Přirozený porod v jihomoravském, popř. zlínském kraji?

vetka
22. črc 2011

Kterou porodnici v jihomoravském, popř. zlínském kraji byste doporučili jako nejvhodnější pro "přirozený porod"? Budu vděčná za Vaše zkušenosti. 😉
Přirozeným porodem myslím aktivní přístup rodičky v první i druhé fázi porodní, nefarmakologické metody tlumení bolesti - aromaterapie, hudba, masáže, volba porodní polohy, minumum zásahů do průběhu porod....

sussanah
22. črc 2011

Je to hodne o pristupu rodicky, pokud je ona presvedcena co chce, je to hnedka jednodussi v hodne porodnicich. Co jsem slysela ohlasy a co mi rikala moje PA ted, tak za Brno maji nejblize prirozenemu porodu na Obilnaku. Ale i tak je treba se obcas ozvat nebo uz ve dverich pro jistotu hlasit, ze fakt nic neurychlovat 😉

veruska007
25. črc 2011

Slysela jsem o Ivancicich. V Brne se personal strida mezi Bohunkama a Obilnakem a v Bohunkach mi to prijde presne naopak - prilis zbytecne medikace, urychlovani porodu s oduvodnenim, ze na chodbe na pokoj ceka dalsi rodicka, odchod rodicky okamzite po porodu a zasiti na oddeleni (bez ditete, bez manzela).

idril
25. črc 2011

Byla jsem v Bohunicích a naprostá spokojenost. Žádná medikace (šetří se) polohu jsem si vybrala sama - v dřepu na polohovací posteli, sestra Burianová (skvělá) mě pořád jen chválila a povzbuzovala. Žádné stříhání a tedy ani šití (šetří se). Malou mi dali hned na břicho (fantastický zážitek). Pak ji vyšetřili (u mně), zabalili a přiložili. Napila se a usnula. Pak všichni odešli a nechali nás tak 2 hodiny s manželem a dítětem o samotě. Pak jsem odešla na pokoj (po svých), a malou vzápětí přivezla sestřička. Musím ale říct, že jsem rodila odpoledne - v pracovní době. Možná jsem měla štěstí, ale opravdu si nemůžu na nic stěžovat.

babel01
25. črc 2011

Já jsem byla též v Bohunicích,sice v noci,ale porod naprosto dokonalý...spokojenost,žádné zbytečné medikamenty,PA bezvadná,ve všem mi byla nápomocná...doktor se mnou celou dobu komunikoval,co přijde a co mám čekat...miminko mi hned dali na břicho,ošetřili na pokoji a přiložili,pak nás ještě nechali 2 hodiny s miminkem a manželem osamotě...a k tomu šití...šili mě hned po porodu během té chvilky,kdy ošetřovali Tomíka...žádné na pokoji...to je blbost 🙂

terkaz
25. črc 2011

Take jsem byla v Bohunicich dvarkrat. Naprosta spokojenost, pohoda, zadne zbytecne medikamenty, urychlovani ani zbytecne nastrihy...Siti samozrejme na porodnim boxu, miminko z bricha hned na bricho...proste super. nic o sitim na pokoji jsem nikdy neslysela...Po porodu jsme byli na boxu snad jeste dyl nez dve hodiny. Pokud bych mela jeste nekdy rodit rozhodne pujdu zase do Bohunic 😉

lojzina
25. črc 2011

take spokojenost s Bohunicema-byla jsem tam 2krat,pokazde vyfasovala jine PA a dr.,ale vzdy v pohode...

storm07
31. črc 2011

S Bohunicemi naprostá spokojenost, do ničeho mi nemluvili, doktor přišel až k porodu,ale nechal ho PA. Pak mi malou položili hned na břicho. Po nějaké minutce si ji vzali na ošetření na pokoji (byl u toho tatínek)- jen ji otřeli, změřili, zvážili, manžel si ji podepsal, mě mezitím šili. Pak nás nechali s malou na pokoji 2 hodiny. Já si mezitím dala i sprchu. Pak jsem šla po svých na pokoj. Malou mi pak dovezli asi po 2 hodinách, chtěla jsem chvilku klid a vstřebat vše 🙂

janicka178
6. srp 2011

Taky se přidávám, rodila jsem v Bohunicích a naprostá spokojenost. Porod proběhl sice naštěstí tak rychle, že jsem se nestihla rozkoukat 😀 ale vše bylo naprosto přirozené, nikdo mi nic nenutil, personál vstřícný a milý - můžu doporučit 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru