Riziko předčasného porodu. Měly jste?

lendy1
14. čer 2007

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo má nebo měl riziko předčasného porodu nebo porodil před termínem a napsal mi něco k tomuto tématu.
Já osobně jsem si od 5.měsíce ztěžovala na velmi časté tvrdnutí břicha, ale jak má gynekoložka, tak v nemocnici mi řekli, že je to normální. Nakonec jsem v 28.tt skončila v nemocnici, kde jsem strávila 14dní na kapačkách a pak ještě týden na práškách. Hrozil mi podle doktorů předčasný porod (měla jsem silné, bolestivé a velmi časté kontrakce), ale přišlo mi, že ani sami nevědí, co se mnou-každý doktor mi říkal něco jiného a každý by mě léčil jinak. Kontrakce někdy byli, někdy ne, absolutně neměli vliv na zklidňující léky v kapačce a navíc jsem se ani neotvírala, takže za celou dobu strávenou v nemocnici se můj stav o moc nezlepšil, ale pořád mám strach z toho, že bych mohla porodit předčasně. Sice chodím na kontroly každý týden a jsem už na začátku 34tt, ale stejně...Měl jste někdo podobný problém...Díky za jakékoliv info. Lendy.

slzicka
9. lis 2008

no uvidiiiime kolik bude vazit. 🙂 zitra uz jsem 35tt+4 a to uz je 9mesiiiiic 😵 dneska uz jsem myslela ze snad uz me bude muset pritel odvest nejak jsem se necitila tlacil me malej do zad ve spodni casti a pak jeste vepredu me to nejak tlacilo. Brisko mi trochu kleslo ale ne zase tak moc tak uvidime. sem tam me pichne v podbrisku. Dokonce mi prislo ze jsem mela dneska 2 stahy ale vubec nevim jak stahy vypadaji bylo to jako kdyby me nekdo chytl zevnitr a zmacknul me 😒

lestep
10. lis 2008

ahojky holky. tak dr. nám řekl, ře asi porodíme dříve, než v termínu..Mám hodně dráždivou dělohu. Teď beru zase hořčík. Předtím jsem ho dlouho nebrala. Poprvý mě ho nasadil někdy v 25 tt, ale jen na 3 týdny..Malej je níž, než by měl být, ale porodní cesty jsou naštěstí uzavřený. jen naléhá hlavičkou dolů.. Minulý týden jsem byla na ultrazvuku. malý měl v 32 tt -2200 g. Od včerejška mě pobolívá v podbřišku, mámpocit jakoby pálení, nevím jak to popsat. Máte někdo podobnou zkušenost.Díky

campi
10. lis 2008

lestep: kolik horciku ti nasadili? A cipek mas normalne dlouhej? To vypada, ze mame stejnou diagnozu, ale nikdo mi porod pred terminem neprorokoval. Ja mivam v poslední době taky takovy jakoby paleni uvnitr, predstavuju si jakoby na konci pochvy a rikam si, jestli se treba zrovna neoteviram. No, v patek jdu na kontrolu, tak mi tam kouknou a uvidí se, jestli si to nenamlouvám. 😨

kacatko03
11. lis 2008

Ahoj campi jakou máš diagnozu??? 😕

lestep...ve 32tt 2200g????????? a to je normál váha nebo je větší? my měli ve 30tt 1600g tak se mi nechce vřit že by tak za dva týdny narostl...i když já bych byla ráda jelikož mužu porodit každým dnem 😠

tanuki
11. lis 2008

ahoj Kacatko, koukám, že se ještě držíte, to je bezva 🙂 verunka měla ve 30.tt taky odhad 1600g a byla "průměrná"

berunka
11. lis 2008

campi: rekla bych ze paleni otvirani nenaznacuje.to spis pobolivani a krece v podbrisku pro kontrakcich,to uz je spatne.me doktorka rekla ze v mem tydnu se to obcas objevovat muze ale ve 29tt by to jeste moc bolet nemelo.me pousteli z nemocnicwe ve 28tt a muselo se to hlidat.

lestep
11. lis 2008

ahojky.campi- já mám jen cervix scóre- 1 bod- tu nálehající část, jinak čípek je stejný a zatím se naš¨těstí neotvírám. Na kontrolu chodím teď po 14 dnech. pokud bych byla otevřená, tak bych musela jít si lehnout do špitálu. Hořčík jsem měla magnosolv- 1 sáček ráno a jeden večer. teď mám jen půl ráno a půl večer.To pálení jsem mšla, ale přešlo to.

kacatko- no byly jsme v 28 tt na ultrazvuku a malej měl 1400 g. Za 4 týdny jsem byla znovu, tak přibral týdne 200 g průměrně. Je holt větší..

berunka
11. lis 2008

lestep cervix score 1 je ale uplne v poradku lestep ne?spatny je kdyz bys mela tak 3,4 😉

lestep
11. lis 2008

já mám akorát naléhající část hlavičky. to je ten 1 bod. kdybych měla 3-4 body, tak to už bych měla zkrácený čípek, byla bych otevřená atd. Což už moc dobrý není.

berunka
11. lis 2008

lestep ja mam CS 4,ale otevrena nejsem.akorat je zkraceny cipek.auz s timhle nalezem drzime od 1.rijna 😉

lestep
11. lis 2008

jasně to dá pak součet 4 bodů, pokud máš ještě změny na čípku. To jsi byla předtím v nemocnici viď?

berunka
11. lis 2008

jj,zacatkem rijna na tyden.ted se citim fajn.brisko se tak nejak stabilizovalo.zitra jdu zase na mereni cipku ultrazvukem a k doktorce na kontrolu.tak uvidime co nam povi.nevis co vsechno je spatne kdyz mam tu 4?nebo kde se to da vycist?

nefertitka
12. lis 2008

ahojte, ja som bola v pondelok u lekara na poradni , tvrdne mi nejak castejsie brucho, tak mi dal magnezium 500 kazdych 6 hodin a mam sa zas ukazat zajtra. Pytala som sa ho, co by sa stalo, keby som nahodou teraz porodila a povedal presne toto: Nemajte obavy, v 30tt uz su to zdrave deticky nad 1 kilo, vobec sa nebojte, ze by sa nieco strasne stalo, a to uz bol druhy lekar, co mi nieco taketo povedal,,,hm tak neviem...ono uz je cele vyvinute okrem tych pluc, no a tym sa da dopomoct
ale nechapem, preco mi to stale tvrdne, cele dni lezim, uz 6 tyzdnov, beriem magnezium a aj tak ... ☹

berunka
12. lis 2008

nef: a neni to treba reakce na pohyby?brisko ti ted uz bude tvrdnout porad,asi 😉 ja byla na kontrole dneska, hrdlo povyrostlo z 11 na 14mm a ma tvar T,coz je normalni nalez.predtim jsem mela tvar V.beru 4x2tablety magnezia denne a utrogestan.a co mi pomohlo ke zlepseni je opravdu dodrzovani lezeni,netahat tezke veci,moc nesedet a nechodit 😉

nefertitka
12. lis 2008

ahoj berunka, T a V?to ani neviem, ze take existuje🙂 inak tiez som si myslela, ci to nemoze byt rekcia na pohyby,vacsinou mi tvrdne, ked mi tam mala lozi...ty to mas ako?
ja lezim, s nicim sa netaham, ale sem tam si musim na chvilku sanut, ale je to najviac tak na hodinku denne, alebo na styri, ked cakam u lekara 🙄
a ako casto chodis do poradne?

campi
12. lis 2008

Mně tvrdne bricho, kdyz se mam plnejsi mocovej mechyr. Budim se s tvrdym brichem pres noc nebo rano a pak musim hned na zachod.

Nefertitko: blahopreju k 30tt🙂. Už to doklepeme, vid?

nefertitka
12. lis 2008

ahoj campi, ano doklepeme🙂 musime... inak aj ja to sledujem, ze mi tvrdne, ked mi treba na malu, alebo ked lezim na chrbte, na boku to neni az tak casto, alebo to na tom boku tak nevnimam, neviem...vraj ked ti stvrdne brucho v nejakej polohe,mas ju hned zmenit, ze to povoli, skusala som a funguje

nefertitka
12. lis 2008

toto som akurat nasla na jednej stranke:

Otázka: Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať: som na rizikovom tehotenstve pre tvrdnutie bruška od 21 TT. Prvé dieťaťko som porodila v 36 TT. Teraz veľa ležim, babatko kope veľmi nízko a ja sa obávam predčasného pôrodu. Momentálne som ukončila 30 TT. Aká je šanca na prežitie bábatka v takomto týždni v prípade predčasného pôrodu? Dakujem
Odpoveď: Šance na prežitie v 30 týždni sú veľmi priaznivé, pokiaľ sa nejedná súčasne o inú abnormalitu alebo vrodenú vývinovú chybu....držím Vám palce, najefektívnejší je kľud na lôžku...

nefertitka
12. lis 2008

a este toto: Predčasný pôrod a perspektívy prežitia plodu
Prežívanie predčasne narodených detí je oveľa horšie ako detí narodených načas (v termíne). Ak sa dieťa narodí pred 24. týždňom tehotnosti (t. t.), keď má hmotnosť do 500 g, jeho šance na prežitie pri adekvátnej neonatologickej starostlivosti sú menej ako 5 percent. Ak sa narodí v 24. až 25. t. t. (hmotnosť plodu asi 600 až 700 g) šanca na prežitie je 10 až 30 percent. V 26. až 27. t. t. (hmotnosť plodu asi 700 až 1000 g) sa šanca na prežitie zvyšuje na 50 až 70 percent. V 28. až 29. t. t. (hmotnosť plodu asi 1100 až 1300 g) šanca na prežitie stúpa na 80 až 90 percent. V 30. až 32. t. t. (hmotnosť plodu asi 1300 až 1800 g) je šanca na prežitie 90 až 95 percent. V 33. až 34. t. t. (hmotnosť plodu asi 1800 až 2300 g) je už šanca na prežitie 95 až 98 percent. V 35. až 36. t. t. (hmotnosť plodu asi 2300 až 2750 g) je šanca na prežitie 98 až 99 percent. Po 37. týždni (pôrod v termíne – hmotnosť plodu nad 2750 g) umiera približne len 0,2 až 0,3 percenta plodov. Tieto čísla sú priemerné, určené pre jednoplodovú tehotnosť a nemajú univerzálnu platnosť. Prežívanie každého predčasne narodeného plodu závisí od mnohých ďalších faktorov, ako sú prítomnosť či neprítomnosť infekcie, vnútromaternicová retardácia rastu, chronický či akútny nedostatok kyslíka a živín, celkové ochorenia matky, miesto, kde sa narodí (v ktorej pôrodnici), či sa stihla podať liečba na zlepšenie dozrievania pľúc plodu atď. Optimálny a ideálny čas na vyzretie plodu je 37 týždňov. Z hľadiska vyzretia pľúc je veľmi dôležitým medzníkom 34. týždeň. Po ňom sa šance plodu na prežitie výrazne zlepšujú.

schelinta
12. lis 2008

ahoj holky, taky jsem ležela od 26. tt v nemocnici, začal se mi zkracovat čípek, tak jsem denně dostávala 2 ampule magneska do kapačky a 6 tablet k tomu, po týdnu se to začalo zpravovat a čípek se protáhl, jenom jsem měla veliké bolesti při pohybech mimíška a nikdo nevěděl proč, ty mám doteď a začíná mi i tvrdnout břicho, tak mám strach aby to nepřišlo nějak brzo ☹ při bolestech mě měřili a říkali, že kontrakce to nejsou, tak abych to potom rozeznala a neporodila doma 🙂

kacatko03
12. lis 2008

Nefi...ten tvar je jakoby fáze ...T je první to je ok, tak je tvar V...a konečná fáze je U to už je skoro k porodu...U mám já a čípek 9mm. zitra ceká kontrola. tak snad budu mít dobré zprávy jako berunka a snad mi taky povyrostl...zatím se neustále zkracuje. chodím na kontroly každý týden.

lukin
12. lis 2008

Ahoj, zajímalo by mě, zda je nějaké riziko, že i u druhého těhotenství hrozí předčasný porod, když totéž hrozilo v prvním těhotenství.

lukin
13. lis 2008

Tak co? 🙂

lenkabu
13. lis 2008

lukin:to riziko je vždy větší než u ženy co problémy neměla 😉

berunka
13. lis 2008

lukin zalezi asi z jakeho duvodu ti predcasny porod hrozil.pokud kvuli nedostatecne deloze nebo cipku tak to asi bude hrozit i u druheho.ale kazdopadne je to na posouzeni u doktora 😉

lukin
13. lis 2008

berunka: No já už si to moc nepamatuju 😀 ☹ Ale myslím, že kvůli čípku.

slzicka
18. lis 2008

ahoji tak jsem tedy vysadila to magnesium, tak ted jsem zvedava co se bude dit 🙂 malej je nejakej cipernejsi mi prijde. A nejak me i zacalo popichovat v podbrisku tak nevim co to muze byt 😒

berunka
18. lis 2008

no myslim ze se nestane nic moc.co jsem cetla rady od Dr. Kouckeho je to totiz spis neco jako placebo.pro uklidneni maminky.tlumici ucinky na delozni cinnost ma az podavane v kapackach 😉 takze to bude spis o psychice.me ho vysadi asi pristi tyden.holcina od nas z diskuse ho tři dny nebrala a zadna zmena a to ma horsi nalez nez ty 😉 takze neboj,nic drastickho asi nenastane.

slzicka
18. lis 2008

No ja vim max. muzu porodit ale i s toho jsem celkem nervozni! a jeste chci zatit pit znovu ten malinik ale to se poradim s doktorem. 😉

berunka
18. lis 2008

ja uz nejak prestavam ty tve myslenkove pochody chapat 😒 na jednu stranu jsi nervni z porodu a na druhou ho chces podporovat.co bych pak tedy mela rikat ja kdyz uz mesic a pul slysim od doktorky musite vydrzet aspon jeste 14 dni 😀 to bych se musela ze vseho picnout.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru