Riziko předčasného porodu. Měly jste?

lendy1
14. čer 2007

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo má nebo měl riziko předčasného porodu nebo porodil před termínem a napsal mi něco k tomuto tématu.
Já osobně jsem si od 5.měsíce ztěžovala na velmi časté tvrdnutí břicha, ale jak má gynekoložka, tak v nemocnici mi řekli, že je to normální. Nakonec jsem v 28.tt skončila v nemocnici, kde jsem strávila 14dní na kapačkách a pak ještě týden na práškách. Hrozil mi podle doktorů předčasný porod (měla jsem silné, bolestivé a velmi časté kontrakce), ale přišlo mi, že ani sami nevědí, co se mnou-každý doktor mi říkal něco jiného a každý by mě léčil jinak. Kontrakce někdy byli, někdy ne, absolutně neměli vliv na zklidňující léky v kapačce a navíc jsem se ani neotvírala, takže za celou dobu strávenou v nemocnici se můj stav o moc nezlepšil, ale pořád mám strach z toho, že bych mohla porodit předčasně. Sice chodím na kontroly každý týden a jsem už na začátku 34tt, ale stejně...Měl jste někdo podobný problém...Díky za jakékoliv info. Lendy.

slzicka
7. lis 2008

aha nooo tak to je asi problem dneska jsem si ho uz dala. ale voalal jsem sestre od meho doktora a ta rikala ze by to nemelo nic udelat spis ze by me to melo uklidnit tak ja nevim no. Uvidim co to semnoou provede. Ja jsem se jenom bala ze by to bylo na prcka moc brzy ale cetla jsem na netu ze ten doktor Koucky psal ze stejne predcasnymu porodu se zabranit neda

berunka
7. lis 2008

jj to je pravda a hlavne 35tt uz je v pohode.my budem v nedeli ve 33tt a i to uz je dobry.Koucky umi vyborne uklidnit 😉 je fajn.

slzicka
7. lis 2008

jj je fajn ale kdyz sem mu chtela napsat na tu porodnici.cz tak nemuzu ukazuje mi to ze ma plno. no vidis pak uz jen 2 tydny a prakticky si za vodou 😉 me to ted utika docela pomalu. 😒

berunka
7. lis 2008

my s malou oslavujeme kazdy tyden 😉 ve stredu jdeme na kontrolu a mereni cipku.tak jsem zvedava jak to bude vypadat.od 34tt pry vysadime prasky,tak se docela bojim co bude pak.Kouckemu jsem taky chtela napsat a uz 2 dny tam ma plno.

slzicka
7. lis 2008

??oni ti uz vysadi prasky??? jako myslis magnesium? to je nejak brzy ne? ja je vysadim az za tyden pry se maji vysadit tak ve 36-37tt tak nevim jeslti u tebe je to malinko jiny. Ja vim ze jsem brala 3xdenne 2prasky magnesia a potom uz rikal ze to budeme snizovat a mela jsem 3xdenne 1 prasek no a kdyz jsem tam sla za 2 tydny cipek se mi zmensil o pul centimertu tak mi zase nasadil zpet 3xdenne 2prasky. a za tyden mi je vysadi uplne. a pak no pam uz asi porodim.

nefertitka
7. lis 2008

ahojte, kde ste sa dozvedeli ze za vodou ste az v 33tt?mne bolo povedane, ze v 30 ☹ ...teraz sa bojim este viac

slzicka
7. lis 2008

nefertitka: No me rekli v nemocnici ze v tom 34-35 uz je to dobry. Driv pry ne vzdyt to je 8 mesic ten je nejrizikovejsi. Ale neboj to by ti doktor rekl pokud by byl u tebe nejaky vazny problem, to uz by si lezela v nemocnici.

campi
7. lis 2008

nefertitko: neboj, 30tt je dobrej, ale 33-34tt je mimčo už úplně dopečený (včetně dozrálých plic) a už jenom přibývá na váze.

slzicka
7. lis 2008

campi: no asik nejak tak no. Problem ale je v tom ze kazdej rika neco jinyho v nemocnici ti reknou tohle a u doktora zase neco jinyho. Sama jsem se v tom nevyznala 😒

nefertitka
7. lis 2008

no lebo ja uz tiez lezim asi 5 tyzdnov s tvrdnutim brucha, skracovanim krcka, a mam ho aj mierne pootvoreny a chyta ma zufalstvo, ked si pomysim, ze toto vsetko absolvujem zbytocne,cele tehu sa nieco deje. A co sa tyka toho krcka, bola mi robena aj konizacia, tak sa obavam, ze kolko este vydrzi

nefertitka
7. lis 2008

a ak mam dobre informadcie, tak teraz by uz mimi malo mat vsetko vyvinute okrem pluc, ktorym sa keby nieco da dopomoct kortizonom?

slzicka
7. lis 2008

Nefertitka: Ja uz tak lezim dlouho kvuli tomu ze se mi zmensil cipek a zacala jsem se otevirat. Taky jsem se bala co bude atd. Ale nakonec jsem to zvladla hold musis fakt lezet!! Neboj to zvladnes 😉

campi
7. lis 2008

nefertitko: musis myslet pozitivne, kazdej tyden, kterej v tobe vydrzi je moc dulezitej, ale na druhou stranu si mimco stejne vyleze, az bude chtit.
Ja taky polehavam, čípek mi meli merit tento tyden, ale gyn. me predala do rizikove poradny do porodnice, tam nemeli cas, tak me objednali na pristi patek a ja chytam nerva, ze nebyl cipek preměřenej. Ale snažím se uklidnit, ať je mimčo ve mně spokojený. V každým případě se chystáme 30tt oslavit.

nefertitka
7. lis 2008

slzicka ja fakt lezim, chodim len na zachod, do sprchy a najest sa, uz mi z toho zasibava, mam 2x denne magne B6 a aj napriek vsetkemu mam stale vselijake pocity v bruchu,vratane tvrdnutia, ja uz neviem, co mam viac urobit...ako dlho lezis?v ktorom si tt?

nefertitka
7. lis 2008

campi, ja sa snazim mysliet pozitivne, ale nie je to lahke, hlavne, ked je clovek cele dni sam a lezi a ma kopu casu na premyslanie nad somarinami. Mna tiez dali na rozikovu poradnu,tam mi vzdy krcok skontroluju len prehmatom a poslu ma domov, to som mohla chodit aj k svojmu gynekologovi,asi im kaslem na celu rizikovku, aj tak tam vzdy cakam 4 hodiny...a to mam len lezat

slzicka
7. lis 2008

Presne jako ja. Ja taky jen ted lezim a beru magnesium dokonce ho beru vis nez ty 3xdenne 2 tabletky. Divny pocity v brichu mam taky dokonce i slabsi kontrakce ale neni to tak vazny zatim. No lezim uz od hm asik 6 mesice a uz me to taky nebavi. Ja jsem ve 35tt jsem sice tak nejak za vodou ale vim co to je se bat!! ve 27tt jsem lezela v nemocnici a tam mi rekli ze muzu i potratit takze jsem byla uplne hotova a vidis nakonec jsem to zvladla. Magnesium ti urcite pomuze stejne jako me.

nefertitka
7. lis 2008

aj ja som v 25tt bola v nemocnici na magneziovych infuzkach, tiez som bola dobre vystrasena, teraz mam take striedave dni, rz mi je celkom fajn a potom zas stresujem. A divim sa, ze mi toho magnezka dali tak malo a ze ma ani nezasili...bojim sa, ci toho magnezia neberiem malo, ale ked si myslia, ze to staci, tak to asi staci, neviem

slzicka
7. lis 2008

Ja myslim ze doktor(doktorka) vi kolik ti ma napsat magnezia! Ja se ted taky malinko stesuju z toho ze uz bych mohla porodit! Musis to videt tak ze kdyz to prcek vydrzel az do 30tt tak to vydrzi az do konce 😉

nefertitka
7. lis 2008

no hej, neviem sa uz dockat dalsej poradne a ked budem uz aspon v tom 33tt, tak si poriadne vydychnem...

berunka
7. lis 2008

holky tak ja jsem na tom asi nejhur,mam 4x2 tablety magnesia a 2 utrogestanu.a drzime uz 5 tydnu co mi doktorka rekla,ze se zkracuje cipek.holky nechci strasit ale kde jste slysely ze mimco ma dozrale plice ve 34 - 35tt?????to je blbost,ty dozravaji az ve 37tt.do te doby ny se museli pichat kortikoidy kvuli dozravani plic. 😉

nefertitka
7. lis 2008

ja som to tiez pocula, ze pluc dozrievaju uz v 33 / 34tt...aj vsade na internete tak pisu, kortikoidy sa vraj pichaju pred tym 34 tt

campi
7. lis 2008

nefertitko: ja vim, ze to uplne nejde a že je to spíš taková fráze o pozitivním myslení. Jenom jsem tim chtela rict, ze musi byt clovek rad, ze UZ je 30tt a ze je to nejhorsi snad za nama. Ta rizikova poradna me taky stve, u moji gyn. jsem mela lepsi peci a vcera jsem v porodce taky stravila 4 hodiny - ve fronte, na tvrdych lavicich, cekani. To pak clovek muze doma odpocivat jak chce... Vsak jsem prijela domu uplne groggy a jenom jsem lezela, nastesti rano uz bricho nebolelo.

Ted jsem skoro rada, ze se mi objevila cukrovka, protoze myslim na jidelnicek a nezaměstnávám se myšlenkama na předčasnej porod.

slzicka
7. lis 2008

Hlavne to nesmis vzdavat musis proste verit ze to bude vsechno v poradku a ja verim je bude!!!! Kdyz jsem lezela v nemocnici a rekli mi ze je moznost potratu tak sem byla uplne v haji a porad jsem brecela celej den jsem probrecela a pomalu jsem to zacala vzdavat prestala jsem uz planovat co a jak s malym! Ale pak proste jsem si rekla ze malej je v poradku a ze ja musim myslet jedine pozitivne ze to bude dobry a hotovo no a podivej vydrzela jsem to az do 35tt a jsem celkem v klidu. Taky me nezasivali nebo tak proste jenom magnezium a lezet to je vsel! Urcite to bude dobry neboj musis na to prestat tak hodne myslet

slzicka
7. lis 2008

Berunka: no v tom 36tt uz je to pry takovy nejlepsi kdyz uz porodit predcasne. To je jasny ze uplne nejidealnejsi to je az v tom 38tt to uz mimi uplne da se rict hotove.

nefertitka
7. lis 2008

campi ty mas aj cukrovku?ja som na glukozovych testoch ani nebola, lekar mi vravel, nech na to ani nejdem, lebo to dlhe sedenie by mi mohlo uskodit...tak snad je vsetko , co sa tohto tyka ok. A presne s tou rizikovou poradnou, asi vsetky co tam chodia, maju rizikove tehotenstvo a mohli by vediet, ze tak dlho asi v cakarni vysedavat nemozu, ja tam pojsem v pondelok, ako mam termin a potom idem naspapt k svojmu lekarovi. Tebe uz tiez zacina 30tt, ak sa nemylim,nie?ty mas termin porodu o dva dni neskor ako ja 😉

nefertitka
7. lis 2008

slzicka snazim sa to nevzdavat, aj na to nemysliet, ale ked ma zacne nieco boliet, uz mam nervy zas v haji...davam si este ako ciel vydrzat este aspon tie 3 tyzdne

berunka
7. lis 2008

slzicko presne tak.my jsme byli v nemocnici ve 28tt a byla jsem z toho taky vyklepla.ted uz jsme skoro ve 33tt a situace se tak nejak stabilizovala.a to jsme byli na kontrole za 14dni po propusteni z nemocnice a cipek se o pul centimetru zkratil.no a uz jsme od te doby vydrzeli zas necele 3 tydny.

nefertitka
7. lis 2008

ci vlastne len o 1 den to mas campi🙂

slzicka
7. lis 2008

Nefertitka: Me kdyz taky jenom neco zacalo bolet tak jsem byla hotova ale nakonec to bylo vsechno dobre. Kdyz te neco boli tak zavolej sestricce od tveho doktora a ona te uz uklidni. Ja taky volam kdyz neco potrebuji 😉

Berunka: Ja si jako myslim ze kdyz uz potom clovek dosahne toho 30tt tak jako uz je to lepsi i pro psychiku sice si porad rika ze to jeste neni uplne nejlepsi ale proste uz je to pokrok!!

nefertitka
7. lis 2008

no ja ked volam sestricke, tak mi povie, ze ona nevie, a ved dojdite a potom tam sedim 3 hodiny...takze jej radsej ani nevolam..a mas pravdu s tym 30tt, necitim sa uplne dobre, ale je mi ovela lepsie ako mi bolo este napr. pred 2 tyzdnami...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru