Příprava na porod. Je možné se na něj připravit?

martavatar
22. črc 2011

Myslíte si, že je opravdu možné se na porod připravit? Že pomůže trénovat techniky dýchání, tlačení atd.? Že je to hodně o psychické stránce a vyrovnanosti? Napište vaše názory nebo zkušenosti, jestli vám to třeba pomohlo nebo nepomohlo. 😉

martavatar
autor
24. črc 2011

@violeta5
@marketa97
@florentina
@kukynka2
@jasekd
Díky za vaše názory a za vaše příběhy. 🙂 Jak tak sleduju tuhle diskuzi, tak se potvrzuje , že sto lidí - sto chutí, ale myslím si, že přípravou nic nezkazím, hlavně to pozitivní myšlění aby mi vydrželo a snad to bude v pohodě .. a rychle. :-P Tak vám moc děkuju za rady atd. 🙂 A už aby to bylo 🙂

laska.nezna.hranic
24. črc 2011

podle mě se prvorodička může připravit jen těžko. u druhého dítěte je to už něco jiného, ví, co ji zhruba (pokaždé je to jiné) čeká, ale s prvním mimčem je to všechno jen teorie, která ji ve výsledku při porodu bude k ničemu nebo kterou stejně zapomene a PA ji budou za pochodu proškolavat znova. tím myslím techniky jako dýchání, polohy apod. samozřejmě je to hlavně o tom, jak to má mamina nastavené v hlavě, tedy je to o psychice, ale prvorodička neví, co se ve skutečnosti bude dít, co bude cítit... člověk může dělat hodně, ale stejně to pro něj bude úplně nová situace 🙂 moje rada: hlavně se neřídit všemožnými radami jiných mamin z Koníka 😉 já to tak kdysi dělala, sepsala jsem si porodní plán a nakonec jsem to ráda nechala na personálu. a to je naše porodka vyhlášená spíše v negativním smyslu. teď to nechám být a uvidím, jak se bude situace vyvíjet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru