Riziko předčasného porodu. Měly jste?

lendy1
14. čer 2007

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo má nebo měl riziko předčasného porodu nebo porodil před termínem a napsal mi něco k tomuto tématu.
Já osobně jsem si od 5.měsíce ztěžovala na velmi časté tvrdnutí břicha, ale jak má gynekoložka, tak v nemocnici mi řekli, že je to normální. Nakonec jsem v 28.tt skončila v nemocnici, kde jsem strávila 14dní na kapačkách a pak ještě týden na práškách. Hrozil mi podle doktorů předčasný porod (měla jsem silné, bolestivé a velmi časté kontrakce), ale přišlo mi, že ani sami nevědí, co se mnou-každý doktor mi říkal něco jiného a každý by mě léčil jinak. Kontrakce někdy byli, někdy ne, absolutně neměli vliv na zklidňující léky v kapačce a navíc jsem se ani neotvírala, takže za celou dobu strávenou v nemocnici se můj stav o moc nezlepšil, ale pořád mám strach z toho, že bych mohla porodit předčasně. Sice chodím na kontroly každý týden a jsem už na začátku 34tt, ale stejně...Měl jste někdo podobný problém...Díky za jakékoliv info. Lendy.

pajinkaa
15. led 2009

Nefi, chuderka, tak to musí být hrůza pro Tebe... Ale to je asi ono, že pak nám to bude trhat srdíčko, když ti prckové pláčou a nemůžem nebo nevíme, jak jim pomoct... ☹ ach jo...

no, já právě taky četla, že radši ležet vlevo - ale ono to nejde, takže normálně střídám boky a občas odpočívám i na zádech, takže vlastně vše, co říkáš. Prostě bych nemohla jen na jedné straně, to by se mi oležela kyčel asi... 😨

hmm, to bolení bříšek - někde jsem četla, že to trápí hlavně chlapečky, ale už jsi druhá, co mi teď řekla, že na to bolení trpí i holčičky, takže to tak asi je... Snad to po těch 3 měsících přejde... ale to je ještě doba, co si vytrpíte, že..

Držím pěsti, ať malá pláče co nejmíň! 😉

nefertitka
15. led 2009

Aj ja som pocula,ze to trapi chlapcekov vacsinou..no ona mala byt povodne Davidko 😀 ...ale postupom casu jej nikema zmizol pipik 😝
Ale kamaratka mi tiez vravela,ze jej dcerka typ trpela, takze sa to tyka asi aj dievcatiek. No co uz..musime trpiet s nou, uz by som bola rada, keby mala normalnu vahu a bola trosku vacsia, a uz by som rada bola viac vo vsetkom zabehnuta. Ale vraj vsetci na zaciatku hrozne stresuju..

brzomaminou
13. čer 2011

Ahojík všem maminám a těhulkám jako já 🙂 Hrozí mi předčasný porod,jsem ve 34.tt,myslíte, že náš brouček by už nemusel mít žádné problémy?Já vím, že i miminko narozené ve 40.tt může mít komplikace,tak prosím všechny maminky , které porodili ve stejném týdnu jako jsem já,ať mi prosím odepíše,ve 32.tt na kontrole nám dr řekl, že malý má váhu 1900

iluss
13. čer 2011

@brzomaminou ahoj, já jsem rodila v termínu 35tt a malá byla naprosto bez jakýchkoliv komplikací, doktoři se tomu až divili. No samozřejmě měla silnou novorozeneckou žloutenku a celý pobyt v porodnici strávila v inkubátoru na sesterně na fototerapii, ale pustili nás normálně za 5 dní a od té doby všechno v pořádku!

brzomaminou
15. čer 2011

@iluss Moc děkuju,hledala jsem snad dvě hodiny na internetu co se dalo ale jednou tam píšou tak a jednou tak, ale co jsem četla diskuse maminek, který porodili kolem toho 30.tt tak soro všechny psali, že kromě malých dýchacích potíží měli jejich robátka vše vpořádku,tak budu doufat,že až půjdu v pátek k dr, tak že mi neřekne, že se zase otevírám.Ještě jednou děkuju a přeju všem krásné maminkování nebo zdravé těhulkování 🙂

evaviki
21. čer 2011

@brzomaminou ahoj, snad si dobre dopadla u dr. a este si 2v1..
nas sebik sa narodil 34+0tt, prvy den mal trochu problemy s dychanim, ale nic vazne (nastastie). Mal silnu zltacku, nepriberal (pustili nas az po 10 dnoch, ked pribral 30gramov, dovtedy len hubnul...) pri narodeni mal 2240, pri prepusteni 2045.. vsetko pekne dobehol do pol roka, akurat moc silhal a to mu v 16tich mesiacoch operovali..

brzomaminou
5. črc 2011

evaviki promiň že odepisuju až teď,jj ještě jsem 2 v 1,ale včera mi odešla hlenová zátka a bolí mě bříško jako při mensesu,když jsem to volala doktorovi,tak mi řekl, ať hodně odpočívám a že dokud mi nerupne plodovka nebo dokud nebudu mít pravidelné kontrakce tak že mě do nemocnice posílat nebude abych se ještě víc nestresovala a byla pěkně doma v klídku,jinak včera jsem začala 37.tt tak doufám, že ještě ten týden zůstanu v celku 🙂

brzomaminou
5. črc 2011

@iluss to je moooc dobře a dýchala sama? protože co vím tak plíce dozrávají až tak kolem 36-37tt,ale asi máš moc šikovnou šikulku 🙂 a máš mocinky pěkný fotky,já jsem ještě pořád v celku ťuk ťuk,ale včera mi odešla hlenová zátka a od tý doby mě bolí bříško jako při mensesu,tak čekám a čekám,jinak od pondělka jsem 37.tt

bufina
5. črc 2011

Mně se malej narodil v 33+6 (2420g 44cm) a dobrý. Trochu problémy s dýcháním, dali ho do inkubátoru kam mu pouštěli ještě nějakej kyslík navíc, ale po pěti dnech se mu dýchání upravilo, pak teda žloutenka a desátej den mohl domů. Dcerka se narodila 35+2 (2530g 44cm) a to bylo naposto bez poblémů, jen žloutenka. Pátej den jsme šli domů.

iluss
5. črc 2011

@brzomaminou jeee, tak to už ti porod klepe na dveře! Tak moc držím palečky, aby vše dobře dopadlo. 🙂
Po porodu museli Lucinku sice rozdýchávat, ale to prý není nic neobvyklého a od té doby žádné dýchací potíže neměla. Opravdu jsme v tomto měli štěstí, že kromě té silné žloutenky neměla žádné komplikace.
Jinak jsem nedodala, že Luci měla při narození 2680g a 48cm. (Takže na to, ve kterém týdnu se narodila, tak to zase žádné drobítko nebylo, no ona Luci je odmalička trošku větší a na svůj věk vypadá teď o rok starší, než je. Jsou jí teď dva a vypadá jako tříletá a i je tak i rozumově vyspělá. Už krásně mluví ve větách, počítá od 1 do 10, už je bez plínek dokonce i na noc, sama se oblékne i svlékne, no prostě je to moje šikulka! 😉 No ale abych jí jen nechválila, tak začla trošku pozdě chodit, postavila se sice už v 11 měsících, ale sama začla chodit až v 16 měsících, takže si trošku dala na čas 😉

@bufina chtěla bych se zeptat, jestli oba dva tvé porody byly "přirozeně" dřív a nebo jsi měla během těhu nějaké komplikace? Já jen že první dítko jsem rodila předčasně (z ničeho nic, žádné příznaky k tomu nevedly a celé těhu bylo pohodové a bez komplikací) No teď jsem znovu těhotná, tak mě zajímá, jestli třeba znovu porodím dřív a nebo si počkám do termínu. Já vím, že každé těhotenství a porod je jiný, ale trošku mě to zajímá 😉

bufina
5. črc 2011

@iluss Vůbec žádný komplikace sem neměla, vždycky zničeho nic rupla voda a bylo to. A v tom prvním případě sem byla na ultrazvuku v 33tt a malá byla KP a dotorka mně řekla že už se asi neotočí, že tam má málo místa, takže se děloha asi nezvětšovala jak měla. To si teda myslím já, mně po příčině nikdo nepátral. A druhý bylo to stejný, o 10 dní dřív než první porod. Taky KP...

iluss
5. črc 2011

@bufina No tak to jsem zvědavá, jak to bude u mě. Žádná příčina pro předčasný porod se u mě taky nenašla. Taky prostě rupla voda a bylo to. Doktorka mi potom jenom řekla, že si to prostě příroda takhle zařídila, že s mou drobnou postavou by bylo asi komplikované rodit větší dítko.
Tak jsem zvědavá, jestli mám prostě předpoklady pro předčasný porod a či je to jen čistá náhoda.

bufina
5. črc 2011

@iluss Tak snad druhý mimčo vydrží co nejdýl 🙂 Nebo ať je to aspoň trochu obřík 😀 Sem četla že ti malá začala chodit až v 16ti měsících. Našemu lumpovi je 18 a ještě nechodí, teda bez držení sám. Jinak jo.

iluss
5. črc 2011

@bufina jj, dávala si taky celkem na čas. Postavila se v 11 měsících, za ruce do prostoru začla chodit ve 13 měsících a sama začla opravdu až v těch 16 měsících.

brzomaminou
6. črc 2011

@iluss ty jo,to jsi měla opravdu štěsťo,ale ono opravdu záléží na každém mimču. Přiznám se, že už bych to nejradši měla za sebou 🙂 ,ne kvůli tomu, že bych se bála bolestí nebo tak, ale už bych si ho chtěla pochovat, povozit v kočárku, pomazlit... A jsem strašně zvědavá jak bude náš brouček vypadat, protože jsme s přítelem oba přírodní blond s modrýma očima, ale prý se stáva, že i když jsou rodiče oba třeba černovlasí, tak že mají světlovlasé mimi, tak až bude venku, tak sem šoupnu fotečky 😀 Zatím se mnějte moooc krásně a hlaďte si pupíčky 😀

liska06
13. dub 2012

Ahoj Holky, já už jsem na magnézku od 2 měsíce těhu, hrozně mě řezalo v podbřišku, furt jsem jen ležela, nejprve 4 mag. denně a pak 8 denně, ted mi to doktor opět snížil na 4 denně. Hodně mi to pomohlo, někdy jsem bolestí nevydržela a vystrašená jela do nemocnice a tam mi řekli že si jen mám ještě k tomu magnesku a nustálému ležení, podkládat zadek polštářkem, měla jsem skříplou dělohu, že prý aby se mi vlila do bříška a netlačila se v pánvi, fakt to pomohlo a měla jsem dělat kočičí hřbety ale to tak šíleně bolelo, že jsem se na ně vybodla a víte co mě ještě tchýně furt nervovala s její sestrou že nic nedělám, že jsem líná( svině). Manžel je spucoval vařil a uklízel. Dotáhli jsme to spolu až ke 33tt a furt se držím, takže já věřím že to taky zvládnete, Neferitko, čti si knihy a věř že jsi v poho, nikdo jiný to za tebe nezvládne. Ted už vařím i uklízím a už se předčasného nebojím. Věřím že to malý zvládne, už ted ho oba milujeme. Takže držím palečky všem co trpí.

popelka213
13. dub 2012

ahojk,mě dr. strašil že už v pátém msíci. dost mě vystrašil,sem se bála i pohnout,každý den sem brečela když mě začalo bříško bolet.já vím že je to směšné ale bl to můj první porod a byla sem z toho mimo. . a nakonec sem rodila týden po termínu a to mi malou museli vyvolávat práškama

salomee
13. dub 2012

@liska06 Tys měla dělohu jakože zakloněnou vzadu a "šprajcnutou"? Já taky a mě to dávali dopředu manuálně... hned jak jsem došla, že mám takové zvláštní bolesti v tříslech... mě teda žádný cvičení nepomohlo, ani spát na břiše.. a jak mi to napravovali, tak pak jsem ve zprávě měla napsanou dg "hrozící potrat" a říkali, že jsem přišla za pět dvanáct, při čemž mě můj dr. klidnil, že se to vždycky spraví samo.
Jinak předčasným porodem mě straší už od 23. tt (no, to ještě dr. říkal potrat a i pár týdnů po tom mě ještě varoval, že když nebudu ležet, mohla bych "o to přijít"), zkracuje se mi čípek....
Mám na netu nastudované kde co o předčasně narozených dětech a tak celkově to bylo hlavně ze začátku dost na hlavu.

liska06
13. dub 2012

Ano, měla jsem jí tam skříplou, ale mě se to vybralo samo, páni to tě jako otevřeli, nebo já to nechápu, jak to dělají manuálně. Tak to vidíš no jsi trpěla víc než já a jak na tom jsi teď 😒 doufám že je ti už líp. Já už se cítím docela lépe, ale občas mě, no spíš několikrát zaden píchně v (pochvě), když to tak napíšu no, dr říkal že je to normál, ale kdyby to bylo neustále za sebou v hodině, tak mám vyrazit do nemocnice. Chtěla jsem se zeptat máš popraskané bříško, já docela jo na levé straně mi snad kvete strom. A to si ho každý večer mažu. 🙄

salomee
13. dub 2012

@liska06 Ne neee, jednou rukou tam dole dovnitř a druhou to dr.šteloval přes břicho, žádná hrůza na to jsem dostala injekci magnézka, to bylo daleko nepříjemnější. .. operace jsem se taky obávala, po tom, co jsem si chytře našla na netu, že se to tak v krajním případě řeší.
Teď jsem na tom tak, že mám čípek něco přes 1cm, ale jiné potíže nemám, krom teda toho, že se mi špatně chodí a jsem hned unavená a bolí mě kyčle, ale to už je jiná pohádka a v těhot. normální.
Břicho zatím popraskaný nemám, až se divím. Ale tak nějak myslím, že to ještě přijde, segra měla mamka nevím ale já sama mám strie sem tam z puberty, tak evidentně proti nim nějak odolná nejsem🙂
V tom klidovým režimu je hrozný taky to jak se člověk strašně pozoruje...
Tak to asi mimčo nalevo nějak víc kope, že to tam praská... už aby to bylo zdárně za náma.🙂

liska06
13. dub 2012

fuj, to je chrůza, ale hlavně že se udrželo vid, jo to já taky chodim jako kačer, dnes jsem dělala bramboráky a pěkně jsem se u toho strouhání zapotila. Tak to máš dobrý že to nemáš popraskaný, mě dlouhou dobu bříško nerostlo, pač jsem sylnější postavy, ale za celý těhu jsem zatím přibrala 10 kg, a jsem v devátym, tak snad moc nepřiberu 🙂

salomee
13. dub 2012

@liska06 ... Nemažu to ničím speciálním, už jsem vystřídala několik krémů, tak buď všechny tak dobře fungujou, nebo to ještě přijde😀 Ale s kilama jsem už teď napřed- 12. Ale tím, jak hodně ležím, jsem se bála, že to bude horší.. no ještě může být.
A těma týdnama těhotenství je to takový ošidný, před dvěma týdnama, kdy mi dr. naměřil 1,1 čípek, tk mi říkal, abych to aspoň ještě tři týdny vydržela..a teď po dvou týdnech zas na kontrole říkal: ještě tak ty tři týdny😀..
Ty už víš, kdy půjdeš na monitory do porodnice? Já jsem čekala, že už mě tam dr. pošle místo příští kontroly, ale ne, zas mě objednal k sobě, to už budu 36+1.. tak asi je ještě brzo.
Bramboráky bych si teda dala...

diviska
13. dub 2012

Mě taky cpali magnésium a strašili mě od 20 tt že bych mohla porodit. Brala jsem ho jen když už bylo nejhůř, nakonec jsem porodila ve 35tt ale akutní sekcí kvůli preeklampsii.

kacca7
13. dub 2012

ahojky, tak my máme riziko předčasného porodu neustále, ale doufám, že minimálně do 35tt to spolu s mimouškem vydržíme... cpeme se 8tabletkama magneska a asi to i zabírá, uvidíme 😉

liska06
13. dub 2012

jo holky, magnesko mi fakt pomohlo z nejhoršího, ted ještě beru utrogesan a železo, hale Salomee tj, ale já jsem ještě obědnaná k němu tak nevím kdy do nemo, chi ho tam ještě nechat, potřebujem ještě tak dva týdny na dodělání sádokartonu na stopě. Držím vám všem palečky, at to dokopem do zdárného konce 🙂

alca22
13. dub 2012

Ahoj holky tak já měla také riziko předčasného porodu. Ležela jsem v nemocnici od 25 tt. Ve 26 tt. mě musely udělat cerglage ( zašití děložního hrdla), tak jsem myslela že to vydržím až do konce. MAlá se bohužel narodila ve 28 tt. Pro nás byly cenné i ty 3 týdny co malá vydržela. Přeji hodně štěstíčka ať to dotáhnete až dokonce. 😉

slundo
13. dub 2012

U mě se riziko předčasného porodu objevilo okolo 23.týdne a Dr. mě taky pěkně vystrašila. Tenkrát jsem brečela a moc se bála. Doma jsem sedla k internetu a přečetla si diskuze a moc mi to pomohlo. Každé těhu je jiné, ale snad alespoň nějaký maminky uklidním- chce to opravdu poctivě ležet , vše ostatní hodit za hlavu a nestresovat se. Nejdřív jsem si říkala jak se nemám stresovat když na to pořád myslím, ale nakoupila jsem si časopisy, knížky, zalehla do postele a poctivě odpočívala Manžel mi moc pomáhal. A opravdu to pomohlo. Máme zdravé miminko narozené v termínu 🙂 Tak vám všem moc přeju, aby vám to taky dobře dopadlo 🙂

martina_z
13. dub 2012

Do 24tt hrozici potrat, pak hrozici predcasny porod, takze jsem si uzila sve. Vydrzela jsem do 33tt.

janazzz
3. čer 2013

Ahoj holky, jsem ve 27tt a doteď bylo těhotenství bez komplikací. Dneska jsem byla na běžné poradně a doktor mi nařídil okamžitý klid na lůžku a zvedlé nohy, prý se začínám trochu otevírat. Nic mi není, nic mě nebolí. Nevíte, jak je tohle vážné? Do těhu průkazky mi napsal tohle: KP 1 opp p + dk o CS4 normonus
Nevíte, co tyhle zkratky a čísla znamenají? Děkuji

mm_mm
3. črc 2013

@janazzz Nevím, co ty zkratky znamenají, jen vím, že CS4 je už hodně. Já musím taky ležet, mám hodně zkrácenej čípek a žádný moc dobrý vyhlídky. Jak to vypadá s tebou?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru