Přirozený porod s tenkou rohovkou po laseru

jostein
27. zář 2017

prosím, máte někdo za sebou přirozený porod s tenkou rohovkou po operaci laseru???
já jsem měla celkem vysoké dioptrie (přes 7) a oční z kliniky mi doporučila císařský řez. operaci mi dělali v listopadu 2015.
dnes mě ale doktor ještě přemlouval, ať si to promyslím, že to opravdu není tak horké, a že teď prostě se s takovou diagnouzou normálně rodí přirozeně.
mám na promyšlenou týden, dnes jsem 35+0 :D
díkes! 🙂

dvork
27. zář 2017

@jostein Mám skoro 13 dioptrií, měla jsem rodit císařem, navíc dvojčata. Rodila jsem přirozeně, sice teda předčasně, takže malé děti, ale tlačit jsem samozřejmě taky musela. Oči to zvládly. Jde hlavně o nitrooční tlak a stav sítnice. Každopádně by možná stálo za to, nechat se prohlédnout ještě někde, ať je víc názorů.

milinoj
27. zář 2017

Ahoj, já mám též hodně dioptrií a tenkou rohovku. Mám jen skleroplastiku obou očí (aby se mi doptrie nezvyšovaly), na laserové operaci odstranění dioptrií jsem nebyla. Před prvním porodem jsem to konzultovala s očním a ten mi řekl, že rohovka je sice tenká, ale rodit můžu přirozeně. Toto mi potvrdil i gynekolog. Při druhém dítěti jsem to už neřešila. Porody byly ale v pohodě, bez přílišného tlačení. Což ale nikdy dopředu nevíš, no.

milinoj
27. zář 2017

Jo tak teď nevím jestli rohovka, nebo sítnice 🙂

karlajasmine
27. zář 2017

Ahoj, ja mam na kazdem oku 5 dioptrii a na levem oku velmi tenkou rohovku. Rodila jsem normalne a bez problemu. Ono pokud budes tlacit tak, jak mas (tzn. NE do hlavy!!!, ale jenom svaly panevniho dna), tak se ti s ocima nic stat nemuze. Doporucuju si poridit Epino nebo Aniball a nacvicovat tlaceni, ani ne kvuli obvodu, ale abys vedela, jak spravne tlacit a jak netlacit 🙂 Pak si myslim, ze muzes uplne klidne rodit prirozene.

jostein
autor
27. zář 2017

@dvork tam je rozdíl, že já mám po operaci, kdy to oko už má za sebou nějaký zássah... kdybych neměla po operaci, tak jdu na přirozený porod rovnou. díky ale moc za názor 🙂

@milinoj nevím, co je to skleroplastika a jaký je tam tedy rozdíl v přímo odstranění dioptii... jak jsem psala, já mám odstranění, kde tedy je už zásah do oka.
taky ale díky za názor 🙂

@karlajasmine jak jsem psala výše, já jsem už bez dioptrii právě díky laseru... a to právě už byl zásah do oka, a proto se bojím. kdybych nebyla po operaci, neřeším to a jdu na normální.
taky ale díky za názor 🙂

dvork
27. zář 2017

@jostein Jj, četla jsem, že šlo o laserovou operaci. Spíš jsem chtěla na svém případu ukázat, že i velmi křehké oko (rohovku mám taky poměrně tenkou, navíc astigmatismus) přirozený porod zvládne, když se správně tlačí.
Zmiňovala se tu skleroplastika, to je v podstatě zpevnění oční bulvy pomocí pásků, aby už nerostlo a zastavilo se navyšování dioptrií, taky jsem na to měla jít. Takže to je hodně velký zasah do oka a jeho struktury.
Ať už porod proběhne jakkoliv, držím palce, aby bylo vše bez komplikací.

pajounek
27. zář 2017

@jostein ja byla taky na laserove operaci v roce 2012. V roce 2013 se nam narodil syn, ale cisarem kvuli KP, tak jsem to vubec neresila 🙂 a 2015 se narodila dcera prirozene. Byla jsem i na ocnim vysetreni, ale tam mi rekli, ze je to v poradku odoperovane a ze i lekari povazuji rizika cisare za vetsi nez pripadne problemy se zrakem. Takze jsem rodila normalne a obe jsme to v poradku zvladly 🙂

sahrazad1
27. zář 2017

@jostein ahoj, ja jsem nyni dva mesice od prirozeneho porodu= vaginalniho, a zaroven rok a ctvrt po laserove operaci. Mela jsem -6,5 a -4,5 dioptrie + astigmatismus a pri / po porodu vse ok. Gynekolog akorat chtel pisemne vyjadreni kliniky, ale taky v tom problem nevidel.

evule1982
27. zář 2017

@jostein Já mám taky po laserové operaci očí. Měla jsem cca 5 dioptrií. Sice vůbec netuším, jak silnou mám rohovku (nikdo mi to neřekl), ale vzhledem k tomu, že jsem na té operaci byla dokonce dvakrát (musela jsem na reoperaci), tak předpokládám, že extra silná nebude. Nikdo mě na nic neupozorňoval a já sama bych kvůli tomu na císaře nešla. Po porodu mám oči v pohodě.

lenra
27. zář 2017

Rodila jsem 11 mesicu po leaserove operaci (7 dioptrii kazde oko). Ocar v Lexumu nevidel problem, ze bych rodila normalne. Primo jsem se na to ptala. Oci vydrzely v poradku, jenom mi dost popraskaly zilky, ale to bylo spis tim, ze jsem tlacila do hlavy. Po sestinedeli jsem sla znovu na kotrolu oci prave kvuli porodu a vse ok. Taky bych doporucila nacvicit tlaceni pred porodem. Jinak bych se toho vubec nebala 😉

jostein
autor
29. zář 2017

@dvork aha, dobře dobře, děkuji za vysvětlení 🙂 no, taky jsem právě měla astigmatismus, takže proto mám tu tenkou rohovku, bo mi toho museli hodně vybrat....
@pajounek jé, já nevím co je KP :D a mohu tedy asi předpokládat, že byl z vlastní zkušenosti lepší přirozený porod, co? zatím mi to tak všichni říkají :D
@sahrazad1 to je taky celkem hodně dioptrii, ale hodně právě záleží, jak máš ty rohovky tenké a v jakém stavu sítnice....
@evule1982 2x? tak to už je zásah prý velký. a tedy vše oka? hmmm 🙂
@lenra taky jsem byla v lexum, a tam mi to prostě rovnou napsala, ale jen jako doporučení.. .tak já nevím....

jinak tedy všem moc děkuji! 🙂
já měla tenkou rohovku už před operací, nemohla jsem si proto zaplatit doživotní záruku, ale zase se mi měla dělat dooperace, kvůli tomu, že mi tam něco zbylo, ale než se to udělalo, otěhotněla jsem. takže asi to nebude tak hrozné :D

ono jde hodně o to, že mi to doktor řekl 4 týdny před termínem. celé těhu se připravujete na to, že půjdete císařem, a on takhle....
no, jsem domluvená se sestřenkou, že pokud nakonec se rozhodnu pro ten přirozený porod, naučí mě správně tlačit, je porodní asistentka, a pokud to klapne, i spolu porodíme :D

evule1982
29. zář 2017

@jostein Jj, zbyly mi i po operaci dioptrie a astigmatismus, tak mi to ještě dodělávali ☹ Nikdo nikdy nic o tenké rohovce ani o porodu neříkal. A pro mě je císař tak děsivá představa, že bych to sama dobrovolně ani nezjišťovala 😉

absintka19
29. zář 2017

@jostein KP je ze byl nasmerovan koncem panevnim, tedy nebyl narotovan hlavickou.

pajounek
29. zář 2017

@jostein KP je konec panevni, maly byl zadeckem dolu a uz se do terminu neotocil. Zkouset prirozene jsem to v tom pripade nechtela. A kdyz to srovnam...kazde ma neco. Neda se rict, ze by byl jeden porod horsi nez druhy 🙂 teda aspon za me

zuzaaanka
29. zář 2017

Ahoj, ja mela 8 dioptrii, astigmatismus, barvoslepost, seroslepost, vse odoperovali na jednicku a za 2 roky na to jsem rodila prirozene, ani se nad tim nikdo nepozastavil. Vse v pohode, 2,5 roku po porodu vidim stale stejne dobre, vse ok 🙂

zuzaaanka
29. zář 2017

Jeste dodatek, byla jsem tez na klinice Lexum, ptala jsem se na to, jak s porodem a rekli, ze vse ok, ze to na to nema vliv

konik_mischel
29. zář 2017

ahoj, měla jsem rodit císařem z jiného důvodu než ty- také zdravotního, nakonec přirozeně a upřímně nevím, kde se bere ta informace o tlaku v očích a v hlavě, PA mi řekla, že mám- promiňte mi tu přímost "tlačit jako na wc při velké" a veškerý tlak mi šel opravdu do spodu. Jsem moc moc ráda, že jsem nerodila císařem, hned po porodu mi bylo dobře, žádné dlouhé hojení, jizva, problémy... pokud ti dr řekli, že to nevadí, neviděla bych v tom problém.

jostein
autor
18. říj 2017

ahojte.
tak jsem dnes byla v karviné, kde tedy chci rodit, šla jsem tam s dobrou náladou... ale...
paní doktorka, která mě vyšetřovala, tak vypadala, že moc pro přirozený porod není. a rozhodla se, že mě ještě pošle na oční tam u nich. tedy další vyšetření :(
oční mi zase doporučila císaře... ale v podstatě mi řekla, že je to na mě, že mě nikdo do císaře nutit nemůže, ale že ona se musí chránit, protože tam pro ty oči riziko je...
paní doktorka na gyndě mi pak řekla, že tedy domluvíme císaře... tak jsem jí řekla, že bych to chtěla konzultovat s jiným doktorem...
a zítra jdu tedy k primáři Fialovi 🙂 to je jediné pozitivní, že jdu rovnou k primáři 🙂
ale jinak, už jsem z toho lítání po doktorech mrtvá.... a upřímně, jak mi řekne, že je lepší císař, tak si ho asi nechám udělat, ale hned, bo už toho mám dost :(

jostein
autor
5. lis 2017

Ahoj.
Tak sice jsem měla rodit přirozeně, ale nebylo mi přáno.
po odtoku plodové vody se víc jak 2 dny nic nedělo... tedy kromě hrozných bolestí.
nepomohly ani tablety na vyvolání... takže jsem si sama řekla o císaře, který by mě stejně čekal... podle doktora bych se asi stejně nezačala dost rychle otvírat :(
takže asi tak...
ale rodila jsem v karviné a byla jsem velice a velice moc spokojená 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru