som rada 😉

alcatko.j
7. lis 2007

slevi, no prave, samotny vyprdnuti, pokud je vse v poho je brnkacka 😅 😀 😀 Ale to predtim...kdyz baba trpi jak zvire a ty ji nemuzes pomoct... 😔 Tak jo, nikkine, du do toho s tebou, ale prosimte, kdyz my dve budem zena a zena, to pak nelina a Domis budou sestra a bratr a to nam nekplapne nas plan se svatbou a spojenim statku 😅

franti
autor
7. lis 2007

viona...usinala? pri porode?

franti
autor
7. lis 2007

no ja poznam kamoskyn porod dost do detailov...blila, plakala, kazdemu nadavala...a nakoniec jej z dvoch dier doktor spravil jednu aby jej mimi vybral...takze na to budem potrebovat asi dobre nervy 😅 ale zase kazdy porod je iny...ze?

mirulka
7. lis 2007

No tak to máš skvělého muža nebo jak se to řekne po slovensky!! To je dobrej a odvážnej já tam snad jednou toho mého taky dostanu!!

nikka.vo
7. lis 2007

no tak pokrevní sourozenci nejsou, ne? Nebo si měla něco s Robertem... 😕

U Jiřina si nejsem jistá ... byli jsme opilí, víš? 😀

Už tak budeme divnej pár, tak je jedno, že spolu budou mít techtle mechtle bratr a sestra 😎 😎 😎

slevik
7. lis 2007

Já měla porod pohodovej, takže manžílek sršil vtipem a tvrdil, že tam vůbec nemusí být, že ho nepotřebuju a křížovky můžu luštit i sama 😀. Pak byl u hlavy a ustál to v poho, jen nevěřil, že už jsme fakt porodili 😀.
Alčo - právě 😔 z toho bych měla hrůzu 😒

viona
7. lis 2007

mezi kontrakcema,stačilo mi i půl minuta na to,abych byla mimo,při každý kontrakci jsem se samozřejmě zase hned probrala a tak to šlo pořád dokola,píchali mi Plegomazin,tak to bylo asi tim 😉

franti
autor
7. lis 2007

mirulka...no som rada, ze to ustal, lebo chvilu mi trvalo kym som ho presvedcila aby tam siel so mnou, ale potom bol stastny, ze tam bol 🙂

alcatko.j
7. lis 2007

Nikki 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀tak jo, to je fuk, stejne je to jedno, v dnesnim zkazenym svete se dejou difnejsi veci 😀 😀 😀

jako jak mam vedet, jestli jsem mela neco s Robertem, se kazdyho neptam na jmeno 😅 😀 😀 😀 😀 😀

mirulka
7. lis 2007

No to já mu taky pořád říkám. On je takový poseroutka právě na tyhle věci, nemusí krev a tak!! Ale když se ti má narodit dítě tak je to určo něco jinýho!! No uvidíme snad mě v tom samotnou nenechá!!

nikka.vo
7. lis 2007

no někdo mi vyprávěl, že nějaká mamina u porodu skuhrala: Maminko, maminko mojeeee 😕 a doktor jí na to řekl: No je zvláštní,že u splození jste maminku nepotřebovala a teď jí voláte 😀 😀 😀

alcatko.j
7. lis 2007

Asi jsme mimo tema, tak holkyy, honemmm, radte franti 😉

mirulka
7. lis 2007

No já jsem zase od kámošky slyšela, že vedle ní rodila jedna řvala jako blázen a to už rodila druhý a kámoška první. Doktor jí vynadal, že tam plaší prvorodičku ať se uklidní a když to šlo tam tak to půjde i ven. Asi měl nějakou špatnou náladu!!

nikka.vo
7. lis 2007

no právě, tak oni jsou nakonec asi fakt sourouenci 😅 😅 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru