První porod lehce předčasný. Jaký bude druhý?

mispulka22
22. únor 2011

První miminko se mi narodilo v 36+2, zničehonic mi praskla voda (celé těhotenství jsem byla zavřená, až v 33. týdnu doktor zjistil, že jsem otevřená na prst, v 35. týdnu už na dva, no a za pár dní bylo vymalováno 🙂 ). Jsem zvědavá, jak to bude teď. Podle doktora se samozřejmě teoreticky může stát, že budu tentokrát přenášet, ale spíš si myslí, že to taky bude dřív (nevím podle čeho tak usuzuje, zatím je vše ok). Zajímalo by mě, jak to bylo u vás, které jste měly první porod za podobných okolností? Díky! (je mi jasné, že se z toho nemůžu dozvědět, jak to budu mít já, ptám se čistě ze zvědavosti 🙂 🙂 )

jquida
29. srp 2011

Ahoj Mispulka22, taky se mi první mimi narodilo v 37. týdnu, teď čekám druhé, jsem v 33. týdnu...Zajímalo by mě, jak to dopadlo??? Doufám, že se máte dobře. Děkuji Jana Q.

marrei
29. srp 2011

Anetka se narodila 38+1tt, Eriček 37+1 tt.... pokaždé jsem byla až do poslední chvíle zavřená, nic neohlašovalo porod, pak najednou trocha plodovky, bolesti, bleskové otevření a relativně rychlý porod 😉

mispulka22
autor
29. srp 2011

@jquida Ahoj,dopadlo to tak, že syn se narodil v 32+3.... pořád bylo všechno v pořádku, pak v 30.týdnu jsem byla otevřená těsně pro prst, na kontrole za týden to samé (ale bylo mi řečeno, ať se jen víc šetřím, že zatím nic nehrozí), a za další týden už mě ráno vzbudily kontrakce po 4 minutách.....do porodnice jsem přijela otevřená na 5 cm...a za několik hodin byl Vašík na světě (měl 2050 g, takže na ten týden dobrý). Dle mého doktora se příčiny nedopátráme, on si myslí, že oba předčasné porody souvislost nemají, protože každý měl jiný začátek a průběh (u druhého mi voda nepraskla, píchli mi ji až na sále těsně před finále). Pokud bychom chtěli třetí miminko, prý ho klidně donosit můžu....to jsem teda zvědavá 🙂. Jinak Vašík měl ze začátku problémy s dýcháním,pak trvalo než se rozbaštil, v nemocnici si pobyl necelých 6 týdnů, ale všechno jsme zvládli a teď to vypadá, že je v pořádku, doktoři ho moc chválí, je šikovnej, krásnej a dokonce i plně kojenej....takže konec dobrý 🙂. No vlastně ne konec, ale začátek 🙂 🙂.
Ty máš nějaké známky toho, že bys měla rodit dřív? Neboj, nikde není psáno, že musíš rodit dřív....navíc teď už jsi v období, kdy už to miminko kdyžtak zvládne...i když samozřejmě každý den a týden navíc je super. Držím pěsti!
P.S. A taky jsem měla oba porody rychlé, bolesti vůbec nebyly nijak strašné a netrvaly dlouho..takže na oba porody vzpomínám ráda 🙂. A moc bych si přála zažít ještě jeden, ale tentokrát v termínu 🙂.

jennyska
6. lis 2013

@mispulka22 @marrei @jquida

Ahoj Maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s druhým porodem do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/druhy-porod/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o dané věci, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru