Riziko předčasného porodu. Měly jste?

lendy1
14. čer 2007

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo má nebo měl riziko předčasného porodu nebo porodil před termínem a napsal mi něco k tomuto tématu.
Já osobně jsem si od 5.měsíce ztěžovala na velmi časté tvrdnutí břicha, ale jak má gynekoložka, tak v nemocnici mi řekli, že je to normální. Nakonec jsem v 28.tt skončila v nemocnici, kde jsem strávila 14dní na kapačkách a pak ještě týden na práškách. Hrozil mi podle doktorů předčasný porod (měla jsem silné, bolestivé a velmi časté kontrakce), ale přišlo mi, že ani sami nevědí, co se mnou-každý doktor mi říkal něco jiného a každý by mě léčil jinak. Kontrakce někdy byli, někdy ne, absolutně neměli vliv na zklidňující léky v kapačce a navíc jsem se ani neotvírala, takže za celou dobu strávenou v nemocnici se můj stav o moc nezlepšil, ale pořád mám strach z toho, že bych mohla porodit předčasně. Sice chodím na kontroly každý týden a jsem už na začátku 34tt, ale stejně...Měl jste někdo podobný problém...Díky za jakékoliv info. Lendy.

klararas
14. čer 2007

Ahoj Lendy,
já jsem druhou dceru porodila v 37tt, přesněji 36+6tt. Nikdo nepředpokládal, že budu předčasně rodit. Jela jsem jenom do nemocnice na monitor a bez nějakýho ohlášení či příznaků mi praskla plodová voda a malá byla za 5min. na světě (překotný porod). Malá měla 46cm a 2300g. Byla to krásná a zdravá holčička. Bez jakýchkoliv problémů jsme šli domů za 7dní.
Právě jsem v 31tt a minulý týden jsem měla kontrakce po 1min. a pak dokonce po 8min. )nakonec to byli naštěstí jen poslíčci). Dneska jsem byla na kontrole a už mám nález pozitivní. Taky mi hrozí předčasný porod. Tvrdnutí břicha mám snad od 18tt a čím víc se blíží porod tím je to častější. Dokonce mě sem tam bolí v podbříšku či zevnitř stehen jako při menstruaci.
Doktorka mi řekla, že to chce odpočívat, nemyslet na to (i když, to se jí řekne ,,nemyslet na to"!) a nerozčilovat se. A snažit se vydržet do 36tt. A pokud se Ti nebude něco zdát v pořádku, tak kontaktuj svého gynekologa či si zajet do nemocnice. Pokud to bude planej poplach, tak tě pošlou domů. Hlavně pokud ti praskne plodová voda nebo se ti bude zdát, že ti odtéká, tak neváhej a jeť

kristi
14. čer 2007

ahoj,ja jsem dceru porodila 37+2tt, byla jsem rada,ze jsem vydrzela tak dlouho. Od 26 tydne jsem se otevirala, mela jsem klid na luzku a Utrogestan na udrzeni. Jenze jsem nelezela, pac me to silene nebavilo. Pak jsem mela rychly porod, mala byla sklepana dole a porodila jsem za 2,5 hodky komplet..

oslik23
14. čer 2007

Ahoj Lendy, já porodila své první dítko ve 34+5tt. Ležela jsem v nemocnici už od 12.týdne (silné krvácení-podezření na potrat) nakonec se dcerak udržela a já šla po dvou měsících domů.Do nemocnice jsem se vrátila ve 26.týdnu a už jsme tam zůstala do porodu. Potíže? Tvrdnutí bříška a otevření na 2,5cm.Byla jsem celou dobu na kapačkách, brala prášky, ležela nohama nahoru a stejně si malá prosadila svou a narodila se ve 34.týdnu.Musím podotknout, že byla vpořádku 2200g a 42cm, problémy po porodu s dýcháním neměla, měla jen trošku žloutenku..Pobyly jsme si v porodnici v Brně na Obilním trhu tři týdny, než dcera nabrala na 2500g.

Co se týče tvrdnutí bříška-je to hodně nepříjemné.. 😒 Mě tvrdlo bříško i při minimálním dotyku na nběj..nebo jsme se ho ani dotýkat nemusela...Sice jsme doma brala magnesium ,které ze začátku pomáhalo..jenže pak se dávky pořád zvyšovsaly a zvyšovaly a nakonec jsme stejně v nemocnici zase zkončila..

Musím podotkonout, že o čtyři roky později jsem měla syna a od 25.týdne nastaly ty stejné problémy..tvrdnutí bříška a otevírání..ale v nemocnici jsem si nakonec pobyla jen 10 dnů a šla domů, kde jsem musela ležet a nic nedělat.. a vydržela skoro do termínu porodu (syn se narodil 5 dnů před termínem). Takže to nebylo tak "hrozné" jako u dcery...

U dcery to bylo závažnější a já počítala každý den, který jsme ustály..Dostávala jsem injekce na rychlejší "dozrání" plic.Když jsme to zvládli do 34.týdne, byla jsem opravdu šťastná a u´klidňovala se,že kdyby "náhodou" začal porod, dcera má velikou šanci to ustát..No, nevím..jestli zapracovala psychika...Tedn den se dcera narodila a já byla šťastná, že už je na světě...protože mi doktoři oznámili, že jsme měla v dezolátním stavu placentu ☹ takže ještě že to tak dopadlo 😉

lendy-držím ti palce, neboj - určitě to zvládnete a vše dobře dopadne 😉 Davídek už je veilký a i kdyby se přišel předčasný porod, bude o něj hnedle po porodu velice dobře postaráno..neměj strach 🙂

oslik23
14. čer 2007

Ještě se musím přidat ke Kristi- má dcera se taky narodila velice rychle..Převážela mě sanitka z Vyškova do Brna (půl hodiny před tím, než pro mě přijeli mi praskla voda)- dojeli jsme do Brna a já stačila nahlásit akorát svoje iniciály a šlo se rodit 😉 Dcera byla na světě od prasknutí vody do hodiny a půl... 😀

lenalmo
14. čer 2007

Ahoj Lendy,

Tiez ma zaujma prave tema, na ktore sa pytas. Brusko mi tvrdne od 5 mesiaca. Najskor som brala magnesium 2tabletz 3x denne. Zlepsilo sa to az v 7 mesiaci. 7 mesiac bol vlastne moj najlepsi. Na zaciatku 8 mesiaca opat prisli bolesti zad, v podbrusku a tvrdnutie bruska. Na poslednej kontrole 34+0tt mi bol zatrhnuty veskery pohyb a klud na lozku. Beriem magnesium 4tablety 3xdenne a k tomu zelezo. Doktorka mi povedala, ze malicku uz mam velmi nizko a krcok sa dost skratil. Neviem, co sim mam presne pod tym predstavit. Mmentalne som 35+2 a kazdu noc mam bolesti, krce v podbrusku, silna bolest v krizoch, ale nastastie to vzdy po 2-3hodinach prejde. Mam dojem, ze telo sa pripravuje na porod. Nastastie viem, ze malicka ma uz viac ako 2.5kg a tak si moc starosti s predcasnym porodom nerobim. Hlavne nech je mala zdrava.

Drzim ti palecky.
Lenka

verunnecka
15. čer 2007

ahojte,ja jsem mela taky predcasnou delozni cinnost uz v 32tt tak sem musela na 14 na kapacky a pak sem brala prasky a nakonec sem porodila 2 dny po terminu.

lendy1
autor
16. čer 2007

Ahoj všichni!!!
Děkuji moc za Vaše příspěvky, trošku mě to uklidnilo. Tak snad vše dopadne dobře, už se moc na toho mrňouse těším. Mějte hezký víkend. Lendy.

jana..
21. čer 2007

ahoj,prožívám nyní něco podobného. Jsem 28 týden a začala jsem se otvírat. Zatím mě pustili domů,ale moje psychika je na bodu mrazu. Beru vysoké dávky magnesia,ale pořád to trochu pobolívá. Děsím se hospitalizace a následků předčasného porodu. Jana

kristi
21. čer 2007

Ahojda, ja jsem taky mela rizikovy tehu..od 26 tydne jsem se otvirala, narizeny klid na luzku, Utrogestan vaginalne a kontrola kazdy tyden...malou jsem porodila 37+2tt a byla jsem rada,ze uz je venku..

nalalie
30. čer 2007

Ahojky..jsem v 29 tydnu..sem tam mi tvrne brisko,ale vcera jsme se s pritelem milovali a me potom bylo nejak divne..cela jsem se klepala,bylo mi spatne,ztvrdlo mi brisko a to na dost dlouhou dobu a stale se to opakovalo a mela jsem bolesti v podbrisku,ktere se stale po male chvilce vraceli...mela jsem strasny strach,jestli se neco nedeje,ale zhruba po hodine to odeznelo...Rano jsem se ,ale vzbudila a mela asi 4 velike fleky na nocni kosili,od prsou..a od rana jsem si uz musela prevleknout 4 tricko,jelikoz to jeste neprestalo 😔 ...tak ted nevim,jestli je to normalni a delam si zbytecne obavy???Moc dekuji za odpoved................

lendy1
autor
4. črc 2007

Ahoj všem,

tak nevím, jestli jsem to touto diskozí přivolala 🙂 , ale 22.6 jsem v 34tt+4 porodila chlapečka Davídka. Měl 48cm a 2.500g. Po narození se zdál v pořádku, jen byl i inkubátoru kvůli regulaci teploty, měl žlotenku a jeden den mu trochu pomáhali s dýcháním. Za 6 dnů jsem ho už dostala k sobě a začali jsme si na sebe zvykat. Bohužel druhý den z ničeho nic se jeho stav zhoršil a v sobotu nám ho převezli do Prahy. Prvotní diagnózy byly dost šílené, prožili jsme si s manželem dost děsivé psychické peklo, ale malý je na tom už dnes daleko lépe a zítra za ním jedeme a snad za pár dnů už budeme s ním doma. Holky držte se, ať porodíte pěkně v termínu krásné a hlavně zdravé miminku.

dashak
4. črc 2007

Ahoj lendy, gratuluju k miminku. Přeju Vám, aby byl v pořádku a zdravý 😉
Já mám holčičku v 31tt a je to smíšek první třídy 😅 A ty diagnozy taky byly otřesné 😕 , ale důležité je myslet pozitivně a přenášet na miminko jen pozitivní energii.
Tak držíme palečky, ať je Davídek OK 🙂

misan
12. črc 2007

Ahoj lendy 1, taky se připojuji, měla jsem těhu v pohodě, a v 35.Týdnu při normální kontrole mi Dr. řekl, že se otevírám a musím do nemocnice, vydržela jsem ještě dva týdny, Adam se na rodil V 37.týdnu, porod trval 5 hodin, vážil 2700g a 47 cm a všechno v poho, neboj, hlavně když je mimi v pořádku, mám kamarádku, která porodila mimi 650g a dnes je super veliké, vysmáté. Hodně štěstí.

kacatko03
15. říj 2008

ahoj holky, koukam ze nejsem jedina koho trapi otevřené delozni hrdlo ve 28tt...bohuzel jsem ale nenasla téma kde je že by se miminko narodilo drív jak ve 32tt...je tu neco takového??? dekuju moc.

krista
15. říj 2008

Kacatko koukni se sem, některý miminka se opravdu narodily dřív:

Extrémni nedonosenci - t.j. deti pod 1 kg: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Nedonošeňátka, jejich vývoj a trápení: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

slzicka
5. lis 2008

ahoji

ja jsem dnes ve 34tt+7 jsem na rizikovym a tim padem mi hrozi predcasny porod. Mam male brisko takze malej je tam asi hodne natlacenej a tak mi tlaci porad dolu. Byla jsem v nemocnici ale po 14 dnech me pustili domu. Musela jsem lezet a brala jsem prasky ted jsem byla na kontrole u doktora a cipek se mi zkratil o pul centimetru takze uz ma jenom 1 cm. Sem tam mam bolesti bricha ale neni to zase tak strasne. Bojim se ze porodim treba za 2-3dny, mam strach aby to malej kdyztak zvladl kdyz to bude tak predcasne.

berunka
5. lis 2008

ahojky ja mam taky indikovany hrozici predcasny porod.od 28tt se mi zkracuje cipek,naposledy byl 11mm,pres mesic lezim,jim prasky.brisko me v noci poboliva taky.pokud nemas pravidelne kontrakce,velke krece nebo krvaceni neboj se.jsi ve 35tt to uz je pohoda,i kdyz porodis za 2 tydny neni to zadna tragedie.ja jsem ve 32tt a uz ted mi doktorka rekla,ze mala uz je mimo nejvetsi riziko.hlavne se nestresuj,to hodne skodi 😉 kde budes rodit?

slzicka
5. lis 2008

no rodit bych mela 8.-10.prosince ale myslim ze kdyz to vydrzime s malym do pulky listopadu tak to budeme dobry. To jsem rada ze by to bylo uz v poradku sice doktor rikal ze by bylo lepsi az tak v tom 36tt-37tt ale kdyz to jinak nepujde. Krece nejaky velky nemam, akorat mi je ted posledni 2dny fakt spatne. Zatim se nestresuju me jde o malyho hlavne aby on byl v poradku sice mam taky z porodu malinko strach ale zatim to neni tak hrozny 🙂

slzicka
5. lis 2008

jo promin berusko. rodit budu v Karlovych Varech nejspis.

slzicka
5. lis 2008

aaaaa ja uz snad i blbe vidim nebo co. Ty si berunka a ja ti napsala berusko 😀

berunka
5. lis 2008

to je v pohode 😉 i kdyby jsi porodila za yden coz je 36tt tak je to v poho.pro uklidneni se mrkni na www.porodnice.cz, je tam vrtualni poradna a najdes tam spoustu uzitecnych odpovedi a i povidani o predcasnem porodu.jo a Dr.ktery tam odpovida se narodil ve 36tt 😉 😉 kdyz uz i nam rekli ze by nasi malou zachranili tak ty to mas v poho 😉 😉 ja uz bych taky rada byla ve 35tt 😀

slzicka
5. lis 2008

dobre dobre dekuji mrku se tam. neboooj to ti utece jako voda. lezela jsem v nemocnici ve 27tt a sup uz jsem 35tt. To bude hned akroat je na tom to blby se fakt musis lezet a odpocivat 😒

berunka
5. lis 2008

ja lezim uz od 1.rijna,to jsem byla tyden v nemocnici.asi na tom budem hodne podobne.nestava se ti ze mas pobolivani v podbrisku v noci?

slzicka
5. lis 2008

no dneska a vcera jsem se zbudila z toho ze me pobolivalo v podbrisku. to bude asi normalni kdyz je predcasnej porod. ja uz taky lezim dlouho a uz me to nebavi

berunka
5. lis 2008

ja si rikam ze dokud nejsou ty bolesti pravidelne,neodtece voda a neni krvaceni je to jeste v poradku.deloha se ted hodne roztahuje,takze to tam musi pracovat 😉 na lezeni jsem si celkem zvykla,musim vydrzet jeste aspon 14 dni to uz budeme pres 34tt,vysadi mi prasky a pak uz neni tak velkew riziko komplikaci u porodu.budu rodit v
Praze u Apolinare a tam jsou odbornici na predcasne porody 😉 kdyz jsem v diskusi nasla ze v 33tt uz jsme za vodou a mala by musela byt akorat v inkubatoru a na podpore dychani uklidnilo me to.doufam,ze i tebe jsem uklidnila 😉 😉

sylvar
5. lis 2008

beru, myslíš dr.Kouckého? k tomu jsem šla jednou na kontrolu a za 2dny jsem porodila v 36tt 😉
jinak jsem u Apolináře ležela 2dny na rizikovém a zrovna dr. koucký mi moc psychycky pomohl, já se hroutila a všichni okolo, že přeci v 35tt nemůžu porodit a já nechápala, vždyť jsem nechtěla a jedna doktorka mi to tam řekla, jako bych snad chtěla rodit brzo 😅 ale dr. Koucký mi moc pomohl, uklidnil, vysvětlil...
Apolinář je super

berunka
5. lis 2008

sylvar jj presne tenhle pan doktor.ja chodim u Apolinare k doktorce,je hodne opatrna a pecliva.jsem u ni pres znamou tak mozna taky proto.na riziku jsem lezela tyden a uplne chapu tve pocity.moje doktorka spekulovala jestli me vubec pustit domu,docela strasila ze musime vydrzet aspon jeste mesic.doma jsem si nasla na netu odpovedi na dotazy od Dr.Kouckeho a strasne mi to pomohlo.jak to bere s nadhledem a humorem.je vybornej.kdyz jsi rodila ve 36tt byly nejake problemy?kolik Sofinka vazila?

slzicka
5. lis 2008

no ja to mam do Prahy fakt daleko tak doufam ze Vary budou dobry. Jo musim rict Beru ze si me uklidila. Rikam si ze kdyz uz jsem v tom 35tt tak to by uz snad melo byt tedy dobre.

slzicka
6. lis 2008

ahojiky, tak teda mi to tlaci uz i na zada v krizi. Mam doma caj malinik prej je dobrej pred porodem pit. Akorat mam strach to pit co kdyz mi to pak najednou vyvola porod? Mam z toho asi strach ted nevim jestli primo z porodu nebo kvuli malymu, prej by to uz ted nevadilo takze asi mam strach z toho porodu a zase na druhou stranu si rikam ze stejne to jednou prijde tak ja uz ted vubec nevim. Jo a mate holky nekdo zkusenosti s Yal gelem`? Je to misto klistyru nevim jestli si sto mam jako udelat doma sama az to na me prijde nebo mi to udelaji v nemocnici??? 😕
A nevim v baleni jsou 2 roztoky ale to asi si mam dat potom jenom jeden?????nebo oba dva```?? asi jsem z toho cela uz zmatena. ☹

berunka
6. lis 2008

s malinikem nemam zkusenost ale cetla jsem,ze ulehcuje porod a otevira porodni cesty.a to pokud mas jeste chvili vydrzet bys asi spis pit nemela.sice by porod ted uz nebyl problem,ale cim dyl u tebe prcek vydrzi tim lip 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru