Riziko předčasného porodu. Měly jste?

lendy1
14. čer 2007

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, zda je tu někdo, kdo má nebo měl riziko předčasného porodu nebo porodil před termínem a napsal mi něco k tomuto tématu.
Já osobně jsem si od 5.měsíce ztěžovala na velmi časté tvrdnutí břicha, ale jak má gynekoložka, tak v nemocnici mi řekli, že je to normální. Nakonec jsem v 28.tt skončila v nemocnici, kde jsem strávila 14dní na kapačkách a pak ještě týden na práškách. Hrozil mi podle doktorů předčasný porod (měla jsem silné, bolestivé a velmi časté kontrakce), ale přišlo mi, že ani sami nevědí, co se mnou-každý doktor mi říkal něco jiného a každý by mě léčil jinak. Kontrakce někdy byli, někdy ne, absolutně neměli vliv na zklidňující léky v kapačce a navíc jsem se ani neotvírala, takže za celou dobu strávenou v nemocnici se můj stav o moc nezlepšil, ale pořád mám strach z toho, že bych mohla porodit předčasně. Sice chodím na kontroly každý týden a jsem už na začátku 34tt, ale stejně...Měl jste někdo podobný problém...Díky za jakékoliv info. Lendy.

evikk
26. lis 2008

Ahoj holky,jsem ve 34tt a vcera jsem byla na kontrole a doktor mi rekl,ze mam podrazdenou delohu a napsal mi na to magnosolv,cipek je v poradnu,ale hlavicka se pry trosku tlaci dolu,takze mam lezet a lezet,mate nekdo podobnou zkusenost?Hrozi precasny porod?doktor rikal,ze je mozne,ze porodim driv,ale zatim byl v klidu a mam lezet a brat magnezko a kdyby neco mam hned volat.

lened
29. lis 2008

Já jsem v 35tt a od 32tt mi hrozí předčasný porod , měla jsem kritickou hodnotu 4b a po týdnu 6b , tak mi bylo nakázáno ležet pokud možno s nohama nahoře a podloženým zadečkem polštářem , dostala jsem taky magnesium. Tři týdny jsem tedy poctivě ležela , protože mi vyhrožovali nemocnicí , ale neměl by mi kdo pohlídat malýho (2,5roku) a manžel si dovolenou někde na měsíc vzít taky nemůže, tak se to nakonec po tom ležení trochu zlepšilo , mám teď kritickou hodnotu 5b a musím prý aspoň ještě tři týdny vydržet, už se ale víc hýbu protože to ležení je fakt hrozně nudný, tak snad to miminko vydrží 🙂 ale cítím že je už opravdu nízko a ty pohyby jsou takový nepříjemný , protože mě strká zřejmě ručičkama a hlavičkou do kyčlí a do spodní části dělohy a to fakt není příjemný a někdy to i dost bolí , ale nechci tím tady strašit budoucí maminky!!!! 🤐 Každá maminka to má jiný a vnímá to taky jinak! První moje miminko vážilo 4300g a podle ultrazvuku prý bude dost velké i to druhé , takže jsem dostala zákaz užívat vitamíny aby nebylo pětikilový 😀 ........Přeji všem maminkám pohodové těhotenství a pevné nervy!!! 😉

berunka
29. lis 2008

lened: ja jsem tec na konci 35tt,ve stredu jsem byla na kontrole a doktorka mi rekla,ze ted uz ma mala vyvinute vse co ma mit a jen pribira kila.takze bud v klidu,ted uz to bude dobry.my takhle drzime uz 2 mesice,byla jsem v nemocnici kvuli zkracenemu cipku,tvrdnuti briska a otvirala jsem se.na kontrole pred 3 tydny se hrdlo uzavrelo a trochu protahlo.je fakt ze jsem jen lezela,nic nedelala.ale to se neda nic delat.ted uz mi vysadili prasky,muzu i na lehke prochazky.po vysazeni prasku zadna zmena,nic me vic neboli a ani brisko vic netvrdne 😉

nefertitka
1. pro 2008

mne stale tvrdne, aj dnes nad tym lekarka krutila hlavou, na najmensi dotyk mi maternice zareaguje stvrdnutim, krcok drzi ako bol, 1,5cm, pootvoreny hlboko na spic prsta, hlavicka natlacena na predne klenby, neviete aky je rozdiel medzi prenymi a zadnymi?vraj s tymto nalezom mozem vydrzat aj 6 tyzdnov, ale moze sa to aj pokazit za 2 dni, ze sa nikdy nevie...mam vraj este vydrxat 3 tyxdne, aby sme boli za vodou...ja tomu bruchu nerozumiem, co sa deje, lezim uz tie 2 mesiace, beriem 8tbl magnezia denne a veselo si tvrdne dalej

slzicka
10. pro 2008

ahoji holky tak ja se z toho snad zblaznim. Nejprve ze porodim driv ze nevydrzim do terminu a ted uz mam skoro po terminu a jeste nic 🙄 a to uz jsem vyzkousela vse aby malej uz vylezl

nefertitka
11. pro 2008

sa mas slzicka🙂
zasexujte si s muzom, daj si poriadne teplu sprchu na brucho a chod hore dole po schodoch🙂

lukin
11. pro 2008

slzicka: Mně taky hrozil předčasný porod a pak mi ho museli vyvolávat 😀

nefertitka
11. pro 2008

jej aj ja tak chcem dopadnut 😉

slzicka
12. pro 2008

Ja uz prave zkousela vse: sexik 🙂 , uklizet, pecu cukrovi, i trosku cervenyho vina jsem si dala, skorici, teplou vanu a nic...vcera jsem byla u doktora tak mi rekl ze uz nemam skoro zadne hrdlo tak snad uz by mohl jit prcek ven nechtela bych byt na vanoce v nemocnici ☹ brisko uz me poboliva tak uvidime ale rikam si tedy kdyz nemam uz zadne hrdlo ze by uz mohl jit ven tenhle vikend 🙂

campi
12. pro 2008

Slzicko: ty nebudes nikdy spokojena, vid? 😉 . To je fakt paradoxni, nejdriv se clovek modli, aby mimco zustalo a pak by zase potreboval, aby vylezl. Pobavila jsi me, jsem zvedava, jak dopadnu ja🙂. A kolikatej jsi tyden nebo jak dlouho uz prenasis?

slzicka
12. pro 2008

no spokojena bych byla ale tak nevim komu by se libilo ze bude lezet a stedry den v nemocnici??? asik nikomu kdyz vim ze mi na sterdy den mame naplanovanou krasnou veceri u ktery se pocita i s tim nasim prckem tak mi az lito ze bych tam musela zustat... 😒 jooo no prave to mi ted rikaji vsichni ze nejdrive se clovek boji aby prcka donosil a ted zase prenasim. jsem 40TT+2 prenasim ted 2 den jaa viiim ja viim neni to moc dlouho ale pocitam s tim ze v nemocnici musim byt tyden po porodu takze abych byla s malym na vanoce doma musim porodit nejpozdeji doooo 17.12 😎

laola
12. pro 2008

Slzičko, do Vánoc je ještě spousta času 😉 Neboj, mimčo si řekne, kdy chce ven. V porodnici si vás nechají snad max 4 dny, takže do 20. to už snad bude 😉 Pokud ne samo, tak Ti porod určitě vyvolají...

campi
12. pro 2008

slizicko: nevymejšlej si, bud rada, ze jsi to doklepala tak dlouho, důlezity je zdravy mimčo, Stedrych dnů ještě zažiješ! A jak píše laola, do Vánoc to určitě přijde, nemaluj brouka na vrbu, tyhle věci nenaplánuješ. Kdyžtak mrkni do diskuzí Porod - Nápoj na vyvolání porodu... - a jestli najdeš odvahu, tak vyzkoušej, já bych do toho nešla, ale třeba Tě to zaujme. A vypadá to, že ten nápoj fakt funguje.

slzicka
12. pro 2008

laola: ja vim jeste tyden a par dnu. ja pocitam spis tak s tim tydnem ze tam budeme. snad to pujde i bez toho vyvolani 🙂

Campi: ja jsem rada... tak ty jsi teprve 34TT takze ty budes na sterdy den doma to se ani nedivim ze ti muj problem prijde uplne nenormalni... stedrych veceru jeste zaziju hodne to je pravda ale mit na sterdy den doma se svoji rodinou uplny novorozenatko tak to je ta nejkrasnejsi vec!!!

campi
12. pro 2008

Slzicko: nedarilo se mi otehotnet 5 let, takze mi tyhle veci prijdou naprosto malicherny, promin, ale fakt se do tebe neumim vcitit, tak treba se ozvou holky, ktery tě utěší. Jako kandidatka na predcasny porod bych mohla taky rodit klidne na Stedry den, clovek nevi ani dne ani hodiny, to sama prece vis.

slzicka
12. pro 2008

Campi: ja vim ze je to neco jineho kdyz se clovek snazi otehotnet tak dlouho a porad se to nedari. Hold kazdej to citi jinak! Ja jsem taky mela co delat abych prcka udrzela a ted prenasim.Ale cloveka to potom docela i nastve ze ti nejdriv kazdej rika ze porodim driv a kdyz ti to rikaji skoro od zacatku tehot. tak uz se potom jenom bojis co a jak. A jelikoz ted proste uz vim ze prcek je v poradku tak bych byla moc rada kdyby se narodil jeste pred vanoci a mi byli vsichni spolu u sromecku a u stolu

nefertitka
12. pro 2008

aj ja sa bojim toho, ze nevydrzime a porodime na vianoce a budeme tam musiet trcat, ale co uz, tak si spravime potom stedry den s muzom o par dni neskor, ale ja by som rada po vianociach aj kvoli tomu, ze este je skoro...este by sa mohla mala vo mne udrzat

slzicka
12. pro 2008

nefertitka: neboj urcite to zvladnes a prcek se narodi tak jak ma 😉 uz si 35TT tak myslim ze je to uz dobre...

nefertitka
12. pro 2008

dufam, ze je to uz dobre🙂

lened
27. pro 2008

Tak milé maminky , jelikož jsem tady už psala že mi od 32tt hrozí předčasný porod , tak nyní se tomu miminku moc ven nechce a asi budu přenášet což se mi opravdu ale nechce!!!! 🙄 kéž by to bylo ještě v tomhle roce!!! 😀 Silvestra ale doma už asi neoslavím když mě to chytne v těchto dnech , ale co ,hlavně ať je to zdravý!!!!

campi
28. pro 2008

lened: to jsou paradoxy, vid? Ale neboj, mimco urcite vykoukne v ten pravy den. Do jakyho tydne jsi brala magnezko?

xtehulka
28. pro 2008

ahojte nova www o tehu www.tehotenstviaz.cz

dnada
28. pro 2008

ahojky holky... tak já měla rizikový těhu od 18tt ... nejdříve riziko samovolného potratu(měla sem celé těhu nízký "těhotenský" hormon) od 24tt sem měla malého doslova narvaného hlavičkou na brance,v 28tt sem se otevřela na 3cm,ve 36tt sem se zavřela,malej se podle utz narodil 38+4 ,podle vyšetření placenty sem do týdne přenášela(měla sem 4týdny rozíl mezi MS a UTZ) ,malej měl 47cm a 2700g...od začátku byl menší ...do toho všeho sem běhala po genetice,měla 3bouračky a otec malýho nás nechtěl a nechce.... od 18týdne sem brala magnézko 3x2tablety a beru ho do teď,ale 3x1tabletu,kojím a po porodu mi otekly nohy a po něm to zmizlo.... 😉 tak se ničeho nebojte,však ono to vše dobře dopadne... přeji rychlý a fajn porod 😉

janika7
30. pro 2008

dnada: to jsem nevedela, to se jako muzes zase zavrit? A co cipek? Me vcera rekli, ze ho mam zkraceny o 1,5 cm a ze musim lezet, jinak predcasne porodim. Pry jsem se trosku otevrela, maly ma hlavicku dole uz asi od 22tt. Vcera mi rekli, ze se na branku tlaci a kdyz mi tvrne brisko, tak ze to bude urcite driv. Tak nevim, co si z tech vsech informaci vzit. Prenaset se mi nechce, ale rodit jeste taky ne 🙂

dnada
1. led 2009

janika - čípek sem měla zkrácený a změkl,pak se zas vrátil do normálu... jj,můžeš zavřít a čípek se zas může prodloužit a branku uzavřít... vnemocnici ,když sem byla cca ve 30tt na natočení mimča,kvůli stahům dělohy, mi pan primář řekl polehávat na levém boku(aby se branka zavíraLA),při poloze na zádech podložit pánev,aby byla děloha nakloněna k tvé hlavě a malej tolik nenaléhal a nasadil mi 3x2tablety magnézko(hořčík),že když si mě nechá v porodce,nic jinýho se mnou neudělá. Jo ,a kdybych cítila manší stahy,rozchodit,jak poleví,lehnout na bok aspoň na 15min a pak klídně na záda s podloženým zadkem a hlavně moc nesedět,buď chodit nebo ležet. A neboj,může a nemmusí to být dřítv.Bylo by dobré to zvládnout aspoň do 36tt,pak už sou dovyvinuté plíce a mimi zvládne líp samo dýchat 😉 snad Ti to pomůže a věřím,že to zvládnete oba a vydržíte 😎

janika7
1. led 2009

dnada: Diky za info, ono i kdyz se ptam, tak mi doktori nereknou nikdy nic moc konkretniho. Zrovna v pondeli, kdyz mi bylo spatne, byla jsem u meho doktora (ale byl tam zaskok☹ a ta mi rekla, ze je to blby a dost strasila. Vecer v Motole se tvarili jako ze se nic nedeje a ze je to normalni. Tak si pak mam asi vybrat...To magnezko mam asi od 2Ott, nejdriv jsem mela 3x2 a ted 4x2. Jsem rada, ze si me v nemocnici nenechali, nejlip mi je doma, manzel kolem me krouzi a jsem v klidu. Kamaradka se jen zapomnela najist, udelalo se ji blbe, tak sla na Kladno do nemocnice a zkysla tam 3 dny na pozorovani. Jeste ze v Praze je tolik maminek, ze si te tam nenechaji, kdyz neni potreba🙂

campi
2. led 2009

janiko: to jsi napsala presne, je to doktor od doktora.
Moje gyn. (+ jeji kolegyne) strasily docela slusne, je pravda, ze jim tam v dobe meho zkraceneho cipku a tvrdnuti porodila holcina v 26tt, ale v Podoli se vetsina dr. tvari, ze je ten muj stav normalni. A ted - kdyz jsem relativne za vodou - by mi najednou povolili vse (A proc byste nemohla chodit plavat? Na Silvestra 200 km autem a rodit v okresnim spitale? Proc ne!).

Jinak k te nemocnici a pobytu doma... Jasne, ze je cloveku doma nejlip a kdyz vsechno dobre dopadne, tak si rika: "zbytecne bych trcela v nemocnici", ale nekdy.. Treba ta holcina, ktera porodila v 26tt (shodou okolnosti moje kamaradka) kdyby byvala zustala v porodnici, tak mohla rodit o par tydnu pozdeji (a mimco by byvalo dostavalo leky na dozrátí organismu a mohlo se narodit vyvinutější). Ona dostala na vybranou - bud si lehnete do nemocnice nebo budete lezet doma se vsim komfortem a nechate se celou rodinou obskakovat. A za 2 dny stejne jela k Apolinari a rovnou ji brali na porod!

dnada
2. led 2009

holky,důležité je fakt polehávat na levém A na zádech podkládat zadeček 😉 žádný stresy a povídejte si s mrňouskama,já mu pořád říkala,že ještě není čas,že musíme vydržet 😉

campi
2. led 2009

dnada: s tim taky souhlasim🙂. On se muze clovek nekdy citit jako hypochondr, ale je lepsi to prehanet (jak mi obcas nekdo naznačí) a doklepat to do terminu, nez si pridelavat starosti s predcasne narozenym mimcem. A lezeni fakt pomaha.

lened
7. led 2009

Tak už to mám za sebou, nakonec jsem porodila ve 40 týdnu na druhý termín , hlavně že mi hrozil předčasnej a pak se miminku nechtělo ven, musela mu paní doktorka pomoct H. hmatem .

campi: byla jsem v porodnici tak odepisuji až teď , magnézko jsem brala do 36tt, pak mi doktorka řekla že ho můžu přestat brát, ale možná jsem ho mohla vysadit klidně i dřív 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru