Prý si jde vyvolat porod. Není to nebezpečné?

teres
13. pro 2006

Ahoj hoky, tak jsem četla v časopise, že prý si jde vyvolat porod sama. Prý stačí koncem těhu chodit hodně do schodů a ze schodů, sem tam poskočit a tak...zdá se mi to docela blbý!! 😒
Prý si tak žena může určit datum a tak dělá vše proto, aby porodila určitý den...
Myslím, že to může být i nebezpečné, i když už se mimisku nic stát nemůže.
Máte s tím nějaké zkušenosti?? Docela by mě zajímalo, co je na tom pravdy 😉
Krásný den všem 🙂 😲

prochi
13. pro 2006

Teres, moje babička říkala "Každý jablíčko má svůj čas a až uzraje, tak upadne". Takže náš prďolka si to vzal hezky k srdci a absolutně nic na něj nepůsobilo. Sexík, chození do schodů, dlouhý procházky, vytírání, .......................... Přenášela jsem dva týdny a nakonec mi museli porod vyvolávat. Už jsem byla alergická na všechny rady typu: "Musíš chodit do schodů, musí se manžel trochu zasnažit atd."
Možná všechno tohle funguje, když už je aspoň nějaký nález, myslím, že v průkazce to bylo to "cervix score". Moje kamarádka má termín teď v pátek, score už sedm, doktor jí včera na prohlídce řekl, že už má půl porodu za sebou a už tři týdny jí říká, že na příští prohlídku už určitě nepřijde. Ale já měla ještě ve 42. týdnu score dva, malýmu se ven fakt nechtělo a nic ale absolutně nic na něj nezabíralo 😅

rova
13. pro 2006

Tak já jsem pár dní před termínem porodu obešla 2 dny za sebou celý lesopark a stejně jsem pak přenášela, takže taky nevím, zda je na tom něco pravdy. Ale zase poskakovat a podobně mi nepřijde moc vhodný,aby se neublížilo miminku, ale je to pouze můj laický názor, tož nevím! 😉

carodkaa
13. pro 2006

Ahoj ja sem chodila do schodů,na rychlý dlouhý procházky do lesa,vytírala sem,sexovali sme jak o život 😀,i jsem si sem tam poskočila,ale nic z toho stejně sem přenášela 19 dní a pak mi to už museli vyvolat..takže netušim jestli je na tom něco pravdy 😅

lamia
13. pro 2006

Hele, možná to nezabere, ale masáž bradavek v období termínu porodu by to taky mohla pošťouchnout 😀

paula
14. pro 2006

Prochi, to s tim jablickem je krasne prirovnani! Ale kdyz stromem zatreses, tak treba upadnou i jablicka, ktery by samy od sebe neupadly, vid? 😀
Ja myslim, ze na tom mozna neco je. Jsou prece veci, co se v tehotenstvi nedoporucuji delat, aby se zabranilo predcasnemu porodu (ohybat se, zvedat tezke veci.. atd.) a pak jsou zase veci, co se doporucuji pri prenaseni (chozeni do schodu, pedikura, skakani, sex). Tak kdyz to nejaka tehulka dela, myslim, ze si muze vyvolat porod, ale presne na den? To nevim.
Ja osobne bych uz miminko chtela, aby nemuselo mit narozeniny na vanoce 😉 a tak musim rict, ze uz na sebe nedavam tolik pozor jako driv. Bydlime ve 4. patre, tak chodim casto do schodu a ohybam se, sexik provozujeme temer denne, do zasoby na sestinedeli 😉 , ale rozhodne bych nedelala nejake drasticke metody na "vypuzeni" ditete! Mozna, ze jsem byla predtim taky prehnane opatrna a ted se proste jen chovam normalne... No uvidime, kdy mimi prijde. 😎
terez, ty mas vybrane datum? Znate nekoho, komu by to fungovalo?

teres
autor
14. pro 2006

Já datum určitě vybrané nemám. Mimi má ještě čas, ale přece jenom kdyby to šlo nějak přivolat, chtěla bych aby se narodilo 1.1.2007, termín mám 8.1.2007 a protože budu mít císaře, mohlo by se mi to toho 1.1. povést. Ale nechám tomu volný průběh...však ono mimuško už ví, kdy má přijít na svět 🙂
Jinak asi neznám nikoho komu by se něco jako přivolat si porod povedlo, ale myslím, že určitě někdo bude. Já bych si to ale netroufla, abych neublížila miminku. 😲
Mějte se krásně a hodně štěstíčka Paulo!!

paula
15. pro 2006

Tak jsem cetla, ze ma jeste pomahat treni bradavek. Kdyz se pul hodiny kazde 3 minuty 1 minutu trou bradavky, mely by pak zacit porodni bolesti. Ale pouze za predpokladu, ze je delozni hrdlo a miminko pripravene!! Takze kdyz mimi nechce, tak asi nepomuze nic.

janacu
18. pro 2006

Tak nám v kurzu doporučují sexík, ale musí v tobě nechat manžel sperma - obsahuje totiž prostaglandin, který ti v nemocnici podají formou čípku, když budou chtít vyvolat porod. Víš, jak je tvoje miminko velké? Rozhodně bych se nesnažila porod vyvolat, pokud je menší než by mělo být - termín porodu je pouze odhadnutý ne přesný.

prochi
19. pro 2006

Tak nám ani ty spermošky nepomáhaly a že se manžel fakt snažil 😅 Ale je pravda, že když mi porod pak vyvolávali, tak zabrala až ta třetí tableta 😠

brunetka26
19. pro 2006

Ahojky přenášela jsem deset dní.porod jsem měla vyvolávaný.V devět večer jsem jí dostala,v půl dvanáctý mi praskla voda a náš mimísek byl ve tři ráno na světě 3.12. 😉

semi
28. pro 2006

Holky,1.-2.1.07,bych měla jít na vyvolání,mám z toho trochu,spíš hodně strach,už se to blíží,nemůžu spát 😵 jaké máte zkušenosti,trvá to pak dlouho?Vím,že je to individuální,ale asi potřebuju trochu uklidnit,díky,ani totiž nevím,jestli píchají vodu,nebo dávaj čípky,injekce atd.

teres
autor
28. pro 2006

ahojky, já když jsem ležela asi před měsícem v nemocnici, byla se mnou na pokoji paní která šla na vyvolání. Dali jí ráno tabletku ( spodem ) a pak se čekalo jestli zabere. No a zabrala a bylo to. Říkala, že je to v pohodě, ale může to být u každé jiný. Držím palce 🙂

teres
autor
28. pro 2006

Semi - a ještě říkala, že jí začaly bolesti skoro hned, takže buď v klidu 😉 Pa

semi
29. pro 2006

jééé,děkuju 😵 ....už to fakt chci mít za sebou,na jednu stranu je super vedet,kdy to bude,odpadnou takovy ty strachy kde a kdy to přijde,co se spícím dítětem,když je muž v práci atd.ale jinak je to fakt divnoučky vědět,že za 3-4.dni nás bude o jednoho víc. 😕

semi
29. pro 2006

Teres, at jste v poho,třeba nás jeste předběhnete..pak napiš

teres
autor
29. pro 2006

Já už to chci mít taky za sebou... ale je fakt dobrý a vlastně i zajímavý si uvědomit že příští týden budeme 3 🙂
Semi moooc štěstíčka přeji 😉 Papa

prochi
29. pro 2006

Semi, já jsem taky byla na vyvolání, jak jsem psala už zkráceně výš. Nejsem žádný odborník, ale v porodnici, kde jsem ležela probíhalo vyvolávání následovně: mě to začali vyvolávat 12. den po termínu. Protože jsem na porod absolutně nevypadala, otevření na jeden prst s hooooodně přimhouřeným okem, prostě nález veškerý žádný, tak mi to vyvolávali tabletou, kterou zaváděla doktorka - spodem. První jsem dostala o půlnoci - nic. Druhou v sedm ráno - nic. Třetí v jednu odpoledne, ode dvou nepřetržitý bolesti břicha a zad, ve tři odtok vody, od třech kontrakce po minutě a v půl sedmý už to bylo všechno za námi a malýho jsme konečně drželi v náručí. Na pokoji se mnou ležela těhulka, který od pondělka večer začala odtékat voda, dostala jen nějaký kapičky na podporu činnosti - stahování - dělohy a do rána porodila. Tenhle týden mi porodila kamarádka. Přenášela 11 dní, kvůli maxi pokročilýmu nálezu musela ležet v porodnici přes svátky, čekalo se v podstatě už asi dva týdny jen na kontrakce (dva týdny před termínem už byla otevřená na pět prstů a doktor jí říkal, že půl porodu už má za sebou). Tohle úterý jí ve dvě odpoledne protrhli plodovku, téměř hned jí začali kontrakce po minutě a ve čtyři už byl malej na světě. Takže tři různý způsoby... Znovu opakuji, že nejsem žádný odborník, ale co jsem takhle vypozorovala, tak záleží na tom, jestli už je to kapku rozjetý, jestli se tam dole už aspoň něco děje. Jak seš na tom ty? Vypadá to aspoň trochu k porodu? Držím palečky. A do pondělí času dost, třeba to ještě vypukne samo 😉

semi
29. pro 2006

děkuji moc za info,já jsem otevřena asi na jeden a půl,takže taky asi žádnej zazrak,jenže mi začínaj komplikace jako u prvniho ditka(gestoza)takže chtě nechtě nejdyl v po půjde ven,možná dřív sama 😵mělas to celkem rychly,zavidim 🙂 určitě pak písnu,jak jsme dopadli a nové zkušenosti,děkuji všem co nam přali,at to dobře dopadne,i my přejem všem co nejlehčí porody a radosti z dětiček..semi

prochi
29. pro 2006

Semi tak moc držím palce, ať už je to za vámi a jste zdraví a v pořádku a tak 😉

jess
29. pro 2006

Semi:Já šla na vyvolání ve 37+6tt,dali my tabletu spodem večer v osm,nezabrala,druhou v 7 ráno,zabrala asi za dvě hodiny,kolem 11hod. mi praskla voda a malá vykoukla v 17.35.

semi
30. pro 2006

tak se koukněte v kolik to píšu a pochopíte,že mám fakt nervičky 🙂 a nespím .. 🙂 díky za příspěvky

ikuska26
3. led 2007

ahojte tehulky, teda po vacsine uz maminky, ja som mala termin porodu vcera a nic sa neudialo, ak do 9.1. neporodim idem na hospitalizaciu, celkom sa bojim toho vyvolavania, chcem aby to prislo samo od seba, ale ked sa mu nejako nechce,....asi pojdem na prechadzku :D

jess
3. led 2007

Ahoj ikuška.Mě brali do nemocnice s tím,že se to bude vyvolávat,a musím říct,že pak už mi to i vyhovovalo,aspoň jsem věděla kdy to čekat.Je to jako by to přicházelo samo,akurát mi dali spodkem vyvol.tabletu.Nejdřív v osm večer,to jsem měla hrůzu,že celou noc budu rodit,nakonec to nezabralo a zabrala druhá někdy před osmou ráno.A malá se narodila večer po půl šesté.Já zažívala to stejné,no jo jakožto prvorodička,člověk neví co čekat-teda tak to bylo u mě.Myslím,že u druhého budu klidnější.Držím palečky at' jto jde hladce a narodí se ti krásné a hlavně zdravé mimiško 😉

akina
15. led 2007

Ahojky,ja prenasela 2 dny asla na vyvolani.Doktor mi radil hodne chodit atd. V den terminu jsem jak blazen na dvore prehazovala snih z prava do leva az ze me lilo a nic.Prcek se drzel zuby nechty asi vedel proc 😀 😀 😀 . Tak jsem zvedava jak pujde ten nas 2 prcek. 😉

cermonca
16. led 2007

Jess:Muzu se zeptat z jakeho duvodu vyvolavaji porod ve 37.tydnu?ja jsem hodne mala a mimi vypada ze je na mme moc velke tak mi tak napada jestli ho vyvilavaji i z techto duvodu jeste pred terminem.

ozak1
26. led 2007

Ahoj Teres, mě taky porod vyvolávali, v termínu, mimi mělo 4150g. Ale na vyvolání, či urychlení produ, je dobré, to jsem si vyzkoušela u druhého porodu, pít hodně čaje z malinového listí, pohlavní styk, ale ejakulát musí jít do pochvy. To ti potvrdí i doktor, že ejakulát působí jako vyvolávací tableta.Pak taky hodně chození a když to na tebe náhodou fakt přijde, tak kontrakce se víc rozběhnou v teplé vaně tak 20 min. a samotný porod hodně urychlí teplý klystýr, já jsem toto všechno absolvovala a podařilo se to. Ale mezi námi si myslím, že co se má stát se stane, ale určitě jsou toto metody bezpečné, které mimisku ani tobě neublíží. Rozhodně nedoporučuji skákat po schodech, to je dost nebezpečné.

mullisek
9. čer 2007

Ahojky, taky sem měla porod vyvolávaný, jelikož sem měla těhotenskou cukrovku a nesměla sem přenášet. Musim říct, že to ale nebylo vůbec tak hrozně, jak mi každej tvrdil. nastoupila sem ráno v sedm. Po počátečních procedurách sem si dala snídani a pak mi přišla dát sestřička prášek, kterej měl to celý spustit. Řekla mi ale, že to trvá hrozně dlouho, a protože sem nastupovala v pátek, tak podle všeho sem měla rodit až v neděli. Tak sem se s tim smiřila a v klidu celý dopoledne prospala. Po obědě sem šla ještě s manželem na kafčo v nemocničnim areálu. Když odjel, tak přišla prvni bolistka, nebejt ale sestřičky, tak ani nevim, že nějaka byla. To bylo půl třetí. Kontrakce přicházely a hned po třech minutách. Ale byli fakt v pohodě. V šest hodin mi praskla voda a bylo jasny, že do rana porodim. Mala ale spěchala na svět rychle, tak po jedenácté hodině večer byla na světě. Bolestivý kontrakce sem měla jen tu poslední hodinu. To už byl ale u mě manžel a všechno bylo snesitelný. takže se toho vyvolávání nebojte. je to opravdu individuální. 😉

terra
13. čer 2007

Já myslím,že je to individuální :o)

Mě mudr v poradně taky radil procházky,sex s ponecháním spermatu v pochvě,tření bradavek,dokonce mě i vcelku nešetrně prohrábl a nic.

Stačí nakouknout do aktuálního měsíce,kde si píšou kočenky,které to už mají za pár - teď je to červen :o)¨
A dočtete se co všechno dělají,aby už to konečně přišlo - dělali jsme to i mi květnovky :o)
Ale vše chce svůj čas a doposud nikdo nepřišel na to,co přesně v danou chvíli spustí porod.

Já sice měla poněkud kuriozní porod - nespolupracovala mi děloha,ale týden po termínu mi začala odtékat plodovka a až za 42 hodin jsem porodila a to pouze při podávání oxytocinu,pokud se oxytocin nepíchl,porod se zcela zastavil.

Takže kočky vydržte,na všechny dojde a ven to miminko jednou stejně musí,tak mu dopřejte čas :o)

marta
28. črc 2007

Ahojky,moje švagrová měla termín 28.března. Měla dlouho těžké břicho a už ji to nebavilo, začalo teplo a ana chtěla mít malou již v náručí,tak si 27.března vyšla na dlouhou procházku, párkrát se proběhla po schodech a nakonec si lehla na půl hodiny do teplé vany.Pořádně se najedla a šla spát. Ve tři ráno jí začaly kontrakce každých 10 minut, stupňovali se, takže kolem páté odjela do porodnice a malá se narodila bez problémů o půlnoci. Já jsem nyní ve 35tt a bylo mi řečeno, že budu nejspíš přenášet, takže již popíjím čaj z maliníkového listí a uvidíme. Vyzkouším pak metodu švagrové, teba to na mě taky zabere. Myslím, že je to stejně individuální, nelze si jen tak říct, zítra to chci a hotovo. Když mimi není připravené, tak není a nepůjde ven ani za cenu, že budete běhat do schodů...Jen doufám, že to bude vše probíhat v klidu a příroda vše zařídí...

lucie.safrankova
18. lis 2007

Ahojky, mě doktorka na vyvolání porodu taky doporučila sex, schody, skáknout si atd. Nic mi nezabírá? Asi to působí jak na koho.Ale nějakou zaručenou metodu bych brala. Dnes jedem do bazénu tak třeba tlak vody zapůsobí.Uvidíme

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru