První porod akutním císařem, jak bude vypadat ten druhý?

hulda
28. lis 2011

Ahojte, možná už se tady tohle téma rozebíralo, ale nikde jsem ho tu neviděla. Chci se zeptat, jestli máte některá zkušenost se stejnou situací. U prvního miminka mi porod vyvolávali kvůli přenášení, ale objevily se komplikace (zelená plodovka a nízkej tep miminka), takže to celý skončilo akutní sekcí. Teď jsem 3 roky po porodu a čekam druhý mimčo. Nevim, jakej je postup. Jestli první císař znamená automaticky i další porod císařem, nebo jestli to záleží na konkrétním gynekologovi, nebo jestli první porod nikoho nezajímá a poženou mě rodit normálně...?

helcenka
28. lis 2011

@hulda - ahojky,
já rodila tři roky a tři měsíce po prvním porodu, který proběhl také akutním císařem (pro nepostupující porod). Porodila jsem přirozenou cestou. Úžasný zážitek. Záleží úplně na všech okolnostech.
Je tady už tohle téma, tak nakoukni a přečti si moje příspěvky: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/1-porod-...
Jinak bydlím kousek od tebe, tak pokud budeš chtít, písni IP a můžeme to rozebrat. 😉

dendasek
28. lis 2011

@hulda:
Ahojky, ja mam uplne stejnou zkusenost..prvni porod jsem mela vyvolavany...pro nepostupujici porod nakonec CS. Podruhe jsem rodila s odstupem trech let a osmi mesicu....Dr...tedy primar se me primo zeptal, jak bych chtela rodit..rekla jsem, ze nevim...a pak jsem vyhrkla, ze tedy radsi CS..jsem proste posera.. :(,udelal utz jizvy a rekl, ze tedy ano-( Tak jsem se domluvila na teriminu a uz to jelo...takze obe deti CS a vubec, ale vubec toho nelituju.

dendasek
28. lis 2011

A jeste muj gynekolog to vubec neresil..rekl, ze to necha na porodnici, ze on nevidi zadny problem..proc bych nemohla rodit prirozene..Takze az v porodnici tyden pred terminem se rozhodlo..

hulda
autor
29. lis 2011

holky, díky za příspěvky a taky za odkaz na tu starší diskuzi! 🙂 Mně to vychází taky 3 roky a 3 měsíce po sobě, jako helcence a muj gynekolog zároveň pracuje v porodnici, kde budu rodit, takže by to měl rozhodnout on. Zatim nic neříkal, já se zbaběle neptala 😵 , takže předpokládam, že počítá se spontáním porodem. Ale jsem 31. tt, takže je ještě čas. Teda doufam! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru