První porod císařem, druhý chci taky. Jaké máte zkušenosti?

milik75
10. říj 2009

Ahoj holky, pred 2 lety jsem rodila cisarem (syn byl koncem panevnim). Byla jsem moc spokojena, vse probehlo hladce. Ted jsem tehotna podruhe, termin mam zacatkem listopadu a momentalne nemam zadnou indikaci k cisarskemu rezu, ktery bych opet preferovala. Co mi radite, pripadne jake jsou Vase zkusenosti? Dekuji.

sportpark
14. led 2014

ahojte maminky ja idem 30.1. tiez planovaný cisarsky spinal....prvý som mala tiez ale musela som...a druhy som sa po dohode s porodnou asistentkou rozhodla tiez.....trocha sa bojim ale zvladnem to.....

clare01
3. únor 2014

Ahoj mamky, za sebe mohu říci, že rozhodně rodit císařem je super. Užijete si to bez bolesti, v klidu, miminko je taky štastný, netrpí a vy nejste vyčerpané a vynervované. Skvělý zážitek, budu moc ráda vzpomínat.
Nač se trápit přirozeným porodem a šílenou bolestí. Zažila jsem si oba případy , takže podruhé už jsem nechtěla trpět a ohrozit dítě přidušením.
Bohužel ne všude najdete pochopení, ve světě je to už zcela běžné, že vám dají vybrat.
Argumenty, že císař je daleko rizikovější a pro dítě horší, neberu. Já mám právě opačnou zkušenost.

miriam11
10. únor 2014

ahojte, chcem sa s vami poradit, ale aj hlavne porozpravat. Po prvom porode cisarskym rezom som bola psychicky aj fyzicky na tom velmi zle a prisahala som si, ze dalsie dieta nezvladnem. Dcerka ma vyse 4 rokov a vselijako to bolo medzi mnou a manzelom. Nakoniec sme spolu stastni, vsetko sa urovnalo a ja som opat otehotnela. Prehovaral ma dlhe 2 roky. Ano, dobre, citate prehovaral. Mozno vam pridem divna, ale ja kvoli porodu atd. som mala jednoducho blok a nechcela som dalsie dieta. Nakoniec som sa s tym stotoznila, tesime sa velmi, ale... rozmyslam nad porodom. Mam velky strach. Kedze prvy porod bol neplanovana sekcia, dalsi porod bude automaticky dalsia sekcia, alebo si budem moct vybrat? Od prveho porodu to bude skoro 5 rokov, ja nevidim dovod, aby som nemohla rodit prirodzene. Ale, nebude to este horsie? Prosim, napiste mi svoje skusenosti, ak ste takym niecim presli, ci ste mali na vyber, som z okolia BA a rodit asi budem na Kramaroch.

graceg
26. čer 2014

@babara
🙂 Moje šesté dítě svůj porod opravdu zaspalo, šlo o přirozený porod v nočních hodinách do vody a můj synáček Šimon se nenechal nějakým porodem budit...když mi jej dali hned ve vaně po jeho zrození do náruče, chrupkal si nahlas..nevěřila jsem svým očím. Vzbudil se, až když jej sestřička odebírala ode mne a ustřihla pupeční šňůru...Bylo to v roce 2002 ve Vrchlabí. Byli tam všichni skvělí. 🙂

penelope11
12. pro 2016

@evitkamalicka ahojky, hned po prebudeni si necitila bolesti ?

verous91
17. únor 2017

@hedvika taky jsem rodila akutnim cisařem rotože sem měla špatné ozvy chtěla jsem si strašně zažit normalni porod a byla jsem hodně neštastna že to nevyšlo ale při druhem mimi doufam že bude vše v pořadku a chci rodit normalne chci si to zažit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru