Prý si jde vyvolat porod. Není to nebezpečné?

teres
13. pro 2006

Ahoj hoky, tak jsem četla v časopise, že prý si jde vyvolat porod sama. Prý stačí koncem těhu chodit hodně do schodů a ze schodů, sem tam poskočit a tak...zdá se mi to docela blbý!! 😒
Prý si tak žena může určit datum a tak dělá vše proto, aby porodila určitý den...
Myslím, že to může být i nebezpečné, i když už se mimisku nic stát nemůže.
Máte s tím nějaké zkušenosti?? Docela by mě zajímalo, co je na tom pravdy 😉
Krásný den všem 🙂 😲

storm07
8. kvě 2010

Na nás žádné babské rady taky nezabírají. A to mi i dělali Hamiltona. A každodenní smsky nebo telefony, Tak co? Pořád nic? Jak se má miminko? apod. včetně rad,které jsme už vyzkoušeli mi také lezou na nervy a občas jsem již nepříjemná

terkajesterka
9. kvě 2010

hmmm, tak ani jedna babská nebo nebabská rada taky nezabírala.....zítra jdu na vyvolávačku....jestli zase bude trvat porod 2 dny jako minule, tak mě klepne 😅 Smsky a telefony nekomentuju a nezvedám, neodpovídám 🙂 🙂 🙂 🙂 Zítra to bude 14 dní, co přenáším.......

držím všem palce, ať je to aspoň v rámci možností co nejrychlejší.

lucisa
9. kvě 2010

holky, tohle téma jsme taky četla, jak se blížil můj termín porodu, zkoušela kde co a taky nic - mmch, já i ta okna umyla 😀

rodině jsem už nervně odpovídala, že co se bojí, jestli si myslí, že jim jako o mimču řeknu, až bude plnoleté či co? telefonáty a smsky by se měly tak 14 dní před termínem zrušit, o co to měly naše mamky jednodušší, když je někdo pořád psychicky nevykolejoval.

ale co mě dost překvapuje, je, že storm i terkajesterka přenášejí tak šílenou dobu. já vím, že někdo říká, až jabko uzraje, takspadne, ale po mém třetím (a posledním) porodu bych byla už opatrná. Tím vás nechci, budoucí maminky, strašit nebo stresovat, ale já přenášela podle termínů UZV a MS 2 a 4 dny, a má dr. mě poslala na vyvolávačku do porodky. tam mi řekli, že to dělají až od 8. dne po termínu, ale udělali mi hamiltona, já za dva dny začala sama rodit (den před 8. dnem přenášení).

svůj porod jsem popsala i v tématu Jaký byl porod (viz: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jaky-byl...). komu se nechce číst, tak jen zkráceně konec porodu:

malá sice na tři kontrakce venku, ale s omotanou šňůrou, ručička u hlavy, voda silně zkalená a zkažená (z toho zánět spojivek, 14 dní jsme vykapávaly očičko) a k dovršení všeho placenta musela jít ven pod narkozou, protože se jim rozpadala, kdykoliv ji chtěli zatáhnutím vytáhnout. jak po narkoze řekla sestra, byla na hranici životaschopnosti a porod se rozjel za 5 minut 12 😒

a to mi dva dny před porodem všechny ozvy a vyšetření dopadly na jedničku. takže od té doby říkám, raději otravovat a trvaz na vyvolání, než 14 přenášet a modlit se, aby se nic nepodělalo.

všem budoucím maminkám přeji rychlý a pohodový porod a zdravá miminka 😉

storm07
29. kvě 2010

Ahoj tak nakonec mi praskla voda spontánně ráno v den vyvolání, což bylo 11.5. (11 dní po TP dle UZ). Plodovka byla čirá. I přes to všechno musely nastoupit 2 tbl. a oxytocin do žíly. Kontrakce ze začátku byly slabé a nechtěla jsem se pořádně otevírat. Nakonec mi dali i Novalgin iv,aby čípek nebyl tak tuhý. Dcerka je zdravá a neměla žádné známky přenošení - někde se asi stala chyba 😉 🙂 Ovšem ty kontinuální kontrakce byly opravdu síla ke konci

marki.s
30. srp 2010

Přidávám nějaké rady, co jsem právě našla na netu:

Ženy u kterých se již přiblížil nebo již překročily plánovaný termín porodu často nastane panika. Nechtějí si porod nechat uměle vyvolat v porodnici, protože jim to připadá jako nešetrný a nepříjemný zásah do těhotenství. Téměř každá z rodiček má přání porodit přirozeně.

Jestliže jste již překročily termín porodu a lékař vám dal posledních pár dní či hodin než bude chtít porod uměle vyvolat, zkuste si pomoci alternativně.
* TEPLÉ KOUPELE: Dopřávejte si teplé koupele jak se vám jen zachce. Dobře se uvolníte a prohřejete.
* PŘIROZENÉ PROSTAGLANDINY: Přirozené prostaglandiny jsou obsažené v mužském spermatu. Tyto hormony stimulují kontrakce, ovšem jenom tehdy, když je organismus těhotné ženy na porod připraven. Vůbec se nemusíte bát se milovat i v tak pokročilém stupni těhotenství. Děťátku neublížíte, ba naopak bude dobře vnímat uvolněné a láskyplné reakce maminky.. Jestliže máte občasné a slaboučké kontrakce je tento způsob ideální. Při použití této metody je dobré, jestliže je nastávající maminka silně vzrušena, protože tak vylučuje i ona větší množství prostaglandinů potřebných k vyvolání porodu.
* STIMULACE PRSNÍCH BRADAVEK: Stimulace prsních bradavek je již známá spoustu generací a u porodních asistentek považována za velmi účinnou. Masáž se provádí následujícím způsobem – žena si dvě až tři minuty silně tře obě bradavky, poté následuje tak tři minuty přestávky a potom se postup zopakuje. Toto dráždění obvykle vyvolává děložní kontrakce. Jesliže je děloha připravená na porod, kontrakce by měly nastat do půl hodiny.
* PUST A KLYSTÝR: Tyto dvě metody představují účinnou a velmi šetrnou metodu vyvolání porodních stahů. Těhotná žena si udělá pomocí sady (běžně k dostání v lékárnách) klystýr a ta celý den nejí jen dostatečně pije, za hodinu musí vypít okolo 3 dcl vody. Klystýr s teplou vodou povzbudí pohyby střev, na které reagují děložní svaly silnějšími stahy.
* PUPALKOVÝ OLEJ: Pupalkový olej je výborným pomocníkem pro ženské orgány a pomáhá i při porodu. Těhotná žena by jej měla brát tři týdny před porodem v množství 2 lžiček denně.
* KOŘENĚNÉ NÁPOJE: Při „přenášení miminka“ si můžeme pomoci i tímto způsobem. Výsledek se obvykle dostaví až po dvou či třech dnech. Kořeněný čaj si připrvíme: malého zázvoru, 1 polévkové lžíce sporýše lékařského, 12 kusů hřebíčků, 1 kusu skořicové kůry. Tyto všechny přísady přelijeme 1 litrem vroucí vody a necháme 30 minut louhovat. Potom přecedíme, přelijeme do termosky a popíjíme po doušcích během celého dne.
* AROMATERAPIE: Také v tomto případě je nám aromaterapie účinným pomocníkem. Sami doma si můžeme připravit masážní olej na podbříšek, který by nám mohl uvolnit svalstvo. Do 5 lžic mandlového oleje nakapeme 2 kapky 100% éterického oleje z skořice, 2 kapky 100% éterického oleje z hřebíčku, 2 kapky 100% éterického oleje ze zázvoru a 2 kapky 100% éterického oleje z verbeny, smícháme a masírujeme podbříšek. Výborná je i horká koupel s přidáním 5 lžic mléka do něhož nakapeme 4 kapky 100% éterického oleje z levandule. Tato aromakoupel by měla trvat 15 minut.

fim
2. lis 2010

To s tou koupelí mohu jen potvrdit - dala jsem si jednu úplně normálně teplou koupel, nic vařícího a do 2 hodin přišly první kontrakce. Až jsem z té rychlosti byla sama v šoku. 😎

marky27
1. únor 2011

já přenášela, měla jsem jít na vyvolání porodu, ale večer předtím jsem zkusila stimulaci bradavek a porod se rozběhl sám.

babulinkab
4. únor 2011

já jsem přenášela, v noci mi odtekla voda, ale nedostavily se bolesti, v 7.00 ráno mi zavedli tabletu, v 9.41 byla malá na světě, bolesti byly docela mazec, ale možná to bylo tak rychlé díky tomu, že jsem byla druhorodička. První porod trval 4 hodiny a byl bez vyvolání.

andelika
4. únor 2011

mam dva kloucky, oba prenasene, oba rozene v den, kdy si me doktori pozvali na vyvolani 😉 - doporucuju domluvit miminku (snadno se rika, hur dela) a pak u druheho kloucka mi hodne pomohlo teplo na porodni cesty - termoform (takovata teplici flaska) s horkou vodou na podbrisek a na kriz ... kdyz neni termoform, poslouzi splacnuta petka navlecena do ponozky. vecer jsem prilozila, rano jsme jeli 😎

lencaj
6. únor 2011

tak mě porod vyvolávali 3 dny,ne a ne se otevřít,ale zvládli jsme to
😀

hanulla1
12. čer 2011

Tak mě taky nic nepomáhá. Mám vyzkoušené snad vše, kromě ricinového čaje. Praktikovala jsem teplou koupel, víno, masáž bradavek a dlouhou procházku v jeden den, ale nic nezabralo. Jinak ta masáž bradavek mi akorát vyvolala docela silné poslíčky.
Na každého působí asi něco jiného. Ale nerada bych přenášela. První dítě jsem přenášela 6 dní. Bohužel už jsem měla zkalenou vodu a nakonec mě museli vzít na císaře, protože se mi malej nedostal do porodních cest a navíc mi ho vytáhli za minutu 12. Manžel se pak ptal primáře co měla znamenat ta zkalená voda a primář mu řekl, že malej měl být už týden na světě.
Proto zkouším vše, abych si porod vyvolala sama, ale zatím bez úspěchu ☹

dablikolik
12. čer 2011

I já se přidávám k vyvolávanému porodu. Přenášela jsem 10 dní. Vyzkoušela jsem skořici, svařák, chození ze schodů, čištění koberců, sex, mytí oken a horké vany, ale prostě naší milované Klárce se ven nechtělo. Ráno jsem dostala infuzi, napíchli mi plodovku.Po 12h jsem dostala tabletu na urychlení a v 16h už jsem dostala epidurál, protože jsem nebyla stále skoro otevřená, v 18.30h jsem byla otevřená na 4cm a tak jsme šli na sál na císařský řez v částečné anestezii. Je mi líto, že jsem Klárku neměla hned po porodu u sebe,ale to je jedno. Jo a lidi jsou pěkně otravní s otázkami tak jsi furt celá,m jěště nic mělo by se to obecně zakázat, protože to tu ženskou jěště víc stresuje

hanka1mor
13. čer 2011

ahojky holky...pohodla nekomu ta masaž bradavek? Jak přesně to provádět? a jak dlouho?

hanulla1
14. čer 2011

prý dle PA je ta masáž bradavek nejúčinější tak nevím. Ale mě to nepomáhá. Jinak se provádí následně:
2-3 minuty si silně krouživými pohyby třeš bradavky pak 2 minuty pauza a pak to opakuješ znovu. Pokud je děloha připravena na porod tak se ti do půl hodiny rozběhnou kontrakce.
Za zkoušku nic nedáš. Co jsem tak brouzdala po netu tak každýmu pomáhá něco jiného, ale hodně holkám zabrala ta masáž bradavek nebo sex.

hlavinka
29. čer 2011

ahoj holky, vsem preju, at se domaci vyvolavani povede 😉 , protoze to lekarske stoji za houby:o(
A ja taky zacnu pomalu zkouset vyse uvedene zpusoby.
Musim ale rict, ze teda krouceni/treni bradavek hruza, brrr, neprijemny to je. No, ale pokud by to melo pomoct, tak hrrr na to 🙂

hlavinka
14. črc 2011

Zdravim, mne v patek 8/7 odtekla plodovka pote, co jsem byla v horke vane a kroutila bradavky jak diva.
asi zabralo domaci vyvolavani, i kdyz tezko rict, mozna by to holt uz prislo samo (byla jsem 40+3).

misa84
17. říj 2011

já teď rodila 39+2 a pár hodin před tím jsem si uvařila čaj z koření, co je na svařák. Prodává se to normálně v krabičče jako klasicky porcovaný čaj, dává se to do horkého vína, já jsem si to dala samozřejmě bez toho vína...no a v noci jsme jeli.Ale kdo ví, jestli bychom nejeli i bez toho....,

ined77
13. lis 2013

Dobrý podvečer milé maminky 🙂 ,

právě byl přidán do naší vznikající Wiki knihovničky článek https://www.modrykonik.cz/jak-vyvolat-porod/.

Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se o své zkušenosti i s maminkami, pro které je toto téma zatím nové a hledají informace.
Vaše postřehy, rady i tipy jistě ocení, ať už nějaký z receptů zabral či ne 🙂 .

Psát můžete přímo pod článek do okénka Moje zkušenosti s ...

Mockrát děkuji a přeji všem pěkný zbytek dne 🙂 .

@misa84 @hlavinka @hanulla1 @dablikolik @andelika @fim @marky27 ...a další 🙂

hlavinka
14. lis 2013

@ined77 hotovo 🙂

ined77
14. lis 2013

@hlavinka ..jsi zlatá, díky! 😵

hlavinka
15. lis 2013

neni zac 🙂
@ined77

lucy2222
6. led 2015

Ach jo... samozřejmě nic nefunguje... možná tak ricinový koktejl, ale jak se to přežene, vypadne z vás krom mimina taky chrup, vlasy atd., takže tam jde spíš o boj o přežití, než že by se rozhodlo se narodit. Přehnaná fyzická aktivita kolem termínu porodu může spíše způsobit pěkné zdravotní komplikace, krvácení a bolest - a pouhou bolestí se nerodí. Chce to zůstat v klidu, důvěřovat sobě, svému tělu a miminu... A samozřejmě prověřovat na CTG a UTZ, když ta možnost dnes je 🙂

sarriku
6. led 2015

@lucy2222 mě k porodu pomohl dvojitý sex, masíování bradavek v horké vaně, dlouhé procházky, hamilton a taky při každém tvrdnutí nebo i když břicho tvrdý neměla sem si hladila hodně břicho,pak to zesílilo.

lucy2222
7. led 2015

@sarriku A myslíš, že bys bez toho byla těhotná ještě dnes? 🙂 Když tělo a mimčo nechce, tak prostě nefunguje nic, fakt... Ale určitě je fajn něco dělat i po termínu (když to jde), než se jen válet v posteli v depresi, že se nic neděje, sledovat se a čekat.

sarela
2. dub 2015

já jsem přímým důkazem toho, že masáž bradavek funguje okamžitě. Ve 39 tt jsem je chvilku třela mezi palce a ukazováčkem, obě naráz, cca.5 min. Najednou křup, prdla voda....kontrakce se rozjely samovolně asi za 5 hodin v porodnici, kde jsem se stihla ještě trochu vyspat. Krásně jsem se otvírala a cca 3 hod. od začátku kontrakcí bylo mimi na světě.

karolka321
14. dub 2015

Ahoj, nám žádné babské rady nezabrali a to jsme zkoušeli spousty z toho co tady píšete. nakonec jsem dostala v nemocnici oxytocin a maly na světě než jsem se stihla vzpamatovat. 😉

chiaraemma
29. srp 2015

Ahojky holky, na mě u prvního těhotenství zabralo svařené víno - malá přišla na svět za dva dny, a u druhého těhotenství jsem trošku víc experimentovala a dobrý dojem na mě udělal odvar ze sporýše🙂 http://www.julietta.cz/jak-vyvolat-porod-priroz...

suzanna123
29. srp 2015

@sarela u mě okamžitě ne, ale rozjelo se to 🙂

ledlovka
29. srp 2015

Ahojda u prvního jsem měla termín 25.3., ale hrozně jsem si přála rodit o den dřív. Obešla jsem celou Jilemnici cca 5km s hůlkama a v noci z 23 na 24 ve třičtvrtě na dvě se mi narodil teď už pětiletý Uličník.

rousse
29. srp 2015

No můžu vám říct, že všechny babský rady jsou sice fajn, ale když to ještě nemá přijít, tak jsou naprosto k ničemu: 2 měsíce před termínem jsem už měla skóre CS10, otevřená na 3 cm, nařízený klid na lůžku, 2 týdny před termínem jsem už zahájila akci "půjdeš ven" a vyzkoušeli jsme OPRAVDU ÚPLNĚ VŠE, doktorka pomáhala hamiltonem a výsledek: týden jsem přenášela a museli mi porod vyvolávat 😎 prostě malá ven nechtěla, takže se vyhnat jen tak nedala🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru