Proč jste nedarovaly pupečníkovou krev?

rajecka
22. črc 2014

Jsou nějaká negativa, rizika na zvážení, zda darovat či nedarovat? Ráda bych darovala, ale poporodní komplikace po prvním porodu jsem řešila téměř rok a ráda bych u druhého měla všechno co nejrychleji za sebou......

maudn
22. črc 2014

mě se nikdo neptal, jestli chci darovat, jen jestli si chci "zaplatit" její uchování, mě osobně by zajímalo, jestli osoba na odběr je porodní asistentka nebo nějaká další osoba , v případě porodní asistentky bych radči aby se v prvních vteřinách života věnovala dítěti a ně nějakému odběru....

alneka
22. črc 2014

Neuvažuji, protože neexistuje řádné využití pupečníkové krve. I na leukémii je lepší kostní dřeň. Jiné využití kmenových buněk není dosud řádně prozkoumáno a buňky tak nemají praktické využití. Navíc je to strašný kšeft okolo, kdy se tvoje (a hlavně dítěte) osobní a citlivé údaje dostanou do rukou "soukromníků přes zdraví".

ivf5
22. črc 2014

Holky me odebiral pupecnikovou krev doktor u cisarskeho rezu,nevidim v tom zadnou vedu ,odeberou a krev se posila teprve na rozbor do centra,zda je vyhovujici,pak se teprve rozhodnete,jak s ni nalozite 🙂) a az pak platite,tak jsem to mela ja v roce 2012 🙂

pavlapl
22. črc 2014

@maudn pupečníkovou krev odebírá lékař který je u porodu.

mesiacik2924
22. črc 2014

NO JA SOM TEDA NEDALA A RADA BY SOM VEDELA CI BY SA TA MOJA KRV DOSTALA MOJMU DIETATKU. MOC TOMU NEVERIM.

aajda
22. črc 2014

On je rozdíl mezi darovat a nechat si uschovat. Já darovat chtěla, nakonec se nepovedlo kvůli akutní sekci. U druhé sekce mi řekli, že možnost darovat není. Takže jsem nedarovala. O uschování pro "naše" potřeby jsem ani neuvažovala.

jenny.kay
22. črc 2014

Podle mě je lepší nechat pupečník dotepat, ať má co nejvíc krve samo děťátko

maqggienka
22. črc 2014

Já bych do toho šla, ale není moc porodnic, kde to dělají. Aspoň ne v mém okolí.

ee.liska
22. črc 2014
alneka
23. črc 2014

@ee.liska děkuji za sdílení, již jsem kdysi četla, je na čase si osvěžit paměť 😉

martaska78
23. črc 2014

nebylo mi to nabídnuto, jinak bych do toho šla

lrg
23. črc 2014

@martaska78 On ti to nikdo nenabízí, pokud máš zájem musíš si sama zažádat ještě před porodem. Ale po přečtení tohoto článku jsem teda taky změnila názor.

cherry_cola5
23. črc 2014

Mé neteři pupečníková krev své sestry zachránila život 🙂 ve třech letech jí zjistili leukemii 🙂

martaska78
24. črc 2014

@lrg aha, to jsem nevěděla a ani mě třeba neupozornili, že bych mohla a to jsem chodila do poradny do FN 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru