Prodlužuje opravdu užívání magnezia v těhu porod?

chlebenka
13. lis 2011

Ahoj holky, asi od 14tt do asi 32tt jsem brala 1* denně rozpustné magnézko, ke konci je pravda, že už jsem si dávala tak 1* za 2 dny, slyšela jsem, že jeho užívání prodlužuje 1. dobu porodní. Nyní jsem 38tt a od 35tt jsem si naordinovala, čaj z maliníkového listí, nejdřív 1* denně a každý týden zvyšuji o jeden hrnek více. Máte s tím prosím někdo zkušenost, že by opravdu magnézium porodní dobu prodloužilo? Jinak mám ještě otázku 😉 , mám pozitivního streptotoka 😖 , myslíte, že mě v porodnici dovolí trávit 1. dobu porodní ve vaně, bojím se právě, že ne ☹ . Díky moc za případné odpovědi.

sussanah
13. lis 2011

To Mg je hlavne dulezite prestat brat vcas, tj ted uz urcite nee. Ale pokud jsi ho prestala brat v 32tt, tak bych to neresila. Ja jsem brala od 16tt do 32-33tt ( u prvniho tehu) Mg 6-10tb/denne a cely porod nakonec trval jen 4,5h (od prvnich bolesti az po maleho venku). Malinik je fajn, urcite neublizi a psychika dela divy 😉

mamkamarketa
13. lis 2011

ja magnezium brala az do konce,pac jsem mela siiiileny krece v nohach behem noci. 1doba porodni trvala 27h 😖 (takove ty pravidelne kontrakce zacatek nepocitam 😀 ) ale nechci te strasit, u me to bylo dane i tim,ze jsem se nesmela pohybovat a jen lezet kvuli pristrojum 😖

hodne stesti

cara.m
13. lis 2011

Já v den porodu lupla 6 magnézek. Měla jsem nařízeno brát vysoké dávky. Nevěděla jsem, že budu už rodit, že ano 😀 . A od počátku bolestí jsem porodila za 2 hodiny 😉

evulinkab
13. lis 2011

Ahojky, tak co jsem cetla a co jsem se bavila i s doktorkou, tak magnesko by se opravdu melo prestat užívat tak v tom 34tt a je to presne proto, jak jsi napsala...Magnesko se v tehu bere práve proto, aby se zabránilo predcasným děložním stahum.Čili kdyby jsi ho brala dál, tak by jsi se spatne otvirala, pomalu a tim pádem by se i prodloužila prvni doba porodni.
Toho streptokoka...pokud ti na nej prisli, tak by ti meli nasadit do porodu jeste nejakou lečbu na nej, ne?

jop
13. lis 2011

Já jsem brala magnezium ve formě homeopatik až do porodu, protože jsem měla příšerné křeče v nohou. Porod trval od prvních kontrakcí 10h, takže nic mimořádného...

saronka
13. lis 2011

já brala magnesko cca od 25tt a porod rychlovka ve 22 plodovka ve 2 kontrakce začali a před 5 byla venku..

monny89
13. lis 2011

Nejspíš ano - rodila jsem 40hodin - nakonec akutní císař ☹ ☹ ☹

helulela
13. lis 2011

souhlasím s tím, že Mg by se mělo ke konci přestat brát. Ohledně streptokoka a vany bude nejlepší, když se domluvíš v konkrétní porodnici.

werronik
13. lis 2011

Já jsem měla vysoký tlak a magnésko mi dávali infuzí i ve 41+6 . Ve 42. druhém začali vyvolávat. Já si myslím, že i proto jsem musela mít císař po 12-ti hodinách. Kdyby zkusili něo jiného dřív, tak jsem mohla rodit přirozeně. Císař byl kvůli selhání srdeční činnosti malé při vyvolávaném porodu - učebnicový příklad při nadměrném podávání magnezia v těhotenství (což jsem si načetla až po....).
Měla jsem od 20 týdně tablety magniézia a od 35. týdne se hrozil gynekolog nad mým tlakem. Ale řešil to jenom tak, že protočil oči a řekl: "Zase vysoký tlak, co s váma...?"
Jinak. A pokud si načtete to, co jsem si načetla já, tak to byla samozřejmost, že tělíčko miminka to po takové dávce magnézka tak zareaguje.
Malá má teď 2,5 roku a je naprosto vpořádku. Chystám se na další těhotenství a naprosto vím, jak zareaguju při takovém "léčení" příště. Nechci magnézko po 38. týdnu těhotenství a při jakémkoliv výkyvu tlaku půjdu za obvoďákem pro prášky. Jo a mimochodem - po těhotenství jsem změnila gynekologa.

jancule79
13. lis 2011

Ahoj, já jsem magnezium brala u druhého těhu a můj porod od první kontrakce trval 1,5 hodiny. 🙂 U prvního těhu jsem magnezko nebrala a porod trval 5 hodin. Takže u mě to určitě žádný vliv nemělo.

rydal
13. lis 2011

Jsem presvedcena, ze neprodluzuje. Aby to skutecne takovy efekt melo, musela bys ho brat extremne vysoke davky a to bys driv mela silny prujem a jine priznaky z predavkovani. Rozhodne 1 nebo 2 tablety denne to nejsou. Sama jsem ho brala a ptala jsem se na to nekolika gynekologu. Take si vzpominam, ze na univerzitni klinice mne kdysi jeden profesor porodnictvi rekl, ze magnesium je takova lehka podpora pri predcasnych kontrakcich, ale rozhodne predcasnemu porodu nezbrani. Takove poloplacebo.

kamusek
15. lis 2011

Taky si myslím, že je to asi jak u koho. Já brala magnezko od 25tt do 35tt a porod byl rychlovka. Ve 13hodin jsem šla na kontrolu (podotýkám, že mi nic nebylo 🙂) a v 17:46 byla malá na světě 🙂

smoulinka.ciko
15. lis 2011

Něco pravdy na tom bude, Ja v prvním těhu brala Magnosol 2 x denně a nějak mi zapoměli říct že se to nemá ke konci brát, takže poje první doba porodní trvala nějakých skoro 40 hodin ☹ No teď jsem ve 27 tt a zase ho beru, ale tentokrát budu chytřejší 🙂

zvirka
15. lis 2011

Já magnézko nebrala, maliník pila a celý porod 29 hodin i s urychlovákem. Takže nikdy nevíš 😉

ladybugie
15. lis 2011

ahoj, magnezko v obou těhu od 17tt, maliník jsem pila v prvním těhu od 32tt. Dceru jsem měla vyvolávanou o 10 dní dřív, rodila jsem sedm hodin. Nemyslím si, že by magnezko extra prodlužovalo 1. dobu. Notabene se dejme tomu od 36tt už nebere. A maliník taky žádnej zázrak. Každá máme od přírody jinak fungující tělo, proto jinak dlouho rodíme. Tyhle dodatkový pomůcky to nemůžou nějak extra ovlivnit.

marteska
15. lis 2011

Ahoj, magnézko jsem brala. Maliník jsem pila. rodila jsem ve 35tt a první doba por. trvala 9 hodin, takže myslím, že magnézko vliv nemělo.

milmic
15. lis 2011

Já jsem tento názor hodně slyšela a i moje dr. mě upozorňovala, že v 34.týdnu ho mám přestat brát. Nakonec jsem za 10 dní od vysazení jela do porodnice, porod trval od odtuku plodové vody 4 hodiny.
Možná na tom něco bude, ale tipla bych, že se zde (jako všude jinde) uplatní velká míra individuality. 😉

maciik
15. lis 2011

Já jsem brala Mg do 36tt, od prasknutí plodovky 12 hodin... 🙂

petulka25
25. lis 2011

ahoj u druhého dítka jsem brala mg od 16 týdne do 35-6x denně. rodila jsem 38 týden. a ten čajík jsem taky pila 2 x denně a oba porody 38 týden-docela rychlé

miru001
3. únor 2013

Braka jsem magnesium (cca 3x denně) od 20. do 36.tt, rodila jsem v 39+2tt, ráno od sedmi slabé kontrakce, v poledne jsme jeli do porodky se silnějšími kontrakcemi (v porodnici za hodinu otevřená ze 3 prstů na 8) a ve třičtvrtě na dvě byla malá na světě 😉 Takže mi jistě magnezko porodní doby nijak neprotáhlo (to bych musela asi rodit ještě doma 😀 )
Se sttreptoušem neporadím, neměla jsem ho

blahova_andrea
3. únor 2013

já teda nevím. mě nasadil doktor v půlce těhu dost silné magnezko kvůli křečím a tak. když jsem byla na 1. monitoru, tak mi dávku ještě zvýšil, že už mám čilou dělohu, tak abych nerodila předčasně. to byl čtvrtek. hned v úterý 36+1 se malej narodil. voda mi začala odkapávat už v noci, ale ještě sem spala, dopo jsem ještě venčila psa, balila tašku (podezření), prala atd. 1. doba porodní tedy vcelku ok, pak pár hodin trápení a před 16h byl venku. za co může magnezium nebo ne jsem neřešila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru