Proč ženy rády mluví o svém "hrozném" porodu?

centaurea11
12. zář 2011

Dobrý večer všem,
nejsem moc typ na diskuze, ale zajímá mě jedna věc, tedy váš názor proč tomu tak je. Asi za 14 dní mám termín porodu. Snad každá žena, se kterou se setkám mi vypráví o svém příšerném porodu, jak ji nešlo tlačit, jak to bylo příšerný apod. Vypráví mi to, ačkoli jsem se jí neptala a cizí porody jsou mi v podstatě ukradené (možná jsem divná, nevím). Je to tím, že si připadají důležité, moudré nebo...?

Protože mám radši pánský kolektiv, moc tomu nerozumím - proč mají ženy potřebu mluvit o svém porodu, o věci tak intimní? Proč o porodu mluví jako o nejhorším zážitku na světě? ☹ Jako tuším, že to není procházka rájem, ale myslím, že to miminko na konci je úplně nejkrásnější zázrak na světě. Obzvlášť když si na něj někdo počká dýl než by chtěl, jako třeba já.

Děkuju případně všem, které na otázku odpoví a přeji hezký zbytek léta

🙂 M.

smardik
23. zář 2011

já si teda na porody stěžovat nemůžu, bolí to hrozn o tom žádná ale to je snad jasné. já teda na porody vzpomínám v dobrém a stálo to za to, jak vyklouzli ven vše bylo zapomenuto a jen jsem se těšila se svých dětí, mám je od sebe 15měsíců a ještě bychom chtěli třetí dítko. Oba porody bez epidurálu, druhý bez nástřihu

vojtaxx
20. led 2012

Ahojky já nevím mě porody i když první byl takový v bolestech křížových ale prostě všem říkam jak se to zvládnout dá jsou horší věci např. pro mě zubař... 😀 😀 ale ráda bych napsalala a o mém druhém porodu který jsem měla ted před pár dny..Prostě takový suprově rychlý pord se nedá nenapsat.A přeji takový každé mamince..Hlavně musíte být všechny v pohodě a v klídku já totiž to vždy tak brala i u prvního.Tak ten popis porodu ve 3 ráno menší bolesti tak se jdu naložit do vany zda to nepřejde a nic tak jdu za manželem zavoláme sanitku už je to co 5 min. tak se začinám oblékat a praskla voda a začala jsem krvácet a už se malý asi pomalu dral ven jsem ho ukecála ven večer tak jsem ho ukecávala at vydrží ještě..Tak sanitka po 20min. dojela a už jsem měla bolesti co asi 2-3 min. a tak 4-12 jsme byly v porodnici a naštěstí jsem to stihla a na 4 zatlčení byl Staníček venku za 7 min co jsem dojela do porodnice..a prostě skvělý pordo a hned jsem se citila skvěla a hned jsem si nechala malého u sebe ...prostě vše chce brát tak jak to je a hlavně myslet pozitivně a nenechat se ovlivnovat jinéma negativníma lidma.. 😉

elvira
20. led 2012

Nesnášela jsem ty příšerné historky, když jsem byla těhotná...
Čekala jsem první dítě, tudíž jsem byla nervozní i tak. 😝
Hned v úvodu jsem každou zarazila, že nechci slyšet žádný popis porodu. Některé to nevzdaly, zkrátka mi musely asi ukázat, že dokud jsem nerodila, tak vím o životě prd a ONY to měly stejně nejhorší, nejdelší, nejkomplikovanjší...
Připadá mi to zbytečné. Každý porod je jiný, tak proč zbytečně stresovat "prvničku"?
Já jsem byla připravená na leccos - teoreticky - díky okolí, které se nedalo s historkami odmítnout - a nakonec porod docela fajn.
No, neříkám, že jsem u toho pila kafe a klábosila si, ale přežili jsme všichni tři, díky bohu ve zdraví a to je to nejdůležitější.
Mmch - od porodu uběhly dva roky a spoustu věcí kolem už mám trochu v mlze, některé věci se sunou do pozadí a několik nejkrásnějších okamžiků pořád zůstává v živé paměti - jakoby to bylo včera. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru