První porod císařem, druhý chci taky. Jaké máte zkušenosti?

milik75
10. říj 2009

Ahoj holky, pred 2 lety jsem rodila cisarem (syn byl koncem panevnim). Byla jsem moc spokojena, vse probehlo hladce. Ted jsem tehotna podruhe, termin mam zacatkem listopadu a momentalne nemam zadnou indikaci k cisarskemu rezu, ktery bych opet preferovala. Co mi radite, pripadne jake jsou Vase zkusenosti? Dekuji.

kralicinka
12. říj 2009

já se třeba už po 12 hodinách o malého starala sama.jen se mi třeba huře vstávalo.ale každým dnem to bylo víc v pohodě.kojení nám šlo taky.

petra1985
12. říj 2009

podla mna no problem 😉

spimira
13. říj 2009

Já jsem rodila císařem a jsem šťastná, že to tak dopadlo.Měla jsem úzkou pánev, trápila jsem se 24h. v bolestech, dávali mi silné kapačky na vyvolávání kontrakcí, nakonec jsem měla silné kontrakce co 2 minuty, ale hlavička malého se nefixovala do pánve a nesestupovala, takže přirozenou cestou bych ho neporodila a mohl se mi klidně někde šprajcnout 😝 měla jsem strach.
Pokud bych měla mít druhé mimi, tak bych chtěla určitě císaře, kvůli té moji úzké pánvi, měla bych strach o miminko.

aji81
16. říj 2009

Ahoj holky, já jsem rodila před rokem normální cestou a porod trval 34hodin prosila jsem o císaře, nebo at mě zabijí pač jsme bolestma lezla po zdi. Pomalu jsem se otvírala a měla kontra po 2minutách velice intenzivní, že se pomalu nevešly na monitor ale jsem štastná, že jsem svojí holčičku mohla porodit přirozeně, že jsme to vzládly!. Byly to hrozné bolesti ale je to taky neskutečně krásné a pak jste na sebe hrdé, až budu těhotná znovu určo budu i za tu zkušenost rodit normálně!.

atrami
16. říj 2009

aji,
to si mala šťastie.
Ja som sa im tak vyhrážala, že na mňa húkali, že celý cisársky si zaplatím- našťastie som mala dohodu s primárom, že ak to nepojde prirodzené, nebudú robiť žiadne iné praktiky a pojdem na cisársky. Nakoniec sa to zbehlo úplne inak, malému zlyhávalo srdiečko. Robili intubáciu- prerazili mi hrdlo, museli ma preberať a pichať epidurálku. Malý mal 4250 g omotanú šnúru okolo krku. Ja som skončila na áre na pozorovaní. Potom bolo po hrdinoch, triasli sa, aby sme ich nezažalovali..... mali sme! Pritom bolo od začiatku jasné, že malého neporodím, v knižke som mala napísané- nadmieru úzka panva. Nechápem načo sa hrali. Pri druhom bolo to isté. Našťastie sme našli nemocnicu, kde boli ochotní urobiť cisársky- malý sa narodil skor- 3950 g. Tretí bol automaticky.

babi1
16. říj 2009

Aji, mala si veľké šťastie.
Neviem či by si bola hrdá na svoj pôrod, keby to tvoja malá neprežila

aji81
16. říj 2009

Astrami a babi 1 něco jiného je, pokud je zdravotně něco v nepořádku, že se dítěti nedaří dobře, nebo ta úzká pánev to byla teda síla, to nevím proč tak riskovali jsou to idioti. My jsme byly vpořádku, nic špatně nebylo. Ale pokud chce jít někdo na císaře, co jsem tu četla jen kvůli tomu, že se bojí bolesti, že přirozený porod ani nezažil a žadné zdravotní zdůvodnění tam není tak to je pěkně ubohé teda!!

babi1
16. říj 2009

Aj u nás " vraj neboli žiadne problémy ", hoci pôrod nepostupoval a tvrdili lekári že je všetko ok, skončilo sa to tragicky. Dcéra povedala, že pôrod nebol až taký strašný ako sa ho bála, ale nebude riskovať, že príde aj o druhé dieťa - v budúcnosti už určite bude rodiť cisárskym rezom

aji81
16. říj 2009

ale jooo o tom nic, to převracíš. Jen říkám, že pokud žena rodí uplně poprvé! a nejsou žádné problémy nevidím důvod proč neporodit přirozeně. Myslíš, že císař není rizikový?! Je to operace ,velký zásah do organismu, už kolikrát jsem četla, že doktoři třeba prořízli močák a žena umřela na otravu. To by se člověk musel bát všeho. Ale každýho věc, jen říkám je to přirozené...

atrami
16. říj 2009

babi1,
ani ja som si nepripušťala nejaké komplikácie. Všetko som brala nejako zľahčene. Čo sa dialo na sále viem len z počutia- od primára z ára. O 4 dni sa lekári znova ,,hrali" na bohov , bohužiaľ sa to skončilo tragédiou.

smilena
16. říj 2009

Holky já rodila 32 hodin nakonec to byly kleště - šití trvalo 2 hodiny - dva dny jsem se nemohla pomali ani pohnout, bolelo mne úplně všechno a celé šestinedělí jsem nemohla pořádně chodit a sedět to vůbec - no fakt žůůůžo 😝 O dalším "normálním" porodu nechci ani slyšet. Vím, že císař má svá rizika a není to bez bolesti, ale já jít do porodnice s tím, že absolvuju tohle ještě jednou, tak to fakt nedám! Lepší nevědět,do čeho jdu....Jinak fakt závidím maminkám, které rodí krásně přirozeně a nejradši by se po porodu hned sbalily a šly domů 😉

atrami
17. říj 2009

Porod kedy maminka dieťa vyslovene ,,vypľuje" som nezažila. Ale keď som ležala po porode v nemocnici si jedna mamina vykračovala s obrovskou taškou na izbu po porode a sestrička ju vracala na izby čakateliek a ona im vysvetlila, že ona pred 2 hodinami porodila. Kamoška porodila pomaly na chodbe, čo to išlo tak rýchlo. 😀

smilena,
netušila som, že ešte niekde praktizujú klišťový porod.

shaula
17. říj 2009

Atrami - klešťový porod je jedna z běžných variant operačního porodu, používá se naprosto běžně, tedy když je samozřejmě potřeba 😉 Můj první prcek se narodil sám, ale druhému taky pomáhali kleštěmi.

atrami
18. říj 2009

V porodnici kde som rodila prvého syna ho robili naposledy 7 rokov dozadu, potom s tým prestali
shaula,
Ty si porodila synčekov prirodzene?

konja
18. říj 2009

atrami: to mě docela zaujalo co píšeš. A co v porodnici kde jsi rodila dělají, když se dítě zasekne při průchodu v porodních cestách a CS je už pozdě? V takových případech se použijí kleště nebo vakuumextrakce. Nebo jsi slyšela i o jiné metodě? Já teda ne.

shaula
18. říj 2009

Atrami - ano, přirozeně. Tedy myslím vaginálně - ale bylo to s oxytocinem, epidurálem, nástřihem a těmi kleštěmi (kvůli vyhřezlému pupečníku), takže některé zdejší uživatelky by tvrdily, že to bylo rozhodně nepřirozeně 😀

Konja - mě to právě taky zarazilo, proto jsem na to zareagovala 🙂

atrami
18. říj 2009

konja, shaula,
myslela som to inak. Pri prvom synovi v porodnici kde som rodila končili kliešťami porody veľmi často. Z periniek vykúkali otlačené hlavičky detí. Jednoducho ešte stará škola- bez epidurálu......a podobne. Uspávanie pred cisárskym len úplne.Vďaka tomu som po porode skončila na áre s prerazeným hrdlom Po jednej tragédii od kliešťového porodu dosť upustili a častejšie robia sekcie. Samozrejme ak nieje inej cesty, tak ich použijú.

shaula,
ty si teda prípad. 🙂

monaberuska1
16. únor 2010

holky, tak ja taky mela akutni cisar neplanove byli komplikace..ale ted sem po druhe tehu a asi bych byla radsi pro normální porod i když se trošku bojím,..ale přeci je to přirozenější, , moje sestra měla první porod 2 dny a pak naonec císař, a druhy porod šla normálně rodit a parada nemohla si to vynachvalit pry o 100% lepsi nez cisar..

kamaradka zas po prve rodila normalne a to mela dlouhy porod 36 hodin a druhy mimi rodila cisarem, a teda jeji porovnani ze normálni porod je lepsi o 100% tak asi proto bych chtela rodit normalne..no ale uvidime, kfyby se neco doktroce nezdalo pristoupim na to co doporučuje 🙂

babara
16. únor 2010

Mona a kde sestra rodila? Zkoumali ji nejak jizvu? A jak velke deti byly?

monaberuska1
16. únor 2010

babara- sestra rodila obě děti v jihlavě... ano zkoumali jí jizvu, řekli jí jen že doktoři pochybyli. a víceméně čekali, kdyby nastali komplikace museli by téměř skoro po roce znovu rozříznout a spravit co by se dalo...nakonec to trochu ustalo, ale řekli jí že s druhým těhu bude mít komplikace, ale neměla až ke konci těhotenství hrozilo jí že jí jizva praskne..ale nakonec se ukázala silná...a Tomáškovi jejímu prvnímu synovi ten se narodil císařským řezem bylo 11.října 3 roky a její malá druhý porod spontání se narodila 31. října, takže rodila po 3 rokách a něco..

babara
17. únor 2010

Dekuji, Moni. Taky bych rada tentokrat prirozene.
A jak doktori pochybyli? Mela srusty po prvnim nebo nejake komplikace? To se divim, ze ji teda nechali rodit prirozene? Ona na tom trvala? Bolela ji jizva pri druhem porodu? A holcicka byla mensi nez Tomasek?

monaberuska1
17. únor 2010

babara, pochybili tak ze ji to spatne zasili, takze srusty se ti udelaji to je vphode, ale tot byli mega srusty vis☹ ☹ ☹ ☹ a navic ji to dlouho hnisalo a tak, proste neodvedli to pekne bohuzel, no taky se divim ze ji nechali druhy porod prirozene, segra na tom netrvala....ona spis chtela cisar ale ted rika neco jinyho kdyby rodila po treti??tak jedine prirozene, tomasek mel k kg byl velikej teda, a mala mela 3,5 kg

blueapple
17. únor 2010

Přirozený porod je fajn, když všechno jde bez komplikací a rychle. Teď v mém okolí zemřeli 2 miminka při přirozených porodech - jedno tahali kleštěmi, u druhého se ztrácely ozvy, císaře pak udělali pozdě... Právě proto se přirozeného porodu bojím. Neodsuzujte prosím nikdo ty, které se bojí přirozeného porodu. Je jasný, že se nesmí hned myslet na nejhorší, ale někdy to prostě nejde.

Já rodila císařem - kvůli neporoditelné poloze miminka - můj malý byl koncem pánevním a navíc měl zvednutou jednu nohu u ucha a zafixovanou pupeční šňůrou, takže kdyby mě nutili do přirozeného porodu, tak se roztrhnul a já mohla umřít taky... děs. Před tím se mi ale rozjely kontrakce - měla jsem je po 3 minutách do zad (dýchání z kurzů mi bylo na nic...), vyzkoušela jsem si i to a rovnou říkám, díky, už ne. Hluboce obdivuju maminy, co vytrpí ty hodiny kontrakcí.
Císař také bolí (cca 2-3 dny), ale kdo vám zaručí, že přirozený porod ne...znám holčiny, co si po přirozeném porodu nesedly 2 měsíce, špatně je vyčistili, takže ono to vyjde skoro na stejno...
Na druhou stranu jsou tisíce mamin, co odrodily přirozeně a jsou úplně v pohodě, prostě každý preferuje tu variantu, kterou prožil.

Každé těhu, každý porod je ale JINÝ !!! Nikdo nemůže říci, že lepší je to tak a tak a odsuzovat někoho, kdo volí jinou variantu.

🙂

Já jsem ale pro císaře ! I před operací mi bylo řečeno, císař je komplikovaná operace, větší riziko pro maminku, minimální pro mimi, přesně opačně je to u přirozeného porodu - větší riziko pro mimi, menší pro maminku.

Souhlasím s tím, co již tady výše bylo řečeno, ať mě rozřezají jak chtějí, hlavně, ať je miminko rychle venku. Já tu pooperační bolest beru, mimi bude během 10 minut venku a neohrozí ho přidušení a zaseknutí v porodních cestách.TO JE PRO MĚ TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ !

Pořád si říkám - v dnešní moderní době super operací, lékařských postupů, proč už ten porod nejde udělat bezbolestný, pohodový....Asi v tomto oboru musí medicína ještě něco dohnat. V budoucnu to tak určitě bude ...

😀

bloumik
17. únor 2010

Já teda musím říct, že těm, které se bojí bolesti porodu, nerozumím. 😖 Pochopím to u druho- a vícerodiček, které už mají zkušenost - špatnou, ale u prvorodiček... 😔
Přirozený porod je ta nejpřirozenější věc na světě a při normálně postupujícím fyziologickém porodu je i pro miminko riziko minimální. Samozřejmě jiná situace je, kdy jsou komplikace, nepostupující porod, špatná poloha atd. Samozřejmě je vždy nejdůležitější zdraví miminka i maminky, ale kde je jako psáno, že to u přirozeného porodu je ohroženo?
Císař je velká operace, proč ji podstupovat, když to není nutné?? Důležitou roli hraje psychika a kdžy si od samého začátku těhotenství budu říkat, jak se strašně porodu bojím a jak strašně to bude bolet, asi fakt neporodím přirozeně.
Zotavování po císaři i přirozeném porodu je velmi individuální, já sama patřím k těm, co sice dva měsíce seděly na plovacím kruhu, ale z porodního sálu jsem dvě hodiny po porodu odešla po svých, kamarádka po akutním císaři strávila v porodnici 12 dní, měla zánět v děloze a dva dny se nezvedla z postele, jiná kamarádka porodila přirozeně, bez nástřihu, bez EPI a celý její překotný porod od první kontrakce trval hodinu a půl, další po císaři neměla žádné bolesti...je to děsně individuální.
Ale nic to nemění na tom, že přirozené je rodit přirozeně a každý "normální" doktor to potvrdí.
Není to tak dávno, co se objevovaly zprávy o tom, jak je císař "moderní", například v Polsku tak rodí většina žen. Za úplatu...protože císařem rodit nelze, pokud k němu nejsou indikace.
Přirozený porod bolí, ne že ne, nadávala jsem tam do všech čertů, ale manžel mi děsně pomohl, skvělá PA taky a jako prvorodička jsem rodila od první kontrakce 8 hodin. A ten pocit, když mi to upatlané mimino položili na břicho a já jsem ho mohla vnímat pár minut po jeho příchodu na svět...ten je naprosto k nezaplacení a v tu chvíli jsem o předchozích bolestech už dávno nevěděla. Celý porod je úžasný zážitek, který můžete prožít společně se svým miláčkem a i jemu to mnoho dá...pochopí, že porodit dítě není jen tak, můj manžel mě za to moc obdivuje.

A ještě jedna věc, jak to vnímám já...když budu "zbabělá" dítě porodit přirozeně i za cenu velké bolesti, co tím dávám do vínku svému novorozenému dítěti? Jednou budou situace, kdy mu budu říkat, ať je statečný/á, ale o sobě to nebudu moct říct.

Toť můj názor. Howgh. 😎

monaberuska1
17. únor 2010

BLOUMIK- krásně jsi to napsala, plně stebu souhlasím, uplne ve všem, já toužila po přirozeným porodu.. a ted??u druheho, doufam ze nam to s manzilkem klapne, moje sestra i jeji manzel byli s prirozeneho porodu uneseni, miminko na brisku prestrihnuta pupecni snura, podle me josu toto takove zazitky ..nadherne, a ja doufam ze po druhe budu rodit normalne..uz jen co okoli rika, a cisar???souhlasim, je to zasah...kdyz je nutny co s eda delat ale kvuli tomu ze se nekdo boji, je to zbytecne ☹

co tu napsala bloumik, je nádherné a pravdive.......já sní na 100% ve vsem souhlasim..mi zenske jsme byli stvoreny pro porod......preci, chlapi by to nezvladli co so budeme povidat 😀 😀 😀

blueapple
17. únor 2010

Porodit přirozeným porodem je určitě nejlepší 🙂

Chtít císaře jen tak, že se bojím bolesti (pokud to není opravdu psychický blok - pak císaře doporučí psycholog), to je samozřejmě hloupost 😠

Když se kouknu do okolí, ani jedna z mých pěti kamarádek, které rodily přirozeně v posledních měsících, neporodila bez komplikací - u dvou miminka bohužel zemřela (u jednoho nepomohly ani kleště, u druhého pomalý císař už nepomohl nedýchajícímu miminku), u dalších 2 byla přirostlá placenta a jedno bylo přidušené, museli ho rozdýchávat... doktoři díky tomu prorokují cukrovku a další důsledky...to na psychiku nepůsobí zrovna dobře....říkej si pak: "to se mi stát nemůže"...když je to tak blízko Tebe...

zlatý císař...mimi je za 10 minut venku, zdravé, nepřidušené (to je můj osobní největší strašák...).

zdenkazdenula
17. únor 2010

Moje zkušenost. První dítě rozeno normálně celý den, hrozné bolesti, epi nezabral, klesaly ozvy a doktor řekl, že se to odrodí. Malou mi vytlačili. Nástřih a vnitřní natržení mě dodnes bolí. Dcera byla ukřičené dítě. Hrozné.
2.porod císařem, plánovaným, bolesti minimální (oproti přirozenému porodu), mimčo velmi klidné a usměvavé.

blueapple
17. únor 2010

zdenkazdenula: to jsem také slyšela, že normální porod je pro mimi velký stres, zvlášť pokud trvá dlouho a že mimi po porodu CŘ jsou klidnější. 😀

zdenkazdenula
17. únor 2010

U nás to opravdu platí. Druhé mimčo je stráášně hodné. U první dcery to neznám. Katastrofa. Víceméně dodneška je problém někam jít bez prášku na nervy 😀

bloumik
17. únor 2010

Ty zkušenosti jsou ale fakt strašně individuální. Mně epi zabral na hodinu a půl, skoro jsem usnula, pak nastalo peklo trvající dvě hodiny a bylo po všem. A mám to nejusměvavější a nejhodnější dítě na světe. Takzvaně bezúdržbové. 😎 Kamarádčin syn rozený císařem je mrzout největší.
Kdyby to znamenalo opravdu tak velký stres, byli bychom všichni rození přirozeně neurotici...nedá se to takhle zobecňovat.

Blueapple chápu, že když je to tak blízko tebe, těžko se těmto černým myšlenkám ubráníš. Sestra manžela mé kamarádky zepmřela na syndrom náhlého úmrtí novorozence a z toho důvodu kamarádka pořizovala pro syna monitor dechu a byla mnohem klidnější. Fakt jí moc pomohl psychicky, byť ze zdravotního hlediska ho měla úplně zbytečně.
Monitor já například vnímám jako výsledek mediální a internetové masáže maminek, které mají pak pocit, že když si ho nepořídí, jsou špatné matky. Vrchní sestra v Podolí mi řekla, že monitor má opodstatnění u nedonošenců nebo po komplikovaném porodu, jinak ne.

A ještě k tomu porodu...je to i o víře v sama sebe, své schopnosti, nezmatkovat, mít tam oporu v podobě manžela, věřit PA a doktorům a takzvaně "nevymývšlet" si kraviny - viz porodní plán, kam si některé maminky píšou věci jako bez nástřihu, bez epi atd. atd. Tohle jsou věci, které pomáhají rámci vyspělé medicíny přirozený porod zvládnout bez ztráty kytičky. 🙂
Já se na svůj druhý doufám přirozený porod těším už teď. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru