Rodily jste předčasně a nestihli vám podat kortikoidy?

nikol212121
20. kvě 2014

Rodila některá z vás předčasně a nestihli podat kortikoidy?

nonnni
20. kvě 2014

@nikol212121 zalezi na tom, o kolik predcasne.

nikol212121
autor
20. kvě 2014

Tak minimálné o 8 týdnů

nonnni
20. kvě 2014

@nikol212121 tak to pak ne, stihlo se to i v pripade, ze to nebylo planovane. Sice necela davka, ale neco jo.

nikol212121
autor
20. kvě 2014

To je jen dobře:--) ať jste jen zdraví!;)

alisek
20. kvě 2014

@nikol212121 moje známá ano, porod rychlý, možmá ji píchli první injecki ale to přesně nevím, nicméně malý byl na plicní ventilaci, nedýchal sám, byl narozen 28tt,u mě to už stihli a syn po narození dýchal sám 32tt

nikol212121
autor
20. kvě 2014

A jak je na tom teď malý. Nevíte? Ja rodila ve 26 a nic sme nestihli. Na ventilaci a kysliku v inkubatoru byl necely 2 mesice. To jste mela stesti, preji vam jen zdravi

sacvi
20. kvě 2014

Já rodila v 30+5 akutním cídařem dvojčátka. Kortikoidy jsem dostala,ale jen jednu dávku a nestihla ani začít účinkovat..tudíž,jak kdyby nic..

rioko
22. kvě 2014

Ono taky záleží kdy se pichnou, protože účinek mají týden až 10 dní a potom se plíce vracejí zpátky jako kdyby se nepichaly a a můžou se dávat jen jednou, já je měla u prvního i druhého a tohle mi řekli v nemocnici. Kamarádce taky dali ale 6 týdnů před porodem a miminko se narodilo ve 30 tt a jako by jí nic nepichali, nepomohlo to. Ideální je to týden před porodem ale to často nejde vypočítat kdy se nakonec miminko narodí

chekkylucy
4. lis 2014

Prosím vas jaké mají ty kortikoidy ůcinky příští tyden mam dostat dvě injekce

monivo
4. lis 2014

@chekkylucy kortikoidy pomohou vyvinout nebo dovyvinout plíce. A proč vlastně ti je budou píchat? Hrozí předčasný porod?

chekkylucy
4. lis 2014

Dekuju za odpověď ne.. Ja jsem v Belgii jsem 33 tydnu těhotná mali ma branicni kýlu jestli víte... Před 3 tydny jsme podstoupili operační zákrok kde malému dali balonek do krku aby plíce zacli zrát ... A příští tyden jdeme na vytahnuti balonků a budou mi píchat i ty kortikoidy... A vliv na vas jaky to ma? Doktor říkal te budu pod stresem a ze miminko se nemusí hýbat az 3 dny to me straší

chekkylucy
5. lis 2014

@monivo

chekkylucy Dekuju za odpověď ne.. Ja jsem v Belgii jsem 33 tydnu těhotná mali ma branicni kýlu jestli víte... Před 3 tydny jsme podstoupili operační zákrok kde malému dali balonek do krku aby plíce zacli zrát ... A příští tyden jdeme na vytahnuti balonků a budou mi píchat i ty kortikoidy... A vliv na vas jaky to ma? Doktor říkal te budu pod stresem a ze miminko se nemusí hýbat az 3 dny to me straší
Včera ve 21:18 • čeká miminko, termín má v prosinci 2014 (34. tt) • Odpověz • •

vanule
5. lis 2014

@chekkylucy já jsem musela na akutní sekci ve 34tt (objevila se preeklampsie) odpoledne mě hospitalizovali , píchli dvě injekce (ze čtyř) kortikoidů a na druhý den ráno se rozhodli provést CS. Nevím jak to vstřebala za noc dcera, která se narodila bez problémů, ale mi se za pár dní objevila vyrážka, hlavně na zádech (vypadalo to jako akné) po konzultaci s kožním lékařem mi bylo řečeno, že to mohlo vzniknou těmi kortikoidy.
Přeju ať vše dobře dopadne 🙂

blahova_andrea
5. lis 2014

já teda rodila dřív jen o měsíc, takže už to nebylo potřeba. kamarádka rodila v 34tt a myslím, že taky bez

baarunecka
5. lis 2014

Já rodila v roce 2007 holčičku v 35+4 bez kortikoidů a měla špatnou poporodní adaptaci - vlhkou plíci a týden na kyslíku v inkubátoru... V roce 2011 se mi narodila holčička v 35+6 s kortikoidama a byl v tom velký rozdíl, byla naprosto bez problémů... Teď jsem opět těhu, a pokud bych měla rodit zase dřív, tak budu za kortikoidy opět ráda... ( Pokud mi je stihnou dát) 🙂

chekkylucy
5. lis 2014

@vanule dekuju za odpověď a jeste stim jak se miminko nehýbe? Kolik dni to tak trva?

annaluciapetrzel
5. lis 2014

ahoj, ja jsem rodila 31+3tt. Kortikoidy jsme stihli (ja blbka si je prvne nechtela nechat pichnout - no comment, fakt jsem byla HLOUPA, a vubec) a bohu diky za to. I tak byla mala pak na ncpap (coz je neco jineho nez ventilator, je to lepsi). URCITE to je vhodne a bez diskuzi. Holky co kortikoidy nestihly - mimca povetsinou mela dost problemy s adaptaci (ventilator, vice kysliku etc).

monivo
5. lis 2014

@chekkylucy s tím, že se miminko nehýbe vůbec netuším. Mě o ničem takovém neříkali. A dcera se narodila v 28+1tt, s váhou 1120g. A na mě tedy kortikoidy vůbec nijak nereagovaly. Žádné potíže jsem neměla, pokud si pamatuji. Ale ono to už bude skoro 5let 🙂

annaluciapetrzel
5. lis 2014

@chekkylucy jinak nic takoveho ze by se mimo nehybalo nebo ze bych ja mela nejake vedlejsi ucinky mi nerikali (ja jsem si to jen myslela) - mimco se hybalo ok, ja byla ok. a zuby nehty jsem silou vuli a stestim vydrzela 74h neporodit, plice maly domaturovaly a pak uz jsem rodila - i mi pichli vodu, byla jsme moc otevrena a hrozila infekce. nemyslim, ze se musis bat. bala bych se spise vice porodit bez tech kortikoidu. rodila jsem letos, takze cerstvy zazitek ;)

chekkylucy
5. lis 2014

@annaluciapetrzel dekuju za odpověď uz jsem teda klidnější docela jsem s toho mela strach, takže muzu jit taky rodit dřív porad tomu nerozumím protoze malému budou vytahovat balonek v pondělí a daji mi kortikoidy kdyby náhodou praskla voda no ale kdyz vše bude ok a me pustí druhy den domu jestli půjdu rodit driv

tygrisek09
5. lis 2014

U syna 34+0 jsme kortikoidy neměli, měl 5 dní CPAP. U dvojčátek 30+5 jsme měli dva cykly po dvou dávkách a udělalo to hodně, měli také jen CPAP. O tom hýbání je to tak, že je to utlumí, že pohyby budete cítit, ale ne tak často, jak jste zvyklá. Můžu za sebe říct, že jsem ten útlum pohybů nijak zvlášť nepociťovala, ale byla jsem na to upozorněna.

baarunecka
6. lis 2014

@chekkylucy Tak mě se tada malá vrtěla pořád, byla hodně akční už v bříšku a to jí i zůstalo,takže myslím, že to je individuální 🙂

chekkylucy
6. lis 2014

A rodit po podání kortikoidu ste šli za jak dlouho?

annaluciapetrzel
6. lis 2014

@chekkylucy ahoj jeste raz ja. Kortikoidy dostavas pkd se vi/hrozi predcasny porod. Jsou to 2 injekce, jednu dostanes hned, dalsi po 24h a aby byly plne funkcni musi se pockat/vydrzet dalsi 24h.

chekkylucy
6. lis 2014

@annaluciapetrzel no ja sem byla informována ze je na 100 procent dostanu protoze budeme podstupovat operaci kde muze prasknout voda... Ale kdyz bude vše ok po operaci jestli bych mohla jit rodit dřív termín mame az 22.12 nekdo tu psal ze sel třeba za 48 az 72 hodin rodit

annaluciapetrzel
6. lis 2014

@chekkylucy moc nechapu na co se ptas 🙂. jo to je jasna volba a dobre.tzn daji ti je 72h pred operaci bych tipla. nevim presne jak se to dela, kdyz bys rodila pozdeji nez po te/behem te operace, ale stale ne v terminu, mam pocit matny ze mi rikali, ze tam neni jednotny postup (jestli dat kortikoidy po2 nebo ne, ale na to se optej pred operaci, ne 🙂), ale vidim, ze jsi 34tt tak to uz je dobry tak aj tak

chekkylucy
6. lis 2014

@annaluciapetrzel taky jsem moc nepochopila 🙂 dostanu dvě dávky mi říkali jednu před operaci a druhou po operaci me de jen oto ze kdyz mi ne praskne voda pri te operaci a vše bude ok jestli nemusím porodit třeba az za 48-72 hodin?

annaluciapetrzel
6. lis 2014

@chekkylucy plne funkcni jsou ty kortikoidy 72h po podani prvni injekce. ale vim, ze tam par hodin roli nehraje. tak mi to rikali, tj ano, dle meho nazoru by bylo lepsi bys porodila ne pri operaci ale az cca 24h po podani 2he injekce. Ale lepe se poradit s odborniky urco vic co delaji 🙂

chekkylucy
6. lis 2014

@annaluciapetrzel aha tak uz chápu... Omlouvám se, za ty otázky jen mi to Furt neslo do hlavy tak ted nevim jestli tu mame jeste zůstat další dny jsem totiž v Belgii a v utery kdyz bude vše ok mužem jet domu aby me to ne chytli třeba v autě ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru