Při KP poloze se nesmí tlačit, dá se to ovládat vůlí?

chucky83
11. kvě 2012

Mám mimi KP a jsem v 39 tt, odhad 3,3 kg, kdyby to začalo, tak bych musela přirozeně. Prý se nesmí v určitou chvíli tlačit, jinak hrozí komplikace. Stačí nic nedělat nebo se naopak má člověk snažit dole nějak sevřít? Četla jsem, že to hodně nutí tělo samo.

usounek25
12. kvě 2012

ahoj, já rodila KP docela nedávno. Bylo to mé druhé dítě. Můžu ti říct, že když jsem někomu řekla, že je malá KP, tak hned všichni začli vzdychat, že mám jít na císaře atd. a když jsem řekla, že chci zkusit rodit normálně, tak se na mě koukali, jak na blázna co chce dobrovolně ublížit svému dítěti 🙄 . A to podotýkám, že ani jeden z těchto lidí neměl zkušenost s porodem KP, pouze mluvili o tom co slyšeli přes 10 jiných lidí atd. Já osobně měla výborné podmínky pro přirozený porod KP a hlavně jsem byla rozhodnutá alespoň to zkusit, samozřejmě v případě jakéhokoliv problému by se jelo na císaře. K porodu - v 23.15 hod mi praskla doma voda a 1.15 hod se Nela narodila. Byla to taková rychlovka, že kdyby jsme měli jet někam dál do porodnice, tak snad porodím v autě. Při samotném porodě mi napíchli do žíly oxytocin pro zintenzivnění kontrakcí. Tělíčko ze mě vyjelo dá se říct samo, jen hlavičku jsem musela tlačit a to na mě dr. s porodní asistentkou mluvili a říkali furt dokola ať tlačím. Ale je fakt, že jsem také někde četla, že tlačení vede dr. a říká mamince kdy ne a kdy ano. Ale upřímně ono to nejde netlačit - prostě to tělo si tlačí samo, ale samozřejmě ty se musíš snažit to silou nepodpořit jestli chápeš jak to myslím. Prostě se snažit tu kontrakci prodýchat. A ničeho se neboj, pokud tě podporuje parner a hlavně si sama věříš, tak to určitě zvládneš. Moje malá měla 3,97 kilo a 50 centimetrů, takže nebyla žádný drobeček, první syn měl 3,4 kila a porod byl bez nástřihu, šití atd. Takže přeji hodně štěstíčka a ať už to dopadne jakkoliv (císař nebo přirozený porod) tak hlavně, aby jste ty i tvé miminko byli v pořádku 😉 .

ludva
12. kvě 2012

ahoj, já jsem rodila KP v minulém stolení :D, ale proběhlo to skoro stejně jako u @usounek25 :D Dcera měla 3,7 kg, byla přidušená ☹ , s omotaným poupečníkem kolem krčku, ale jinak OK 🙂 Jinak souhlasím se vším co napsala @usounek25 😉

pehaka
12. kvě 2012

já s tím zkušenost osobně nemám...vím, že u holek to nevadí , i když se vždy říká že poloha KP je riziková ,ale pro chlapečky je prý nevhodné kvůli kulkám - známá rodila KP chlapečka musím říct ,že se hodně dlouho počůrával a měl celkově problém s pindíkem samozřejměto nemusí být porodem...osobně bych měla dost strach a nešla bych do toho 😉 rozhodně držím palce!!!

luciina
12. kvě 2012

Tak Eli byla taky KP a u Apolináře mi dali na výběr. Jsem srab a brala CS, ale někdy mě to mrzí - třeba, když bude druhé mimi tak,už to bude normal. Jinak CS není nic hroznýho (dle mě) a krásný zážitek plný emocí to byl rozhodně. Dokonce jsem od první chvilinky věděla, že jí miluju 😀

pavcza
12. kvě 2012

Já rodila v porodnici, kde KP zvlášť u první dítěte rodí zásadně císařem a jsem za to ráda. Nechci tě strašit, ale co jsem slyšela přímo od dvou maminek, co měli zkušenost s přirozeným KP porodem, ani jedno nebylo moc příjemné. Není to jen o tom, že by byla maminka srab, že by rodila déle či s většími bolestmi, ale jde hlavně o zdraví miminka, může se tam hlavička zaklínit apod., když mi primář řekl, že přirozený porod KP je hodně riskantní, proto volí CS, věřila jsem mu. Narzkozu jsem si mohla vybrat, takže jsem zvolila částečnou, abych nepřišla o první minutky se svým synkem. Vím, že na tohle jsi se neptala, ale nedalo mi to, nenapsat. V každém případě ti přeju hodně štěstí, ať vše proběhne bez komplikací a narodí se zdravé mimi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru