Rodil jste někdo vakuumextrakcí?

qiara1
17. říj 2009

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo rodil vakuumextrakcí? Co si o tom myslíte a jaké z toho máte pocity. Díky moc za to, že se podělíte o zkušenost.

alexandrah
12. led 2011

ahojte, aj ja som rodila VE ... jak tu niekto napisal, ze asi baba zle tlacila, to nie je pravda, ked ma babo omotanu pupocnikovu snuru, tak moze tlacit kolko chce, ta snura ho vzdy vytlaci spät hore ... navyse to vraj ani na sone pred porodom nie je vidno ... mna nechali sa riadne trapit, tlacila som 2 hodiny!§ uz som bola takmer v bezvedomi, davali mi aj 2 krat oxytocin - aj epi, ale ta bola na figu, pri tom oxytocine som citila sialene bolesti, a 2 hodiny, nic moc ... cela porodnica pri mne, asi 5-6 lekarov, nedici, sestry ... maly sa narodil, a neplakal ... nastastie je uplne v poriadku, hlavicka sa mu za par dni zagulatila spät, ani modrinky nemal, aj sme sledovani u neurologicky, a vsetko je v pohode ... keby ho dlhsie nechali, tak by to mozno malo nasledky, predsa len, asi nemal moc kysliku ... a este k tomu siel von rucickou, takze uplny kamikadze ... 😎

alexandrah
12. led 2011

jej, a na sitie mi pichi dalsiu epi, nic som necitila ... aj lokalky ... mala som strasne vela stichov, mi vraveli, mech sa tam ani nekukam, opuchy, modriny ...

daisy134
17. led 2011

😒 aj ja mam zazitok do nekonecna:(( tiez som nevedela tlacit uz neskor a tak tiez som malu dala von tym vakuom nic nema zatial zle :( difam ani nebude 😕

kijir
18. led 2011

Ahojky já jsem prvního klučinu taky rodila pomocí VE...A ani já ani malej jsme neměli žádné následky 🙂 Sešitá jsem byla myslím normálně a malej měl na hlavičce jen takovou jakoby modřinku ´která se mu do dvou dnů úplně ztratila....Sice jsme pak rok jezdili do rizikové poradny,ale to spíš myslím že bylo kvůli původním problémům malého se srdíčkem a dýcháním než kvůli vlastnímu porodu.

zuzimila
25. led 2011

Taky jsem rodila operačně - VEX. Malý měl omotanou šňůru, která ho tahala zpět, poklesy saturace, zpomalená akce...nakonec rychle volali primáře a bylo to hned. Tlačila jsem dobře,ale pupečník ho tahal zpět. Druhá doba porodní trvala skoro 2 hodiny, nakonec tedy VEX. A díky za něj a za rychlost pana doktora / měli ho zavolat dříve, to jim zazlívám, rodili mě dva doktoři a ankonec si stejně neporadili.../

Chlapeček měl šišatou hlavičku, cucflek měl asi jen 2 dny, usg hlavičky v pořádku ještě v porodnici.

Zavádění bolelo hrozně, navíc jsem se potrhala, nestříhali mě totiž a vše proběhlo bez analgesie... Rodila jsem celkově 43 hodin...

tercina
28. led 2011

Ahojky, přidávám se k vám. Malý šel taky VEXem 😖

@zuzimila On to není operační porod, je to klasický porod 😉

ja.na81
28. led 2011

Tak ja se taky muzu pridat "do party"...
Malemu zacaly behem porodu klesat ozvy a nebyl jeste dost sestouply, takze bych ho sama nevytlacila (nemela jsem prakticky vubec zadne nutkani tlacit celou dobu)... nebo teda ne hned a kvuli tem ozvam musel ven holt rychleji... takze nastoupil dr. s tim "nastrojem". PA mi jeste jemne "tlacila" na bricho. Nastrih jsem teda mela poradny (soude hlavne podle toho, jak dlouho me sili - pry "trochu jsem vas nastrihli" a sila to snad hodinu), ale ten jsem ani necitila (siti uz bylo teda neprijemnejsi).
Maleho jsem uplne bezprostredne po vyndani nevidela (sice ho kontroloval dr. prakticky hned vedle me, ale me nejak nenapadlo otocit se a kouknout se...), pak jsem ho dostala do naruce zabaleneho v rucniku a hlavicka vypadala normalne (no jo, mozna malinko protahlejsi byla), mel jen obrovitanskou modrinu na temeni, uplne cernou - ta behem asi tak 2 tydnu uplne zmizla.
Jinak byl maly uplne naprosto v poradku. V porodnici ho jeste kontrolovala i osteopatka a vsechno v poho.
Je od zacatku vesele klidne a spokojene miminko. Me se nastrih taky pomerne rychle zhojil. No presto pevne doufam, ze podruhe to bude vsechno probihat trochu jinak. 🙂

zuzimila
29. led 2011

@tercina VEX patří mezi operační porody klasickou cestou. Mám to i ve zprávě z porodnice. http://porodnice.cz/klestovy-porod

zuzimila
29. led 2011

@tercina Viz. porodnice.cz.

tercina
29. led 2011

@zuzimila No teda, vidíš, a mě říkali, že je to normální klasický porod 😒 Děkuji za objasnění 😉 A co tvůj maličký? Jednou jsme si myslím psali o nějaké krevní nemoci - nebo tak něco.... Je Zdeneček zdraví?

zuzimila
29. led 2011

@tercina Jé, děkuji za optání 🙂 . Musím zaklepat, ťuk ťuk ťuk. Krevní nemoc se nepotvrdila a chlapeček měl trombocyty 192 ( rozmezí je 150 - 450 ). Měl těžký příchod ne svět, tak doufám, že to byla poslední jeho nesnáze v životě.

tercina
29. led 2011

@zuzimila Tak to je dobře 😵 Taky si říkám, že když ty naše ratolesti měly tak "pěkný" příchod na svět, že by další nesnáze v životě už nemusely přijít.

ikke
29. led 2011

ja som tiez tak rodila, po 3 dnoch kontrakcii a 2.5h tlacenia mi to naozaj pomohlo. potrhana som bola len trochu, tu nastrihy takmer nerobia. maly mal nejake 2-3 dni pekny cucflek na hlavicke, inak nic 😀 podla vysetrenia z placenty ani stres z toho nemal.
myslim, ze je to podstatne setrnejsie nez klieste, s kliestovym porodom bohuzial nemame v rodine dobre skusenosti... 😔

alexandrah
29. led 2011

tiez mi povedal lekar, ze to uz nie je prirodzeny porod, ale operacny zakrok ...inak praveze tam nastrihavaju, lebo ako inak by nacpali ten pristroj dnu ... ja som mala strasne vela stehov, ani mi nechceli povedat kolko, len ze tam mam same modriny a opuchy, hojilo sa to 2 mesiace ... ale inak risko je v poriadku, aj chodime na kontroly k neuroloficke, a stale bolo vsetko v poriadku, aj hlavicka je ok, ani modriny nemal ... a sa vravi, ze cim tazsi porod, tym je babatko kludnejsie, u mna to teda plati ...

monchichi22
4. únor 2011

takze: moj porod som si predstavovala ako vo filme,v pohode porodim chlapceka muz bude pri nas a od radosti budeme plakat ked uvidime drobca🙂no ako u väcsiny co tu citam aj nasmu malemu sa pocas porodu omotala snura okolo krku a mohla som akokolvek tlacit von nechcel ist pretoze ho to tahalo naspät,takze nastal hororovy porod zvonom...nikomu to neprajem zazit... manzel mal tu cest to vsetko vidiet a hovoril ze uz by v zivote nebol pri porode 😒 bola tam poriadna panika 😅. nastastie maly nema ziadne nasledky je to sikula a sisata hlavicka sa dala po niekolkych dnoch do poriadku.no a dalsi porod ak nejaky este bude jedine cisarakom...

hankky
8. únor 2011

Tiez mam za sebou VE porod. A mne pripada bezpecnejsi ako kliestovy...nemam ziadne hlboke info nastudovane ani o jednom z tychto porodov ale z kliestoveho mam velke obavy. Malu som nevladala vytlacit a slabli jej ozvy...ked som pocula ako si lekar pyta pripravit zvon tak mi neskutocne odlahlo a v hlave som mala jedinu myslienku "robte cokolvek len nech to uz skonci...." Pri dalsom zatlaceni bola mala s pomocou zvonu vonku, nenadychla sa takze ju museli predychavat....a na 6 hodin bola pre istotu v inkubatore. Nakoniec som bola stastna ze porod skoncil zvonom lebo ja som uz fakt nevladala. Ano je pravda ze mala opuchnutu hlavicku ale o par dni to zmizlo. Chodili sme do rizikovej poradne a na neurologiu asi rok, ale ziadne ine komplikacie sme nemali. Ani ja som nebola nejak velmi dotrhana, takze aj sitie bolo v pohode, ale to este fungovala epiduralka :o)

tereza79
16. únor 2011

Aké ste mali Apgarovej skóre napísané potom po Vex pôrode?

tercina
16. únor 2011

@tereza79 8-9-10

tereza79
16. únor 2011

@tercina mne mal malý 6 a po 5 minútach 9 ale vraveli že jvšetko v poriadku že mal na mále ale rýchlo sa spamätal,tak to dúfam tak bude.

zuzimila
16. únor 2011

@monchichi22 Moje řeč! Taky jsem měla představy o porodu...haha. Vzaly za své. Celou dobu byl muž u toho, až po porodu mi řek, jak strašně se o mě bál. Malý měl Apgar score 8,9,9. Když ho vytáhli, byl šedomodrý, naštěstí nebylo nutno křísit, začal plakat sám po odsání 🙂 .

zuzimila
16. únor 2011

@tereza79 8 9 9 Hypotonický / rozuměj gumový, jako hadrová panenka /, porod vyhodnocený jako rizikový.

zuzimila
16. únor 2011

@alexandrah Mě nestříhali, nacpali to do mě tak, bez ničeho. Takže jsem se potrhala, ale vše s zahojilo krásně, naštěstí.

tereza79
16. únor 2011

@zuzimila náš bol tiež ok a kričal riadne keď sa narodil ale nahnali mi riadny strach ☹ vraj ho zadusím nepočujú srdiečko atď no zážitok za 100 bodov,ale na piaty deň sme išli domov a vraveli že je ok

tercina
16. únor 2011

@zuzimila @monchichi22 Mi holky povídejte. Já si taky vysnila porod jako z pohádky. A skutek utek. Manžela ještě k tomu vyšoupli ven (když na mě šli s tím VEXem), takže chudák nevěděl, co se děje. Kdyby nechtěl, tak by ho tam asi museli nechat, ale on byl tak mimo z toho mumraje doktorů, že přikývl. To pro něj muselo být strašný. Pro mě tak ne, nevěděla jsem, co jdou dělat a vlastně jsem to ani po těch injekcích necítila. Jen jsem se modlila, aby malýho okamžitě vyndali, aby se neudusil. Když ho vyndali, nesli ho hlavou dolů kolem manžela (seděl před sálem na lavičce), byl fialovej a nebrečel. Vůbec nevěděl, jestli je živej. Musel to být hrozný pohled - holky až teď jsem si uvědomila, jak strašně to můj manžel musel prožívat. Jak hrozně se musel bát. Až je mi z toho do breku.
Pak mi manžel vyprávěl, jak vlastně všechno slyšel - měli otevřené dveře, a že viděl vše v odraze dveří. ☹

moni
16. únor 2011

u nas chvalabohu tiez dopadlo vsetko dobre, po 2 hodinach tlacenia 😝 mi dali na vyber cisarsky alebo vakuum. ja s teplotou, mala s meconiom a vysokym tepom - bala som sa o nu velmi. po dalsej hodine a pol, ma nastrihli a mala bola vonku na 3. zatlacenie. snuru mala omotanu 2x a fakt by som to bez ich pomoci nedala.

zuzimila
16. únor 2011

@tercina @tereza79 Moje kolegyně, když rodila s manželem, naším doktorem, tak jim řekl porodník, že kdyby nebyl Peter doktor, že ho při tom VEXu vyhodí ze sálu. Mého muže nikdo nevyhazoval. Seděl tam chudák u mojí hlavy, strachy bez sebe, když malého vytáhli, chtělo se mu hrozně brečet a první, co ho napadlo, že je malý mrtvý...Bál se o nás, to mi řekl až pak.

VEX mi zaváděli bez analgesie, hrozně to bolelo, ale nejvíce si pamatuju strach o dítě. Jelikož jsem sama zdravotní sestra z resuscitačních lůžek, bylo mi jasné, že jde do tuhého ve chvíli, kdy jsem na monitoru viděla akci malého: ze 130 se zpomaloval na 60...saturace kyslíkem nízká...asistentka se snažila mi vysvětlit, že se to může stát při postupu malého porodními cestami, ale...viděla můj výraz, věděla, že jsem sestra, dokonce mě tak oslovovala, doktoři si důležitě šuškali a používali latinu, haha, všechno jsem jim rozuměla, naivkové.
No, porod už nikdy. Bolest jsem snášela dobře, byla jsem potichu jako myška, jen jsem tlačila a tlačila a stejně nevytlačila ☹ .
Placenta taky nechtěla ven, skákalo se po břiše, nakonec vyšla, ale byla plná infarktů, což znamená, že zásobení krví bylo již nedostatečné přes pupečník a ty infarkty jsou vlastně odumřelá tkáň...no, takže naše miminko se moc dobře nemělo a at´mi NIKDO nevykládá, že přenášení 10 dní nic neznamená / 10 dní je postup lege artis /. Já přenášela 7 dní a malý už toho měl dost, neměl se tam dobře.
Termín je termín a nevidím důvod, proč tam ty děti sušit tak dlouho a nepřistoupit k indukci hned!!!! potom to tak dopadá, matka na psychinu ze strachu a děcko polomrtvé, kurnik!

tercina
16. únor 2011

@zuzimila Já pokud budu podruhé těhotná, tak pokud budu mít den po termínu, tak jdu do porodky a budu skučet, že mě mimčo tlačí a že mi je špatně. Ať mi to vyvolají. O přenášení také nemám valné mínění. Moje švagrová přenášela (před týdnem porodila) a moc jsem se o ní a mimčo bála. Ale vše bylo ok, naštěstí.
Mě před zavedením Vexu dali dolů asi 3 injekce. No já být sestřička a vědět o čem se tam baví, tak asi upadnu do bezvědomí.
Já měla porod vyvolaný - píchnutím vody. Byla jsem už od 36tt na 3 cm otevřená, 38+6 večer jsme se šli s manželem pořádně najíst a pobavit, ve 22 hodin jsme jeli do porodky, protože mě malý tlačil dolů a bylo to nepříjemné. Myslela jsem, že mě jen zkontrolují a oni mě oblékly do košile a že si mě tam nechají. Že už jsem na 3 cm a nějaké kontrakce tam byly, tak že nic nebrání tomu porod vyvolat. Vůbec nic jsem nechápala. No přes noc mi vůbec nic nebylo, žádný kontrakce, nic. Ráno přišel manžel na 6hodinu a byla příprava. Praskli vodu v 7,30 a v 11,10 se malý narodil. Kdyby vše šlo hladce, mohla bych si pískat. Krátký porod, bez dlouhých bolestí. Ale....
A ty už nechceš mimčo?

79zuzana
16. únor 2011

moja skusenost.... prvy porod tazky ale dal sa zvladnut, druhy porod bol rychly a pomerne lahky... automaticky som cakala, ze ten treti bude uplne lahucky... opak bol pravdou.
Zuzanka sa narodila tyzden po termine. Mala som neskutocne bolestive kontrakcie 7 hodin a potom este 2 a pol hodiny tlacenia. Bola som nenormalne unavena a znicena od bolesti tak dr. rozhodol, ze pouziju vaakum. Poviem vam, v zivote som nezazila taku hroznu bolest, nedostala som ziadnu anestezu, upadala som do bezvedomia. Na druhy pokus sa mu podarilo malicku vytiahnut. No hororovy zazitok. Zuzanka vazila 4635 gramov, cobol aj dovod preco som ju nevladala vytlacit. Inak manzel bol cely cas pri mne za co ho nekonecne milujem 🙂

tercina
16. únor 2011

@79zuzana Teda, 4635 gramů - to je mazec. To nevím, to bych asi byla natržená až na záda 😲 Tolik měl náš Peťan na konci 6nedělí. A to si fakt neumím představit - porodit tak velké mimčo. Máš můj obdiv.
Nechápu, proč ti to neopíchli - já ten zákrok skoro necítila - teda myslím si to. Vlastně víš, že ani nevím. Byla to taková bolest dole, že mi bylo jedno, co tam dělaj.

tereza79
17. únor 2011

môj muž zostal pred dverami pôrodnej sály,proste si to rozmyslel,čomu som nesmierne rada lebo to by asi nerozdýchal,stačilo že to všetko počul.ja len dúfam že syn je a bude v poriadku,pýtala som sa to všetkých dookola a povedali mi že nemá pre čo nebyť.ale ako sa vraví že druhý pôrod je lepší ako prvý tak figu borovú.toto bolo presne naopak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru