Přirozený ambulantní porod, Praha a blízké okolí

armadillo
6. únor 2011

Kam si zajet v Praze a okoli pro prirozeny a snad i ambulantni porod? V uzsim vyberu jsou Podoli, Neratovice ci Horovice. Jake mate zkusenosti s timto typem porodu v okoli Prahy?

meo
6. únor 2011

V Podolí to bude asi problém, tak se musíš registrovat ve 14týdnu

armadillo
autor
6. únor 2011

Registrovana jsem, coz neznamena, ze tuto porodnici nakonec vyberu. Z primo prazskych porodnic byl vyber jednoznacny. Ted se porozhlizim po alternativach v blizkem okoli. Zajimalo by me, jake mate zkusenosti napr. s pritomnosti partnera po celou dobu vaseho pobytu v porodnici, s prilozenim ditete okamzite po porodu, mirou soukromi a moznosti odchodu domu po nekolika hodinach po prirozenem porodu bez komplikaci. Take by me zajimala moznost straveni prvni doby porodni ve sprse ve vyse uvedenych porodnicich.

meo
6. únor 2011

@armadillo Aha, tak to jsem nevěděla, že jseš ve všech registrovaná.
V podolí jsem rodila a byla jsem spokojená (spontánní porod, jen s malým nástřihem). Na porodním sále se mnou byl celou dobu manžel, sál měly klimatizovaný, takže jsme to ocenily, protože byly zrovna vedra. Malou mi přiložili hned na přisátí, to snad mají už dneska všude, pokud nejsou nějaké překážky. Sály mají vším vybavené, takže jsem byla ráda, že mi jí přede mnou zvážili, změřili, označili a odnesli jí až po pár hodinách vyšetřit pediatričkou a pod světlo.
Nebyla jsem na tzv. hekárně, protože jsem to měla rychlý, ale na sále byla vlastní WC, sprcha, mohla jsem si sednout na míč, atd. Takže jsem ty kontrakce mohla trávit, kde jsem chtěla. Ta sprcha, fakt dost pomohla.
Ale s tím odchodem po pár hodinách, tak to nevim, ale myslím, že bez reverzu to asi nepůjde. Já jsem tam byla jenom tři dni a byla jsem ráda, že si můžu oddechnout, jídlo na pokoj a pod. a docela jsem si pokecala a podělila si zkušenosti s jinou maminkou. Ale ty tři dny asi mají význam, protože si tě doktor zkontroluje, jestli se dobře hojíš, a jestli mimi je v pořádku, přibírá a tak... Nedovedu si představit, že bych měla po porodu někam dojíždět na kontroly. Přece jenom se může něco stát. Já to beru jako větší jistotu a klid, že jsme obě v pořádku.

armadillo
autor
6. únor 2011

@meo Dekuji za odpoved. Registrovana jsem samozrejme pouze v Podoli. V mimoprazskych porodnicich, pokud vim, neni registrace potreba. Ja uz s jednim ambulantnim porodem (mimo CR) osobni zkusenost mam. Ta zkusenost je tak kladna a silna, ze si ted druhy porod ani jinak predstavit nedokazu.
Tva dobra reference na Podoli me nicmene velmi tesi.

rozarka65
7. únor 2011
rozarka65
7. únor 2011

@rozarka65 A tady ještě na toto téma, ale už je to staršího data...nestihla jsem to pročíst,ale je to spíše všeobecně...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
Jinak děkuji za zajímavé téma...🙂 Ještě jsem o tom neměla čas moc přemýšlet,protože mi to pořád nějak nedochází...no u malé mi to došlo,až když se narodila...🙂 A taky se hlavně těším na porod...poprvé jsem "nerodila", já tomu tak říkám...malá se narodila císařem, protože v porodnici,kde jsem rodila, neprovádějí "normální" porod, pokud je mimi koncem pánevním....a už bych to nechtěla znovu zažít...bylo to sice super rychlé,ale bylo mi po tom zle a nebyla jsem schopná mít malou u sebe....☹ Tak doufám,že na podruhé to bude jiné...🙂

rozarka65
7. únor 2011

@armadillo Já si to poslala sobě...ještě spím..takže druhý pokus...🙂

A tady ještě na toto téma, ale už je to staršího data...nestihla jsem to pročíst,ale je to spíše všeobecně...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
Jinak děkuji za zajímavé téma... Ještě jsem o tom neměla čas moc přemýšlet,protože mi to pořád nějak nedochází...no u malé mi to došlo,až když se narodila... A taky se hlavně těším na porod...poprvé jsem "nerodila", já tomu tak říkám...malá se narodila císařem, protože v porodnici,kde jsem rodila, neprovádějí "normální" porod, pokud je mimi koncem pánevním....a už bych to nechtěla znovu zažít...bylo to sice super rychlé,ale bylo mi po tom zle a nebyla jsem schopná mít malou u sebe.... Tak doufám,že na podruhé to bude jiné...

mataharyy
7. únor 2011

@armadillo Ahoj tak já rodila v Hořovicích a spokojenost, přijali mě odvedli do "pokoje" kde už čekal manžel celou dobu byl u mě, na pokoji byla vlastní koupelna (sprcha, WC), porodní lůžko takže jsem celou dobu byla tam i s manželem, jednou za půl hodinky na pár minut přišla sestra zkontrolovat zda je mičo, já i tatínek OK 😀 (jen přiložila ten monitor, na minutku, ani ležet jsem nemusela nic 😵 ) a zsa šla, což mě osobně maximálně vyhovovalo, ale má spolubydlící na pokoji to přičítala nezájmu doktorů... 😅 Jak se malej narodil, tak mi ho hned dali, pak doktorka zkoumala či mě zašít, nebo ne, mezi tím v tom samém pokoji malého obstarávali, za stálého dohledu tatínka, který si ho i podepsal, dali ho na vyhřívané lůžko vedle mě a celé ty dvě hodiny byl hned u nás 😵 Jediné co mě pak trochu mrzelo byl fakt že po převozu na šestinedělí malého vzali na novorozenecké a já ho skoro dvě hodiny neměla u sebe (byla jsem po porodu naprosto v pohodě)... ale zas toto mé spolubydlící vyhovovalo, že jí dítě dovezli až pzději... Takže asi záleží co preferuješ. Takže Hořovice mohu jen doporučit, ale neporadím jak je to s ambulantníma porodama (jediné co poradím neptat se sestřičky když jdeš na kontrolu, pač pokud je tam ta samá, tak je na odstřel... 😉 ), byla jsem prvorodička a po porodu jsem byla u našich, takže mi bylo celkem jedno zda půjdu hned, nebo za tři dny, tak jsem to ani nezkoumala 😉

petka80
7. únor 2011

@armadillo já zas rodila v Neratovicích a myslím, že bys tam našla vše, co hledáš. Akorát nevím, jak s tím ambulatním porodem, to by ses musela pozeptat, ale neměl by to být problém, podle mě. Dělají tam prohlídky, tak tam můžeš zajet a na všechno se pozeptat.
Jediná nevýhoda Neratovic je, že tam není tzv. hekárna jako jinde, takže 1. dobu porodní trávíš různě, podle situace - na pokoji (pokud máš nadstandard, tak je to naprosto super, samozřejmě partner po celou dobu atd., pokud jsi na vícelůžkovém, tak je to trochu problém), v koupelně (mají tam samostatnou koupelnu, kde ti napustí vanu a můžeš tam být klidně celou tu první dobu), pokud je porod rychlý, jdeš rovnou na porodní sál.......
Ale hlavně - snaží se to vždycky nějak zařídit, abys byla spokojená, aby tam partner mohl být s tebou, respektují tvoje přání, nenutí žádnou medikaci, nepíchají plodovou vodu předčasně, atd. Miminko můžeš mít hned u sebe (kromě chvilky, než ho ošetří, ale u toho zase může být partner), do ničeho nenutí.
Já tam byla max. spokojená, rodila jsem tam dvakrát a nedám na ně dopustit 😉
Teď už mě víc nenapadá, ale kdybys ještě něco potřebovala, tak se ptej.

armadillo
autor
8. únor 2011

@petka80
@mataharyy
@rozarka65
Dekuji za odpovedi. Vase zkusenosti i poslane odkazy me dost povzbudily, uz to nevypada uplne bezradne. S trochou stesti by to melo jit zvladnout dle planu v Podoli, Horovicich i Neratovicich. Nejlepe na me pusobi nicemene Neratovice. Zitra tam zavolam a doufam, ze me jeste vezmou. Jsou pravdepodobne jedinna porodnice o ktere se lze docist, ze ambulantni porody umoznuji (viz http://www.babyonline.cz). Nevim, jestli je to jejich oficialni vyjadreni, ale v hodnoceni nekdo primo uvadi, ze predcasne propusteni probehlo bez problemu. Pece behem porodu mi pak prijde v techto porodnicich vicemene srovnatelna a spise zavisi "na koho clovek zrovna narazi". No a pokud bude nutne v porodnici chvili zustat, tak reference Neratovic na me opet pusobi nejlip. Pokud pominu soukromnejsi atmosferu, tak napr. ve srovnanim s Podolim mnohem delsi rozsah navstevnich hodin.
Jen by me jeste zajimalo, v jake fazy porodu (ci cca jak dlouho pred samotnym porodem) se clovek v Neratovicich dostane na porodni sal. Zavisi to jiste na momentalnich kapacitnich podminkach, ale asi to nebude jen na samotnou 2. fazy porodu (coz je jiz samotne tlaceni). Zkratka na co se mam pripravit, ze bude potreba stravit "tak nejak ruzne", kdyz nemaji ten pripravny pokoj. U prvniho se mi sice podarilo do porodnice dorazit az pri otevreni na 8, tak tajne doufam, ze to tentokrat take nebudu muset prilis resit a pujde to alespon stejne tak rychle.

petka80
9. únor 2011

@armadillo do Neratovic tě ještě určitě vezmou, teď někdy (v týdnu od 36+0) by tam měla jednou jet a absolvovat jednu poradnu (monitor, sepsání porodopisu atd.) a pak už tam ani chodit nemusíš, pokud si péči zajistíš jinde (u svého gynekologa, v Podolí atd.) a pak si tam akorát zavoláš v den porodu, až to bude aktuální, jestli mají volno, a přijedeš.
Na porodní sál se většinou jde, pokud "to je už k porodu" 😀 , když prostě uznají, že porod postupuje, absolvuješ předporodní přípravu (klystýr atd.) a jdeš na sál. Ale taky závisí na okolnostech, jestli jsi na vícelůžkovém pokoji, jestli je na sále volno atd. Pokud zase přijdeš otevřená na 8, tak není co řešit 😉

elikup
21. pro 2014

Rodila jsem letos ambulantně v Podolí. http://eliska5.blogspot.cz/2014/08/ambulantni-p...

elikup
19. dub 2016

Zvu Vás do skupiny Ambulantní porod na FB. Je zde již téměř 600 rodičů.
https://www.facebook.com/groups/460157540825619/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru