Rady před porodem. Doporučuju čaj z maliníku!

mamina
24. bře 2007

Holky, vřele doporučuju, kupte si v lékárně listí z maliníku a pár týdnů před porodem z něho pijte čaj! Uvolňuje svaly pánevního dna. Budete se líp otvírat a bude to míň bolet. Je to zdravý, přírodní a fakt to pomáhá. 😀 Pak mi napište, jestli to účinkovalo i u vás, jo? Přeju hodně štěstíčka a sluníčka v srdci i v duši při porodu i po něm. 🙂 Mamina

larakroft
5. pro 2008

vlasta23: nejsem si jistá, ale myslím, že kontryhel se má pít až po porodu, na zavinování dělohy (evt. vypuzení placenty).

jmalko
20. led 2009

ahojky, Petrevo, musím Ti napsat, že masáž hráze nám opravdu pomohla, porod jsme zvládli bez nástřihu a to měl syn 3,84 kg. 🙂 Jinak "povzbuzováky" na urychlení porodu na mě vůbec nezabrali a přenášela jsem 13 dní.

misala
25. črc 2011

dobry den muzu se zeptat na presne davkovani lneneho semink a malinikoveho caje? a kdy snim nejdrive zacit, jsem ve 34 tt. dekuji moc za odpovedi

misala
25. črc 2011

prosim prosim

petrbird
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
makuka88
26. pro 2014

Ahoj můžu se zeptat těch co maliník pily, kdy začal fungovat ? piju ho od 37tt

bunny123
26. pro 2014

Taky jsem se rychle otevírala. Pila jsem pouze šálek denně 3 týdny před porodem.

obiwanova
4. led 2015

Já Vám můžu z vlastní zkušenosti říct, že žádný čaj nepomáhá... já maliník pila tak, jak se před porodem doporučovalo a měla jsem při porodu stejně problémy, neotvírala jsem se, rodila dva dny a v závěru porod císařským řezem 🙂 pijte si ho spíš na chuť a neupínejte se na jeho hladší průběh 🙂

werunqa
18. led 2015

Já tedy maliník pila u obou dětí od cca 36tt a oba porody rychlovky.První porod trval od první kontrakce necelé 2 hodiny se všim všudy !! 😉 a druhý byl ještě rychlejší.
Děti vyklouzly ven na 3 zatlačení.Takže já tomu věřím,že to pomáhá 😉

chanelle1
22. led 2015

Já měla stejnou zkušenost jako obiwanova.

karol84
1. dub 2015

Věděl by někdo, proč se nemá maliník pít po předchozím císařském řezu?

dasara
1. dub 2015

tak já nasadila maliník asi od 33tt pravidelně - chutnal mi. A porod mi začal v noci z út na středu ve 2 ráno (po Hamiltonu, přenášení 8 dní) - kontrakce po 7 min, od 6 ráno po 5 minutách. Ve čtvrtek v 9 ráno otevřená stále na dva prsty!!! Po nasazení oxytocinu a epiduralu jsem byla otevřená, ale nezašla branka, takže se malá nemohla dostat ven, tudíž následoval po 15.hod císař. Shrnutí tedy je : pravidelné porodní bolesti asi nějakých 37 hodin, poté císař. Takže za mě maliník absolutně nepomohl...

ganci22
26. kvě 2015

Ahoj, a ten caj se pit nemuze po dobu tehotenstvi? jen par dni pred porodem?? proc?

nelushka1
3. čer 2016

Ahoj všem mam dotaz maliník můžu pit když jsem v 38 tt? Děkuji

lucie_vavi
7. čer 2016

ano můžeš

nelushka1
8. čer 2016

@lucie_vavi Děkuji 🙂 pokud to bylo na mou otázku.

nelushka1
8. čer 2016

A kolikrát denně se má pit?

zuzineckah
8. čer 2016

@dasara měla jsem to podobně, i s tou brankou. Akorát jsem neměla sekci, ale moc nechybělo. Maliník k prdu. Totálně.

mika251
8. čer 2016

Holky, ono ale maliník vám nezaručí, že budete mať ľahší porod. Maliník len može pomocť pripraviť porodne cesty a stimuluje aktivitu delohy. Nič viac a nič menej. Samotný porod ako taký sa odvíja od stovky ďalších faktorov, ktoré prípadné pozitíva maliníku hravo prebijú a komplikácie sú na svete,
Keby medzi pitím maliníku a ľahkým porodom panovala priama úmera, tak sme všetky vysmiate.

Takže áno, pitie maliníku može prispieť k ľahšiemu porodu, ale komplikáciám nezabráni. V prípade porodu proste do situácie zasahuje omnoho viac premenných.

zuzineckah
8. čer 2016

@mika251 to je zcela nepopíratelný fakt 😀 právě proto jsem tady uvedla svoji zkušenost, aby do něj někdo nevkládal přehnané naděje 😉

gewalaaz
30. čer 2016

Ahoj holky,

chodím na předporodní kurzy a čaj z maliníku nám doporučila přímo porodní asistentka. Prý je dobrý na uvolnění porodních cest. Už ho mám koupený, v neděli začínám 34 tt a začnu ho pít 😉 Zároveň doporučila masáž hráze nebo pomůcku aniball, která má skvělé hodnocení od maminek i lékařů.

http://www.aniball.cz/?gclid=Cj0KEQjw4827BRDJvp...

sunny8
30. čer 2016

Věřím, že malinikovy čaj nekomu může pomoct, někomu ne, každý je individuální. Já ho začala pít ráno někdy v 35. tt. Když jsem pak po vypití cítila takové zvláštní lehké bolesti v břiše (dneska už můžu rict, že to byly malé kontrakce), tak jsem s ním zase během několika málo dnů přestala...

alisha118
13. črc 2016

Holky ja jsem ted 38+0 tt a asi týden piju malinik..od te doby co ho piju tak jsme udělali s malou pokrok..hlavička dole a přenášet pry rozhodne nebudu..jsem otevřena na 2 prsty..a to ještě tyden pred tim na kontrole nic z toho. Je mozne ze je to tim maliníkem a lnenym seminkem? A mam to jeste uzivat? Kdyz se otevírám?ještě by tam malá chvilku mohla byt☺

urtica
13. črc 2016

Mně nepomohl. Porodní cesty nebyly připraveny, porod trval 30 hodin a bolelo to jak pr..e 🙂 . Nemyslím , že by byl úplně k ničemu,ale je to jen jeden faktor z mnoha.
Moje rada? Doufat v nejlepší, počítat s nejhorším. Optimismus ano - ale nemít plánovitá očekávání a nedržet se jich jako klíště (jako jsem to udělala já - debil...😀).

mysicka1992
2. zář 2016

Za me doporucuji,poctive jsem pila a porod trval 1 hodinu od prasknuti vody 😀

marketam3
20. pro 2016

Ahoj holky, můžu se zeptat jaký čaj z maliníku a kde jste ho koupily? Je to jedno? Já mám maliník od megafytu z lékárny..Díky

leona072
25. led 2017

Ahoj, od kdy by se tedy čaj z maliníku měl pít?

kekulice
25. led 2017

Předporodní bylinkový čaj z Mamadiva.cz, mají tam i pro těhotné a kojící....

weneta
6. únor 2017

V kolikátém termínu jste ho zacaly pít? Já jsem 36+3 a doktor mi řekl,že jestli nechci vyvolat porod předčasné tak ho pít nemám. Děkuji za rady.

nijij
6. únor 2017

Ja pila od 36tt před porodem jsem přestala pálela mě žáha. A porod rychlý od silných kontrakcí celkově 4 hodiny. Od prasknutí vody 5 min 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru