První porod císařem, druhý normálně. Praskla někomu jizva?

valentovasasa
28. bře 2009

Nevím jestli název diskuze dostatečně vystihuje můj dotaz, ale vy co jste měli porod první SC a druhý jste rodili normálně, praskla vám někomu ta jizva při porodu? A jak jste poznali, že praskla? Co se pak děje?

A jak velké riziko je, že praskne pokud je až do porodu OK?

maca793
28. bře 2009

dvojčatá som rodila sc a karolínku normálne a nič sa nestalo, jazva sa neotvorila našťastie.

ladybird1l
28. bře 2009

ja som nedavno druhy krat rodila, a to spontanne, prvy som mala SC. Pred rodenim mi UZV odsledovali ranu, ci je dostatocne hruba a odolna na tlacenie. Vydrzala tlacenie, ani len prasklinka. Myslim, ze doktori detailne sleduju jazvu, a vraj ak dojde pocas "tlacenia" k jej natrhnutiu, tak zastavuju porod a rychle prejdu na SC.

zlatka
28. bře 2009

Holky a co máte možnost to porovnat (1.CŘ a 2. normální porod), co bylo "lepší"? 😕

ladybird1l
30. bře 2009

..podla mojej skusenosti bol lepsi CR 🙂 ja som mala veeelmi dlho kontrakcie pri druhom porode, 12 hodin som predychavala kazdych pat minut, a to samotne tlacenie bolo auu 🙂

akejka
31. bře 2009

sasi, myslím že na MK sú len 2 mamičky (ja + jedna kočka), ktorým praskla jazva...z toho vidíš, ako je to málo pravdepodobné...

eiffela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krajmary
18. kvě 2009

Po dvoch cisarskych mam treti porod vaginalny a som spokojna, lutujem, ze som si svoje pravo rodit nevybojovala skor.

krajmary
19. kvě 2009

Nemam rada pojem "normalny porod", ved my cisarocky sme ciez rodili cez maternicu, len sme vynechali vaginu a preto vzdy uvadzam termin vaginalny porod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru