Při porodu jsem se roztrhla. Jak se vám to zahojilo?

nela2008
3. bře 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na zkušenosti s hojením hráze a konečníku. Museli mne šít v nárkoze roztrhalo se mi vše vevnitř i z venku - měla jsem prý velmi křehké porodní cesty. Máte někdo zkušenost, jak se vám vše zahojilo? Jak se zhojily vnitřní stehy a tak? Jak dlouho trvá cca než se to dá nějak normálně do pořádku? děkuji za jakékoliv rady a příspěvky, zkušenosti.

marhulinka
1. srp 2010

@collette no to právě nee umělé opl.je úplně o něčem jiném,doky mě musí dát dokupy,abych mohla případné další mimi donosit. Císaře mám už jasného tak jako tak...takže plastika musí být jako první 😀

marhulinka
1. srp 2010

Ono dřív to bylo všechno jinak 😀 😅 Ženský odrodily a šly makat na pole.

andelka
1. srp 2010

Jak které - například kout je fajn věc, většina žen byla aspoň pár dní hájená a nevylezla z postele. Příbuzné a sousedky nosily jídlo - takový luxus hodně žen dneska nemá, solidarita už se moc nenosí. Co si člověk nezamrazí dopředu to nemá 😅

marhulinka
1. srp 2010

@andelka joo i teď se najdou tací,kteří pomáhají 😉 Jinak co znám z vyprávění třeba od dědy /je ze 16ti dětí-nejmladší 😉 / tak se vážně někde odrodilo a hnedka makalo...neumím si to představit teda 😵

collette
1. srp 2010

@marhulinka ah so, já myslela, že jde jen o problém vstupu, ale teď si vybavuju, že jsi vlastně něco zmiňovala i o čípku ☹

marhulinka
1. srp 2010

@collette nojo čípek se mi potrhal,takže ho mám dost šitý,jenže dokymu se to moc nelíbí,jak to je...prý se s tím bude muse taky něco udělat. Ale já věřím,že to bude ok 😉 Jsem ráda za to,že mám Kubulku 😵 je to vymodlený mimčo,takže myslím,že rozmazlovaný bude i tak,jako když by byl jedináček 😵

mpavlinka
4. srp 2010

Ahoj holky, měla bych na Vás dotaz. Jsem cca tři týdny po komplikovaným porodu, holčička měla přes čtyři kila a já jsem dost úzká. Takže mám potrhaný čípek, několikrát pochvu a trhlou hráz až ke konečníku. Začátek byl peklo, ale teď se to začíná lepšit, nicméně při pohybu neustále cítím jakoby svírání až bolest v hrázi, nedokážu přesně vlastně lokalizovat kde. Nevím, jesi je to ten čípek, nebo hráz nebo močová trubice, trochu mne pálí když čůrám a mám problém s udržením moči, vždy když jdu na záchod, tak pak ještě něco vyteče, nebo i při pohybu. Chci se jen zeptat, jak dlouho to šití má bolet, je mi jasný, že se budu dávat dohromady dlouho, spíš mi jde o to něco nezanedbat.

janulazaynab
4. srp 2010

@marhulinka - manžel by s adopcí neměl problém? Vím, že když jsem si o tom četla na netu a můj to viděl, nadšený teda vůbec nebyl..

marhulinka
5. srp 2010

@mpavlinka asi nejde říct co jak má bolet dloho...mě např.šití svěrače-okolí zadku bolí pořád /a to pekelně/,jinak šití hráze jen občas,spíš mě táhne jizva co jde směrem na stehno,mám to nějak fest 😝

marhulinka
5. srp 2010

@janulazaynab néééé manža by proti vůbec nebyl...my měli adopci rozjetou,jen jsme ji pak pozastavili,protože jsem otěhotněla 😉 🙂

mpavlinka
5. srp 2010

@marhulinka tak sis taky prožila svý viď 😖 . No mně to teď táhne stylem jak kdybych měla zánět močáku. Jakože furt se mi chce na malou, takový divný.

janulazaynab
5. srp 2010

@marhulinka - juu, jak daleko jste byli s adopci? Brali jste si uplne miminko nebo odrostlejsi?

marhulinka
5. srp 2010

@mpavlinka ty prckové za to všechno stojí 😵 Taky jsem chodila hodně na záchod,svěrač si taky dlouho fungoval jak chtěl 😀 Ale pro jistotu bych se šla ukázat dokymu,jestli to cítíš jako na zánět močáku.

marhulinka
5. srp 2010

@janulazaynab požadavek jsme měli na miminko,čekačka dlouhá /tady u nás klidně až 5let 😒 /,měli jsme po testech a začínalo se chodit na setkání,při tom jsme to stopnuli...ale můžeme to kdykoli zase "otevřít" a pustit se do toho znovu..

nutelka
5. srp 2010

Ahojky, četla jsem jen pár prvních příspěvků a vybavil se mi první porod - ruptura III. stupně. 😝 Při druhém porodu jsem se primáře ptala, jestli toto poranění není indikace k císaři a prý není. Tak jsem měla katastrofické scénáře, jak znovu všude rupnu....když se mě dr. chystal šít, tak jsem se ho zeptala, jestli to je zase III. stupeň, tak mi odpověděl, že ne a víc mě nezajímalo. Ta úleva. 😅 Měla jsem nástřih, rupla mi jizva i hráz na druhé straně, šil mě cca půl hoďky, ale už 4. den jsem seděla. 🙂

collette
6. srp 2010

@nutelka no to si děláš srandu! Mě o císaři řekli hned po operaci 😒

marhulinka
6. srp 2010

@nutelka no to teda taky koukám,mě jasně řekli a napsali do zpráv,že další porod jedině císařem

mpavlinka
7. srp 2010

Já mám v papírech taky ruptura III. stupně 😖 Příště chci jedině císaře, mám fakt panickej strach 😖

nutelka
11. srp 2010

@collette @marhulinka no řekla mi to moje gyndařka, jeden dr. + primář v porodnici (FM). Ale jsem byla ráda, že i podruhé to šlo přirozeně, oproti prvnímu to byla pohodička. 😵

myky
22. srp 2010

Ahoj holky, jsem se na vás přišla juknout.
Mě můj bývalý gynekolog taky říkal, že už by volil jedině císře, protože jsem potrhaná na hodně místech a to že mi prý roztrhne znova a možná i víc ☹ . Jenže tento Dr byl daleko a já ho změnila. Protože s malým bych blbě dojížděla v dalším těhu. No a tento nový doktor nejen, že je takový necitlivý a po cytologii jsem 2dny špinila a docela to bolelo, tak ten mi řekl, že proč bych jako nemohla rodit normálně?! A takovým tónem, že jsem zírala. Takže ono stejnak hrozně moc záleží, na koho narazíte u porodu. Tento nový Dr co mám, zároveň rodí v Motole. Tak nevim, zda by u porodu byl fajn?!
U prvního mě čistého času šili 2hodiny a byli u toho čtyři. 2asistentky a 2doktoři. Mě přišlo, že mě šili dva dr najednou 😨 . Měli jste to taky tak?
Nutelka prosím tě a cvičila jsi třeba s epinem před druhým porodem? Nebo jsi nějak masírovala hráz?
A ještě chci říct, že pár holek, co byly taky dost potrhaný, tak druhé rodili taky přirozeně a vše ok. Tak si říkám, že pořídim epino a pokud nebudou jiné komplikace a nebudou mi chtít udělat sekci, tak prostě porodim a doufám, že s co nejmenším poraněním.
Jen epina se bojim, abych si porod nevyvolala, ale asi to docela pomáhá. Co vy na to?

mpavlinka
23. srp 2010

@myky mně šili asi hoďku a čtvrt v narkoze doktorka co mne rodila a pozvala si k tomu ještě doktora. Jesi tam byli asistentky nevím. Jináč já si budu na císaři předem trvat a najdu si takovýho porodníka co ho prostě udělá. Jinak druhý dítě nechci. Nechci jednoduše znovu zažít to co jsem prožila, jednou fakt stačí 😠

marhulinka
23. srp 2010

Taky mě šili dlouho,něco přes dvě hodiny,kdyby nedala doktorka vědět rodině,že jsem porodila,tak se ještě načekají na tu radostnou zprávu,pak jsem musela ještě na transfůzku a ležet ještě několik hodin...to bylo na tom to nejhorší,už jsem chtěla mít u sebe malého a hlavně se vidět s manžou a rodinou.
V nejbližší době mě čeká plastika a věřím,že ještě jedno mimčo bude,císaře mám jasného,jen když bych jela rodit do jiné porodky,tak bych musela to domlouvat a donést papíry.

myky
23. srp 2010

Holky, tak já naštěstí tam manžela měla. Né teda celé šití, ale dost dlouho jo. Mě taky řekli, že mi dají narkózu a já řekla, že ani náhodou! Tak jsem si to vyžrala. Jsem blbá! Jsem si mohla schrupnout 😅 😉 .
Ale to bylo spíš, že jsem se narkózy bála.
Mpavlinka, tak já asi kdybych šla do stejné porodky, tak taky sekci udělaj. Ale já se bojim, že by mě rodil ten samý doktor. Rodil mě jeden, na kterého všichni nadávají. Prostě jsem spíš měla obrovskou smůlu ☹ .
A já nějak holky sekci nepreferuju, protože je to veliká operace a spousta kamarádek od mojí ségry rodila císařem a ty mají problémy s břichem, že teď trochu přehodnocuju. No každopádně vim, že mi jde o zdraví miminka a já dopadla špatně, páč měl problémy malej. Takže kdyby se situace opakovala, tak už je vživotě nenechám jít do přiřozeného porodu. Já totiž na vyvovlávání 3 dny reagovala, rodila a otvírala se, ale malý byl celý v pupeční šňůře a škrtil se. A ještě se hlásil. Takže tím normoš porodem ho víc škrtili, až uškrtili 😢 . A jak mi ho ani nedali a hned odnesli, tak jsem si ho pochovala až skoro 12h po porodu. To už teď manželovi tluču do hlavy, že hlavně, aby dohlédl na to, že chci dítěti dát první pusu a pochovat si ho hned po porodu! To mě hrozně mrzí, že jsme neměli.

mpavlinka
25. srp 2010

@marhulinka a tu plastiku máš proč? Já jsem teď po šestinedělí, dost se to zlepšilo, ale hodně mne to furt táhne, nevím jesi to nemám sešitý moc napevno 😖 Měla bych jít na gyndu na kontrolu, ale nějak furt nemám odvahu. 😖

marhulinka
25. srp 2010

@myky já taky byla bez narkózy,mě ji nemohli zase dát,to šití bylo horší než deset porodů 😀 Jojo mít u sebe hnedka po porodu mimčo je to nejkrásnější...to člověk v tu chvíli zapomene na všechno,u druhého si to vychutnáš 😵

@mpavlinka na plastiku musím,protože to mám sešité mooc a špatně,tak musím na úpravu 😝

mpavlinka
25. srp 2010

@marhulinka ajaj doufám, že nebudu mít to samé 😠

marhulinka
25. srp 2010

@mpavlinka no to bych ti nepřála...kvůli tomu takovou dobu půst

myky
25. srp 2010

Marhulinka děkuju, snad máš pravdu a druhé miminko si vychutnám hned po porodu 😵.
Já teda šití měla taky hodně napevno a strašně táhlo a pálilo. No ale jak opadl otok a modřina (trvalo docela dlouho), tak se to zlepšilo a teď dobrý. Jen ta jizva je cítit.
Taky přemýšlím, že pořídím epino už teď a začnu cvičit pánevní dno. Kvůli inkontinenci.

marhulinka
25. srp 2010

@myky já doufám,že po operaci to bude už taky o.k.,už mě to štve 😠
Tak já bych se Epina bála 😨 to jsi odvaha 😉 Taky posiluju,od porodu musím cvičit svěrače 😝 a pak po operaci chci začít hubnout a cvičit.

marhulinka
25. srp 2010

@myky kdy plánujete druhé miminko?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru