Prý si jde vyvolat porod. Není to nebezpečné?

teres
13. pro 2006

Ahoj hoky, tak jsem četla v časopise, že prý si jde vyvolat porod sama. Prý stačí koncem těhu chodit hodně do schodů a ze schodů, sem tam poskočit a tak...zdá se mi to docela blbý!! 😒
Prý si tak žena může určit datum a tak dělá vše proto, aby porodila určitý den...
Myslím, že to může být i nebezpečné, i když už se mimisku nic stát nemůže.
Máte s tím nějaké zkušenosti?? Docela by mě zajímalo, co je na tom pravdy 😉
Krásný den všem 🙂 😲

janicckka
18. lis 2007

Ahojky tak já měla taky jít na vyvolání,čekal mě v úterý 5.6.a já porodila 2.6. v sobotu,v pátek jsem posekala zahradu a tím to vyvolala. 😀

majaaita
1. pro 2007

Ahoj. Já přenášela dva týdny a pomohlo až přijetí do nemocnice s tím, že druhý den ráno začnou vyvolávat. Kontrakce mi začaly v půl druhý v noci po třech minutách 🙂 Nakonec je teda malej císařem, ale to nechci moc rozebírat 😒

kattyn
2. pro 2007

nám doktor taky doporučil sex ... nooo a pořád nic .
tak asito fakt zabírá jak na koho ...
máme KP ,takže to nemusí čekat až dotermínu, protože chci rodit normálně a nechcem aby malej moc vyrost , takže doktor říkal když ted,tak by to bylo super....
sex nezabírá, vana nezabírá, maliník nezabírá ..nic ☹

bielanevesta
2. pro 2007

Nám bol tiež doporučovaný sex ale moc to nezaberalo. Malá sa mala narodiť 1.7. ale sa parádila 😀 ...V piatok 6.6.som bola na poslednej ko.kde mi pán primár povedal, že ak do pondelka nič tak mám rovno prísť s taškou a budú mi to vyvolávať. no to nebolo treba, lebo nakoniec sa malá rozhodla nečakať a ešte v ten deň 23.00sme vyrazili do porodnice. Prijímal ma pán primár 😀 .Nakoniec som ale musela rodiť CŘ koli nepostupujúcemu porodu, hroziacej hypoxii miminka a jeho veĺkosti 😝

denousek
6. pro 2007

cau holky....tak nejake nove metody na vyvolani porodu ??:: 😕

denousek
6. pro 2007

toozz holkyyy nikdo nevyvolava po domacku::,, ☹

edimon
6. pro 2007

Ahojky holky...tak já mám nastoupit na vyvolávačku v pondělí 10.12....no moc se na to neklepu no..ale je fakt, že jsem se teď po přečtení vašich vyvolaných porodů trochu uklidnila.

Denousku....mám jeden tip....když ponecháme tu klasiku...sex, vana, tření bradavek a procházky, což doporučí snad každý lékař...tak jedna PA ještě radí čajdu:1 litr vody,2 celé skořice, 10 hřebíčků, zázvor a 2 lžíce verbeny.Povařit 10 minut a nechat odstát asi 15 minut. Pak tento (né prý moc chutný čajík) cucat celý den....já jdu zítra koupit a zkusím. 😉

denousek
7. pro 2007

jee edimon konecne neco s cim muzu experimentovat 😀 to ja rada ...takze vyzkusim....jented koukam nevim co je to verbena.. 😕 asi taky nejake koreni ne....dnes jedu tesco tak se zkusim podivat..jinak piju asi 4 malinkovy caje denne i se lnenym seminkem,spermosky nejak nefungujou a vanu jsem mela jen jednou predevcirem a ne moc horkou....no tak uvidime..jinak moc dik
jo a ta cela skorice myslis jako celou nepomletou nebo 2 cely pomlety sacky?? 😅

bredmax
7. pro 2007

tak vás nejdu strašit, ale jen písnu, jak to bylo u mě. taky jsem přenášela, nic na mě nezabíralo (sex, procházky každodenní, mytí oken, vytírání atd.) v pátek ráno jsem dostala půl tablety na vyvolání, k večeru už mu bylo divně, v sobotu od 1h ráno to začalo a prcek se narodil v sobotu ve čtvrt na 12dopol.
porod probíhal vcelku dobře, ale pak přišly komplikace, narkóza, transfůze a to samé se opakovalo ještě 5den po porodu, ale nemyslím si, že vyvolávání na to mělo nějaký vliv.

Vám všem co čekáte na vyvolání přeju co nejrychlejší hladký průběh porodu 😉

dendasek
9. pro 2007

Ahojky holky, tak i ja vam pisnu jak to probihalo u nas.
Termin porodu jsem mela 17.8. ale nic se nedelo tak jsem 22.8. nastoupila do porodnice to byla streda, ten den se nic nedelo. Ve ctvrtek mi udelali zatezovy test...a nic. Tak me v patek pustili domu s tim, ze se to o vikendu treba pohne kupredu, ale ono zase nic. Nastup zase v pondeli, opet zatezak, opet se nic nedelo. Vecer jsem dostala pulku tablety na vyvolani porodu...nic se nedelo, rano jsem ji dostala celou..zase nic...jen malinkate kontrakce, ale ty jak prisly tak zase odesly. Ve stredu vecer jsem to obrecela a rikala jsem si, ze Elinka uz prece musi ven.
Rano to uz byla streda si pro me prisla sestricka, ze tomu zase trosku pomuzeme. Tak mi pan doktor pichnul plodovku...jenze zase nic...jen trosku spineni, ale uplne bez bolesti. Pak jsem dostala kapacku a prisly kontrakce jako prase, docela to bolelo, ale dalo se to vydrzet....mimo jine mi pan doktor slibil, ze me nenecha dlouho trapit, takze po hodine a pul kontrakci, mi vytahli kapak a jelo se na sal pro nepostupujicic porod. Takze se Elinka nakonec narodila cisarem v terminu 44+2.

dendasek
9. pro 2007

oprava: obrecela jsem to v utery vecer... 😅 ve stredu se totiz Elinka narodila.

binki
15. pro 2007

Ctu to ze zvedavosti, ale nechci na svuj indukovany porod moc vzpominat. Skoncil cisarem po mnoha hodinach. Jak mi znama rekla, je cisar z pohledu nakladu drazsi...

mamina
15. pro 2007

Dendásku,podle mího jsi měla špatně spočítaný TP.Nejsi slon,takže bys porodila,jakmile by si mimčo myslelo,že je ta správná chvíle.Jinak tvůj porodník je podle mího pěkný prase!!Plodovka se NESMÍ píchat jako indukce porodu.Kdyby se ti skřípla pupeční šňůra do té praskliny,mohlo ti mimčo i umřít(nedostatek kyslíku)!!!A nepostupující porod po 1,5 hodině?To je směšný!Za hodinu a půl 99,9% maminek neporodí-a když,tak je to překotnej porod a v příštím těhu je automaticky rizikové.První porody trvají většinou několik hodin až několik dní!Tak jakýpak nepostupující porod???Např.já u posledního mimča měla porodní bolesti 2 DNY!!!,otevřená jsem byla celou dobu na dva prsty,branka byla hmatná.Bolesti slabý,jak při silnějším menzes...Pak dolehla hlavička,praskla mi voda a malá se narodila za 45 minut.Podotýkám,že jsem si sjela do Vrchlabí,kde dávají přednost PŘIROZENÉMU PORODU.Jinak děti jsem měla přez 4 kg,všechny s velkou hlavičkou a všechny jsem porodila normálně.Kluky s doktorama,medicínský porody s AUTOMATICKÝMA nástřihama a následným téměř hodinovým šitím.Holky s PA bez nástřihu a bez JEDINÝHO STEHU.Jen pro srovnání... Tož tak!

betka007
15. pro 2007
dzej
27. bře 2008

koukám, že už je tu zajímavých rad hodně 😉

monaberuska1
27. bře 2008

Ahojky holky🙂
já měla termín 13.12. takže před Vánocemi a lítala jsem celý den po nákupech, dělala výzdobu, dělala velký úklid a furt jsem chtěla abych už rodila a ono prdy, jo i ty schody jsem dělala a samozřejmě sexík taky a nic nepomohlo☹nakonec mi ho museli vyvolávat doktoři🙂takže si myslím, že neexistuje nic čím by jste si pomohli sami, aspoň na mě nic nezabíralo.-)

dzej
28. bře 2008

no já to tak taky vidím ☹ prostě až bude mimi chtít ven, tak půjde samo...zvlášť ti naši beránci 😝 já už zkoušela snad vše....kromě toho pálivýho nápoje..do toho se mi teda vůbec nechce.

petule.h
4. dub 2008

po 13 denní m přenášení a 2 dnech vyvolávání porodu mě stejně řízli a šlo to opravdu rychle, pač mi hrozilo, že praskne děloha a dítě mělo nepravidelné ozvy, teď už mi vyvolávačku dát nesmějí, tak to vypadá pokud neporodím do termínu na plánovaného císaře...jinak taky jsem dělala psí kusy, opravdu nepomohla ani vyvolávačka, byla jsem stále na 2 prsty 🙂 . Mějte se

janaboris
23. dub 2008

Maminky za jak dlouho po termínu vás gynekolog poslal na vyvolání porodu???

zuzik_p
18. říj 2008

Ahoj, ja mela termin 13.10. a na vyvolani me poslala ted na pondeli, takze po tydnu. Myslim, ze nejsem absolutne pripravena, brisko mi nekleslo ani o pid a brisko mi sice tvrdne casto, ale bolest mam akorat, kdyz mi vystreli do stehen asi tak na 1 sec prumerne 1x za den. Procitala jsem tuhle diskuzi a docela me prekvapilo, ze nektere maminky byly na vyvolani az po 10 ci 14 dnes, dnes to pry nechavaji max.tyden.

pajka888
7. srp 2009

Holky, za jak dlouho se chodí na vyvolání, jak to probíhá a je to horší než když to přijde samo?

kovik
22. srp 2009

no když nad tím tak přemýšlím tak je asi lepší když to jde samo.Teda ja bych to tak chtěla. Ale u nás se tak nestalo. Přanášela jsem týden a byla jsem už pěkně na nervy že se nic neděje. hlavně jsem byla na nervy s toho, co se bud dít a zda to bezpečně poznám, protože jsem měla již párkrát poslíčky. konečně v 41 tt v noci mi praskla voda a mi konečně s manželem jeli. A já byla šťastná že se brzy narodí. A myslela jsem si že to tak bude. Ale nic se nedělo a manžela poslaly domů. Nasledovalo vyvolání. nejprve nějaký hmat a pak tablety, nakonec kapačky po třech dnech se narodil Davídek.
Na jednu stranu jsem byla v bezpečí nemocnice, ale tu dobu co se nic nedělo jsem chtěla bejt doma.
Osobně bych teda brala situaci, kdy by praskla voda a následovaly kontrakce, nebo naopak, prostě ukázkový porod.
Ale ať to bude jak chce. mimi se musí narodít

eeefffaaa
22. srp 2009

tak jsem taky pridam zazitky z vyvolavacky...souhlasim s kovikem...je to desny kdyz se nic nedeje a to cekani je hrozny...ja prenasela 10 dni,po 6 dnech prenaseni jsem sla do nemocnice coz bylo v utery a porodila jsem az v patek...v utery se mnou nic nedelali,ve stredu mi dali oxytocin,to nezabralo a vecer injekci,ve ctvrtek prvni tabletku,po ni jsem mela akorat cely den slabe kontrakce a vecer zase injekci,a v patek mi zavedli dalsi tabletku a v devet rano mi zacaly silne kontrakce a Davidka jsem porodila v 18:35...musim rict ze to vyvolavani bylo dost psychicky tezky,protoze jak se porad nic nedelo,tak uz jsem z toho byla zoufala a myslela jsem ze malej snad ven ani nikdy nepujde 😅 taky bych nejradsi brala porod,kdy to prijde tak nejak samo a rozjede se to nez takhle...druhy mimco si moooc rozmyslim,jestli vubec bude a jestli bude,doufam,ze pujde uz samo 🙂

hellu
25. srp 2009

Mně vyvolávali porody oba. Poprvé kvůli špatným ozvům malé a podruhé, protože malej vypadal moc velikej (odhad 4,5 kg) a navíc jsem měla trochu komplikace při prvním porodu. Ten první porod byl dlouhej deset hodin, ale to tak bývá. V šest mi zavedli tabletu, v sedm druhou, v deset píchli vodu a ve čtyři se malá narodila. Celou dobu jsem měla kapačku s oxytocinem, ale bolesti kupodivu bolesti nic moc. U Vojty to šlo mnohem rychleji. V sedm mi zavedli tabletu, o půl deváté píchly vodu a o půl jedenácté byl na světě. A to jsem nechtěla žádný urychlování, tak jsem nedostala ani ten oxytocin. Jen jsem měla křížový bolesti, který mně docela překvapily. Můžu říct, že mít je při prvním porodu, tak nejdu tak rychle do druhého dítka 🙂
Osobně bych byla raději, kdyby to šlo samo od sebe, ale zdravé děti mi jsou přednější. Navíc se všichni snažili vyjít mi vstříc a držet se porodního plánu, takže podruhé to bylo skoro bez zásahů.....

minnetonka
24. únor 2010

Alternativní metody vyvolání porodu i informace o tom, jak probíhá umělé vyvolání porodu v porodnici najdete v tomhle článku:
http://www.bizy-bee.com/holky/tehotenstvi-mater...

adelka89
14. dub 2010

holky mne zabrala skorice 🙂 miluji ji a po asi 3 dnech co jsem si varila k obedu krupici se skorici jsem porodila 🙂

zzuzinda
16. dub 2010

Tak já se přidávám do klubu vyvolávání.
Přenášela jsem 14 dní. Vyvinula se u mě veliká alergie na "dobré" rady. Prý sklenka červeného, koupel v teplé vodě, sex nebo bouřka. Takže jsem vlezla do vany a dala si vínko, při bouřce jsem měli sex a nic. A že prý se mám hýbat. Bydlíme ve 3. patře bez výtahu, tak to bez pohybu nešlo a navíc bydlím na Pražského Povstání a rodila jsem v Podolí, takže na kontroly ob den jsem chodila pěšky a zpátky s vycházkou přes Vyšehrad. A nic. Až mi porod vyvolávali a naštěstí to zapůsobilo hned. V 8 ráno tabletka, od 15 kontrakce po 7 minutkách a ve 20 jsme šli na sál, pak to šlo pěkně blbě, kontrakce po 5, po 2 minutách a dohrabala jsem se po 12 hodinách na 3 centimetry (a to mi ta hodná porodní asistentka určitě přidala, když viděla, jak jsem z toho nešťastná) a pak šly prckovi ozvy dolů, pak i zásobení kyslíkem klesalo, takže ve 3,59 ráno se nám Adámek narodil císařem. Takže nadšení veškeré žádné, fuj.
Ale chtěla bych apelovat na rodinné příslušníky, jestli si to čtou. Denně telefonovat rodičům-čekatelům, jestli už nebo ne a jak to, že ještě ne, popřípadě dávat dobré rady (moje máma radila mýt okno - 3.patro a velké břicho - špinavý zůstaly), není to nejlepší. Když se miminko narodí, určitě zprávu dostanete. Já z toho už byla vycukaná. Jak zazvonil telefon, jen jsem hledala, kam se schovat. Pak máma odjela na dovču a táta dostal za úkol mi denně volat, tak brnknul, že prý mu určitě dáme vědět a ať to na něj neprásknu a byla pohoda. Doufám, že si to naši nečtou 🙂. Já vím, že to všichni myslí dobře, ale člověk je sám o sobě nervní a tohle mu nepřidá.
Doufám, že druhé dítko, které plánujeme, bude moudřejší a nenechá se přemlouvat jako naše princátko 🙂

jenny73
16. dub 2010

zzuzindo, díky za tvůj příspěvek....myslela jsem, že jsem psychicky labilní, když mi vadí desátý telefonát stylu - tak cooo, už máš odrodíno?? Rodina a kolegové to ale asi bohužel číst nebudou. Já mám první termín zítra a pokud to nepůjde samo do neděle, mám v pondělí nástup na vyvolání. Takhle jsem už dost psychicky na dně a do toho rady telefonistů.

Každopádně my se o víkendu tomu pokusíme pomoct a uvidíme 😉

f.miracle
16. dub 2010

zzuzinda, jako kdybych četla o sobě, takřka stejný průběh - 8.00 první tabletka nic, 10.00 druhá tabletka nic, 22.30 mi odešla voda a začaly kontrakce po 5-ti minutách, 5.00 porodní cesty na špičku prstu, kontrakce po 3 minutách, v deset dopoledne na 3 centimetry a víc ani ťuk, v 11 jsem souhlasila s epiduralem, zhruba hodinku pohoda, ale pak přestal účinkovat, ve 13 se malému začaly horšit ozvy a pádilo se na sál, ve 13:54 byl Míša konečně císařem na světě... No a těm "zaručeným radám" jak vyvolat porod se po vlastních zkušenostech jenom směju, protože u mně neúčinkovalo taky naprosto nic a porod jak už jsem psala výše mi vyvolávali 8 dnů po termínu.

marku
4. kvě 2010

Tak já mohu napsat, že pro mě byl vyvolávaný porod mnohem lepší jako přirozený. Ale je to možná i tím, že jsem byla už druhorodička, tak taky to jistě udělalo své. V 7,30h zavedená tableta za hodinu jsem měla kontrakce po 5 minutách ,otevřená na 4cm,( ale dojela jsem otevřená už na 2 prsty). V 10h mi dr. pustila vodu a ihned šílené kontra po půl minutě a 11,51 byl malý na světě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru