Proč ženy rády mluví o svém "hrozném" porodu?

centaurea11
12. zář 2011

Dobrý večer všem,
nejsem moc typ na diskuze, ale zajímá mě jedna věc, tedy váš názor proč tomu tak je. Asi za 14 dní mám termín porodu. Snad každá žena, se kterou se setkám mi vypráví o svém příšerném porodu, jak ji nešlo tlačit, jak to bylo příšerný apod. Vypráví mi to, ačkoli jsem se jí neptala a cizí porody jsou mi v podstatě ukradené (možná jsem divná, nevím). Je to tím, že si připadají důležité, moudré nebo...?

Protože mám radši pánský kolektiv, moc tomu nerozumím - proč mají ženy potřebu mluvit o svém porodu, o věci tak intimní? Proč o porodu mluví jako o nejhorším zážitku na světě? ☹ Jako tuším, že to není procházka rájem, ale myslím, že to miminko na konci je úplně nejkrásnější zázrak na světě. Obzvlášť když si na něj někdo počká dýl než by chtěl, jako třeba já.

Děkuju případně všem, které na otázku odpoví a přeji hezký zbytek léta

🙂 M.

kfitecko23
12. zář 2011

Já o porodu nemluvím s těhotnou pokud se nezeptá, a jelikož jsem rodila císařem tak se nikdo neptá jelikož si myslí, že císař je pohoda. Bohužel jsem si taky nezažila to čemu se říká "nejkrásnější zážitek" Narodil se mi krásný zdraví chlapeček, ale ta mateřská láska prostě nepřišla hned!
Když jsem byla těhu tak jsem o tom taky nechtěla moc mluvit, protože mě to stresovalo.
Mluví se o tom protože je to pro ženu ten nedůležitější zážitek. Něco co zažila jen ona a ty to zažít stejně nikdy nemůžeš. Každá žena je jiná, některá rodí krátce, některá má šílené bolesti ...

schnek
12. zář 2011

já měla velkou potřebu mluvit o prvním porodu. Pro mě to byl hroznej zážitek, hlavně vinou personálu porodnice 😢 Dobře rok jsem si léčila pochroumanou duši a mluvit o tom mi moc pomáhalo. Nešlo ani tak o porod jako takovej, ale o ty věci okolo. Navíc jsem měla pocit, že je třeba o tom mluvit, aby maminky, co je to čeká poprve, věděly, že sliby při prohlídce porodnice a následná realita a skutečné postupy během porodu jsou kolikrát tak rozdílné, řekla bych až opačné. Druhej a hlavně třetí už byly krásný. Mluvím o nich, když se mě někdo zeptá (a když mu to chci vyprávět).

saminomimino
12. zář 2011

já myslím že hodně pochopíš až porodíš,i když to byl nejsilnější zážitek v mém životě a stejně tak nejkrásnější,porod je zkrátka bolest,únava a mnoho dalšího,můj první porod byl komplikovaný a dost jsem si "užila",nic méně když se mě na porod někdo zepat jen jsem zmínila že byly problémy ale nikdy jsem to neprezentovala jako největší hrůzu na světě,druhý porod byl bez komplikací a rychlí,daleko víc jsem si užila ty chvíle potom,s dcerou v náručí...
porod je zkrátka takový,vryje se do paměti a dlouho nejsi schopná to odložit na vedlejší kolej,dlouho po tom o tom chceš mluvit a v podstatě to přižít znovu,hodně detailů se zapomene a tak to člověk furt vrací aby si to připoměl..přeji pohodový porod ať už takový nebo makový vždycky to bude tvůj nej zážitek

Ale je fakt že některé ženy mají takový porod na který by raději zapoměli,a to především díky postupu lékařů a přístupu celého personálu,ano i nás stále někde vládne "doba kamená" 😒

luciebx
12. zář 2011

ja mela uplne uzasnej porod.. rada o nem mluvim a rada se ptam na porody ostatnich.. nevim mozna sem v tomto divna.. ja se nejvic tesila az proste budu mit mimiska v naruci.. na to sem se soustredila asi nejvic.. to ze to boli to vi asi kazda.. kazda mame jinou hranici bolesti.. ja sem v necem padavka ale me to tak silene neprislo..
takze je fakt ze tu asi prevlada to ze to zenska nemeli jednoduchy je mensina ktera z porodu nema trauma a nebo siti.. ale i tak si myslim ze to proste za vysledek miminka v naruci ma vyznam... hold hlavu vzhuru.. a sup do tlaceni..

lucidela
12. zář 2011

Já také o porodu ráda mluvím, protože to byl pro mě ten nejsilnější a nejkrásnější zážitek v životě. A když na něj vzpomínám a mluvím o něm, vrací se mi ty nádherné,kouzelné chvíle. Asi se bojím, že bych zapomněla 🙂
Ale když jsem byla těhotná, taky mě každý strašil. Zpočátku jsem nad tím mávala rukou, ale když všichni vyprávěli jen katastrofické scénáře, začala jsem mít strach. A zbytečně 😉 Myslím si, že ženy, které za každou cenu vnucují hororové historky o vlastním porodu, mají asi ještě nevyřešené trauma z velkých bolestí nebo komplikací nebo třeba ze špatného přístupu personálu... Je mi takových maminek líto, že nemohou na svůj porod vzpomínat jako na krásný zážitek.

berenika39
12. zář 2011

já nevím, ale není to tak, jako se vším, o čem se hodně mluví - že to hezké se tak nezminuje a to strašné se zveličí a dá na odiv? na netu najdeš v poradnách je samé katastrofické scénáře, prostě to problémové se řeší, to pohodové už tolik ne...statostika, nic víc.
věřím, že těch klidných a nádherných zážitků je víc.....

janinunina
12. zář 2011

myslim,ze Centaurea neresi,ze zeny o tom rady mluvi,ale ze o nich mluvi jao o hroznem zazitku!Proto bych rekla,ze to resi.Ja treba nechapu,proc ji sve hrozne porody vykladaji pred jejim porodem.proc strasit,maminka se ma do porodnice tesit.ja osobne,kdyz se me tehotna kamaradka zepta,jaky byl porod...tak ji reknu...no,neni to zadny med,ale stoji to za to.protoze pak nastava ten pravej zivot 😵 😵 😵 poznas neskutecnou lasku!
Zenske,ktere vykladaji,jak mely priserny a tezky porod porad a porad dokola,jak oni to mely proste nejhorsi,jsou chudery,ktere potrebuji byt necim dulezite..muj nazor

lollia
12. zář 2011

Zajímavá otázka 🙂. Chápu, že o svém porodu ženy mluví, koneckonců je to obrovský a emotivní zážitek. Nechápu ovšem, když mě zásobují těmi nejpodrobnějšími detaily a tím, jak to bylo tááák strááášně moooc těžký a náročný. Jednak mě to vůbec nezajímá a zároveň se mi z toho už párkrát zvedl kufr 😖 (pro případné chytačky za slovo, ne, z porodu se mi nezvedá kufr, ovšem z některých detailů určitě - také nerozebírám, jak přesně probíhala například moje operace kolene). Následuje již zmíněná věta "Však to jednou pochopíš", to už jdu rovnou do kolen 😀 .

mywiel
12. zář 2011

Asi aby ukazali aké su statocné a ako to zvladli napriek tomu. 😕 😅 Urcite keby som mala tazky porod tak to nevykladam tehotnej zene, to je dost sadistické to ta chcu akoze nastrasit? 😒
Treba to hned stopnut a povedat im, ze to radsej nechces pocut, ze nech si to nechaju pre seba a radsej rozpravaju nieco pozitivne. 😉

lolelole
12. zář 2011

Ja myslím, že je přirozené že má žena potřebu svůj den D probrat, prožít to při vyprávění znova a znova a myslím, že je to i v pořádku. Je to veliká věc, každá od toho a od sebe něco čekáme, nejak to musíme přijmout, zhodnotit...
Mimoto si myslím, že v minulosti to bylo něco přirozeného, rodilo se doma a všechny zbylé ženy v rodině u porodu byli, pomáhali, viděli, učili se, vstřebávali - měli informace z první ruky 😉 ..dnes se o porodu dozvíš jenom z internetu, televize nebo v lepším případě sporostředkovaně od kamrátek. Obávam se, že vo všeobecnosti převláda pohled na porod tzv. televizní, kde maminky řvou o ďalší a ďalší injekcí proti bolestí a drtí manželovi ruku do krve. A možná si to pak maminky berou ako jakousi normu a přizpůsobují tomu (třeba i nevědomě) své vyprávení. Každý jsme nějaký a někdo má prostě v oblibě dramata. Určitě se komplikace a těžké porody mohu stát i stávají, ale řekla bych že rození je o paradoxně víc o hlavě než o těle. Například moje sestra, která měla rodit dítě císarem pokud bude mít na utz víc než 3 kila, protože by jinak byl cituji "neporoditelný" - nevešel by se do pánve. Malý se narodil přirozeně a měl krásnych 3,7 kg 😅 ..kdyby jeho váhu vědela předem - nikdy by ho neporodila. - ale to už jsem odskočila jinam.
Ja se snažím o svém porodu a pohledu na něj říkat svým kamarátkam a známym, protože dnes ženy fakt nemají kromě televize jinou možnost jak se o tom dozvědet. Snažím se je podpořit, říct jim, že porod může být krásny, že to není jenom hekání a bolest ale taky naprosto úžasný zážitek, kdy překonáš sama seba, najdeš v sobě sílu a klid a porodíš své dítě. A nakonec se podívaš do těch šedivých očiček a pochopíš, že jste tu obrovskou práci udělali oba dva spolu a pro sebe. Držím palce ! 😉

zdezli
12. zář 2011

Taky si myslim, ze mluvit o porodu je celkem normalni, opravdu je to zazitek, ktery ma zena potrebu s nekym sdilet. Rada si o nem povidam s kamaradkami, ktere samy uz maji deti...

Ja jsem prvni porod mela pomerne tezky, ale zase jsem byla natolik "rozumna", ze jsem ho nelicila tehotnym kamaradkam, i kdyz se me na nej ptaly. To jsem ho popsala opravdu jen zhruba. Uz jenom proto, ze kdyz ja zazila nejake komplikace, neznamena to, ze je bude mit kazda. Zazila jsem to na vlastni kuzi - druhy porod byl uplne jiny, rychly, bez komplikaci... Osobne si myslim, ze nema vyznam nastavajici maminky nejak desit - stejne se ani ty bolesti nedaji popsat, kazdy je ma jine, kazdy je jinak vnima... 😉

myscha
14. zář 2011

Když jsem se chystala otěhotnět a pak byla těhotná, tak mi vyprávění o porodech vadilo, já jsem se porodu dost bála, takže jsem nechtěla radši ani nic slyšet 🙂 . A po prvním porodu, který byl bezproblémový, i když se konec zkomplikoval, jsem pak najednou měla hroznou potřebu o tom mluvit. I o tom druhém, který byl rychlý a skvělý zážitek.
Ono je to opravdu tak, jak píšou holky přede mnou, je to velmi silný emocionální zážitek, taková bouře a koktejl hormonů, pocitů, bolesti, štěstí a euforie, když už to máš za sebou. Nejde o tom nemluvit 🙂 Nikdy jindy v životě takovou smršť asi už nezažiješ, je to jedinečné. Někdo má smůlu a má to těžké, ale většina mých kamarádek o porodech mluví hezky. Já jsem u toho žádné horoy nezažila, i když první porod skončil kleštěma, tak to nebyl žádný strašný zážitek, ani to moc nebolelo.

Já bych teda osobně žádné těhotné nelíčila nějaké hrůzy, stačí trochu empatie aby člověk věděl, že není třeba v tomhle citlivém období nikoho děsit.

catherin89
14. zář 2011

Tak musím říct, že vyprávění ostatních o tom jak je porod strašný opravdu nechápu... Mě samotné se to také nelíbí, protože i když pro někoho je třeba bolestivý, tak i přes to všechno je to ten nejkrásnější zážitek v životě! A jak už bylo řečeno - když to tak má jedna nikde není psané, že to druhá bude mít stejné! Každá žena by si to měla prožít po svém a je čistš jen na ní jak hodně si dokáže tu bolest připustit. Nenapadá mě nic jiného kromě bolesti, co by jim na tom mělo připadat tak "strašného". A měli by si uvědomit co dokázali, přivedli na svět dítě!

petrusew
14. zář 2011

Moje maminka říká, že ať je samotný porod jakýkoliv, tak po porodu, když držíš svého drobečka na všechnu tu bolest zapomeneš. Že ona sama si nepamatuje, jaké to bylo, jen to, až mě nebo potom bráchu držela v náručí. Ono kdyby to bylo tak hrozné, jak všechny říkají, tak by měli jen jedno dítě, nebo by neměly žádné...ne? Taky nechápu ty "chytré a nevyžádané příběhy, či rady". Ty mi momentálně po dotazech na pohlaví nejvíc..

teofilie
14. zář 2011

Já tedy o svém hrozném porodu nevyprávím na počkání, ale na požádání ano, protože já ho opravdu hrozný měla. Mohly jsme o život přijít obě dvě, já, i má dcerka... Nemyslím si, že každý porod je hrozný, to určitě ne! Jen jsou porody méně nebo více komplikované a pak ty bez komplikací.
Taky o něm mluvím proto, aby si daly rodičky pozor na to, v jaké porodce rodí! A v poslední řadě o něm mluvím i proto, že jsem se na něj STRAŠNĚ moc těšila po 10-ti letém snažení o děťátko a nakonec to byl opravdu můj nejhororovější zážitek. I tak bych šla ale rodit klidně hned zase 🙂 Ovšem po mých zkušenostech už jinde...
Takže:nemluvím o porodu proto, abych byla zajímavá, ale abych předala zkušenosti. A bolesti se dali krásně zvládnout, to je prostě úděl ženy. Co se nedalo zvládnout byl ten šílenej strach o dítě! Takže tak 🙂
Přeju ti, ať máš co nejkrásnější porodní zážitek, aby ses o něj mohla podělit, protože hormony prostě dělají své a ty se možná o něj podělit chtít budeš. 🙂 A jestli ne a budeš si to chtít nechat jako svojí intimní záležitost, i tak ti přeju co možná nejhladší průběh a nejkrásnější zážitek! 🙂

vafle
14. zář 2011

možná až porodíš pochopíš.......porod je v životě ženy zásadní událost a ať byl jakýkoli potřebuje se z toho žena (jako z čehokoli v jejím životě) vypovídat.....čím zásadnější událost tím silnější potřeba...............souvisí to s potřebou tu událost v sobě zpracovat ne tě strašit...........mnoho ženám by pomohlo kdyby je po porodu někdo zasvěcený vyslechl (cítí k tobě sounáležitost jsi těhotná hurá můžu ti to říct)......

marecek4
14. zář 2011

asi máš kolem sebe samé ženské,které to jako nejhroznější věc ve svém životě cítily,je pravdou,že mám kamarádku,která rodila skoro dva dny,ale jako nějakou hrůzu to nepopisovala,ano byla unavená,rozbolavělá a pak už i nedočkavá na miminko a toto je možné cítit jako hrůzné a hrozné,ale opravdu ten uzlíček který Ti pak ukážou a dají stojí podle mého za každou útrapu,já oproti ní měla všecky porody poměrně rychlé,takže je dle mého zbytečné bez zeptání někomu něco popisovat,navíc ty co rodily mají jakousi potřebu těm čekatelkám nějak nastínit co je čeká a už neřeší že je to vyplaší,nebo nezajímá,každopádně Ti přeji porod jaký si budeš připomínat jen jako ten radostný den,kdy se Ti narodilo vytoužené miminko a aby jste byli oba v pořádku

anieanne
14. zář 2011

Osobně nevykládám svůj porod na potkání, jen, když se mě na něj někdo zeptá, odpovím, že byl super, že amputace nohy zaživa musí být rozhodně o dost horší, a že se na další porod moc těším. Každopádně v kolektivu maminek se v prvních měsících dřív nebo později rozhovor na ten porod stočí 🙂

ivkaj
14. zář 2011

Když se mě někdo zeptá jaký porod byl, tak odpovím. Byl to fakt jeden z nejsilnějších zážitků. Jsem bolestínek, takže jsem čekala kdy už to začne bolet (špatně jsem snášela i MS bolesti) a nakonec to byla pohoda. Za sebe můžu nastávajícím maminkám říct, že hned po porodu jsem prohlásila, že bych šla rodit znova.
A ty se určitě nenech strašidelnými historkami znechutit. Přeji pohodový porod 😵

camilca84
14. zář 2011

Zdravím všechny. Pro mě byl porod jedním z nejkrásnějších zážitků. Možná i proto, že přestože jsem byla prvorodička, trval jen 3,5hod. Bolelo to, ale když se mě pan doktor zeptal, jestli bych rodila znovu, řekla jsem, že určitě ano. Držet v náruči drobečka, který byl u vás v bříšku 9 měsíců, je nepopsatelný a veškerá bolest tím byla smazána. Já se o porodu s nikým do detailu nebavím. Jen řeknu, že probíhal dobře, ale nikomu nevykládám, co tam se mnou dělali atd. To vím jen já a můj manžel, který byl u toho, a nemáme potřebu to vykládat dalším lidem. 🙂

miskadis
14. zář 2011

Když jsem byla těhotná, taky jsem slyšela řadu "hororovejch" porodů, takže jsem se samozřejmě taky docela bála, představovala jsem si, jak to bude hrozný, jak to bude bolet........ale nakonec to bylo všechno úplně jinak🙂.Ano, bolelo to, ale stálo to za to, malá byla na 3 zatlačení venku a bylo to🙂. Sice předtím kontrakce byly pro mě absolutní mazec, ale už je to za mnou. Akorát, nevím, proč se ti doktoři okamžitě po porodu ptají, jestli bysme šly rodit ještě jednou🙂, mě se taky ptali, v tu chvíli jsem jim řekla , že tak za 10 let🙂

terezt
15. zář 2011

Tak hororovy pribehy holky rikaji podle me proto, ze prozijou intenzivni bolest, na kterou se nejde pripravit predem. Ja se snazim sve porody licit s nadhledem a s humorem. Na bolest se rychle zapomina, ale napriklad to, ze mi delalo problem se posunout i jen o centimentr mi ted prijde vesela (nekdo to muze brat jako horor). Jiste, nerikala bych to mamince ve vysokem stupni tehotenstvi - tu je potreba povzbudit, ze vsechno zvladne, ze vse dobre pujde a kdyz ne, vzdy jsou tam doktori, kteri pomohou. Jako vetsina maminek si myslim, ze u porodu jde hlavne o miminko - tomu mame pomoci na svet, takze pocit matky je az na druhem miste. No a pocit mit zdrave miminko, co ani nekouka, na svych prsou bych za nic na svete nevymenila a razem vyrovnal vsechnu bolest.

ellzu
15. zář 2011

Ahoj 🙂
Mojí mámě, když jsem přišla na svět, řekl porodník: Mladá paní, až budete rodit druhé dítě, tak já už u toho být nechci! Pro něj to byl nejhorší porod celé jeho praxe, pro mámu dodnes nádhera, i přesto že jako lékařka věděla, co všechno se v ty chvíle odehrávalo...všechno mi ale pověděla až týden po mém porodu, měla strach, že by mě to vylekalo a asi by mě to i vylekalo, protože můj porod pak probíhal hodně podobně 🙂
Den po mém porodu za mnou přišly kamarádky z výšky a já jsem byla tak hluboce zasažená tím jedinečným prožitkem, že jsem se pustila do tak detailního vyprávění, že jsem se po pár minutách zadýchaná zastaviĺa a uvědomila si: ajaj, co když jsem je teď nadosmrti vystrašila a ony už nikdy nebudou chtít rodit? :D
A přitom jsem svůj porod prožívala jako to nejkrásnější, co mě kdy mohlo potkat...holt, člověk to nějak v sobě prožívá a nějakým způsobem i prezentuje-den po porodu jsem žila každým detailem a přála jsem si, aby něco tak nádherného a silného mohl prožít každý...po sedmi měsících se už některé detaily smazaly a zůstal "jen" pocit, že jsem naplnila tu nejdůležitější roli svého života-porodila dítě... 🙂
Život nás neustále učí skrze prožitky, kterým nás vystavuje...a každý si prožije přesně to, co si prožít má...a každý se s tím vypořádává přesně tak, jak to v danou chvíli dokáže...
Drž se, přichází něco neuvěřitelného a sama uvidíš, jak se to na tobě odrazí 🙂

aemmi
15. zář 2011

Tak já takovouhle zkušenost vůbec nemám, nikdo mi svůj porod nepopisoval 😅 teda nepočítám tohle fórum, který je od toho, abychom si tyhle zážitky a zkušenosti sdílely 🙂

kachna_hadi
16. zář 2011

Ahoj holky, mám za sebou dva porody a oba moc krásný!!! Proto všem budoucím rodičkám dodávám odvahu a o mých porodech otevřeně hovořím. Byly to skutečně mé nejkrásnější zážitky. A to dcerka měla 4 kg, porod trval 2,5 hodiny a ani mě nešili!!! Hlavně se toho nebát a brát celé těhotenství i porod jako naprosto přirozenou věc a zároveň jako zázrak. Děti jsou úžasný 🙂 .

jasekd
17. zář 2011

No, asi proto, ze pro nekoho to skutecne horor je 😅 A ma potrebu se z toho vypovidat, i kdyz obcas asi tem, co o to nestoji, pak je treba se nejak opatrne ozvat a rict, ze to slyset nechcete, abyste nedostaly strach 😉 Ja mam za sebou porody dva. Oba asi tak prumerne, zadny horor, zadna lehka zalezitost. Zejmena okamziky po druhem porodu byly nadherne. Nicmene znam holku, ktera po 30ti hodinach kontrakci, zvraceni, mdlobach atd, skoncila akutni sekci. A rikat ji po takovem zazitku, ze porod je prirozeny, vsechno je v hlave a je to nadhera, bych si netroufla. Ja slysela oboje, horory i to, jaka je to nadhera, za dve hodiny hotovo, ze kdo to ma horsi , dela si to sam svym pristupem atd. Tak to by me vytocilo taky 😅 I kdyz pro prvorodicku dobra verze a povzbuzeni 🙂

ivarei
22. zář 2011

@centaurea11 Nevím, proč o tom některé maminky v podstatě vypráví na počkání. Taky nevím, proč mi pořád někdo v těhotenství říkal, ať spím, dokud můžu, proč mi po porodu všichni říkali, ať počkám, až jim porostou zoubky, proč když jim rostly zoubky, všichni říkali, ať počkám, až začnou chodit... "to bude teprve hrůza"... Mateřství žádná hrůza není - užívám si každý den, přijdu si, jako bych něčím byla nadopovaná. Porod nebolel (rodila jsem sekcí) - spousta lidí se pak ptala proč. Lidi jsou prostě občas drzí a netaktní a obecně rádi radí. Nechci zlehčovat porodní bolesti, ale kdyby nešly vydržet, měla by každá maminka maximálně jedno dítě. Tak ať je mimčo zdravé a porod v rámci možností pohodový 😉

johanka111
23. zář 2011

jaskd-pěkně napsaný🙂
ivarei- na potkání nikdo o porodu nevypráví, musí se ho někdo zeptat anebo k tomu musí být vhodné téma. Pro některé ženy je porod hrozným zážitkem. Samozřejmě, že ne u všech a pokud mohou, chtějí si o tom popovídat, aby se smířili s tím, že to nebylo podle jejich očekávání. Možná je to stále trápí a je nejlepší si o jakémkoliv traumatu popovídat.
Nesnesitelné bolesti, které některé maminky u porodu zažívají některé ženy od dalších porodů opravdu odradí , ale většinou touha po dítěti je silnější.

monny89
23. zář 2011

Tak já jsem měla jeden z těch hrozných porodů, i jsem ho sepsala zde na mém profilu... Byl to fakt porod! Mám z porodu trauma, nechci druhé dítě, mám strach ze sexu, malýmu jsou skoro 4 měsíce a my neměli stále normální sex, nesnesu dotek na své tělo, kor tam dole.. To je tedy psychického rázu.. ale co se týká fyzické stránky, tak to taky není nejlepší, nezavinula se mi děloha, takže jsem brala čípky na zavinování, a teď mám asi špatné jaterní testy... Díkybohu že malý je v pořádku! Ale myslím si, že jsem si vyžrala co jsem mohla 😢

holubice.petra
23. zář 2011

Mě osobně ty příšerné scénáře od některých maminek taky pěkně štvou....myslím že všechny víme že porod není zrovna nic nebolestivého ale když chceme miminko tak jsme na to připravené 😉
Každá maminka která už rodila by měla mít trochu soudnosti a nestrašit hlavně nás prvorodičky a ještě přibarvovat svůj zážitek 😠 to je to poslední co chci od nich slyšet! a pokud z toho mají takové trauma tak bych jim doporučila vyhledat lékaře a né plašit nás....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru