Pri kamarátkynom porode. Pomôžte mi sa rozhodnúť

franti
7. lis 2007

Ahojte. Dnes za mnou prišla kamarátka a poprosila ma, či by som nechcela ísť s ňou k porodu. Je druhýkrát tehotná a jej prvý porod bol jeden z tých horších, takže jej manžel odmietol ísť s ňou k druhému porodu, dostal strach. Odmietla ju aj jej mamina. Na jednej strane ma to potešilo, že mi tak doveruje, že tam chce mať mňa, ale na druhej strane ma to aj zaskočilo. Neviem totiž, či by som zvládla cudzí porod. Ale je mi jej ľúto, že by to musela prežívať sama a tiež by jej nemal kto vyfotiť miminko. A viem, že mne veľmi pomohlo, že som pri porode syna nebola sama. Povedala som jej, že si to rozmyslím. Neviem sa rozhodnúť aj kvoli tomu, že v tej dobe by som už mala byť aj ja tehotná (ak teda všetko pojde podla plánu) 😉 a neviem, či by mi porod v priamom prenose psychicky pomohol. 😅 Máte niektorá z vás skúsenosti s cudzím porodom? Budem rada, ak mi napíšete váš názor, možno mi to pomože sa rozhodnúť. Dik!

alcatko.j
7. lis 2007

franti, jestli do toho pujdes, tak smekam pred tebou klobouk 😵 ja ti neporadim, vuubec takovou zkusenost nemam..kdybych uz nemela v planu nikdy rodit, tak k porodu kamosky jdu, ale nevim, jestli bych si troufla, kdyby me jeste nejaky porod cekal 😅 Prece jen, u sveho porodu je clovek docela mimo a castokrat nevnima nic kolem sebe a pak si tu hruzu ani nepamatuje, ale takhle?Se vsadim, ze by me pipka bolela vic, nez kdybych rodila sama 😅

macik
7. lis 2007

franti, já jsem teda u cizího porodu nikdy nebyla a sama jsem ani nerodila, ale kdyby mě někdo požádal, tak neváhám a jdu...protože když ji odmítli ti nejbližší, tak musí být fakt zoufalá, když žádá kamarádku....nemůžu přece nechat člověka zoufalého, když mě osobně žádá o pomoc....jiný případ by to byl, kdybys fakt byla v té době těhu, to by už samozřejmě nebylo jen o tobě

nikka.vo
7. lis 2007

já bych šla a basta 😵 😵 😵

je hezký zažít porod i zdruhé strany 😉 .... Jak to vim? To netušim 😀

mirulka
7. lis 2007

Ahojky no tak já se přidávám k Alcatku teda. To je fakt odvážnej krok, ale proč ne. Už jsem tady viděla pár albíček, kde byla kámoška s kámoškou u porodu, proč né! Ale asi bych já teda osobně nešla než bych porodila sama teda, takhle nevím co mě čeká!! Ale fakt klobou dolů ať se rozhodneš jak se rozhodneš!! Jestli jo tak ti držím palečky!! 😀

alcatko.j
7. lis 2007

Jakoo, fakt dobre kamosce, s kterou by navic nemel kdo jit, bych taky sla a mozna, ze kdyby to byla faakt dobra kamoska, treba jako Nikka.vo 😀 😀 😀 tak abych ji udelala radost, tak bych ji i potom jako mooc dekovala, a tak, jak to delaj ti tatinci 😀

franti
autor
7. lis 2007

alcatko 😀 no veď práve, je to dobrá kamarátka a fakt ma prekvapilo aj to, že ju odmietla jej mamka... skor sa prikláňam k tomu, že pojdem, ale len píšte píšte 😉

mirulka
7. lis 2007

No je fakt, že kdyby to byla dobrá kámoška na kterou se vykašlali nejbližší a tatínek dítěte, tak bych asi taky šla. Zase co bych neudělala pro kámošku!! ALe zatím s kámoška šel tatínek dítěte, tak jsem zatím možnost neměla!! Ale už jsem pár porodů viděla, ale asi je to zase jiný kdyby rodila kámoška že??

nikka.vo
7. lis 2007

a dala by si mi hubičku 😀 ??? a namasírovala záda 😎 ....

já bych tě ale nikdy nepožádala, páč ty by si tam z toho udělala holubník 😀

ikdyž by si mě asi alespoň rozesmívala, k ničemu jinýmu tě ani nemám 😀 😎 😝

franti
autor
7. lis 2007

mirulka uz si teda bola pri nejako porode? alebo si to videla na videu? 🙂

alcatko.j
7. lis 2007

No, je to fakt zajimava nabidka, i pro tebe 😀 😅 A zase, zenska, co si porod uz prozila, tak trochu vi, co ta druha chce co potrebuje, ja predpokladam, ze VY, kdybyste semnou byly u porodu, tak me nebudete rozcilovat debilnima poznamkama, jako ze to zvladnu, nebudete na me zbytecne sahat a bez reci mi budete podavat piti, masirovat zada a budete chapat kazdy muj sykanec 😀 😀 😀

verusky
7. lis 2007

franti,ja bych taky sla,ale asi ne jako tehotna.takze s mimcem v brisku bych to vzdala,ale jinak bych ji rozhodne podporila!takze uvidis,jak vam vyjdou plany...

mirulka
7. lis 2007

No tak asi jí to od mamky musí hodně mrzet, ale někdo na to žaludek prostě nemá. Tak jestli je to tak, tak běž ať má někoho blízkého u sebe je to dobrý na psychiku. Co mám kámošky, tak všechny byly rády, že tam s nimi byl manžel nebo přítel, krom jedné ta měla císaře!!

yenn
7. lis 2007

ja jsem slibila sestrence, ze s ni pujdu k porodu, protoze manzel nechtel....vubec jsem o tom nepremyslela, brala jsem to jako cest ze me tam chce a ja byla rada, ze muzu nejak pomoct....nakonec chlap sel a mozna ze dobre, kdybych to videla,treba bych do svych deti nikdy nesla 😅

alcatko.j
7. lis 2007

Nikkine, udelala bych cokoliv, co by sis prala, vzdyt bys mi prave porodila dceru ci syna!! 😅 😀 😀 😀 😀

lenkabu
7. lis 2007

Já bych neváhala a šla...pár porodů jsem viděla a nebylo to od hlavy rodičky 😉 A nebylo na tom nic co by mně odradilo od vlastního dítěte. Navíc...všem tatínkům říkáme že můžou stát u hlavy a nic "hrozného" nevidět..tak to může franti taky. 😉

yenn
7. lis 2007

Ali a takova zenska co uz rodila Ti rozhodne nebude rikat "nebud hystericka" jako se to stalo me 😀

mirulka
7. lis 2007

Ne ne nebyla, viděla jsem to na videu a dokonce mi i jedna koníkářka poslala fotky z domácího porodu!! Mě by to nevadilo, ale pořád přeci jenom co potom až budu rodit sama no!! Ale každá má jiný porod, zase tak bych to asi nebrala!!

alcatko.j
7. lis 2007

yenn a nebude zbytecne zaklanet a bude stat bokem a a bude cekat jen na me zavolani a pak si zase nekam zaleze 😀 😀 😀

mirulka
7. lis 2007

No jasně u hlavy se to ustojí. Můj chlap si taky myslí, že bude stát za doktorem a koukat jak mímo leze!! Určo kámošku podpoř!! Zase asi taky na tom něco bude, že ti to vůbec nabídla!!

yenn
7. lis 2007

Tak to ja neznam, ja byla v porodce jen hodinu a za tu dobu mi nestacil zaclanet 😀 Naopak se hodilo, ze vyplnil vsechny ty formality, kdyz ja zvracela na zachode 😅

nikka.vo
7. lis 2007

takže je ti tam chlap vlastně k ho*nu, Alčo ... 😀

kde že se zařiruje to registrovaný partnersví??? 😕 😕

jdeme do toho 😎

mirulka
7. lis 2007

No i když každá ženská se může všelijak zachovat když rodí ale né?? Může být na to připravená naštudovaná z knížek a pak stejně neví co jí čeká!!

viona
7. lis 2007

Kdyby mě o to kamarádka poprosila,tak bych taky neváhala a šla bych,byla by to pro mě čest,že si vybrala právě mě a natolik mi důvěřuje 🙂 a taky pro to,že už jsem jednou rodila a vím,že bych tam nikdy nechtěla být sama,ale zase na druhou stranu chápu,že ne každý na to má povahu 😉

nikka.vo
7. lis 2007

yenn 😀 😀 😀

franti
autor
7. lis 2007

no veď práve, že mne veľmi pomohlo, že pri porode bol so mnou manžel, bola to dobrá psychická podpora...myslím, že ju neodmietnem...a keby mi bolo najhoršie, tak možem stáť u hlavy ako píšete 😉

mirulka
7. lis 2007

NO právě každý na to není a někdy bohužel i manžel!! ☹

nikka.vo
7. lis 2007

no tak myslim, že kamarádka ani neočekává že by si stála u nohou 😀 😝

ikdyž, co já vim 😎

franti
autor
7. lis 2007

nikka 😀

slevik
7. lis 2007

Já bych asi taky šla, ale je fakt, že bych o tom hoooodně přemýšlela a asi měla i trochu strach...nevíš, jakej bude mít kámoška porod, že 😒 ?
Ale je to pomoc příteli v nouzi 😵
Nicméně, pokud bych byla těhu a nebylo by mi dobře (jako mi nebylo v těhu), tak nevim nevim...
Nikouši a Alčo - nechcete si založit téma "registr. partnerství" nebo "kdo mi porodí syna/dceru" 😝 😀

mirulka
7. lis 2007

No právě, to asi ani není moc běžný, že se stojí u nohou!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru