Rady před porodem. Doporučuju čaj z maliníku!

mamina
24. bře 2007

Holky, vřele doporučuju, kupte si v lékárně listí z maliníku a pár týdnů před porodem z něho pijte čaj! Uvolňuje svaly pánevního dna. Budete se líp otvírat a bude to míň bolet. Je to zdravý, přírodní a fakt to pomáhá. 😀 Pak mi napište, jestli to účinkovalo i u vás, jo? Přeju hodně štěstíčka a sluníčka v srdci i v duši při porodu i po něm. 🙂 Mamina

miksa
18. čer 2008

ted v pondělí v poradně nám potvrdili holčičku tak to bude asi nakonec Anetka, jak jsme byli na ultrazvuk v Karviné tak nám řekli kluk a pak na další prohlídce holka tak jsme nevěděli na čem jsme, ale ted nám doktorka říkala že je to určitě holčinka tak jsme rádi 😀

toni78
18. čer 2008

miksa-suprrr,já mám poradnu dnes.

miksa
18. čer 2008

my máme další poradnu 7.7 ted už chodíme co tři týdny, říkala mi doktorka ať pomalinku zabalím tašku do pordky kdyby něco tak to asi udělám dneska, ale nachystám to jen do skříně na polici a pak do tašky je to dané hned, v porodnici nám říkali ať nebereme zbytečně moc věcí že je s tím pak problém že to není kam dát.

jak se daří tobě a co mimi a srdíčko? a už víš jak budeš rodit jestli můžeš normálně nebo budeš muset na cisařák?
mě kvůli astma doporučili normální porod že cisařák by byl ještě náročnější pro organismus než normální porod nebo jsem se ptala doktorky že mám strach že nebudu moct dýchat a nastanou problémy tak mě uklidnila že ne že to bude v pohodě a že kdyby nastali tak se to bude pak řešit tak jim věřím

vapetka
18. čer 2008

Toni lněné semínko nemusíš pít já ho namlela a přidávám do jogurtu, buchty............a prý to má stejný účinek jako když se pije. Jsem v 38 tt. a maliník piji i mažeme hráz. tak uvidíme jestli to pomohlo tak dám vědět. termín máme 6.7. 🙂 😉 😀

lucenek
18. čer 2008

jé holky a maliník a lněné semínko..nic víc není?? já už chci rodit 😅 už nemůžu

toni78
19. čer 2008

vapetka-jééé,tak to už máš za pár 😉 miksa-včera jsem měla poradnu,maléj je v poho ale já,pokud mi kardiolog napíše že musím rodit císařem,chce mě Rejtová poslat do Poruby ☹ no mám radost,tam jsem zrovna chtít nechtěla ☹

mamina
autor
20. čer 2008

Ahoj,holky.Jsem ostuda,strašně dlouho jsem tu nebyla,ale je nějak blázinec.Rekonstrukce už zatím končí(Bohudík),ale lezou zoubky a jiný a jiný starosti.Porod jsem hned začerstva popsala v Jaký byl porod,str.45.Bylo to jak pohádka.Maliník víc než pomohl..Bylo to v klídku (aspoň pro mě 😀) a v pohodičce.Držím Vám všem palečky.
Jo,za pár dní rodí kamarádka,tak to platí i pro ni.Hodně štěstí,Miško... 😉

krispule
5. srp 2008

Ahojky - dost možná že se už jen nudím se chci zeptat, nemáte-li někdo "babskou radu" na to jak porodit "kdy chcete"...blíží se to krásné datum 8.8.2008...ofiko termín mám 10.8...což tomu trošku pomoct? 😉 poradí mi někdo?

Děkuju

jitdan
6. srp 2008

krispule: já den před umyla poctivě čtvery dveře a druhý den ráno se jelo :-

krispule
6. srp 2008

Děkuju za odpověď...to mám taky v plánu 🙂 dnes jsem byla na kontrole a otevřená jsem na 1,5cm..tak uvidíme no 🙂

konja
7. srp 2008

Krispule: Tak u nás pomohlo si s manžou trochu polaškovat 😀 V pátek v jedenáct večer jsme na to skočili a ve dvě v noci mě praskla voda. A do termínu jsme přitom měli ještě deset dní,ale otevřená jsem už byla na dva prsty,takže skoro stejně jako ty 😉

krispule
7. srp 2008

No byť s tím mám trochu problémy - resp.bolí to - asi se obětuji 😉
Když se tam má vejít hlavička, taťka musí taky 😀

ivis
7. srp 2008

Krispule: nevím jestli jsem tomu pomohla, ale dělala jsem toto : chodila do schodů(asi 2xdenně- do 9,patra 🙂 umývala podlahy, pila maliník, tancovala, a milovali jsme se s manželem(i 8h před porodem a tím se to asi rozjelo.
Jooo a máme taky krásné datum 4.4. 🙂 Ale nedělala jsem to kvůli datumu, ale protože už jsem to chtěla mít za sebou(doktor nás neustále strašil s nějakými problémy, a 2xjiž nás poslal rodit a ono nic). A ještě rodila jsem 3dny po prvním termínu, hlavička byla sestouplá a já jsem byla otevřená na 2cm také 14dní před porodem.

pavlinica
10. srp 2008

Tak na mě nezabraly žádné rady.Pila jsem poctivě asi měsíc před termínem porodu čaj z malinového listí a taky jsem si masírovala hráz.Taky jsme na to s manželem skočili několikrát a nic.Ani horká vana nezabrala.Nakonec jsem rodila 7 dní po termínu a to mi pomohli tabletkou,kvůli vysokému tlaku to nechtěli prodlužovat.A protože se nám narodil macík(4550g a 55cm),tak jsem se doslova potrhala a taky stříhali a měla jsem asi 15 stehů.Až se mi konečně zahojila jizva a já jsem si konečně mohla dobře sednout,tak se mi objevily hemeroidy.Ale stálo a stojí to za tu trochu bolesti.

petja
18. srp 2008

celé těhu jsem cvičila podle Mikulandové,od 37 tt jsem pila maliník a cvičila s epi-no.V den TP jsem začala masírovat bradavky.Pak mi začali za dva dny nato vyhrožovat,že už je málo plodovky a pokud neporodím do následujícího dne,tak jdu na vyvolávačku,což jsem něchtěla,je to nepřirozené a uměle vyvolané.Vypila jsem proto ricinový nápoj z knihy Zdravé těhotenství,přirozený porod,dvě hodiny nato mi praskla plodová voda a jelo se...po zhruba 4 hodinách fakt efektních kontrakcí se Filí o půl třetí ráno narodil... 😅 byla to krása! 😵

kijonkova.k
18. srp 2008

Já jsem dělala všechno možné,abych porodila,už mi nebylo zrovna nejlíp,ale nic nepomohlo.Myslím,že tohle zcela záleží na mimi,kdy se to rozjede.Ať děláme co děláme,prostě to stejně rozhodne miminko,kdy se bude rodit

heruska.m
30. lis 2008

holky, poradte mi prosím někdo??? jak mám pít nebo jíst lněné seminko před porodem? 😉

jmalko
30. lis 2008

Ahojky, souhlasím s kijonkova.k - na mě taky nic nezabírá ☹ (ten ricinový nápoj jsem tedy zatím neriskovala)

larakroft
30. lis 2008

Jmalko: koukni na tu diskuzi o por. bolestech, hodila jsem ti tam další receptík...

petreva
1. pro 2008

Holky, asi budu mít blbej dotaz, ale , prosím vás, kde bych mohla vyčíst jak hráz masírovat?? Nějak si to pořád zcela neumím představit...
Dík 😉

larakroft
1. pro 2008

Petreva: tady na koníkovi se neorientuju, ale když vlezeš na rodina.cz a dáš si do vyhledávače masáž hráze, tam někde je návod od známé PA, jak se to provádí, velmi pěkně (výstižně) popsané....pak je na to takový spec. balónek, jmenuje se epi-no...

campi
1. pro 2008

Slyšela jsem názor, že masáž hráze a EPI-NO uvolní poševní svalstvo natolik, že už není možné to cvičením dát zpět do bývalé formy (myslím kvůli sexu). Jinak všude masáž hráze doporučují, tak nevím. Co myslíte vy? Budu se na to ptát gynekologa.

kacka.va
1. pro 2008

campi: to jsou taky zaslechla, ale ne v souvislosti se sexem, ale v souvislosti s následným únikem moči, že prý se to hrozně pomalu vrací do normálu.

marci
1. pro 2008

Tak tenhle názor jsem ještě neslyšela a nemyslím si, že by se zakládal na pravdě. Spíš naopak cvičení s epi-nem brání inkontinenci. Já poctivě masírovala hráz a intenzivně cvičila s epi-nem. Porodila jsem téměř bez zranění a o nějaký únik moči jsem teda taky nezaznamenala.

jmalko
1. pro 2008

campi: Já hráz masíruju, tak jsem zvědavá zda nám to pomůže, ale názor, že by se to v závislosti na masáži špatně vracelo do původního stavu slyším prvně. Na kurzu nám masáž hráze asistentka doporučovala, kvůli nástřihu (ale ani sebelepší masáž nás 100% před nástřihem nezachrání) - uvidíme jak to bude u mě (přenáším a mimísek už má 3,5kg). Jinak co se týče techniky: Do pochvy se zavedou 2 prsty (nejlépe ukazováček a prostředníček) namazané olejem na masáž hráze až po klouby uprostřed prstů. Položené vedle sebe se mírně roztahují až kam nám hráz dovolí (popř.děláme takové jako-by půlobloučky). Závěrem každé masáže by měl být tlak roztaženými prsty směrem ke konečníku přes poševní stěnu, ten by měl imitovat tlak hlavičky v samém závěru porodu. Masáž by se měla provádět 5-10 min. Pokud jsi cítila "bolest" je to prý známka dobře prováděné masáže. A ještě jedno uporoznění, masáž by se prý neměla provádět pokud trpíte nějakým výtokem. Snad jsem trochu pomohla. 😉

jmalko
1. pro 2008

omlouvám se měl to být návod pro petrevu
😅

petreva
1. pro 2008

LARAKROFT, díky za stránky, kouknu...
JMALKO, taky moc díky za info, určitě budou užitečné 😉 ať se brzy vše podaří tak hladce jak jen půjde a můžeš už konečně držet svoje miminko...to bude překvápko 😵

kacka.va
2. pro 2008

marci: údajně jde o to, že jsou ty stěny dost vytáhlé a tak mají tendenci se vracet do původního stavu pomalu. Já to slyšela přímo v porodnici od sestřičky, tak nevím.

campi
2. pro 2008

Nam to taky rikala PA v kurzu, ale je to zatim ojedinele, ve vsech jinych kurzech a knihach minimalne masaz doporucuji.

vlasta23
5. pro 2008

pije nekdo kontryhel? pry to pomaha na stahy....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru