Rady před porodem. Doporučuju čaj z maliníku!

mamina
24. bře 2007

Holky, vřele doporučuju, kupte si v lékárně listí z maliníku a pár týdnů před porodem z něho pijte čaj! Uvolňuje svaly pánevního dna. Budete se líp otvírat a bude to míň bolet. Je to zdravý, přírodní a fakt to pomáhá. 😀 Pak mi napište, jestli to účinkovalo i u vás, jo? Přeju hodně štěstíčka a sluníčka v srdci i v duši při porodu i po něm. 🙂 Mamina

sisstin
27. zář 2007

a není to moc doblý na chut teda 😝 😅

vivian
27. zář 2007

sisstin: mně to přijde takový bez chuti a bez zápachu, takový nijaký...

sisstin
27. zář 2007

viv: jakej máš? Já mám sáčkovej..a ten jde..ale prej ten sypanej..ten je hnusnej 😅

vivian
27. zář 2007

sisstin: koupila jsem si pytlíkovej... A co po tom flekatí? Jako že se dělají fleky na kůži? 😕
Já už jsem kdysi maliník pila, ten sypanej, jeden léčitel mně ho poradil na deprese, a nepřišlo mi to o nic horší než ten pytlíkovej. A pomáhalo to, to hlavně 😀

sisstin
27. zář 2007

vivan: se mi dělaj takový červený flíčky, co docela svědí 😕 jsem nevěděla z čeho..a kámoška říkala, že se jí to dělá taky..a jak vysadila ten maliník..tak už ne 😕

vivian
27. zář 2007

To může souviset a nemusí, ale můžete mít na ten maliník alergii, to je možný...
Ony v těhotenství se člověku dělají všelijaké fleky a svědění si taky užije dosyta i bez maliníku 😀

listicka20
28. zář 2007

Holky a je ten maliník dobrej i po porodu, při kojení? Mám pocit, že jsem něco takovýho někde zahlédla, ale už to nemůžu najít...

girl.misel
28. zář 2007

holky dam vám radu jak si trochu zlepšit tu chuť.já sem měla sypanej,udělala sem ho podle návodu,pak jsem si uvařila necelej půl litru)záleží na každém kolik) třeba ovocného čaje a ten maliník do toho nalila a vůbec v tom nebyl cítit.porod jsem měla rychlý,bez problémů 4h od první kontrakce

vivian
28. zář 2007

girl.misel: tak takhle rychlý bych to snad ani mít nemusela, to si to ani neužiju 😀 😀 Na první porod je to opravdu bleskovka.

sklveronika
28. zář 2007

Jé, to je prima,že tak rychle reagujete - díky za odpověď na maliník.Vlastně jsem poprvé na nějakém chatu,tak jsem z toho trochu 😕 .Chtěla jsem se ještě zeptat,nemáte nějakou zkušenost s epiduralem?Chci do toho teď jít,protože první porod trval strašně dlouho a..... 😖 Raději ne,ať někoho nestraším 🤐

sklveronika
28. zář 2007

A abych taky reagovala 🙂 Já bych ten 4h porod brala všema čtyřma 😀 Ale myslím,že jsou holt rodiví a nerodiví tipy a já jsem bohužel ten druhý 😉

mamina
autor
28. zář 2007

Holky,pokožka může flekatět z alergie,ale i z toho,jak se pokožka napíná-a taky to pěkně svědí.Záleží na tom,jak rychle přibýváte.Já u prvního do 7.měsíce napřibrala ani deko a pak za 6 neděl 16 kg!Mohla jsem se udrbat! 😀 Ale u těch ostatních jsem přibírala pozvolna 7-8 kg za těhotenství,tak to nebylo tak hrozný.Teď jsem úplně v pohodě.Jsem 37.tt a přibrala jsem jen 3kg.(Holku měřili předevčírem a měla 3067 g.)Mažu se obyčejným tělovým mlíkem(a to ještě ne pravidelně)a nesvědí mě nic. 😅
Jinak k délce porodu:je to pokaždý jiný.Některá má úzkou pánev,jiná širokou,jedna malý dítě,druhá obra(já jsem zářný příklad-děti od 4,05 do 4,25 kg netto 😉 ),někdy má děcko hlavičku velikou,jindy velkou,jednou má mimi dobrou polohu,podruhý je špatně...Mě například,když daj oxytocin na urychlení porodu(hormon podporující silnější kontrakce),tak se po něm PŘESTANU otvírat.Záleží opravdu hlavně na tom,jak širokou pánev jste podědila,pokolikátý rodíte a nejvíc záleží hlavně na miminku. 😉

vrtule83
30. zář 2007

tak já maliník pila poctivě a přijde mi že na mě neměl žádný účinky. Otvírala jsem se děsně pomalu a bolesti děs. Alespoň mi chutnal.

andulkaavetrelec
30. zář 2007

já myslím, že nejlepší je chodit před porodem cvičit, to bych zase všem těhotným doporučila já...samozřejmě cvičit do nemocnice cviky, které se budou hodit u porodu, já maliník nepila, tak o tom nic nevím

sklveronika
3. říj 2007

Ahoj Mamino,vypadá to,že máš zkušeností habaděj 😵 Trosím tě,nemusela jsi řešit žárlení staršího na mimi?Já z toho mám strach.Ondrovi je 19m a já končím 37tt.Zatím žárlí a dělá scény jen se ne nějaké mimi kouknu a i když naše mimi v bříšku bere, mazlí se a dává mu dudlík, myslím, že to bude mazec 😠 díky V

mamina
autor
5. říj 2007

Ahojky,Martínka jsem od začátku těhu přiravovala na to,že dostane k narozkám miminko.(Jsou taky po dvou letech.)Hladil mě po bříšku,povídali jsme si o tom,co mimčo dělá,co bude umět,až se narodí,co ho bude muset jako starší bráška naučit...Pak se Danda narodil a on mi pomáhal nosit plenky(tenkrát ještě látkové-a počet skoro nikdy nepoplet! 😉 ),myl bráškovi při koupání bříško,kontroloval kojení,hlídal..Prostě správnej starší bráška.(To spíš teď si jdou po krku 😀 ).
Sestru si doslova vymodlili.Čekali na ni přez dva roky a opravdu to byla sestra. 🙂 Takže od začátku nebyl sebemenší problém.
Když jsem čekala Standu,praktikovala jsem už osvědčený způsob přípravy na mimčo a dokud byl malej,nebyl žádnej problém.To spíš teď má snahu brát mu hračky,pere se s ním,chce čaj do jeho lahvičky jako mimino..
Uznávám,je rozmazlená(jediná holka-zatím-v rodě),takže když jí něco řeknu,většinou neposlechne,nebo se aspoň urazí.Občas zkusí slzičky..Ale není to tak hrozný,jak by mohlo.
Teď spíš řeším problém,jak bude reagovat na to,že už není jediná princezna,že budou dvě..Dokud bude Bětuška malá,asi to půjde,ale až povyroste...Navíc je to o to horší,že má pomněnkový oči a vlasy po prdelku,skoro zlatý s lokýnkama a každej jí říká,jaká je krásná princezna,atd.,atp. Docela mě tím lidi štvou,protože ona si kvůli tomu myslí,že je něco extra,když je hezká a že může úplně všecko. 😠 Pak je nafrněná,jako kdyby to byla její zásluha,nechce poslouchat a z kluků má snahu dělat si sluhy. 😠
Co se kluků týče,tak největší exot je teď asi Martin,kterej sice nežárlí,ale dělá si ze mně srandu a říká mi,že už by jsme si mohli dát pokoj a nedělat mu další sourozence,že už jich má dost a kdo že to má pořád hlídat... 😔 😀
Takže moje rada zní:hodně o miminku mluvit,po porodu co nejdřív dovolit Ondrovi mimčo hladit,pořád ho zapojovat do péče,brát ho i ke kojení(musí přece ohlídat,jestli mimčo dobře pije a jestli si správně odříhlo.. 😀 ),dovolit asistenci při koupání,při přebalování může podat ubrousky,odnýst plenku,uklidit obleček do koupelny,může občas dohlídnout,jestli mimčo hezky spinká...Fantazii se meze nekladou.Mně se to hodně osvědčilo!Hlavně nesmíš zapomenout hodně chválit a chválit a chválit!!! :že je už velkej bráška a šikovnej kluk,jak ti pomáhá,že bez něj bys to prostě VŮBEC nemohla zvládnout a jak jsi ráda,že takovýho pomocníka máš..Před ním ho chval i tatínkovi a babičce a kamarádkám-tak,jako že nevíš,že stojí u tebe,ale aby to slyšel...Chlapi jsou egoisti a maj i jako takhle malí rádi pocit,že bez nich by se přestal otáčet svět. 😀 Věř mi,že vím,o čem mluvím-momentálně mám doma chlapů 6. 😀 A tohle platí na VŠECHNY!!! 😀 😀 😀
Snad ti to taky pomůže.Držím palečky!

sklveronika
9. říj 2007

Ahojda mamino, díky moc za odpověď.Jsi opravdu borec,takových dětí a ještě stíháš psát-díky moc 😉 .Já se bojím žárlení, protože dělá šílený scény už teď,když se na jiné dítě jen kouku 😒 Ale snad pomůže to chválení a zapojení,protože ješita to teda je!Když ho pochválím a zapomenu pohladit,tak se pohladí sám 😅 Teď se mu navíc klubou dolní zuby a tak doufám, že to do porodu stihnou - je to s ním "k zbláznění",nechce být ani s tátou.Ale možná,že i cítí,že se něco blíží (jsem 38.tt)a tak na mě preventivně pořád visí 😝
Koukám,že se ti to také blíží,tak to budu držet palečky a pak dej vědět.Nebudeš náhodou rodit v Ústí nad Orlicí?Asi ne, já jen kdyby náhodou 😀 Tak se drž a přeju co nejsnažší porod.

mamina
autor
10. říj 2007

Ahojky,rodit budu v Hradci Králové nebo v Chrudimi.Ještě nevím,takže s Ústím ti moc neporadím. 😉 Děkuju moc za pochvalu!! Dělám,co můžu.. 😀 Našemu Stáňovi je 22 měsíců a taky se furt chce nosit. 😉 Snad ti ta rada bude co platná.A po porodu se zkusím ozvat a dát vědět-dík za přání snadnýho porodu.Budu to potřebovat,protože ti naši klackové maj všichni přez 4 kg. 😀 😝 Mamina

belanna.st
15. čer 2008

no je to starší diskuse snad se do ní připojí i někdo z této doby, tak já piji len a těhotenský čaj je v něm i maliník, tak snad to bude stačit tu v lékárně majaí kulové. tu masáž jsem zkoušela ale nevěděla jsem co přesněmasírovat, no snad mi to k něčemu bude, protože čekáme obříka. takže tlačit jako na velké,jo?

belanna.st
16. čer 2008

asi si tu budu povídat sama...posilujete nějak pán. dno?

lendula
17. čer 2008

ja snad delam vsechno, co sem se kde docetla - piju maliník, jím lněné semínko a masírujeme hráz. Jestli to k něčemu bude nevím. Rozhodně to nezaručí bezbolestný porod. Taky asi čekáme obříka, takže mám docela strach.

kristi
17. čer 2008

nic, malinik mi nechutnal, hraz jsem nemasirovala a taky jsem porodila.....

lendula
17. čer 2008

přesně, ven to dítě stějně musí 🙂

belanna.st
17. čer 2008

jo musí. zítra valím do nemocnice kvůli tlaku a otokům...a že to možná podle výsledků vyvolaj..a byla bych i ráda neumím si představit, že bych ležela v nemocnici ješě tolik týdnů. máme dva psy a barák, takže by to bylo dost blbé....chudátka moje chlupatá. už ted jemi smutno..

toni78
18. čer 2008

ahoj holky-můžete mi poradit kde se kupuje olejíček na masírování hráze? A máte zkušenost s některou značkou?Děkuji 😉

miksa
18. čer 2008

ahoj toni78 olejíček se dá koupit v lékárně a prej je dobrej welada a stojí necelé tři stovky, ale jak jsme byli na návštěvu porodnice tak nám tam říkala asistentka že je to zbytečné že stačí jaký koliv mastný krém a udělá stejnou službu jen pozor aby se nedostal do pochvy. my už děláme masáž hráze týden manžel vždycky masíruje prsa pak bříško a pak hráz tak je u toho sranda 😀

toni78
18. čer 2008

miksa-dík,já jedu v sobotu na nákupy do Tesca tak se tam chci po tom kouknout i po maliníku.

miksa
18. čer 2008

my už mame doma maliník i lněné semínko, ale ještě to neužívám až tak kolem 33 týdne začnu, nebo jsem se na to ptala v porodce tak říkali že je to velice dobré užívat že to prej fakt pomáhá, ale že nemám s tím začínám příliš brzy tak mi to alespon řekli tak ještě počkám i když já už bych s tím nejraději začala hned aby to mělo co jak největší účinek 😀

toni78
18. čer 2008

maliník budu pít ale lněné semínko-né

toni78
18. čer 2008

miksa-už víš co čekáš??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru