První porod s nástřihem a co druhý?

cervena_vila
13. kvě 2012

"Hráz asi nezachráníme, je moc vysoká" a šmik...
Po nástřihu se to trošku rozjelo, tak tři stehy, křivolaká jizva navzdory přípravě masáží a cvičením. Teď mě čeká druhý porod, tkáň kolem jizvy mi nepřijde jako moc pružné místo, takže sonduji, jak to bylo u jiných rodiček. Šlo to podruhé bez nástřihu?

schnek
13. kvě 2012

a v jaké poloze jsi rodila? klasicky? podruhý jsem rodila v sedě, bez nástřihu (kdybych se zuřivě neozývala, že bez, tak jsem zase byla střižená 😠 ) a měla jsem dva kosmetický stehy ( abyl to sakra rozdíl v hojení a pocitech - v kladným smyslu). Potřetí v takovým klekodřepu (+ do vody) a úplně bez ničeho. Určitě bych hlásila, že bez nástřihu. Ono kdyby to vypadalo na jo velký poranění, tak tě stejně spíš neposlechnou.

denousek
13. kvě 2012

první jsem měla s nástrihem..ted jsem z toho měla strach jako prase vlastně jsem s tím počítala ale nástřih nebyl třeba 😵 a rodila jsem klasicky v leže oba kluky...

johnatanka
13. kvě 2012

první s nástřihem a druhý bez, šlo to rychle a druhý den bych byla schopná snad rodit znovu, bylo to moc fajn....

peroli
13. kvě 2012

@cervena_vila první porod S, druhý porod po víc jak 11 letech taky S, třetí porod (2 roky po druhém) BEZ.. 😉
ono je to hodně i o lidech.. 😉 první dva porody jsem měla s doktory, ten třetí byl jen s porodní asistentkou a najednou to šlo... 🙂 skoro se i vsadím že mít tam znovu doktora tak je to zase S.. 😅 😉
PA byla už trošku starší a asi i hodně zkušená.. moc ráda na ní vzpomínám.. 😵 😵 (teda kromě chvíle kdy po mě chtěla abych se na tlačení otočila z boku na záda a já že ne, že to nejde tak mě otočila sama.. to bych ji poslala nejradši do horoucích pekel... 😀 😀 😀 ale je fakt že u druhého porodu to bylo to stejný.. taky mě tam jakási "můra" násilím otočila 😀 😀 😀 jejich jediný štěstí bylo že jsem při tom otáčení měla pokaždý kontrakce.. jinak by asi letěly oknem 😀 😀 😀 )
..jo a ještě.. u třetího těhu jsem občas ke konci těhu zobala (většinou v polívce) to lněný semínko... kdo ví... možná to bylo i díky němu.. 😉

mifinka
13. kvě 2012

První nástřih druhý bez nástřihu.. no, za mě kdyby mě střihli i u druhého, byla bych radši.. druhý byl větší, delší tlačení , stejnak mě natrhnul a ještě jsem po porodu bojovala s hemáčema.. takže bych byla fakt radši kdyby mě zas šmikli 😖

kremrolka01
13. kvě 2012

první s nástřihem, též se to rozjelo, podruhé jsme zas masírovali hráz a chtěli bez nástřihu, což se povedlo, sice taky pár stehů to chtělo, ale přesně jak píše schnek, zhojilo se dobře a hlavně jsem si hned mohla sednout 😀

hojda
13. kvě 2012

Oba s ale malinké, jedla jsem lněné semínko a maliník, ale to je spíše na změkčení porodních cest. Nemasírovala jsem, jen u prního, ale jen několikrát.

marcinek
13. kvě 2012

prvni S a pri druhym jsem pila malinik a lneny seminko, malem jsme nestihili ani dojet do porodky jakej to byl fofr.Chteli strihnout, rikal manzel, ze uz drzeli nuzky, ale ja protestovala Malej mel 3700 tak me trosku natrh (2stehy) ale vubec to nebylo citit, bych mohla jeste ten den do prace 😀

antarres
13. kvě 2012

První i druhý porod s nástřihem...

kachna_hadi
13. kvě 2012

První bez-trošku jsem se natrhla, druhý bez a ok-mimi mělo 4kg 😉 to byl rááááj 😀

jirinkas
13. kvě 2012

První s nástřihem ( a velkým šitím uvnitř), mimi 3,95kg, druhý bez nástřihu i šití - dvojčata 1980g a 2640g.
U prvního klasická poloha, porod víceméně jen s PA, druhý v poloze na "poloboku" , celé to vedly lékařky.

coxa
14. kvě 2012

první s nástřihem, druhý bez, ale lehce potrhaná, takže šití stejně bylo

llllucka
14. kvě 2012

Oba s nástřihem,ale moji kluci byli velcí a mě to vlastně nevadilo,protože jsem s hojením neměla žádný problém a vlastně jsem o tom ani nevěděla (v obou případech jsem cvičila s epinem).

mimys
14. kvě 2012

Prvni dve deti s nastrihem, u tretiho chteli taky, ale ja protestovala a tak se to bez nuzek obeslo. Ani jsem se nenatrhla.

saminomimino
14. kvě 2012

u mně byl první nástřih nutný z důvodu vex jinak by nebyl 😒 Druhý i když vše klapalo proveden byl čekali ale jizva se prý trhala a tak mě malinko nastřihli,po prvním nástřihu byla jizva velká a místo není pružné,bohužel Dr mně sešila asi trochu víc a jak křivěji,doufám že mi to teď opraví,čekám třetí nástřih 😖 ,a na jedné straně mám v místě jizvy jako by méně kůže a do toho jizva nepruží takže se to dlouho povoluje pne a při styku žádná hitpárada 😠 nechci tě ale strašit,každopádně raději s nástřihem počítej ono je lepší malý nástřih než rozervaná jizva,to pak bývají škaredé trhliny,každopádně mně štve že místo v jizvě je cilivější nepružné a celkově to není ono,ale zase ty děti,hold je to za ně daň 😉

jasekd
14. kvě 2012

1. porod s nastrihem, vnejsi siti a vnitrni - ruptura cipku. Malej musel rychle ven a neslo to. 3,75 kg a hlavicka 35,5cm. Pila jsme malinik a sliz ze lnenyho seminka. Porod v polosede, s lekarkou a dvema PA. Hojeni s hematomem, neinfikovanym nastesti, ale bolelo to dlouho.
2.porod bez nastrihu, povrch. ruptura, par stehu. Porod opet v polosede, skoro v sede, jen s PA, bez komplikaci, casu jsem mela dost a kdybych poslouchala vic PA, ktera mi radila zpomalit, tak jsem mozna bez siti. 3,6 kg, hlavicka 36,5 cm. Sliz jsem flakala, hrozila mi uz plan. sekce kvuli KP, holka se otocila na posledni chvili. Hojeni rychle, potize zadne par dni po porodu.

veruska007
14. kvě 2012

1. porod s nástřihem, vcelku v pohodě, šití skoro nebolelo, hned po porodu jsem seděla. Bolelo to teda ještě půl roku a třeba tanga jsou mi nepříjemná dodnes, ale jde to.

2. porod - předčasně, bez nástřihu, bez komplikací

3. porod - bez nástřihu, ale malý vystrčil ručičku... udělal mi dokonalou obřízku, dr. mi to šil bez umrtvení, bolelo to strašně, sešil to špatně, gynekoložka mi to po třech týdnech (opět bez umrtvení) musela opravit. Po 8 týdnech se mi na hrázi udělal absces a málem jsem umřela na otravu krve. Místo je dodnes špatně srostlé, vypadá to hrozně a bolí to ještě pořád 😔 . Kdybych rodila ještě jednou, budu PA ukecávat na nástřih už ve dveřích!

zlatouch
15. kvě 2012

1. malý nástřih, týden hodně nepříjemné a dlouho potom to bylo cítit
2. bez nástřihu, malé natrhnutí, hojení daleko lepší, skoro jsem o tom nevěděla (nejspíš to bylo jen povrchové, ne přes všechny vrstvy jako když šmiknou)

kris2008
15. kvě 2012

1,velky nastrih,siti bolelo hodne-mela sem ho UVNITR I ZVENCI AZ KE KONECNIKU ☹ ,pyc me nastrihly a mala me natrhla jeste vedle-mala mela 4020g-minimalne 4mesice mi bylo vse neprijemne a jak tady pisou holky tanga?uz sem od te doby nemela na sobe..
2,take velky nastrih-mala mela sice 2550g,ale ten nastrih predtim potreboval poopravit,byl nasikmo-ale hojeni bylo rychlejsi za tyden to bylo ok.
p.s radsi bych si nechala udelat nastrih ,nez prasknout.ty prasklinky jsou horsi

berule
15. kvě 2012

Myslím, že záleží na porodnici, 1. dítě nástřih, 2.dítě opět nástřih a 3.dítě a jiná porodnice....bez nástřihu a já byla z toho tak hotová, že jsem strašně děkovala PA, že mě nenastřihla 😀 . A to malá měla 3,64kg takže taky žádný drobek.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru