Rodily byste KP nebo šly na císaře?

barborynka
23. čer 2014

jsem 32týdnu miminko se stále neotočilo já vím že ještě šance ale už sem smířená že budu rodit Kp nechci jít na císaře dr. mě už trošku naznačoval že asi by nebyl problém rodit Kp.rozhdli by jste se takhle nebo by jste šli na císaře?nevim císař se mi příčí už mám za sebou jeden normální porod bez problému a odhadovou váhu taky malá asi mít velkou nebude tak uvidíme

monis88
23. čer 2014

@barborynka Ahojky, já jsem byla po konzulatci s primářem a s ostatními doktory rozhodnutá rodit KP normálně, odhadní váha byla 3kg....celý porod jsem byla pod bedlivým dohledem doktorů a u konce porodu byli i dětský lékaři, nakonec však pro tíseň miminka jsem jela na císaře....ale pokud bych se měla rozhodnout znovu, rozhodla bych se stejně....plánovaný císař se mi taky příčil a věřila jsem doktorům, který mě v přirozeném porodu podporovali.... 😉

copa
23. čer 2014

@barborynka já už to tu asi několikrát psala - dostala jsme v porodnici na výběr, jestli spontánně nebo císařem, ale všechny argumenty hovořily pro spontánní porod - holčička, váha 2,5kg, přijela jsem otevřená na 8cm 🙂 nechtěla jsem do sebe nechat dobrovolně řezat a porod jsme zvládli v pohodě, obecenstva tam teda bylo taky mraky, ale za 3 hoďky byla malá na světě 🙂

pavcza
23. čer 2014

Já měla KP prvního syna, což mi můj dr. jako prvorodičce nedoporučil a v naší porodce i upřednostňují KP císařem, měla jsem strach z představy, že jsou nožičky venku, hlavička uvnitř a nepůjde to, co kdyby se miminku něco stalo a já si to celý život vyčítala. A já byla radši za plánovaný císař, kdy jsem si mohla zvolit narkózu než jít na akutní a být třeba pod plnou narkózou. Tak to mám já. Přirozený porod jsem si dala podruhé s dcerkou.

tifanyt
23. čer 2014

Porod KP za sebou sice nemám. Obě děti jsem rodila normálně. Ale nedávno jsem o tom přemýšlela, jak bych se rozhodla a něco jsem i načetla.
Takže bych řekla, že velkou roli hraje to, že nejste prvorodička a pak váha miminka. A pokud není váha miminka velká, tak bych chtěla rodit přirozeně. Ale konečně rozhodnutí vidím vždy na doktorech a pokud by hrozilo nějaké poškození nebo nebezpečí, přistoupila bych samozřejmě i na císaře.
A jak asi všechny víme-porod si prostě naplánovat nejde!
Hodně štěstí!

paraple98
23. čer 2014

Dcerka byla také KP, dr. říkal, že to většinou má svůj důvod a pokud netrvám na normálním porodu, že by mi doporučil císaře. Navíc prý zálěží na zkušenosti porodníka v takovém případě. Domluvila jsem si tedy císaře a nakonec jsem byla ráda, protože pár dní před plánovaným termínem se malá rozhodla, že už chce ven, šlo to hrozně rychle, voda už byla hodně kalná, půlnoc a v nemocnici jen 2 mladincí doktoři, KP v životě nerodili, císaře naštěstí ano, takže i já byla mnohem klidnější 🙂

tehulka83
29. zář 2014

Budu zvědavá 🙂 Holky kdo tu rodil císařem? -Zkušenosti 🙂 a KP-Zkušenosti? 🙂

zzuzinda
29. zář 2014

Já rodila obě děti císařem - první akutním a druhé plánovaným - pro KP. Po prvním jsem byla jako přejetá parním válcem, měla jsem před tím, než nás vzali na sál 12 hodin dost zběsilých kontrakcí, takže jsem byla dost utahaná. Po plánovaném jsem byla rychle fit, byla jsem odpočatá. Jen mě bolelo, když pomáhlai Báře ven z bříška. Nechtělo se jí, tak pro ní sáhli dovnitř a pěkně to bolelo.

m.artina
29. zář 2014

Rodila jsem před 3 měsíci KP v kombinaci s těhotenskou cukrovkou ve FN Brno. V porodnici je lékař, který se vyloženě na KP specializuje. Přestože tuhle kombinaci většina porodnic bere automaticky na císaře, já jsem si mohla vybrat sama. Lékař se celou dobu přikláněl k tomu zkusit to přirozenou cestou, důvěrovala jsem mu, takže jsem šla do toho. Porod se musel vyvolávat kvůli váze miminka v 38 tt (později bych už musela na císaře). Od zavedení vyvolávací tablety jsem porodila za 2,5 hod, průběh porodu byl úplně stejný jako u první dcerky, kterou jsem rodila spontánně hlavičkou. Celou dobu byli přítomni dva lékaři a dvě neonatoložky pro případ, že by se něco zvrtlo. Naštěstí se nezvrtlo nic a zvládly jsme to s dcerkou na jedničku. Po porodu jsem hned byla funkční, úplně v pohodě. Učitě má však velkou zásluhu personál a zkušenosti porodníků.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru