Riziko předčasného porodu. Měly jste?

lendy1
14. čer 2007

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo má nebo měl riziko předčasného porodu nebo porodil před termínem a napsal mi něco k tomuto tématu.
Já osobně jsem si od 5.měsíce ztěžovala na velmi časté tvrdnutí břicha, ale jak má gynekoložka, tak v nemocnici mi řekli, že je to normální. Nakonec jsem v 28.tt skončila v nemocnici, kde jsem strávila 14dní na kapačkách a pak ještě týden na práškách. Hrozil mi podle doktorů předčasný porod (měla jsem silné, bolestivé a velmi časté kontrakce), ale přišlo mi, že ani sami nevědí, co se mnou-každý doktor mi říkal něco jiného a každý by mě léčil jinak. Kontrakce někdy byli, někdy ne, absolutně neměli vliv na zklidňující léky v kapačce a navíc jsem se ani neotvírala, takže za celou dobu strávenou v nemocnici se můj stav o moc nezlepšil, ale pořád mám strach z toho, že bych mohla porodit předčasně. Sice chodím na kontroly každý týden a jsem už na začátku 34tt, ale stejně...Měl jste někdo podobný problém...Díky za jakékoliv info. Lendy.

campi
7. led 2009

lened: super zpravy, blahopreju a Ondraskovi preju krasnej zivot!

To si myslim, ze nakonec vetsina z nas porodi v terminu nebo i klidne po, pac na sebe davame fakt pozor 😅

dnada
7. led 2009

lened - GRATULACE!!!! hlavně zdravíčko vám oběma 😉

aluskas
7. led 2009

Ahoj, také přispěji svou troškou do mlýna. Od 17.týdne mi tvrdlo břicho, nicméně doktor si zřejmě myslel, že si vymýšlím. Ale aspoň mi napsal magnézko. Na prvním monitoru v 31.týdnu jsem měla někoilik velkých kontrakcí, tak mu došlo, že si nevymýšlím. Jenže jsem byla zcela zavřená, takže co se mnou, že. Takže jsem šla normálně domů.
Ve 33.týdnu mi praskla voda a já předčasně porodila. Měsíc jsme byli v nemocnici, z toho 14 dní byl Mathias v inkubátoru. Naštěstí je úplně v pořádku.
Teď jsem znovu těhotná a pevně doufám, že tentokrát porodím v termínu, ačkoli děloha opět začíná tvrdnout. ☹
Držím všem palce ať mimísky v pohodě donosíte.

janika7
8. led 2009

lened: moc gratuluju k miminku 🙂 !
Vsude ctu, ze se ma lezet na levem boku, kvuli te dute zile. Kdyz jsem byla u sveho dotora, rekl mi, at lezim na pravem boku, ze tam ma mimisek zadicka a ze to je na to tvrdnuti lepsi. Tak zase, co si vybrat... Hlavne si myslim, ze to chce klid a nenenrvovat se. Ja jsem obcas az moc aktivni-do 22tt jsem vedla kurzy brisnich tancu 😀 Ted je pro me tezky byt doma a divat se na televizi a nic moc nedelat. Tak jsem zvolila kompromis, jsem doma a kdyz mi je dobre, jdu se projit a pak zase odpocivam.
Jo, taky jsem se chtela zeptat, jak mate dlouhy cipek, mate ho uz zkraceny a o kolik?

pajinkaa
12. led 2009

Jani - já taky musím hodně odpočívat a spíš ležet... ☹ Co naděláme, pro miminko cokoliv! 🙂

Jinak já ležím hlavně na levém boku (ale i na pravém a občas si odpočinu i na zádech 😉 )
někdy ve 30 tt jsem měla čípek 44 mm, což prý je docela ok - i když možná trochu zkrácený - (ale o kolik, nevím). Ale jestli se mi zkrátil od minulého utz, to nevím.

rioko
12. led 2009

myslím že ve 30 tt čípek 44 mm je úplně ok, já mám ve 30 tt 20 mm a říkala mě doktorka, že normální je tak 30 mm takže 44 je opravdu hodně

pajinkaa
12. led 2009

Rioko, díky za info - to jsi mě potěšila!! 🙂 tak já nevím, proč mě tak plaší! i když - uplynulo pár týdnů a mimi je zas těžší, tak se asi už taky zkrátil. Ale opravdu už po tom všem, co mám za sebou - je pro jistotu poslouchám...

Ale je pravda, že nikde na netu jsem nenašla -aspoň cca kolik by ve kterém tt měl mít a můj dr. mi ani žádné hodnoty cervix score nepiše.. 😒

janika7
12. led 2009

me taky CS do prukazky nepisou. Ja mela cipek ve 29+5tt 2,6cm a doktorka mi rekla, ze to neni dobry a ten samy den v nemocnici mi rekli, ze je to normalni nalez. Nevim, co si o tom mam myslet...

rioko
12. led 2009

myslím že v nemocnici se setkávají z horšíma hodnotama, mě taky můj gynekolog straší a v nemocnici to až tak neřešili - zkrácený je, ale není to drastické podle nich....a stejně se nedá nic dělat jen ležet a brát magnézko

campi
12. led 2009

Ja mela stejne jako rioko, je to zkraceny, ale asi zadna tragedie. Zalezi na doktorovi, oni se dost boji, tak jsou nekteri opatrnejsi, ale treba v ramci rizikove poradny se tvarili, ze nejsem skoro rizikova🙂

nefertitka
12. led 2009

ahoj campi, este ste dva v jednom?🙂

pajinkaa
12. led 2009

hmm, to tak asi je, oni nám radši řeknou tu horší verzi - kdyby náhodou... Tak pokud nemáme zatím doma starší mimčo, tak ten klídek jde víc dodržovat.. a už jen pár týdnů - každej den navíc v bříšku je k dobru 🙂

Campi - Tobě se to už krátí, že? Docela Ti závidím..

janika7
12. led 2009

Je fakt, ze krome magnezka nam stejne nic nedaji. V nemocnici bysme jen lezeli a dostali magnezko v infuzi, takze je to o nicem...Jsem zvedava, co mi doktor rekne v pondeli na kontrole. Vcera mi volala kamaradka, ona je strasne prepecliva a hladla mi na srdce at hlavne nechodim do kina, ze bych z te rezonance zvuku mohla porodit. Docela me to pobavilo, mam ji rada, tak jsem slibila, ze aspon nepujdu na koncert Tri sester 😀 Asi fakt zalezi jak si to kdo bere a taky kazdy doktor to vidi jinak. Jeden by vas zavrel do nemocnice, aby mel klid, jiny zase nechal doma, aby mela klid pacientka.

rioko
13. led 2009

no je to přesně tak, před týdnem jsem ležela na JIP k vůli podezření odtoku plodové vody - naštěstí se nepotvrdil, ale když jsem se ptala na čípek, tak prý to nebudeme řešit, že se s tím stejně nedá nic dělat jen ležet a to můžu doma - no a můj gynekolog se vždycky děsí jak je to strašně krátké a podobně. A zase na příjmu na JIP mě doktorka strašila jak mi nechce dávat naděje, že mimi je malé - byla jsem ve 29 tt a mimi mělo 1 140 g. Pak přišel primář a říkal že mimi je akorát a že rozhodně to nevypadá, že bych měla hned rodit....prostě co doktor, to názor, akorát škoda, že zbytečně stresují pacienty

campi
13. led 2009

rioko: a v tomhle svetle je dost legracni, ze te objednali na KO az za mesic 😲 . Myslim, ze to bude oki, ale kdyz te pred tim nechali v nemocnici, tak se mi to zda jako dost velkej kontrast. Myslim, ze moje mimco melo v 31tt 1450g, tak nevim, jak je to s tou Vojtiskovou hmotnosti, to bude mit za 2 tydny taky...

Jj, holky, uz se niceho nebojim. Nelituju ale ani jednoho dne lezeni, i kdyz ja jsem takovej záchvatovitej clovek - bud jsem celej den pracovala nebo pak celej den skuhrala v posteli nebo se jeden den potulovala venku a pak nesla tyden ani na nakup - podle momentalniho stavu, takze jsme v tom moc systematicka nebyla.

Nefertitko: jak je? Uz bys chtela rodit?

rioko
13. led 2009

campi mě to taky překvapilo, že mám jít až za měsíc, ale kdyby se mi něco nezdálo nebo bych se necítila pojedu dřív, on zas můj doktor mě pochválil vždycky když jsem přijela protože mi nebylo dobře nebo něco, tak uvidím...
s tím ležením to mám stejně, některý den ležím poctivě fakt pořád, pak tak napůl a večer si nadávám, protože mě bolí břicho. Myslíš že můžu po troškách v sedě žehlit? Třeba každý den 20 minut? Mám pro Vojtíka vyprané věci a chtěla bych je vyžehlit...říkala jsem si podle toho jak se bud cítit. S tou váhou si myslím,že je to ok, má sice o týden míň, než by měl v tom týdnu mít, ale můj gynekolog říkal, že to nemůže být nikdy tabulkové, já měřím 156 cm a miminko bude menší, ale rozhodně neváží nějak extrémně málo, nevím proč mě ta doktorka v nemocnici strašila

nefertitka
13. led 2009

campi ja uz som porodila🙂

campi
13. led 2009

nefertitko: to jsi mě prekvapila. A co? Jaky to bylo? Doufam, ze vsechno ok 😎

nefertitka
13. led 2009

No porodila som v 36+1tt, porod som mala hrozny,nechceli mi dat epiduralku,vraj lebo som si ju dopredu nedohodla, rodila som 11hodin s kontrakciami kazde 4 minuty..potom mi dali este oxytocin na zosilnenie kontrakcii,dalsiu hodinu som mala kontrakcie kazde dve minuty a potom mi kazali rano o 7mej po celej noci tlacit, total som nevladala, tak ma museli dost nastrihnut..este stale to boli dost...
nejak mi pri porode krcok zareagoval opacne, nechcel sa otvarat..neviem ako v buducnosti, ale nateraz som presvedcena, ze uz to znovu nechcem zazit..
ale kazdy porod je iny...mozno na dlasi krat by som to len tak vyprdla🙂
vidim, ze vy sa stale drzite🙂 uz si psychicky pripravena?

pajinkaa
13. led 2009

Holky - tak já to mám s ležením podobně.. ale co jsem už po 30 tt, tak popravdě už to docela flákám.. odpočívám, ale jedem i k rodičům nebo nakupovat.... kratší procházku jsem teda podnikla jen jednou, ale jak budu po 34 tt, tak občas musím, nebo bych už zblbla...

Rioko, já už i žehlím, síce po chvílích, ale aspoň právě ty oblečky pro prcka - už to naštěstí skoro mám. Ale spíš u toho stojím a sem tam se projdu - ono prý to sezení je snad i horší, než chození... tak nevim.

Nefertitko - občas jsem taky četla, jak jsi na tom. Tak Ty už to máš za sebou!! to koukám 😕 hmm, a nakonece to bylo taky ještě i docela brzo - ale už vcelku v pohodě, ne? a co miminko - muselo být ještě v inkubátoru nebo jste už normálně doma a bez problémů? snad jo!!!

ale teda to sis fakt vytrpěla, chudinko ☹. Po tolika hodinách se nedivím, že už jsi nemohla!! Tak snad na to zlé brzo zapomeneš a miminko Ti to vynahradí!!!

Máš holčičku nebo chlapečka?

nefertitka
13. led 2009

ahoj pajinka,ano mam to uz za sebou...malinka bola v inkubatore len dva dni, potom ju tyzden este pozorovali, a potom pustili domov, uz sme doma tyzden,neboj,keby si aj porodila tak nejak ako ja, uz je to v pohode..ja ked som uz prisla do nemocnice s tym,ze mi odtiekla voda, tak som sa hned vypytovala a lekar vravel, ze je to sice skoro, ale uz nie tak hrozne, tak este 3 tyzdniky a uz si za vodou. A bola tam so mnou jedna, co porodila o tyzden skor ako ja a maly bol este vacsi ako nasa Nikolka a tiez tam bol len tyzden.
Mam aj fotky v albume, ked chces, pozri🙂
drzim palce, aby si co najviac vydrzala a radim ti epidural 😉 tie bolesti bez neho su h rozne, teda aspon u mna boli, uz nikdy viac 😠 😉

pajinkaa
14. led 2009

dobré ráno,

Nefertitko, tak moooc gratuluju k takové krásné holčičce a ještě jste to stihli i před Silvestrem! Jsem nakoukla do albumu a je to fakt krásná princezna!! 🙂 A celkově jste sympatická rodinka! 😉

hmm, tak to je fajn, že už jste nijak extra dýl nemuseli být v porodce a že jste to tak dobře zvládli!!
A ještě mi to nedá - musím pochválit i bříško!!! Máš takové podobné, jako já 😉 - občas mi právě někdo řekne, že je malé, ale tak snad tam má prcek dost místa a stačí mu to. Bohužel nevím, jak je teď velkej, ale počítám přes dvě kila už. Naposledy jsem byla v 28 tt na utz a to měla 1,2 kg už. Oni asi i kluci jsou trošku větší.

Děkuju moc za palečky, snad ještě pár týdnů vydržíme! O epiduralu si něco načtu, ať vím, taky se už porodu docela bojím.... Ale jdu v pondělí na kontrolu - a musím se na porod zeptat - možná mi hrozí i císař (kvůli jizvě na děloze ani ne před rokem a ještě jsem minule měla placentu přes čípek 😒 ) Takže uvidíme, no, dám vědět! Nejradši bych už byla nějakej 38 tt a nejlíp, aby už byl březen a my měli prcka doma!!

tak vám přeju hodně zdraví a štěstí a ať vám malá dělá samou radost!! 😎

campi
14. led 2009

nefertitko: na porod PRY se zapomene, holcicka je nadherna, uz se tesim na tu svoji. Preji ji krasny zivot, hodne slunicka a Vam at dela samou radost!

rioko: delej, jak to ciis, 20 min zehleni je urcite ok, zkus to prvni den a uvidis vecer, jestli bude bolet bricho. Hlavne neposuzuj podle momentalni situace - ja zehlila 2 hodiny, furt dobry a vecer jsem chcipala.

nefertitka
14. led 2009

dakujem pajinka aj tebe campi...ja vam prajem tiez vela radosti s vasimi ratolestami a hlavne lahky porod 😉
pajinka: ano, mala som male brucho, ja ked teraz vezmem malu na ruky, tak sa divim, kde som ju tam mala naskladanu 😀 Ked ju davam odgrgnut, tak mi siaha od ramena az po spodok brucha, preto nechapem🙂

campi:urcite sa na porod zabudne, ja napriklad viem, ze ma to strasne bolelo,ale uz si tu bolest do detailov nepamatam...to som bola az v tranze, takze priroda to ma dobre zariadene..ale v tu chvilu som na vsetkych kricala, nech ju zo mna vycucnu uz konecne nejak 😀
ale vravim, kazdy to ma ine..a ja som predpokladala, ze u mna to lahke nebude, ako vzdy.

a najlepsi bol manzel, ja kontrakcie silne jak hovado a on mi povie, skus si pospat 😕 no skoro som odpadla... 😀

pajinkaa
14. led 2009

Díky, Nef 🙂

jojo, tak přesně tohle si vždycky říkám, když si chovám miminko nedávno narozené - jak se mohlo do bříška vejít!!! 😎

u té hlášky, co Ti říkal manžel jsem se musela smát 😀 fakt je dobrej!! 😀 Ale zas je pěkný, že se snažil Tě podpořit 😉

janika7
14. led 2009

nefritka: taky moc gratuluju a trosku i zavidim, ze to uz mas za sebou i kdyz ten porod 😖 Pry se na nej opravdu zapomina, jinak bychom vymreli, zensky by nechtely mit dalsi deti, kdyby si tu bolest pamatovaly

campi: s tim zehlenim jsem dopadla podobne, zehlila jsem vcera ( mel to udelat manzel, ale usnul u televize a ja to nevydrzela...)Zehlila jsem jak vztekla a vnoci me budilo bricho. Zitra ma prijit pani na uklid, tak jsem zvedava. Mela by chodit 2x tydne, tak si aspon odpocinu (i kdyz to s uklidem neprehanim, moc na to nejsem) a az se miminacek narodi, budu mit cas na nej a nebudu muset resit vytirani apod... 🙂

janika7
14. led 2009

Jo jeste jsem chtela k tem velikostem miminka, nas spuntik mel ve 29+5tt asi 1600g, nerekl mi to na gram presne, byla jsem akutne v Motole...On je ale uz par tydnu takhle pekne naducanej, vetsinou to vychazi, tak o 10 az 14 dnu vic podle UTZ nez by mel byt. Ty cisla jsou ale vzdycky jen odhad a nemusi to tak byt...prej.

nefertitka
15. led 2009

Pajinkaa ja som tiez nevedela pri tej jeho poznamke, ci sa mam smiat alebo plakat 😝 Som mu vysvetlovala, ze mam kontrakciu kazde 4 minuty a je taka silna,zeby aj mrtveho prebrala, a on stale dokolecka ze ale skus...a este ked mi to vravel pri kontrakcii, esteze bol odo mna dalej 😝 😀 ..inak by som ho v tej chvili asi prizabila.

janika dakujem🙂 ved aj tebe sa to pomalicky uz blizi..dufam,ze porod budes mat lahky a potom si uz len budes uzivat zdraveho babatka.

To nase ma trosku pokrivenu nozicku a stuhnuty krk, bola chuda male zle ulozena v maternici..tak sa s nou snazime trosku cvicit,ale je to tazke, vzdy sa zoprie a koniec, ani s nou nepohneme.

pajinkaa
15. led 2009

Nef - jo jo, to si umím trochu představit, jak "nadšená" jsi při těch kontrakcích z toho povzbuzování byla 😀

tak to je mi líto, že malá má trošku problémy.. ☹ Ale tak snad to bude brzo dobrý! Ale je mi jasný, že to cvičko je záhul.. to cvičíš s ní tu Vojtovku? vím, že holky říkaly, že to je dost drsný, že mimi brečí, máma nad ním... A jak je to tak možné, že byla nějak hůř uložená? čím to je, neříkali Ti?

hlavně, ať je to brzo v pořádku!!! 😔 🙂

nefertitka
15. led 2009

Ukazali nam,ako s nou cvicit,ale neda sa nejak..proste ostane tuha a nepohnem s nou, budem to musiet asi viac silit..chuda, aj mne pri tom mrnci a jeduje sa a kadeco.
snaz sa lezat na oboch stranach rovnako, ja som mala prikazane lezat len na lavej strane, kvoli oblicke, vraj preto ma tu pravu stranu taku strnulu. Daj sa raz na chrbat, potom na jeden bok, na druhy..
Este teraz nam chudatko chytila bolesti bruska, nejak jej zle travi, vzdy ked sa napapa, tak sa zvija, vydava kadejake divne zvuky, je cela cervena..vraj to mavaju miminka tak do 3 mesiacov, normalne trpim s nou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru