První porod císařem, druhý chci taky. Jaké máte zkušenosti?

milik75
10. říj 2009

Ahoj holky, pred 2 lety jsem rodila cisarem (syn byl koncem panevnim). Byla jsem moc spokojena, vse probehlo hladce. Ted jsem tehotna podruhe, termin mam zacatkem listopadu a momentalne nemam zadnou indikaci k cisarskemu rezu, ktery bych opet preferovala. Co mi radite, pripadne jake jsou Vase zkusenosti? Dekuji.

zdenkazdenula
17. únor 2010

Mně druhý porod dělali císaře, že mimčo bylo velké a doktor říkal, že to nechce riskovat. Mimčo se může zaseknout a je problém ho vyndat i kleštěma, což může způsobit tragédii.
Jinak si ale opravdu myslím, že porod má trochu za následek chování mé 1. dcery, je hyperaktivní, ve 2,5 letech nemluví (může opravdu být následkem porodu-dle lékařů).
Každopádně souhlasím, že normální nekomplikovaný porod středně velkého dítěte je lepší než císař. Na druhou stranu se není proč císaře bát, jelikož plánovaný je stejně bezpečný jako vaginální porod-viz např porodnice.cz.

K tématu- kdo chce druhý porod taky císaře, opravdu stačí stěžovat si na jizvu.

monaberuska1
17. únor 2010

já jak to tady čtu..tak mám ztoho pocit jeden jediný.....

každá maminka se bojí komplikací...a že se stane ta nejhorší věc....ale podle mě je to zbytečné a stresující, tyto věci se dějí po celém světě, myslím si že hodně záleží aji na somotné porodnici a porodníkovi, doktoři jak se kvěci postaví a tak...moje malá se taky málem udusila, rodila mě moje gyndařka, sama mi to nabídla...a nebýt rychlého zásahu doktorů tak malá tu snámi teď není..
ale když sem po druhé těhotná mylsím jinak, věřím že druhý porod bude bez komplikací, když by mi doktorka řekla, že půjdu na císař že můj stav je takový a takový, tak doktorku poslechnu, ale jestli mi řekne že můžu rodit normálně, poslechnu jí také, mojí gyndařce věřím, už jen proto že byla smenou po celých 9 měsíců s mojí první dcerkou a aji u porodu sem jí měla, tak i ted u druheho mimi kontroluje me a budu moc rada kdybych ji zas mela u porodu, pamatuju si nez me odvazeli, tak muj manzel plakal..nebylo to příjemné....ale věřím že druhý porod bude spontání, auž ted se těším, na drobečka,

podle mě to taky dost dělá psychika, když si budu rikat ted mím kamarádkaám umreli deti tak me taky umre to je jeasné...to je blbost podle me ☹ ☹
ale na hzávěr, každááááááá máme strach o své mimi..
ale že při normálním porodu josu děti křiklavé nesouhlasím 😀 😀 sestra rodila normálně malou a je to pohodářka minimálně pláče, a její syn první toho rodila císařem, to byl křikloun desny ani s enevyspala, takze toto nebude asi tímto 😀 😀 😀 😀

lucia123
17. únor 2010

Este je tu velky rozdiel v cisarskom na Slovensku a v Rakusku. Na Slovensku ste ubolene este dva dni po, neviete sa pomaly ani postavit z postele, zatial co v Rakusku po 8 mich hodinach fungujete ako po normalnom porode. Ine "chemikalie" /anestetika. Darmo, sme 20 rokov pozadu aj v tomto 🙂 Mam niekolko znamych co rodili najprv tu a potom tam, takze maju s cim porovnat. Ja som tiez bola tu cisarakom a bola to katastrofa, pritom to bolo v sukr. zariadeni Koch (ziadny socik ako Antolska a pod.), takze nikdy viac.
Ak mate financne moznosti tak zvolte Rakusko.

ivush
17. únor 2010

Hmm neviem či zotavenie sa po pôrode má súvis len s anestetikami...Podľa mňa je to najmä o tom, ako sa daná žena k tomu postaví...Ja som síce mala spinál, čiže som 24hod musela ležať aby som predišla bolestiam hlavy, ale hneď ako tento nutný čas ubehol som išla na nohy a odvtedy som vlastne v pohode fungovala...Ooooooveľa svižnejšie než ženy na druhý deň po spontánnom pôrode...Aj sestričky mi rozprávali, že je kopec mamičiek, ktoré aj po normálnom, nekomplikovanom pôrode sú tri dni odrovnané a pomaly si ani čaj z konvice samé nenalejú do šálky..... 😝

skybaby
17. únor 2010

lucia nemyslim si ze mas pravdu a skor suhlasim s ivush ... ja som musela lezat len 12 hodin a potom som uplne bez problemov fungovala, mala som pri porode svojho lekara ktory to fantasticky zvladol a vsetci mi obdivovali jazvu 🙂) a to bolo na antolskej
ja by som druhe dieta rada rodila prirodzene, chcela som aj prve ale nas drobcek mal vyse 4kg 😀

bloumik
17. únor 2010

Holky já jsem po svých odcházela už z porodního sálu, jen sedět bez kruhu jsem nemohla. Ale to byla moje jediná "komplikace".

certica
17. únor 2010

lucia, ono vsetko je relativne. moja naj kamoska rodila a zije v rakusku, obidve deti cisarskym(viedenska nemoc.) uz si nespominam na podrobnosti, su to 4 roky dozadu, ale ten prvy porod bol u nej horor. mala cisarsky spinal, 1. zabudli jej vybrat ihlu po spinale, 2. dostala nejake vnutor. krvacanie (v maternici) par hodin po sc, takze ju urgetne brali a museli ju znova po cca 6 hod. rezat!! cize prakticky 2x cisarsky. priamo ako lezala na posteli z nej noznicami rozstrihavali koselu, co bolo treba okamzite zasahovat. potom bola (uz neviem z akeho dovodu) 3-4 dni nenormalne naliata vodou, cela opuchnuta, nejak to suviselo s medikamentami, ktore jej podali... no povedala vtedy, ze rodit nikdy viac...
ale inak ano, personal, prostredie, sestricky mile, ved si koniec koncov zaplatila majland.

inak si celkom zivo spominam, ako si onoho casu vychvalovala kocha 😀 😉

certica
17. únor 2010

skybaby, mne tiez obdivovali prvu jazvu a takisto na antolskej 😀 , nerobia to oni zborovo hromadne nahodou? 😀

babara
17. únor 2010

Myslim, ze je dulezite verit lekarum. Je spousta pripadu, kdy se neco pokazilo jejich vinou, to je pak hrozny.
Chapu, ze nekdo muze mit z prirozeneho porodu strach (zvlaste, ma-li uz rezanou delohu). Ale bez duvodu a jako prvni porod to taky neschvaluji.
Ja, jelikoz planuji vice deti, tak jsem cisare poprvy hodne nechtela, ale bohuzel to neslo jinak. Ted pokud neporodim prirozene, tak uz nikdy, po 2. cisari uz je to velke riziko. Vybrala jsem si jednu z nejlepsich porodnic, budu verit lekarum, ze maji dost zkusenosti a nenechaji me nebo dite v ohrozeni. Kdyz to nepujde prirozene, holt bude opet cisar. Verim, ze to bude tak, jak ma byt.

Nevim, jestli porod muze mit vliv na chovani ditete. Mozna z tezkeho porodu dite muze mit trauma, ale zase aby porod zaspalo mi taky neprijde prirozeny. Trochu stresujici situace by to pro dite mela byt, proto i pred planovanym cisarem davaji lekari tabletu na vyvolani kontrakci, aby dite citilo, ze se neco deje 😉
Muj malej je pohodove dite, ale byl resuscitovan (Apgar 7-9-9), mel spatnou polohu a pri tlaceni/kontrakcich mu klesaly ozvy, ukazalo se, ze mel pupecnik kolem krku a jeste kolem nohy. Od malinka se ale v noci budil strasnym placem, vlastne nebudil, bylo to ze spani. Nikdy jsem nepochopila cim to je, je mozne ze to je trauma z porodu...

certica
17. únor 2010

babara, ja si zas nemyslim, ze 3.cisarsky je nejake extra riziko. pokial nie je samozrejme odstup medzi porodmi prilis kratky, 1 rok a pod.

babara
17. únor 2010

no, 3. dnes snad uz ne. Ale u 4. uz by se na me divali jak na blazna asi 😅

reruna
17. únor 2010

babaro, tak já jsem teda žádnou tabletu před pánovaným císařem na vyvolání kontrakcí nedostala a ani jsem neslyšela, že by se to dělalo 😲 ale je pravda, že já jsem už nějaký kontrakce nepravidelný teda měla...

leishmania
17. únor 2010

blueapple az tak super pre mimi CS nie je, provnat normlany vaginalny porod a normalny CS tak pre male je vaginalne iste lepsie, stretne sa cetsou s bakteriami s ktorymi sa ma stretnut a taktiez tlak ktory je vo vagine vyvijai na hrudny kos a pluca ma svoj vyznam, ved deti rodene CS mavaju syndrom vlhkych pluc, z toho ze prisli na svet neprirodzene...nie som vobec odporca CS ked je indikovany...dokonca som bolA pri porode zeny s 8. cisarskym rezom!

deina
17. únor 2010

Tiez si myslim, ze je to naozaj velmi relativne - oba porody som mala cisarskym, oba predcasne, ale nastastie s dobrym koncom a ked to porovnam, tak ten prvy bol horsi, mala som co robit, aby som sa pozviechala. Ci za to mohla psychika (ten sok, ze rodim v 32tt, ze dieta nie je pri mne, ale v inkubatore, ze mam predcasniatko, ze som odrazu matka a tak...), neviem, ale ten druhy bol ovela lahsi, rychlejsie som sa dala dokopy, uz som asi aj vedela, co ma caka a ako to prebehne, takze aj preto to mozno bolo lepsie. A kedze bol maly v inkubatore, tak sa nedalo inak, len zatnut zuby, vstat hned ako sa dalo a ist za nim. V nemocnici som videla zenu, ktora na druhy den po cs behala ako srnka, nezohnuta, vesela, zenu, ktora sa dva dni po prirodzenom porode nevedela ani do jedalne dostat alebo k dietatu vstat, zenu, ktora po cisarskom nevedela vstat a odpadavala od bolesti ako aj zenu, ktora prisla z porodnej saly peso. 😅

monaberuska1
17. únor 2010

holky nejak se toot tema rozjizdí, 🙂 uvidíme já jsme na záčatku tak porod budu resit teda az dyl 😀 😀 😀 😀 😀 uvidime, jak to vse bude 😉

ivush
17. únor 2010

Čo sa týka počtu sekcií, tak žiadny lekár neodporučí viac ako 3....ale veľakrát sa stáva, že už po druhej nedoporučia ďalšie tehotenstvo...záleží hlavne od maternice v akom je stave práve po tej druhej sekcii...

leishmania
18. únor 2010

ja viem ze sa neodporuca, na SR som ani viac ako 3 nevidela...

lucia123
18. únor 2010

certica, vychvalovala som kocha, ale teraz som narocnejsia, v tom to asi bude 🙂 jasne, treba doverovat lekarom 😀 tym tak v poslednom rade

monaberuska1
18. únor 2010

moji tete po druhe sekci uz zakazali tehu a???????ma 3 kluky 😀 zdravy a ona taky, ale po 3 uz vim ze je to risk☹

watergeenie
18. únor 2010

Ahojte dievcata, zaujimalo by ma, ake mate skusenosti s druhym cisarskym, keby ste to mali porovnat s prvym??? Deina ma potesila, ze to bolo lepsie. 🙂
Ja som mala prvy cisarsky, dokonca planovany (malicky bol velky a porodne cesty sa mi neotvarali) a bolo to super (aj ked som nebehala ako srnka na druhy den 🙂)) Urcite by som aj druhe chcela rodit sekciou, nech si hovori kto chce co chce. 😝 Dost ma totiz vyplasila aj debata tu na koniku o rupture maternice.

evinka001
18. únor 2010

ahojky, já mám za sebou 4 císaře a všechny v pohodě 🙂

watergeenie
18. únor 2010

Paaaaani, to je super 🙂 Gratulujem 🙂

monaberuska1
18. únor 2010

evinka, tak to je dobry,a nic??tedy 🙂 moje teta taky rikala ze u tretiho nevidela duvod proc ji to zakazovali..ona ma chlapskou panev, neporodila by...a jaky ty mas problem??

evinka001
18. únor 2010

no, u mě je to trochu složitější. první byl nepostupující porod, druhý pro velikost mimča a další dva už plánovaný císař 14 před termínem porodu. ale během těhotenství nikdy žádný problém. je fakt, že teď naposledy jsem strach trochu měla, aby se něco nestalo, ale hlavně jsem neměla okolo sebe nikoho kdo by na tom byl stejně, takže žádná výměna zkušeností, ale všechno bylo v pořádku a i můj porodník říkal, že už to není zase tak vyjímečné

monaberuska1
18. únor 2010

evinka, tak to je paráda 🙂 já měla císař , kvůli tomu že se malá dusila, a kolik mělo to druhé miminko???že bylo velké??jako neporoditelné???to je krásný 4 deticky .-)koukám na fotečky, krásný 🙂 lucinka je etdy nejmladší??? 🙂 😉

evinka001
18. únor 2010

monaberuska1,díky 🙂 druhé mimnko syn Míša měl 4 kg, určitě by se to zvládnout dalo, ale doktoři rozhodli, že první syn měl jen 3,55kg a nepostupoval, tak že raději nebudou nic riskovat měla jsem strach, aby se něco nestalo, přidušený byl a díky tomu máme poruchy učení 😒 Lucík je nejmladší a podle toho to taky vypadá 😒 věčně ji někdo chová atd. hlavně nejstarší brácha. taky jsem mrkla na fotky - nádhera malá byla krásně okatý miminko, to u Lucky jsme pomalu nevěděli jaký má oči, pořád spala.

monaberuska1
18. únor 2010

evinka. aha, no moje sestra měla taky první mimi přes 4 kg ale cheli ji normalne nechat rodit po dvou dnech ji udelali cisar, si zazila ☹ chudak ☹ druhy mimi porodila behem chvilky normalne, a to měla malá 3,5kg 🙂 😉 děkuji, jojo mlaá je okatá pořád, havně je umí používat 😀 😀 😀 😀 jo??nojo tak je to mazílek, to je taky dobře ne???na jednu stránku 🙂 😉 a dál už neplánujete nebo ano??

evinka001
18. únor 2010

monaberuska1, co se týče plánování, já bych si ještě dala říct, ale už by to bylo moc a pátý císař no možná by to ještě šlo, ale byl by to už velký risk a hlavně manžel řekl jedno velké rezolutni ne 🙂 😒 a co ty by si radši? kluk nebo holka? 🙂

monaberuska1
18. únor 2010

evinka, popravde je mi to jedno, .-) já pri prvnim touzila po holcicce 🙂 😉 a opravdu jo, cácorka 😀 už se těším až zaleze do hajan hihi 😀 😀 ale je to můje sluníčko, a ted je mi to jendo, manžel by chtěl kluka, tak asi kluka bych chtěla, zas vyzkoušet to druhé, ale když holčičika vůbec mi to nevadi, já jsme na ty holčičky prostě 🙂
jojo to jo už by to byl risk, a tak 4 dětičky stačí ne??já bych chtěla 2 a nebo 3 😀 ale asi spíš 3 děti no, ale manža chce jen dvě 😀 😀 😀

anelyze
17. srp 2012

Je pěkné někoho nazývat zbabělým, že dá do vínku dětem zbabělost když již nechce absolvovat přirozený porod, když má jiné zážitky z porodu než někdo jiný...to co jsem si prožila u vyvolávaném porodu ukončeném CS bych nikomu nepřála a sobě podruhé již také ne..druhý porod jedině císařem, nebo již radši nebudu mít děti, hlavně prosím nikoho neodsuzujte, každý má své prožitky a zážitky 🤐

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru