Proč se určuje podle výšky postavy, o jaký porod půjde?

drrregy
20. led 2013

Ráda bych věděla, proč gynekolog už z kraje hlásí, že půjde o porod císařským řezem, jen kvůli výšce postavy? Když závisí i na velikosti pánve nebo ne??

jankadudova
20. led 2013

To je teda zvlastni...samozrejme je to jeden z faktoru, ale ne zasadnich.

vendullka
20. led 2013

Taky se mi to zdá zvláštní, brát to jen podle výšky.

hadruska
20. led 2013

To jsem nikdy neslysela. Treba tady http://www.babyonline.cz/porod/cisarsky-rez to mezi faktory neni

lamarika
20. led 2013

Jen podle výšky postavy by se to určitě rozhodovat nemělo. Co vím tak co se týče postavy, tak záleží na tom jak moc je žena drobná (většinou ale platí malá postava=drobná postava), na šířce pánve a na předpokládané porodní váze plodu. Tohle se všechno dokupy vyhodnotí a buď se tedy bude rodit sekcí nebo ne. Pak je tady celá další škála možnejch faktorů vedoucích k sekci.

mochenkaa
20. led 2013

me to gynekolog taky od zacatku tvrdil. Merim 150cm. Byl to jeden z duvodu, proc me v 37tt odeslal do rizikovky v porodnici. Rodila jsem v 38tt vyvolavane (jiny duvod) a pri mereni panve to bylo tak tak. Dr a PA se na sebe divali dost rozpacite a mela jsem vyplnit papiry na cisare (ale duvodu pro cisar bylo vic. Nepostupujici porod ani pres 2 vyvolavacky, spatne ozvy miminka...). Nakonec jsme nejak ja i syn zabojovali a porodila jsem prirozene.
Ale co tim chci rict. Gynekolog me tim strasil od zacatku, v porodnici na rizikovem to vubec nebrali v potaz, tam byla dulezita panev. Ale myslim, ze kdyby mi panev zmerili hned a ne az v pulce porodu po 2 vyvolavackach s kontra po 2min, tak me asi zrovna daji na cisare... Kazdopadne NE kvuli vysce 😉

margeta
20. led 2013

Já mám 150 cm, takže jsem šla rovnou na císaře. Doktorka mi vysvětlovala, že normálně nechávají rodit od výšky 155cm, že už mají vyzkoušené, že u žen menších než 155cm jim to stejně císařem skončilo.

ashlee
20. led 2013

moje mamka měři 150cm a porodila 3 deti přirozene,ale taky ji strašili cisařem.

mataharyy
20. led 2013

Tak o tom jsem nikdy neslyšela, že by to byl nějaký závažný důvod pro císařský řez...
Moje máma má 150 cm a jediný kdo se rodil císařem jsem byla já protože jsem měla šňůru kolem krku a kdybych se měla narodit normálně, tak se buď zadusím, nebo si zlámu vaz, byla jsem jak jojo... Ale všechny čtyři následující děti rodila normálně a to nejmladší sestra se narodila nedávno (tedy již v době dnešní moderní medicíny) a měla přes čtyři kila... 😉

veronikadob
21. led 2013

Asi to bude tím, že doktor to bere po staru, dřív se výška pod 160 cm automaticky brala jako indikace s SC dnes už ne, jde o poměr hlavičky a porodních cest a to se zjistí až kolen 36tt dřív ne, je to asi přežitek...zkus názor i jiného doktora, pokud nemáš indikaci jako oční vadu, závažné zdravotní problémy, něco s kyčlema....

veruska007
21. led 2013

Já mám tak 157cm a nikdy to nikdo neřešil. Velikost hlavičky a pánve mi také nikdy neměřili. Mám i cca stejně vysoké kamarádky co všechny rodily normálně. Moc nechápu, jaký má vliv výška na průběh porodu 😅 . Ještě chápu holku, která má 150/40 kg, to snad... ale u normální postavy mi to přijde zvláštní.

carolinlida
21. led 2013

vůbec ho neposlouchej, mně doktor hned z kraje těhu řekl, že mám pánev 17 a průměr je 19 - 21 a že "normálně" neporodím pokud bude mít dítě nad 3 kila. Takže celé těhu jsem byla ve stresu jak budu rodit. Nakonec jsem porodila dceru 3320g přirozeně, úplně v pohodě, bez jakýchkoliv komplikací a dokonce na prvorodičku rychle. za 4 hodiny od příjmu v porodnici byla na světě a to mi praskli vodu 20 minut před tím než vylezla 😉 takže se nestresuj, vůbec na to nemá vliv ani výška, ani šířka 😉

hojda
21. led 2013

Je nějaké riziko u výšky pod 150 cm jsem někde četla.

anien
21. led 2013

Já mám 150-155cm. Můj gynekolog nic, ale doktor v porodnici při příjmu mě tím strašil. Nakonec jsem na císaři skončila...nepostupující porod po 2 vyvoláních a nakonec i zakalená plodovka.

terkaz
21. led 2013

To jsem nikdy neslysela....Ja mam 158cm a porodila jsem dvakrat normalne. 3100 a 3310g 😉

anina32
22. led 2013

Já měřím 153cm a oba kluky jsem rodila přirozeně, 3700g a 3920g. U toho druhyho byl váhový odhad 4,5kg a měla jsem těhu cukrovku na inzulínu, vysoký tlak a preeklampsii a když se po 5 zátěžákách nic nedělo tak jsem se u doktora i přimlouvala za to ať mě radši fiknou, ale bylo mi řečeno že k tomu není důvod😉

jaa
22. led 2013

Já rodila přirozeně...152cm a 45kg..3100,3090,3250 a poslední SC 3500g.Ono záleží dost na hlavičkách..Ty byly:34,5....35....34...36.
Ta SC byla kvůli vcestné placentě..

pablinka
22. led 2013

ahoj, já rodila 2 děti přirozeně, 50 cm a 3030 g a 50 cm a 3160 g, mám 152 cm. Mou výšku nebrala gynekoložka v potaz, ale je fakt, že mi do těhuprůkajdy napsala u obou porodů výšku asi 157, místo 152 😀, asi aby v nemocnici neremcali... V krajské nemocnici se mě asi 3x ptali, jak vysoký je můj partner a jestli mi někdo neříkal, že bych měla rodit velké dítě, ale jinak se syn narodil normálně. V druhé porodnici to neřešili vůbec, jen se ptali na první porod. Pánev jsem změřenou měla.

luciana1212
11. únor 2013

Ahojky mam take 150 vahu asi 64kg. jsem v 7tt. A taky mne straší doktor císařem ,no myslím si že vše záleží od panve a ne od vyšky
Vždyt i baba co má 180 vyšku má problem rodit normalne kvuly panvy a nebo velikosti miminka.Tak nevím proč nas straší mají nás nejdřív zmeřit a pak nam neco tvrdit.Tehulka ma byt v pohode a ne ve stresu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru