Příjezd do porodnice. Jak to dál probíhá?

iv22
6. dub 2011

Zajímalo by mě, jak to probíhá před porodem, když se přijede do porodnice- Je to to stejné jako před operací - šperky dolů, odlíčit atd? Ptám se jen tak pro zajímavost, člověk nikdy neví, kdy to na něj přijde..

babulinkab
6. dub 2011

@iv22 po mně teda nic takovýho nechtěli, ale u nás se v porodnici ani neholí ani nedává klystýr, ty šperky dolů se možná dávají jen před císařským řezem

anicka164
6. dub 2011

Vyšetří tě, vyplní se papíry a to je všechno...
Mě připadalo nejvtipnější, když se mě v kontrakcích ptali na zaměstnání manžela... Bez toho se nerodí 🙂

dorinka88
7. dub 2011

@iv22 . Mě taky akorát dali na monitor potom vyšetření a...vyšetření trvalo asi 3 minuty 🙂 a potom 30 minut papirovaní 🙂 nasledně na porodní box a "čekáš"...Jinak já byla namalovaní, s nehty ( někdo mě strašil že budu muset dát nehty dolu...mam gelovky ) tohle nikdo neřešil jo a naušnice a řetízek jsem měla taky...

jasekd
7. dub 2011

U nas se porodopis sepisuje mezi 28. a 34. tt, objednava se na to, takze pak neotravuji s povolanim manzela, datem svatby atd, coz je super. Zazvonili jsme, vysetrili me, posadili me na monitor, pak jsem se prevlikla, udelali pripravu a pak uz zavolali manzela a od te doby az do porodu jsme byli sale (s vlastni sprchou a WC). Jinak ja bych se k porodu rozhodne nemalovala, po sprse bych asi vypadala moc pekne 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru