Přirozený porod dvojčat, jak u vás probíhal?

dexin
25. dub 2013

Ahoj holky, moc by mě zajímalo, jak u vás probíhal přirozený porod dvojčat. Jde mi hlavně o to, jestli jste během porodu mohly pohybovat, jestli jste si mohly vybrat porodní polohu, co se děje s prvním, když tlačíte druhé, jak jste cítily příchod dalších kontrakcí na vypuzení druhého a jestli vůbec kontrakce po narození prvního ustaly, abyste se mohly s prvním dostatečně přivítat.

maladama
9. zář 2013

@dexin ale to je právě ten rozdíl mezi monochoriálními (kde vyvolávání je proti lege artis, protože je to prostě příliš velké riziko) a bichoriálními (kde se s porodem nemusí tolik spěchat a nehrozí, že to příliš zatíží tu společnou placentu).
A jinak jsou to moje osobní zkušenosti, protože o možnost přirozeného porodu jsem se aktivně zajímala a zjišťovala si, co by to zrovna u mých dvojčat zahrnovalo, jaké jsou možnosti a jaká jsou rizika. To, že se dvojčata rozhodla sama, že to přirozeně prostě nebude (protože poloha A KP - B příčně je fyziologicky prakticky neporoditelná), už byl holt osud.

maivana
25. dub 2014

Rodila jsem přirozeně a přála bych to každé mamince. Byl to ten nejúžasnější zážitek na který často a ráda vzpomínám 🙂

ivanka86
24. led 2016

Maminky dvojčat, zajímalo by mě, zda jste mohly rodit přirozeně i monochoriální monoamniální dvojčata. Mně totiž rovnou dr. řekla, že jedině sekcí ve 34. tt, že v tomto případě nemám na výběr. Ale jak tak čtu různé příspěvky, někde rodí přirozeně i monochoriální dvojčata... Máte někdo podrobnější informace?

melis7
28. led 2016

@ivanka86 Já myslím,že zrovna v HK mono dvojčata rodí i přirozeně.Asi bych tam zkusila se zeptat šefa porodních sálu. Doc Kacerovského. Nebo mu zkus napsat email.Určitě ti odpovi.Odpovída na ně.
Na stránkách faakultky na www.fnhk.cz jsou kontakty na všechny.

ivanka86
31. led 2016

@melis7 děkuji!

marcelaxurbanova
20. srp 2017

Ja rodila dvojcata prirozene v Podoli ted v srpnu. Nechali me rodit i pres to, ze behem hodinky na prijmu se mi jedna z holek (bi-bi) otocila do pricky. Nabidli mi cisare, ja ho odmitla. S pomoci primare a dvou lekarek se povedlo druhou holcicku po porodu dotocit a obe porodit prirozene. Tim to hezke vice mene konci, zbytek prani nebyl respektovan vubec nebo jen castecne. Nebyt toho, ze holky byly 36+6 a nemeli jsme aktualni vahovy odhad, jela bych rodit do Rakovnika.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru