Rodí se holčičky před termínem?

eluska87
28. kvě 2014

Ahoj tuším, že mi asi budete říkat, že jsou to babské řeči,ale přesto by mě zajímala menší statistika.Když jste čekaly holčičku nebo holčičky zda se vám narodily do termínu porodu nebo zda jste přenášely.A taky pokud máte holčičku a pak chlapečka nebo nejdřív chlapečka a pak holčičku...zkrátka, zda se rodí holčičky vesměs v termínu nebo malinko před ním. Mám kolem sebe známé, kterým se děvčátko narodilo buď v den termínu nebo pár dní před ním...Děkuji za odpovědi 🙂

eluska87
autor
28. kvě 2014

@petrajurinova ježiši marja..kluci jsou všeobecně trošku pomalejší než se třeba naučí na nočník nebo spoustu jiných věcí..znám to také od sebe neboj syna doma mám..neříkám, že jsou všichni takoví,ale bývá to tak..jestli se tě to nějak dotklo tak se omlouvám, ale není v tom nic osobního..

eluska87
autor
28. kvě 2014

@petrajurinova to přeci není nic špatného? každý má svůj čas než k něčemu dozraje..já to nemyslím nikterak zle..alefakt je, že se říká , že kluci bývají na spoustu věcí pomalejší, línější..aleto neznamená, že by to byli nějací hlupáčci nebo jak bych to řekla..máme šikovného báječného syna,ale holt některé věci mu trvaly déle než se naučil narozdíl třeba od holčiček 😉

metallico_mondo
28. kvě 2014

dcera 39 + 0 😀

pavlapl
28. kvě 2014

Holka se narodila 41+3tt a kluk 40+6tt.

heaven_angel
28. kvě 2014

Moje 2 dny po terminu a na druhou stale cekame, uz je to 5 dnu po terminu.

petrajurinova
28. kvě 2014

@eluska87 nic se mě nedotklo, jenom to prostě vidím přesně naopak, kluci které znám byli ve většině věcí "rychlejší" než holčičky, tak mi to prohlášení přišlo prostě jako hloupost. Spíše v okolí vidím pohodlnější holčičky, ale tak na děti neexistuje manuál, takže ani ty pověry se nemůžou všude do všeho trefit 😎

1velrybka
28. kvě 2014

@eluska87 Ahoj, mám holčičku, narodila se 7 týdnů před plánovaným termínem porodu.

zuza01
28. kvě 2014

Dcera 41+0 vyvolávaně 🙂

vrana
28. kvě 2014

1. Holka 41+3 vyvolavanim
2. Holka presne v den terminu

petule12
28. kvě 2014

@eluska87 tak u nás jedna před a druhá po 🙂 takže pak si vyber 😉

brendamonique
28. kvě 2014

Já jsem třeba narozená o necelý měsíc před termínem, jen pro to, že mamině praskla voda,a le jinak mě museli vyhánět, jelikož jí nepřišly bolesti - rodila mě celý den.
Jinak segra má dvě holčiny a jednu přenášela, až se narodila za 5 min. dvanáct, měla totiž zkaženou plodovku a zasekla se, tak jí museli brát kleštěma - druhá její holčina (po 5 letech od první) je přesně na den termínu porodu.

...a kluci ? ...Já mám malého 5 dní před termínem - prskla mi voda
a další dva kluci od segry. První narozený před termínem a druhý na termín.

edeltraut
28. kvě 2014

První syn, cca týden před termínem. Druhá dcera, vyvolávaný porod cca týden po termínu a třetí dcera den před termínem 🙂

12martinka
29. kvě 2014

Já jsem tuhle pověru taky slyšela 🙂 Já mám teda kluka,kterého jsem 10 dní přenášela,ale já jsem se mamce narodila o měsíc dříve :D

1kacaba1
30. kvě 2014

@eluska87 Já už mám dvě holky a obě jsem přenášela. Rodila jsem je obě císařským řezem a nedošlo dokonce ani na porodní bolesti, prostě to bylo tak, jak mi to v porodnici naplánovali...holky se rozhodně před termínem operace ven nechystaly...🙂

beag
30. kvě 2014

Ta naše se narodila 1 den po termínu.

babanci
10. črc 2020

Tak u nás máme jen "baby" . Naše holky šly na termín/ kdysi byly dva termíny,tak akorát mezi/ a vnučky všechny 10 dnů po termínu.

jironymou1
10. črc 2020

41+6 a to jsem mela jit na vyvolani.O hodinu drive, nez jsme ji meli vyvolat vylezla radeji sama 😂

jironymou1
10. črc 2020

Jinak ja to znam spis takhle:

Po­kud dří­ve ma­min­ka ne­po­ro­di­la ve sta­no­ve­ném ter­mí­nu, ří­ká­va­ly na­še ba­bič­ky s ob­li­bou: „Ta se cou­rá (ne­bo stro­jí), to bu­de jis­tě hol­ka!“ U sa­mot­né­ho po­ro­du se však hol­čič­ky roz­hod­ně „ne­cou­ra­jí“, na­o­pak! Více na: https://www.maminka.cz/clanek/existuji-rozdily-...

baraskaska
10. črc 2020

Ja tu mam okolo tak nejak vselijak tohle tvrzeni. Ja obe holky rodila chvili po terminu, kamaradka pred terminem, dalsi znama v terminu, a kluky tu taky znam pred, v i po. Takze ne absolutne to nesedi a neprikladala bych tomu zadny vyznam.

baraskaska
10. črc 2020

Mnohem vic verim ze se v pripade porodu jedna o DNA. Ja obe prenasela a moje mamka me prenasela a brachu by mela zrejme na termin mozna den po podle doktoru ale sel driv vyvolavanim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru