Reflexní body k vyvolání porodu. Víte, kde mačkat?

brembi
14. dub 2011

Prý existují nějaký reflexní body, které mají vyvolat porod nebo teda připravit porodní cesty...?? Nezkoušela jste některá nebo nevíte kde mačkat??

luti
14. dub 2011

@brembi gratuluji k tehotensvi, ano existuji jak akupresurni tak akupunkturni body, ja pouzivam v praxi prave akupunkturu, ale ber na ohled, ze mimi prijde na svet, kdyz je pripraveno. U prvniho jsem 2 tydny prenasela, zkousela vse, jidlo,piti, pohyb, polohy i pozice, sex, akupunkturu i akupresuru a preciz maly musel byt vyvolany🙂 Jak rikam, kdyz je male pripraveno prijit na svet, tak prijde i bez jakehokoliv ovivnovani. Body mohu napsat do IP.🙂

luti
14. dub 2011

A Infakol jsme pouzivali u obou deti a nemuzeme si vynachvalit🙂

ninouche
14. dub 2011

@brembi Já jsem taky zkoušela kdeco (nechtěla jsem, aby mi porod vyvolávali) - pila jsem čaj ze skořice a sporýše, "běhala" do schodů, už jsem se chystala druhý den, že zkusím nápoj k vyvolání porodu od I. Stadelmann, ale večer jsme ještě zkusili akupresurní body - a v jednu v noci mi praskla voda a bylo 🙂 Rodila jsem 41+1. Našla jsem to někde na netu, byla to masáž akupresurních bodů na vnitřní straně kotníků, cca na dva prsty nad tou kostí tuším - už si to ale nepamatuju přesně. Zkus si to najít na youtube, někde to tam je. Ať ti to neporadím blbě. A nebo myslím v tématu "Nápoj k vyvolání porodu od I. Stadelmann" to některá z holek radila a dávala odkaz, zkus se zeptat tam. Držím palce 🙂

brembi
autor
15. dub 2011

@luti Mě je jasné, že pokud prcek nebude připravenej nepomůže nic, ale přeci jenom na vyvolávání nechci tak bych kdyžtak chtěla vyzkoušel všechno možný... tak jesli můžu poprosit ty body do IP?! Moc děkuji 😉

nikolka007
15. dub 2011

@ninouche: Ahojky, docela mě zaujaly ty body na těle k vyvolání porodu... Dovedla by sis vzpomenout na postup? 🙂

ninouche
15. dub 2011

@nikolka007 zkus se zeptat holek tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/napoj-k-... Snad si tam nekdo vzpomene.
ja uz si to fakt moc nepamatuju, nechci si vymyslet, ono je asi dost dulezity, jak presne ty body najdes... Jinak slo jen o to je opakovane masirovat - stlacovat, zvladla bys to i sama, me masiroval manzel 🙂

brembi
autor
17. dub 2011

@ninouche
@nikolka007
tak pročítám celou tu diskusi.. už asi dva dny chvílema a jsem na str. kolem 50. a zatím nic.... Na youtube jsem nějak nic nenašla☹

brembi
autor
17. dub 2011

@nikolka007
tak jsem našla tohle "jeden je na vnitřní straně nohou těsně pod kotníkem - podélně pod kotníkem a druhý je také z vnitřní strany ale 4 prsty nad kotníkem" má to připravit porodní cesty.. ale ještě budu pátrat dál, jestli je to ono!!

katchi
17. dub 2011

Tyhle body jsem zkousela den a pul pred porodem, ktery se nastesti rozebehl sam, tze vyvolavacka nebyla nutna...tze u me to mozna pomohlo...

brembi
autor
18. dub 2011

@nikolka007

1. Mezi palcem a ukazovákem v té blane
2. Na 3-4 prsty nad vnitrnim kotnikem
3. Mezi vnějším kotnikem a achilovkou

Tady je video ktere to velice jasne ukazuje kde ty body jsou. Toto jsou body na nohach

https://www.youtube.com/watch?v=wnEcLSHTI0s

toto jsou body na siji a zadech (to ale spise manzel nebo kamaradka, tezko si tam dosahne clovek sam)

https://www.youtube.com/watch?v=h3gYUBhlMIo


a toto je bod na ruce

https://www.youtube.com/watch?v=3a0wDNQeYx8


Vetsina techto bodu zpusobi kontrakce, nektere jsou i na zmirneni stresu a relaxovani, nektere na zmekceni a roztazeni delozniho hrdla, nektere pusobi i na zmirneni porodnich bolesti.

ninouche
19. dub 2011

@brembi z vnitrni strany 4 prsty nad kotnikem, to je asi ono - manzel tvrdi, ze si to pamatuje 🙂 Drzim palce, at to zabere!

lucypuky
17. únor 2016

@brembi AHoj, mužu se zeptat jestli to pomohlo ta masaž ? 😀

lucypuky
1. srp 2016

@lucypuky ano pomohlo 😉

kett4
6. bře 2017

I když je to starší konverzace,můžu se zeptat jak často jste masirovali ty body nad těmi kotníky? Díky za odpověď

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru