Proč a jak dlouho jste měly plánovaný císařský řez?

karolinka03
12. čer 2008

Ahoj holky,
Chtěla jsem se zeptat jak dlouho dopředu jste veděly,že půjdete na císařský řez a z jakého důvodu jste ho měly?

Já mám po složité operaci břicha ,takže můj chirurg mě napsal,že doporučuje císařský řez.

Takže ted se mě asi o normálním porodu může nechat jen zdát.Mám v sobě takové rozpocené pocity s jedné straně smutek a s druhé asi trošku radost,že mě snad minou šilené bolesti..

Jak dopředu se mám nahlásit v porodnici na plánovaný cř nebo to udělá za mě muj gynekolog?

Dík moc za všechny rady..

ilonkaa
12. čer 2008

Karolínko:A co zkusit napsat holkám do diskuze císařský řez?Třeba by tě poradily 😅

stepanka11111
13. čer 2008

Ahoj, u mě to přišlo náhle, po dvou dnech vyvolávání infuzemi 😕

nensy
13. čer 2008

tak já jsem se u prvního neotvírala a bylo to komplikované takže na rychlo císař a u druhého jsem to věděla už od začátku že bude pravděpodobně císař .tak já měla termín 5 .prosince ale mlá byla naplánovaná na 26 .listopadu vubec mi nesestupovala děloha takže bych to normálně stejně neporodila.to se domluv se svím gynekologem a dej mu ten papír co máš od chirurga.a uvidíš co ti řekne 🙂

kalo
13. čer 2008

Karolinka03: mě se nikdo neptal, kdy bych CHTĚLA jít. Naplánoval mi to můj gynekolog /který se v mém případě radil i s primářem v nemocnici/. Já musela jít na císaře kvůli 1.mímo koncem pánevním
2.těhotenská cukrovka
3.užší pánev
4.dle měření prý velmi malé dítě, ani ne 2kg (což nakonec nebyla pravda...malá měla 2700g!) Těch faktorů bylo víc, tak normální porod taky nehrozil. Naplánovali mi to 10 dnů před termínem.

Dost mě to štvalo, cítila jsem, že malá ještě na svět určitě nechce a navíc jsem ztratila 10 dnů možnosti, že se mi v břiše ještě otočí do správné polohy a porodím. Ale mě takto "splašili", že musím jít, protože si mysleli, že malá bude strašně malinká, tak že musí na svět dřív, že si mysleli, že je špatná placenta...NEBYLA!!!

karolinka03
autor
20. čer 2008

Holky dík moc za rady..Za týden jdu na gyndu tak uvidim co mě řekne 🙂

silvik
20. čer 2008

Ahojky...
Císaře jsem měla naplánovaného u druhého dítka vlastně už od porodu prvního /ten proběhl normálně, ale s komplikacemi/.. operace proběhla 14 dní před termínem...
No, "šíleným" bolestem u kontrakcí se sice vyhneš, ale ani pooperační bolesti nejsou procházkou růžovou zahradou.... 😒

j.a.n.u.s.
30. črc 2008

Ja mela cs pri Elisabeth....delali mi ho po 20hodinach po pichnuti plodovky...mala byla velka (4300g)...doufam, ze pri druhem pujdu rovnou na cs a ne po tak dlouhe dobe...bala bych se rodit normalne s jizvou po prvnim...

toni78
30. črc 2008

ahoj-já se dnes dozvěděla že budu rodit císařem (druhým) u první dcery jsem měla těhu úplně v poho ale nakonci asi 2 dny před TP jsem začla krvácet,tak proto císař-a ted mám menší komlikace s dýcháním+ špatnou krev,proto budu i ted rodit bohužel císařem 😒

janula2008
30. črc 2008

Karolinko: ja vedela, ze pujdu cisarem tak nejak od zacatku tehu, mam totiz 9 dioptrii 😀 😀 .Ale jako ocni rikala, ze bych to mozna i normalne zvladla, ale prece jen ten tlak na oci tam urcity je a ja si rikala, ze aspon me minou ty silene bolesti, vcelku jsem za to byla vdecna. A i kdyz jsem se v porodce pak tri dny bila do palice, ze jsem nezkusila rodit normalne (to kdyz jsem si nemohla sednout, zvednout se atd.), tak jsem za to s odstupem casu vdecna a kdyby nekdy po druhe, tak to zas zkusim ukecat na cisar. 😉 .Zrovna nedávno kamarádka rodila a vyzrala si to dokonale vcetne transfuzi s krvi atd. takze jsem za svuj cisar opravdu rada. 😅

petule.h
30. črc 2008

první porod: 2 dny vyvolávačky...stále nepostupující porod(neotvírala jsem se), navíc špatné ozvy miminka(hrozící hypoxie)..zkalená voda..atd takže to byla pak rychlovka(celková narkóza)
druhý porod: stále se neotvírám..zítra ještě kontrola, ale prakticky 5.8. mám nástup do porodnice 41+2..zkusí se max 2 vyvolávačky po 4h a pak mě udělají císaře...s čímž se tak nějak počítá, ale musejí tu vyvolávačku zkusit..je jasné, že pokud by zase bylo mimi v ohrožení, tak to bude hned...budou mě stále monitorovat

janula2008
30. črc 2008

Peti, at ti to dobre dopadne, drzim pesticky a palecky a vse co jde 😅 .Pak napis sve prvni dojmy 😉

pavlina05
30. črc 2008

karolinka03
Já to věděla od začátku těhu.
mám po operaci oka - odchlípená sítnice. takže nebylo jiného východiska.
Přesné datum kdy mě čeká porod jsem věděla cca ve 37 tt.
No byl to gol, protože na posudkové komisi - indikační poradna mi řekli že budu rodit 8.6. ...byla to neděle. A pak mi za 2 dny volali, že se spletli, že v neděli neoperují, tak až 10.6.
No..a už máme Aleška 😀

petule.h
31. črc 2008

janula: určitě napíšu, dnes jsem byla na poslední kontrole a nic stále...takže v úterý na příjem.. 🙂

marie_m
31. črc 2008

tak ja rodila cisarem po 4 dnech vyvolavacek v nemoncnici a to proto, ze se nas mladej skrtil na pupecniku, porod mi vyvolavali proto, ze jsem mela vysokej tlak a hrozila preeklamsie a taky proto, ze kubik byl velky mimi, nakonec se mi porod po 4 dnech vyvolavani rozjel normalne a kdyz uz jsem byla otevrena a priprravena ho vytlacit, tak me museli nakonec riznout, protoze by se kuba udusil, takze jsem si uzila nejen kontrakce a skoro dotazenej spontani porod, ale taky cisare a bolesti po...u druhyho budu mit jistyho cisare, protoze mi nedavno zjistili defekt na jizve, pry bych se mohla roztrhnout 🙂...a abych pravdu rekla, pro me to bude i lepsi, ty 3 dny po cisari nez 4 dny kontrakci, atd...jediny, co mi bude opet lito je, ze nebudu moct moje mimi pomuchlat bezprostredne po porodu, ale to se neda nic delat ☹

luucia
31. črc 2008

Ahoj, tak mě dal dr na výběr, když sem byla 5 dní po TP. Buď zkusit vyvolávat, s tím, že my řekl, že je mimi dost veliké a můžu se trápit 3 dny bolestma a pak bude stejně CS a nebo ho udělat rovnou 😅 😅 no myslím, že by si každý vybral CS!!! pak mi dr řekl, že sem udělala dobře, pže by to CS stejně skončilo. Neměla sem vůbec připravené porodní cesty 😝

petule.h
1. srp 2008

luucia. a jak jsi měla velké dítě??? já taky neměla ani u prvního po vyvolávačkách, ani te´d připravené porodní cesty a asi ani nebudou...tomík měl u prvního 3800kg a 52cm , jsem zvědavá, na kolik mi naroste Lukášek, říkali okolo 3kg, jako minule, ale myslím, že budou tak nastejno...-noúterý se blíží a já se těším, jak už to bude za námi, jen těch 5 dní v nemocnici ve vedrech 😠 ...rodit v dubnu je lepší, ještě , že nebudu muset někde rodit 2 dny v kontrakcích 🙂

luucia
1. srp 2008

petule, malá měla 3950g a 53cm 😉 podle UZ mi celou dobu říkali, že je normálně veliká a po porodu se dr docela zděsil 😅 po CS mi dr řekl, že mi nejspíš chybí nějaký hormon, co připravuje porodní cesty, že sem byla úplně zabetonovaná a sama bych neporodila nikdy! takže příště to CS asi zase jistí 😒

petule, držím pěsti, aby bylo všechno OK 😉

petule.h
1. srp 2008

děkuji...taky asi nejsi moc velká já mám 164...oni to pak zkoumají...no v úterý hurá 😖

luucia
1. srp 2008

petule, no já mám 172 😉

petule.h
1. srp 2008

no tak vidíš 🙂 asi na tom něco bude

janula2008
1. srp 2008

Mruško, proč byses nemohla s mimi hned pomuchlovat? 😕 Teď už se rodí snad ve většině případů se spinálem a byla to paráda, malou mi hned daly k obličeji a krásně jsme se pomazlily hned jak ji vyndali 😀 .

janula2008
1. srp 2008

Maruško 😉

marie_m
4. srp 2008

janule, no u prvniho me uspali celkove, pac se pani dr netrefila s epiduralem... 😀 to je spis k placi, co?
a pri mym stesti to bude u druhyho stejny 🙂

monaberuska1
9. zář 2008

ahojky tak mě probíhalo těhu naprosto v pohodě až když mi vyvolali porod a měla jsem 6 a půl hodin normální kontrakce já se začala otevírat tak stejně jsem musela na cíař, pač malá se zamotala kolem pupeční šňůry, takže během chvilky císař🙂

lucky.lady
9. zář 2008

Ahoj holčiny 🙂
já jsem rodila plánovaným císařem teď v srpnu. Důvodů bylo víc...
1. první dcera byla taky císařem (neplánovaným)
2. podle utz vše nasvědčovalo tomu, že dítko bude velké (potom je riziko, že jizva po prvním císaři prdne 😖 )
3. jizva mě pobolívala a v nemocnici neuměli zjistit, jestli po ní nejsou srůsty (což by byla taky komplikace)

no a při operaci se ještě ukázalo, že měla malá omotaný pupečník kolem krčku 😨. Naštěstí vše dopadlo OK.

Měla jsem spinál. Strašně jsem se bála, že to psychicky neudýchám. Udýchala, a bylo to to nejkrásnější, co jsem v životě zažila. Nic mě nebolelo, všichni z operačního týmu se mnou příjemně komunikovali a hlavně... viděla jsem svého andílka hned po vyndání z břicha. Opravdu není, čeho se bát 😉

fim
10. říj 2008

Ahoj holky. Nechce se mi zakládat kvůli mému souvisejícímu dotazu nová diskuze...... včera mi zjistili, že je prcek už dost velkej (dalo se to díky cukrovce předpokládat) - 3700g a navíc jsem s hrůzou zjistila, že se otočil zpátky KP! Tak nad tím pořád přemýšlím a uvažuji, co mi na to asi řekne Drka. Já to zatím podle info z okolí vidím na plánovanýho CS. Už jsem se s tím nějak smířila, ale zajímalo by mě, když je to naplánovaný, jestli je možnost, aby se mnou byl na sále i manžel - aby mohl aspoň malýho nafotit a hned si ho taky pochovat. Se spinálem počítám na 100%, tak snad to nezvorají a budu aspoň při vědomí. 😔

kalo
10. říj 2008

fim: záleží na nemocnici...u nás to možné nebylo. Na sál nikdo nesměl /že je to operace,tak kvůli sterilitě, prý/ a já si ani nemohla vybrat. Chtěla jsem spinál, ale u nás ho prostě nedělají...jenom celkovou. Taky jsem byla dost zklamaná. Ze když už to byl císař, že to muselo být ještě v celkové narkoze a bez manžela ☹ Ale jak říkám, záleží na porodnici, jakou ti dají možnost...

hlavinka
14. říj 2008

Fim: moje kamoska rodila v Usti a taky mela cisare a manzel byl u toho, mela jen epidural. Ale asi zaleti taky na komplikaci a mozna i na lekari samotnem. Tak drzim palce 🙂

marselina
14. říj 2008

já jsem měla naplánovaný císařský řez od 36tt,bylo to tím,že miminko celé těhu sedělo jako by na bobku a ne a ne jít hlavičkou dolů.dva dny před nástupem do prodnice,(termín porodu byl 8.9 a císař naplánovaný na 30.8.)se ale naše miminko umoudřilo a dobrovolně se otočilo.narodilo se ptom 3dny po ermínu 11září bez jakýchkoli komplikací.

kim
14. říj 2008

Holky když to čtu, tak úplně závidím, že vás sami Dr.přemlouvali k CS 😔 😅 já už jim musela na sále skoro umírat, aby usoudiliž e se musí jít na CS 😠...týden přenášení - kontrolní UTZ, kde byl odhad váhy malýho 4444g!!!!Tři dny nepravidelné kontrace a otevření na 5cm, domů mě nepustili a hnali na vyvolávání, než za tu hodinu přišli už jsem byla otevřá na 8cm, takže prý na sál, 9 hodin jsem se snažila, ale hlavička nesestupovala, už jsem se a víc neotevřela, škemrala jsem o císaře a pořád, že ještě počkáme 😠 už jsem i nespolupracovala, protože jsem 3 dny před tím nespala a fakt už nebylo ani zbyteček sil 😔 takže koneně přišel primář a usoudi že teda CS.Malej měl 4,53kg!!!!!!!!!A ještě primář řekl po porodu manželovi "jaktože je tak velikej" 😠a to jsem chodila do porodky od 36tt na kontroly ...takže si opravdu ceňte svých doktorů, kteří už dopředu vidí rizika a volí CS!!!!!!Držím palce všem buducím mamkám 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru