Pupeční kýla po porodu, může se po operaci objevit znovu?

marketka5
21. únor 2016

Ahoj holky, měla jste některá pupeční kýlu po porodu a řešily jste to operativně, je možné že operaci se kýla může objevit znovu? jsem po operaci půl roku a udělala se mi zřejmě znovu. mám tam síťku tak jsem myslela, že budu mít pokoj ale je tam určo znovu. v úterý jdu k Dr., ale už nechci na operaci, stejně by se mi udělala zase znovu, celý den se nezastavím, nosím malou atd. tak bych akorát tak každý půl rok chodila na operaci. je pravda, že mám nadváhu a břicho jako když jsem pořád těhotná a budu muset se sebou začít něco dělat, ale ted nechci na operaci mám tu malou a nemůžu jí tu nechat bez mámy. ☹ ☹

ivonek
25. únor 2016

Můžu se zepta. Mě to čeká za týden? Jaká byla rekonvalescence, bolelo to? Jak dlouho jsi byla v nemocnici. mě by měli pustit hned druhý den domů. Díky za odpovědi ;)

marketka5
autor
25. únor 2016

V neděli mě přijali, v pondělí mě operovali a pustili ve středu.
Jinak po operaci co mě probudili tak to bolelo, hned mi dali něco na bolest a pak jsem si nechala píchnout ještě injekci na noc proti bolesti, pak už nic bolesti byli, ale už ne tak intenzivní tak se dalo vydržet. nejhorší pro mě bylo vstávat z postele nebo když jsem si lehala, měla jsem to jako když máš namožené břicho, ale dá se to a do týdne to přešlo. měla jsem asi 5 stehů a tak cca 5 cm veliké.
ted v dubnu mě to čeká znovu, udělala se mi znovu ☹

ivonek
25. únor 2016

Mě to budou dělat laparoskopicky. Skřípl se mi tam tuk, no jsem zvědavá. Ted mě to zase na dotek bolí. Asi jsem si to vycvičila jak jsem intenzivně posilovala na břicho :(

marketka5
autor
25. únor 2016

At ti to dobře dopadne 🙂, až takhle si moc cvičila? já bych taky potřebovala zpevnit břicho, ale jsem ráda, že jsem ráda 😀

ivonek
25. únor 2016

Dekuji. Jj zvedala jsem nohy v leze nahoru a asi jak ten spek chtel zdrhnout tak se tam zasekl 😄 ale bojim se tak snad to dobre dopadne. 😉

janawei
1. bře 2016

A co "tejpování"? Nám to pomohlo na pupeční kýlu u prcka, tak by to mohlo fungovat i u dospělých.

ivonek
2. bře 2016

No to by asi nepomohlo. Nemám ji vyloženě vylezlou. A hlavně chci aby to opravili a já měla klid ;)

janawei
2. bře 2016

Prckovi to pomohlo perfektně. Nevím, jestli je potřeba, aby byla vylezlá, těmi tejpy se přitahují svaly. Ale to je spíš na konzultaci u nějakého fyzioterapeuta, který se tím zabývá. Každopádně, ať se jí v pohodě zbavíš, ať je to jakkoliv!

ivonek
2. bře 2016

Aha tak to jo. No ja budu radsi kdyz me to daji dokupy. Ono u deti je to asi trosku jine. Ja jak mam rozjety svaly po deckach tak by to bylo asi jen konzervativni reseni. Jinak diky 😉