Přirozený porod nebo císařský řez?

vendullka2017
17. zář 2017

Jsem mladá budoucí maminka a nad tímto uvažuji už teď i když je ještě velmi brzo protože jsem teprve ve 3. - 4. týdnu. Ja bych osobně volila nejspíš císařský řez jelikož by mi ta jizva dvakrát nevadila a chtěla bych se vyhnout naříznutí tam dole apod. ale zajímalo by mě jak tohle vidí ostatní budoucí maminky.. 🙂

tekame
17. zář 2017

@vendullka2017 Já mám za sebou oboje a nemyslím, že mi ta jizva z císaře nevadí. Vadí mnohem víc, než šití dole. Každé silonky, kalhotky a podobně jsou přesně na jizvě a moc příjemné to není. A to ještě 1 cm nad místem řezu necítím. Takže bych tak striktní v té jizvě nebyla... 😉

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@tekame Já vím ale možná je to jak u koho a možná se ti to časem spraví... Moji mámu jizva vůbec nebolí ani nijak netrápí ale taky muže to byt jedna z výjimek... Např . spostu žen si třeba uděla nové prsa a ty jizvy je treba taky musí bolet ale třeba taky ne... Mám spoustu času na rozmyšlenou a proto potřebuji nazory ostatních 🙂 a jizva se da laserem odstranit ne?

cartney
17. zář 2017

já mám tedy za sebou jen přirozený porod a jsem strašně ráda. Bylo to něco co jsme s dcerou prožili společně, nepopsatelný zážitek (i když těžký). Znám spoustu maminek, které strašně mrzí, že nemohli rodit přirozeně a mají pocit, že jim bylo "něco" odepřeno. Pokud můžete roďte přirozeně, je to to nejlepší. Nástřihu ani potrhání se nebojte, zahojí se to a není po tom ani památka 🙂

karlajasmine
17. zář 2017

@vendullka2017 Rozhodne je obecne lepsi a mene rizikovy prirozeny porod. ''Nariznuti'' tam dole rozhodne mit nemusis, ja jsem nastrih ani zadne poraneni nemela a znam mnoho dalsich holek, ktere taky nemely. Na prirozeny porod se muzes krasne pripravit cvicenim, masazi hraze, aniball/epino, malinikovy caj...

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@cartney
@karlajasmine
Já vím že přirozený porod je určitě to nejlepší... ale Můj přitel ma dva metry a všichni z jeho rodiny tim myslím bratří plus otec při porodu važili 5 kg.... A z toho bych měla opravdu strach při porodu by mě snad museli rozříznout až k zadku 😀 jasné je i možnost že moje miminko bude maličkaté ale je i velká možnost že bude velikánské.... 😀 mám strach že bych 5 kilové miminko nedokazala v pohodě porodit ani kdybych cvičila a pila čaje...

tekame
17. zář 2017

@vendullka2017 Ale mě se jizva zahojila krásně a nebolí, ale je to prostě nepříjemné, jak ji to dráždí. Oproti šití dole, o kterém vůbec nevím a to jsem 2 měsíce od porodu, oproti 4 letům od cs.

cartney
17. zář 2017

vážně se nebojte, ony právě větší miminka při porodu víc jakoby pomáhají. Moje dcera měla 2855g a 45cm a nastřižená jsem byla na dvou místech plus potrhaný čípek a všechno se zahojilo a není po tom ani památka....sex po šestinedělí uplně v pohodě možná i lepší. A navíc pokud by porod nešel a trápila byste se tak vám stejně sekci udělají. Takže moje rada zní, zkuste to přirozeně a jestli to nepůjde tak stejně císař bude.

karlajasmine
17. zář 2017

@vendullka2017 Kamaradka porodila 4,5kg dite bez nastrihu 😉 A muj syn mel necela 4kg, taky to nebyl drobek 🙂

karlajasmine
17. zář 2017

@vendullka2017 Jinak pokud mas z porodu fakt strach, doporucuju nejaky kurz, ktery ti s tim pomuze - je hodne kurzu pripravy na porod, treba hypnoporod, ktery se vylozene zameruje na to, aby se clovek naladil na takovou vlnu, ze porod bude krasny zazitek.. v kazdem pripade ted je jeste hodne brzo to resit ale to zvladnes 😉

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@cartney A ještě by mě zajimalo.... Stáhne se vám po porodu "pipina" nevím jak to tady jinak napsat do původního stavu jako předtím? ja jsem tedy hodně uzká a nechtěla bych po porodu být nejake roztahla nebo větší aby to v tom sexualním životě taky něco nepoznamenalo... Pro muže je tedy určitě lepší menší než širší

karlajasmine
17. zář 2017

jo a sex uplne v pohode a prsa jsem mela po kojeni snad lepsi nez predtim :D Tak uvidime, jak to bude ted napodruhe.

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@karlajasmine @cartney
No ale musím říct že mi vaše názory daváji šanci že bych ten přirozený mohla zvládnout.. děkuji. a myslíte že ty kurzy jsou nějak zvlášť drahé?

martinka_33
17. zář 2017

Máš spoustu času, tak hodně čti o porodech, čti i různé porodní příběhy tady na Koníkovi a časem přijdeš na to, co je pro tebe lepší 🙂 Pro mě byla jediná schůdná možnost přirozený porod, ale opravdu přirozený! Nástřih a podobné byla moje noční můra, naštěstí existuje Aniball, tak jsem se poctivě připravila a miminko vyklouzlo bez poranění 🙂 Obecně platí, že císař je velká břišní operace a rekonvalescence po ní je delší než po vaginálním porodu, ale i po nástřihu se můžeš hojit půl roku a vadit ti jizva dole může klidně roky, to samé ale i po císaři ☹ Takže moje cesta byla jasná: vyhnout se jakýmkoliv chirurgickým zásahům do porodu... Ovšem je jasný, že někdy je to či ono nezbytné, ale to už je jiná, dobrovolně bych do sebe řezat určitě nenechala 🙂

cartney
17. zář 2017

@vendullka2017 stáhne se, nebojte, bude jako dřív....ono i po tom císaři bývá problém - porodní cesty se totiž připravují a k porodu nedojde takže to tam bývá ještě užší, ale taky se spraví samozřejmě

mku
17. zář 2017

Mam za sebou oboje a teda rekonvalescence po cisari trva dele nez po prirozenem porodu. Kychnout nebo zakaslatbjsem nemohla mesic. Ja mela cisar akutni tak na vyber nebylo, ale dobrovolne bych do nej nesla.

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@mku
@cartney
@martinka_33
Ženy a nevíte jak to vnímají pejsci? mám 8 měsičniho pejska který už teď je žárlivý i na přítele ale neni agresivní jen projevuje žárlivost...

mku
17. zář 2017

@vendullka2017 my kvuli tomu museli dat psa pryc

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@mku ojéje... ja bych ho snad nemohla dát pryč...

mku
17. zář 2017

@vendullka2017 nas zacal byt agresivni a nebezpecny tak sel do jine rodiny.

normalnimatka
17. zář 2017

kristepane na nebi. samozřejmě, že pokud máš volbu, vol přirozenej porod...proč vznká mezi nějakejma lidma dojem, že císař je míň rizikovej, bolestivej....?
ne, fakt, nedělej to. radši si pořádně zjisti něco o porodu a o kojení.
velikost dítěte nesouvisí s tím, jak se dítě dobře nebo špatně rodí. nedávno tady o tom byla diskuze, kde spousta žen psalo, že se jim rodilo líp dokonce větší dítě, i bez zranění třeba.
no a hlavně je potřeba prostě o tom něco vědět. tak příroda není blbá a porodit určitě budeš umět. spíš j eto o tom si to překlapnout v hlavě a "nechat tělo porodit" a moc ho nebrzdit.

faktaoporodu.cz

martyina
17. zář 2017

@vendullka2017 já rodila přirozeně a jsem ráda, a měla sem nástřih a nejde to ani poznat😉

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@normalnimatka Dnes už se diskutuje o tom že více matek volí dobrovolně císařský porod...... Jasně že normalně porodit určitě budu umět to je logicky přiroda... Tady diskutuji o tom co by si ženy zvolili kdyz maji na vyběr a jsou dnes možnosti kdysi žadne možnosti krom přirozeneho porodu nebyli... To je jako 50 žen řekne že nemaji po cisařském žádne komplikace a bylo to pro ně odost lepší a 50 žen zase řekne že nic horšiho nežažily a komplikace zustali nadále... Já mám uplně normální a přirozený strach... proto tady o tom diskutji protože si mužu vybrat.

cartney
17. zář 2017

@vendullka2017 k tomu pejskovi, máme dva mazliky, s miminkem jsem je seznámila hned jak jsme přišli z porodnice, máme výhodu, že jsou to fenky. Pořád jim opakuju, že je to naše miminko a že ho musí hlídat a to taky dělají. Taky je samozřejmě potřeba se i tak pejskovi věnovat, ale těch prvních 6 týdnu na to asi nebudeš mít moc sílu. Ted je dceři 7 měsíců a už se po nich sápe, ta jedna uteče, druhá na ni doráží a chce si hrát takže musím být ve střehu.

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@martyina Já vím, jen jsem v hodně diskuzích tady četla že jim zustala škareda viditelná jizva po nástřihu a jsou nešťatné... A ta na břichu jde odstranit ale nevím ještě jestli by popřipade šla odstranit i ta dole... kdyby byla škareda a viditelná ale možna taky dost zaleží kdo to šije

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@cartney Já mám pravě psa ... Toho asi budu muset hlídat odost více, je sice malý ale ubližit by určite taky mohl... je divoky a hravý ale není to fenka.. Fenka by mohla mit ještě ten mateřský pocit v sobě... a citila by že je to miminečko a neubližila by třeba... ale pes je tvrdohlavejsi amožna i mene citlivejší... ale dat pryc bych ho nemohla..

no_title
17. zář 2017

nástřihu se dá zabránit když budeš cvičit s aniballem, když budeš dobře tlačit a když zvolíš dobrou porodnici, kde nástřih nedělají automaticky. Hele, já mám celkem dobré srovnání, protože na pokoji na šestinedělí jsme byly 3 a všechny 3 jsme byly nějak zjizvené 😀
Já měla přirozené natržení - ruptura 1. stupně uvnitř a trochu venku na kůži. Sousedka vedle měla nástřih a druhá byla po císaři. Suma sumárum - já jsem při vstávání první 2 dny skučela nejvíc, ale jizva se dávala dohromady nejrychleji z těch 3 a hlavně mi nehrozí inkontinence, což u nástřihu hrozí, protože je nastřižený i sval, kdežto já měla jen kůži. Sice jsem se natrhla blbě, ale dlouhodobé následky mít nebudu. No a nejhůř na tom byla ta paní po císaři, začal se jí dělat nějaký zánět, nevědělo se kde, hrozila reoperace. Byla tak vysílená, že ani týden po porodu se nebyla schopna o malého starat. Císařský řez je velká břišní operace se všemi riziky, ať už je to riziko infekce, tak potom snížená plodnost, nemůžeš mít u sebe hned dítě, musíš se spoléhat na sestry, že ti ho budou nosit na kojení apod. (leckdy je na šestinedělí frmol a bohužel ne vždy je čas dítě na JIP donést). Po porodu je člověk hodně rozcitlivělý a i to tě může složit, že dítě pár hodin neuvidíš apod.
Operace nejsou sranda, věř mi, mám jich za sebou několik a dobrovolně bych fakt nešla... A ono i kdyby tě nastřihli... ten pocit, kdy ti to novorozeňátko dají na prsa - mokrého a kroutícího se... to je k nezaplacení... můžeš si ho pak mazlit 2 hodiny, to u císaře u nás bohužel nejde. Za to stojí i ten nástřih 😉

cartney
17. zář 2017

@vendullka2017 jinak....užívejte si těhotenství je to krásné období a rychle uteče. Já se těšila na každý utz až svého drobečka zase uvidím a když pak začali pohyby byla to krása. Najděte si nějaký kurz (proplácí pojištovna) řada nemocnic či porodnic dělá i přednášky o porodu. Vemte k porodu tatínka (jestli nebude proti), připravte si k porodu oblíbenou hudbu, příjemnou vůni, zjistěte si možnosti nejbližších porodnic jaké dělají porody jaké mají vybavení (já měla na porodním sále velkou vanu a moc mi pomohla). Těhotenství je krásné a náročné období a jeho vyvrcholením je porod. Nikdy nezapomenu jak po těch bolestivých hodinách přistálo na břiše něco teplého a mokrého, najednou byla tady - moje dcera, cítila jsem její dech, její pohyby, byl to tak krásný zážitek, moc vám ho přeju 🙂 pak si jí vzal tatínek a byl s ní dokud mi jí zas nepřinesli a i to pro mě bylo moc důležitý.....už se strašně těším až to budu moci prožít znovu 🙂 .......po tom co se malé narodí hodně s pejskem mluvte a vysvětlujte mu, že miminko je i jeho a že ho musíte chránit...je ještě mladý a do porodu se třeba ještě zklidní

drakenn
17. zář 2017

Neustale resis pouze sebe. Zkus si vyhledat i informace jaky dopad ma porod cisarem na dite!! Co ho vsechno ceka.
Cisarsky rez indikuje lekar ze zdravotniho duvodu. Nevim, kde by ti ho udeli na prani. Treba nekdo poradi.. Ja osobne bych volila prirozeny porod

misa357
17. zář 2017

@no_title Tímhle se holka vůbec nestresuj, stejně ti nikdo neudělá císaře jen proto, že se bojíš.

vendullka2017
autor
17. zář 2017

@cartney děkuji a co si myslíte o tom léku na bolest když nedavate bolesti při porodu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru