Rodili jste 4 - krát císařem?

enell
18. srp 2007

ahojky, najde se nějaká mamina která rodila čtyřikrát císařem? Chtěla bych ještě jedno mimčo, ale mám docela strach.

martao
30. bře 2009

ja mám za sebou tiež 3 CR, ale 4 by som asi už neriskovala. Problémy som nemala, ani s kojením, ani s jazvou.

akejka
31. bře 2009

marti, no veru potom je čím ďalej riskantnejšie. Pravdepodobnosť ruptúry rastie asi geometrickým radom ☹
A počas 3. tehu si bola na rizikovom ? Sledovali ti nejak jazvu ?

lenkabu
31. bře 2009

Po 3 CŘ bych už další těhu v žádném případě nedoporučila...........riziko že jizva nevydrží je hodně veliké. ☹

petrahy
31. bře 2009

ja mam za sebou tri SC a posledne tehotenstvo som bola na rizikovom po cely cas nastastie ziadne velke komplikacie neboli iba som si tyzden na konci tehu polezala v nemocnici na udrziavanie sekciu mi robili dva tyzdne pred terminom

akejka
31. bře 2009

petrahy ty máš krátko po sebe prvé 2 detičky...to ti 2. pôrod robili automaticky sekciu, že ?

evinka001
28. dub 2009

ahojky, já mám čtyři děti a všechny SC. všechna těhotenství bez problémů.......

pepka
2. kvě 2009

ahojte, to som este nepocula s tym podvazovanim vajecnikov uz po druhej sekcii, s tym by som nikdy nesuhlasila... 😲 ved este je moznost rodit aj po sekciach.
ja som mala prve sekciou planovanou kvoli KP, druhe bolo KP do 37tt, tak som cele tehu bola v tom, ze znova sekcia, ale maly si to rozmyslel a otocil sa, tak sme skusili porodit normalne a podarilo sa uplne skvele za kratku dobu a bez komplikacii, mal 3550g.

evicka01
21. srp 2009

ja stale hladam na nete info o viacpocetnych tehotenstvach ukoncenych CR, ja som v 7 tt po 3 cisarskych a neviem sa rozhodnut, ci si to nechat, alebo nie. Navyse mam 40.....Citim sa OK, vsetky CR boli bez problemov, ale cim je clovek starsi, tym viac uvazuje a hrozne sa bojim. Mam cas sa rozhodnut, ale je to tazke rozhodnutie... 😢

lenka0
21. srp 2009

Evi verim ti ze mas pred sebou tazke rozhodnutie,len ti chcem povedat aj ja som mala cisarak pred mesiacom a je to moje prve vytuzene babo.Nechcem ta presviedcat,ale ak mas dobreho muza ktory ti pomoze a nemas nejake vazne zdravotne problamy tak si to babo nechaj.Ved je to nieco krasne aj ked je kriza kde sa najedia dvaja traja naje sa aj stvrty.Drzim ti palce nech sa rozhodnes akokolvek

dahra
21. srp 2009

Evicka,
nahodou som sem mrkla. Mam znamu, ktora pred mesiacom porodila 3. dieta sekciou. Vsetky tri rodila tak - jar 2003, leto 2007, leto 2009. Okrem toho, predtym absolvovala par operacii vajecnikov, nieco jej z nich aj vzali a vraveli, ze mozno bude mat problem otehotniet. Teda celkovo, ako vravela, od mladosti bola rezana 7-krat.
Vsetky deti su zdrave a tehotenstva mala ukazkove.

side
21. srp 2009

moje gynekoložka mi říkala, že se tu v ČR může CR rodit maximálně 3krát a pak doporučují sterilizaci. Nemůžou další těhotenství zakázat, ale prý všichni doktoři kolem té těhule jsou pak vyplašení a vystrašení, aby jizva na děloze nepraskla. je to hodně velký risk...

atrami
21. srp 2009

evicka,
ťažké rozhodnutie.Záleží v akom stave máš maternicu, aký bol priebeh tehotenstiev a podobne.
Poradí Ti jedine skúsený gynekológ- porodnik.

Mám 3 cisárske, ale po poslednom už ďalšie tehotenstvo neodporúčali. Koľko ubehlo rokov od posledného porodu?

obiwife2
13. srp 2011

Ahojte všichni chci se zeptat nevíte nekdo co to pro me může znamenat jsem 5 mesicu po císařskem řezu jizvu mám pořád červenou nezahojenou a ted jsem otehotnela....co se mi muze stat a jake rizika to pro me zname 😢 😖

l.e.o.n.t.y.n.k.a
14. srp 2011

Já bych zašla přímo do rizikové poradny porodnice, tam by to měly zhodnotit. Já jsem otěotněla šest měsíců po první sekci a moje dr. okamžitě mluvila o ukončení těhu, což jsem odmítla a dnes jsem pár dní před porodem a žádné komplikace nemám. Druhý porod bude opět ukončen sekcí, právě z důvodu krátké doby mezi porody.

l.e.o.n.t.y.n.k.a
14. srp 2011

@obiwife2 Koukám že jste též z Prahy mám dobré zkušenosti s porodnicí a hlavně rizikovou poradnou v porodnici Na Bulovce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru