Riziko předčasného porodu. Měly jste?

lendy1
14. čer 2007

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo má nebo měl riziko předčasného porodu nebo porodil před termínem a napsal mi něco k tomuto tématu.
Já osobně jsem si od 5.měsíce ztěžovala na velmi časté tvrdnutí břicha, ale jak má gynekoložka, tak v nemocnici mi řekli, že je to normální. Nakonec jsem v 28.tt skončila v nemocnici, kde jsem strávila 14dní na kapačkách a pak ještě týden na práškách. Hrozil mi podle doktorů předčasný porod (měla jsem silné, bolestivé a velmi časté kontrakce), ale přišlo mi, že ani sami nevědí, co se mnou-každý doktor mi říkal něco jiného a každý by mě léčil jinak. Kontrakce někdy byli, někdy ne, absolutně neměli vliv na zklidňující léky v kapačce a navíc jsem se ani neotvírala, takže za celou dobu strávenou v nemocnici se můj stav o moc nezlepšil, ale pořád mám strach z toho, že bych mohla porodit předčasně. Sice chodím na kontroly každý týden a jsem už na začátku 34tt, ale stejně...Měl jste někdo podobný problém...Díky za jakékoliv info. Lendy.

slzicka
19. lis 2008

No ja se taky nechapu, tak jako myslim ze nervozni z porodu je uplne kazdej a na druhou stranu to chce mit zasebou a tesi se na mimi ne? 😉 u me je to to samy ja mam strach z porodu ale zase vim ze kdyz budu pit ten malinik ze by mi to mohlo pomoc. Jo neboj ja jsem se taky bala kdyz jsem slysela od doktora ze jeste musim vydrzet!! to jsem ten porod fakt nechtela 😒 ale ted uz je to takovy divny spis unavny no 😔 oj oj ted ma malej skytavku 😵

berunka
19. lis 2008

a rekli ti jak ted vypada cipek?jestli vubec mas proc se stresovat? me urcite o stresu nemusis nic rikat,ja v tom ziju uz od rijna 😉 kazdy tyden oslavuju zejsem neporodila.a unava?no proste to k tomu patri.ja uz mam prolezene cele telo a taky to musim jeste aspon 14 dni vydrzet 😉

kacatko03
19. lis 2008

slzicka...já jsem vysadila magnesko před týdnem a musím říct ze je to v klidu...kontrakce pocituju stejne jako s s magnezkem (měla jsem magnosolv a o něm jsem měla pak uz střevní potíže)...takže nic dramatického se stát nemuže
😉

Zuzi vydržíte do pulky prosince určitě.....vždyt je to uz jen mesíš....fííííha to letí. 😉

slzicka
19. lis 2008

beru: No to mi prave doktor rekne az zitra jak na tom jsem. Dneska jsem nejaka K.O. v noci jsem se porad budila mela jsem ja nevim bricho takovy divny nebolelo me ale asi neco podobnyho jako kdybych mela dostat menstruaci porad me to nejak budilo pak me zacala bolet noha od kolene nahoru 😒 a kdyz jsem vstavala tak me bolelo bricho ale zase to prestalo pak nejak kolem obeda to odeznelo vsechno a ted jsem akorat utahana a je mi nejak spatne.

Kacatko: Noooo uvidim jestli to se mnou neco udela uz me bolelo bricho, jak jsem psala ted Berunce.

berunka
19. lis 2008

ale to nemusi byt reakce na vysazeni magnezia.vzdyt si vem jak dlouho se vylucuje z tela,jak rikaji doktori.kdyby to melo tak rychly ucinek tak ho nemusis vysazovat tak brzo 😉 nesmis se tak sledovat.

kacatko03
19. lis 2008

slzicka....tak to jsme měli podobnou noc. i když já se s bolením břicha naučila už spát. to bolení břicha je prý normální pokud to nejsou křeče, že děloha pracuje a natahujou se tam upony....tak zitra držím palce.

slzicka
19. lis 2008

me ale kolikrat tak picha dole ze mi prijde ze malej uz ma stnad prstik venku.

Me to boli bricha prave vzdycky budi a je to na nic.

kacatko03
19. lis 2008

jj jako kdybys to měla dostat, nepříjemná bolest jako pře MS...to jo to znám...někdy me chytne i křeč v místech vaječníku....uvi co ti zítra řekne dr. v kolikátem jsi týdnu?

slzicka
19. lis 2008

jo asi tak jako bych mela dostat MS presne ale to jsem ted prave mela poprve. ja jsem veeee no zitra 37TT

berunka
19. lis 2008

ve tvem tydnu bych sem tam nejakou bolest neresila.vzdyt to muzou byt poslicci 😉 dle doktoru je ve 37tt dite jiz brano jako donosene.takze bud v klidu ty uz jsi za vodou. 😀

slzicka
19. lis 2008

jojo tak o prcka se ted uz nejak moc nebojim kdyz uz je prakticky uplne donosene 😉 ted hold to cekani na ten porod 😒 🙂

berunka
19. lis 2008

tak to k tomu patri.myslim,ze prevazna cast holek v tomhle tematu by dala nevim co za takove cekani,kdy uz by vedely,ze mimi je mimo ohrozeni.vcetne me 😉 ja byt ve 37tt tak si piskam 😀

berunka
20. lis 2008

holky nemate nektera mimiska sesoupleho dolu,ze naleha hlavickou?co citite pri chuzi?

slzicka
20. lis 2008

ahoji Beruuunko tak presne to mam jaaaaaa. Dneska jsem byla u doktora a sam rikal ze mi moc naleha hlavickou dolu porad jsem otevrena na jeden prst ale uz nerikal ze mam mit klidovy rezim. Jinak ja citim no kdyz jdu tak jako citim prakticky tu hlavicku jako ze mam neco hodne dole tim padem prakticky chodis noaha tak nejak trochu od sebe.

berunka
20. lis 2008

koukam ze ty mas vsechno 😀 😉 janechodim nohama od sebe,jen citim jakoby pocit na zachod kdyz jdes na malou.tak u tebe to neni nic neobvykleho,protoze ve tvem tydnu uz pomalu hlavicka sestupuje a uz jsi relativne v terminu tak na co klidovy rezim.ale to uz jsme tu rikaly x krat.

slzicka
20. lis 2008

no jako ne eee ze by si chodila primo nohama od sebe ale citis ze ti tam neco prekazi. jojoooo ja mam skoro vsechno 🙂 no ted uz nebudu lezet. Zitra jdu na pasy tak uvidim co mi reknou a pak zacnu pit malinik. ale je divny ze dneska jsem musela jit na banku kdyz jsem sla od doktora a musela jsem tam cekat a nejdnou malej se zacal hybat a jak se hybal tam me to tlacilo vepredu dole aaaale zaroven i nejak na konecnik ale to se mi stalo ted poprve a jenom jednou zatim. Jinak mi je ted nejak divne spis jako spatne je to jenom tak na chvili je mi uplne blbe a pak zase na malou chvili dobre tak ja nevim pry to je nejak pred porodem

kacatko03
20. lis 2008

slzička...já teda nevim co tam cítíš ale když jehlavička sestouplá tak je to tlak...ty to popisuješ jako kdyby hlavička byla už venku 😕

slzicka
20. lis 2008

kacatko: nene venku neni vzdyt jsem byla na kontrole dneska, mam ji hodne natlacenou dolu ale to je i tim ze mam maly brisko a malej uz tam asi nema tolik mista tim padem ja kdyz jdu tak hlavicku jakoby citim ten tlak to mam taky ale ten uz mi ani tak neprijde

berunka
20. lis 2008

no ja myslim ze vylozene hlavicku citit takhle nejde,jak rika kacatko,to bys ji musela uz tlacit ven a to pochybuju ze by te doktorka nechala chodit a pustila by te domu 😉 proste je to ten tlak co jsem mela na mysli ja.

slzicka
20. lis 2008

no ja nevim ale rekla bych ze to tlak neni...moje kamaradka to taky tak prave mela ale ta uz chodila tak nejak nozkama malililinko od sebe. tlak to poznas ale to je vylozene tak jako ze mas hlavickou uz nejak v panvi a citis to kdyz jdes. zalezi to na velikosti briska
🙂

berunka
20. lis 2008

hlavicku v panvi???? to mas snad az pri porodu ne?s tim preci nemuzes chodit.

slzicka
20. lis 2008

no ja fakt nevim ale zeby to byl tlak to ne. tlak tam mam taky, tohle jsem mela kdyz jsem sla od doktora ze jsem citila jako kdyby ta hlavicka uz byla fakt moc dole a kdyz jsem sla tak jsem ji jakoby citila. to se takhle fakt blbe popisuje 😒

katynaa
20. lis 2008

ach baby, vy si to tehu moc berete. 😒

katynaa
20. lis 2008

ja jsem jeste 5 tydnu pred tp odridila trasu 700km 😎 - a do porodu jezdila jeepem

berunka
20. lis 2008

katynaa: kdyz jsi jeste cekala mimco tak jsi taky byla vic vyplasena ne?zvlast kdyz je to prvni 😉 a kdyz te k tomu doktor strasi skoro 2 mesice ze porodis predcasne a ze musis aspon jeste chvili vydrzet tak ti to moc klidu neprida 😒

katynaa
20. lis 2008

slzicka a berunka:
hlavicka v panvi naleha - ist ok

katynaa
20. lis 2008

berunka - na to vyplaseni jsem nemela moc cas a nemyslela na to. Nejhorsi pocity - strach z porodu, kdyz mi dr. na prohlidce rekl, ze uz citi hlavicku dole - to jsem malem omdlela. - 4 dny pred porodem

katynaa
20. lis 2008

holky, myslete pozitivne, neuvazujte o nejhorsim. Vim, ze se to lehce rika, ale aspon to zkuste.

berunka
20. lis 2008

katynaa: kdybych tak nemyslela tak nevydrzim malou nosit ty dva mesice nemyslis 😉 ono kdyz te zavrou z niceho nic na rizikovku v nemocnici na kapacky fakt to s psychikou zapracuje.kdo nezazil nemuze pochopit.

katynaa
20. lis 2008

tak to verim. lezet a cekat v nemocnici to fakt na psychcice neprida. Drzim teda palecky, at mimco nezlobi a pekne se u tebe "dopeka" . 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru