Rady před porodem. Doporučuju čaj z maliníku!

mamina
24. bře 2007

Holky, vřele doporučuju, kupte si v lékárně listí z maliníku a pár týdnů před porodem z něho pijte čaj! Uvolňuje svaly pánevního dna. Budete se líp otvírat a bude to míň bolet. Je to zdravý, přírodní a fakt to pomáhá. 😀 Pak mi napište, jestli to účinkovalo i u vás, jo? Přeju hodně štěstíčka a sluníčka v srdci i v duši při porodu i po něm. 🙂 Mamina

alcatko.j
24. bře 2007

Maminko, ja uz ho chascu ve velkym, tak jsem ted zvedava adam ti vedet, jo? 😅 A jdu si hned uvarit hrnek 😅

maltina
24. bře 2007

Taky ho piju 2x denne, a jsem zvedava jestli az tak pomaha 😅

mamina
autor
24. bře 2007

Tak jo,budu se těšit na zprávy.Mně teda pomohl(sice jen u jednoho-holky,pak jsem na něj zapomněla),ale fakt pomohl. 🙂 Aspoň jednou.

prochi
24. bře 2007

Já taky, mimo jiné (masáž hráze...), chlemtala čaj z maliníku. Ale mě bohužel nepomohl. Přenášela jsem dva týdny, pak došlo na vyvolání. Při nástupu do porodnice jsem měla v těhu průkazce Cervis skore (nebo jak se to kurňa píše 😅 ) dvojku s hoooodně přimhouřeným okem. Porodní nález veškerý žádný. A jak mě malej uvnitř porval bych nepřála největšímu nepříteli ☹ Ale stejně ten bobeš za to stojí 😉

lusinta
26. bře 2007

ahojky🙂Jsem na tom jako prochi..maliník jsem pila,lněný semínko jedla a stejně to asi moc nepomohlo a masáž hráze taky ne...Ale bylo to asi něčím jiným-určitě maliník pijte a hráz masírujte...Ale mám jednu radu,kteoru kdybych věděla,možná by porod dopadl ještě trošku líp🙂Neuměla jsem tlačit..A to proto,že neumím tlačit ani na WC..Takže se učtě tlačit h...🙂🙂Zní to strašně,ale kdo to neumí(jako já)ten si u tlačení miminka může vytrpět...

karotky
26. bře 2007

Já maliník nepiju a ani nemasíruju hráz.Na to,že jsem ve 37.tt,jsem už dostatečně otevřená a doktor mi slubuje snadný porod.Tak jsem na to zvědavá.Až bude po všem,svěřím se Vám se svými zážitky. 😀
Lustino.............trénuju na WC i dýchání a manžel je ze mě na prášky. 😀

kykynka
26. bře 2007

Ahojky já pila jak malinník tak i jahodník a lňěné semínko jak vodu a stejně mi to nepomohlo ale co mi poohlo od wiledy olejček na hraz je určen pro rodičky v 32tt a masíruje se 10min kaqždý den a bylo super 😉

kacabacka
26. bře 2007

lusinta: a jak se teda správně tlačí...? 😀 😀 😀

jinak: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

prochi
26. bře 2007

Karotky, určitě to budeš mít v pohodě. Takhle to měla i moje kamarádka, krásně se postupně otvírala, vypadalo to, že do termínu nevydrží ani náhodou. Doktorka vždycky říkala, že příští týden už se určitě v poradně neuvidí. Nakonec přenášela deset dní, šla si lehnout do porodnice, otevřená byla už na 6cm, ani jí nepustili domů na Vánoce, protože měli strach, že kdyby to začlo, tak by nedojeli. Nakonec jí ve dvě odpol. píchli vodu, v půl třetí přišly kontrakce a ve čtyři byl malý venku. V sedm mi už volala, že je naprosto v pohodě, lítá po pokoji, sedí na posteli... Prostě není nad to se krásně postupně samovolně otevřít 😀. Jo a taky se jen smála všem těm mým předporodním praktikám - masáž hráze olejíčkem za dvě stovky, maliníkový čaj...
Ale holky taky hrozně doporučuju to dýchání a tlačení trénovat. My jsme se to učili na cvičení pro těhule a já pak trénovala i doma jak o závod. Jednou přišel takhle do obýváku manžel, já zrovna zkoušela prodýchávání kontrakcí, kdy se ještě nesmí tlačit a on si myslel, že už to vypuklo 😀
No a pak při samotným porodu jsem zatlačila dvakrát a bylo to. Byla jsem s dechem tak namakaná, že porodní asistentka jenom křičela dobrý dobrý, už se můžete nadechnout 😀

karotky
26. bře 2007

Já nechodím ani na předporodní kurzy-zdá se mi to zbytečné.Stejně nakonec budu dýchat,jak mi to bude vyhovovat a ne podle směrnic.A když se to porodníkům nebude líbit,tak se s nimi klidně pohádám. 😀

kacabacka
26. bře 2007

tak to je jasný, že ta, která je už na půl otevřená od nějakýho např. 7 měsíce, že se nebude nalejvat maliníkem....

kitka123
26. bře 2007

Ja jsem ty predporodni kurzy taky ignorovala a pak jsem kontrakce dost nezvladala a ucily me to vlastne az sestricky pri porodu, kdyz videly po nekolika hodinach jak se s tim trapim.
Jinak malinik, lnene seminko ani masaz mi bohuzel nepomohly, ale kdo vi, treba by to bez toho nebylo jeste horsi. Ale aspon jsem mela dobry pocit jako tehulka, ze se tak pekne pripravuju a ze bude porod v pohode.

lusinta
28. bře 2007

jak se správně tlačí to nevím doteď🙂Respektive vím,ale stále mi to nejde...Prostě ne tak,jak to bývá ve filmech,že s eut oho řve,ani ne tak,jak tlačí chlapi,že na záchodě mručí a dělají zvuky..prostě to nemsí být v puse..ale musí se zadržet dech a poslat až dolů,nenechat ho v břichu,ale poslat až dolů..

Já jsem na kurz chodila a jsem strašně ráda-dýchání u kontrakcí jsem zvládla jen díky otmu,protože jinak bych to taky dělala určitě špatně a byla moc zatlá,což se nesmí-musí se co nejvíc uvolnit...A taky se tam učilo spousta jiných věcí,nejen k porodu.

Karotky-a s porodníkama s emoc nehádej🙂 Respektive s porodníma asistentkama ne-řekla bych,že mají víc zkušeností🙂A ví,co pomáhá a co ne...Třeba o polohu bych se klidně pohádala,ale pokud ti budou něco radit,alespoň to zkus...

doubek
28. bře 2007

A co curani po porodu, neboli to?

karotky
28. bře 2007

Lusinto...........já to myslela v žertu.Pokud budou v právu,tak ani neceknu. 😀
Jen jsem chtěla říct,že nejsem takový ňouma,abych si nechala všechno líbit. 😉

kitka123
28. bře 2007

karotky drzim palce aby ti to vyslo tak, jak si predstavujes 🙂 Ja jsem mela taky jasnou predstavu o tom co chci a nechci, porodni plan atd. a po 20 hodinach v porodnici uz jsem jim odkyvala vsechno. Myslim, ze je velmi dulezita doprovazejici osoba, ktera te podpori, sama maminka je pri porodu rada ze je rada, takze nejlepe instruovat manzela co to jde.

karotky
28. bře 2007

Manžela u porodu budu mít,ale namá takovou vyřídilku,jako já.Asi ho do té doby trochu natrénuju. 😀

kacabacka
28. bře 2007

jo, k tomu čůrání hned po porodu, jak vás nutěj...řekla jste některá, že jste čůrali a přitom ne? Myslim, jestli jste PA kecali... 😝 😀

kitka123
28. bře 2007

kacabacka, tak s curanim jsem si nevymyslela, ale pro zmenu jsem zase kojila jak o zivot pred vizitou, aby jsme mely vetsi vahu a pustili nas domu
(propousteci byla 2500g a cosi nam chybelo) a pak jsem tvrdila, ze uz to je minimalne 3-4 hodiny od posledniho kojeni 🙂

doubek
28. bře 2007

Holky, ale bolelo vas to curani? ☹

eleanor911
28. bře 2007

kacabacka mě čůrat nenutili 😉 posadili mě na hrnec,páč se mi hodně chtělo,ale pak nic... 😅 tak mi řekli,že jestli jsem hodně pila,tak nemusím a ať ještě piju,že to půjde,pak jsem byla až na pokoji,pár hodin po porodu a nic jsem necítila...bála jsem se,že mě budeou cévkovat a naštěstí ne.. 😵

doubek
29. bře 2007

Me po prve cevkovali a to nebylo vubec prijemne. Ale mam obavy, ze je to nejakej blok s tim po porodu se vycurat. Ze jsem mela strach, ze to bude bolet.

klh
29. bře 2007

Jo, list z maliníku a jahodovníku, pila jsem pravidelně...Rodila jsem tři dny a nakonec šel malej císařem - nebyla jsem otevřená... 😠 Každej si mě potom dobíral 😀 😀

cecil
13. dub 2007

ahoj, jestli můžu ...........tak já poprve maliník nepila, do porodních kursů nechodila a myslím, že jsme to zvládli docela dobře 🙂. Dýchat mi šlo samo, jen jsem hluboce dýchala a uvolňovala se tak, že jsem dokonce mezi kontrakcema spala 😉. Rodila jsem čtyři hodiny a malá byla na třetí zatlačení venku, a to jen proto, že u prvního mi doktor řekl, že právě musí jít všechno do břicha a ne vypustit to z pusy ven. Dokonce PA volala, ať tak moc netlačím, ať uberu 😀. A ten nástřih opravdu nebyl vůbec cítit. To spíš horší to hojení potom, udělal se mi tam prý hematom a opuchlo to. Ale tak do týdne to bylo dobré.
A s tím čůráním po porodu, seděla jsem na míse, strašně se mi chtělo, dokonce mi PA pouštěla vodu v umyvadle 😉, ale nakonec mě museli vycévkovat. Štíplo to, ale nebylo to tak strašné. Chlapy to prej bolí víc 😅 .

miskam
18. dub 2007

Tak já jsem čaj nepila, porod mi trval od 1 ráno a malá se narodila až ve 4 odpo., na záchodě tlačit umím 🙂 ,ale při porodu mi tonešlo, taky jsem věděla, že mám tlačit do břicha, jako na velkou a nic nepouštět ven z pusy, ale neměla jsem sílu, takže děs.PA mi musela tlačit na břicho, takže jsem vůbec nevěděla, jestli tlačím já nebo ona. Ale nakonec jsem ji vytlačila, ono to jinak nejde. 🙂

mamina
autor
18. dub 2007

Ahoj holky.Mě po porodu pomohlo vyčurat se do sprchy,když jsem si do patřičných míst pustila vodu,aby to neštípalo. 😀 A pak jsem to tam pěkně uklidila,samasebou. 😀 😀 Dokonce i někteří doktoři to sami doporučujou,když to nejde samo.. 😉

sklveronika
27. zář 2007

Ahojda holky,chtěla bych se zeptat, jak často se ten maliním pije?Já baštím lněné semínko a jsem v 35+6tt.První porod byl šílený a tak se snažím načíst a udělat maximum 😝 Díky

sisstin
27. zář 2007

veru: od ukončeného 34tt jeden šálek, od ukončeného 36tt 2šálky denně 😉

vivian
27. zář 2007

Tak mně dnes MUDr. v poradně taky doporučila maliník, a když jsem se ptala, jak se to pije, tak říkala, že kolik chci, že to můžu klidně pít celý den jako vodu 😀 Tak uvidíme, jak mi to prospěje.

sisstin
27. zář 2007

vivian: bych to nepřeháněla..se po tom trošku flekatí.. 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru