Rodily jste s kontaktníma čočkama?

marrakech
17. kvě 2010

Ahoj,

rodil jste nekdo s kontaktnima cockama? Mate zkusenosti? Nebo radsi doporucite bryle?
Mam uz trochu vic dioptrii, bez bryli ci cocek nefunguji. A premyslim, co bude lepsi. S cockama ma clovek lepsi rozhled, ale jestli nahodou nejak nevadi.
Samozrejme pocitam s tim, ze kdyby nahodou musel prijit cisar, tak cocky behem vterinky z oci vyhodim.

simonceli
18. kvě 2010

Ahoj, já čočky nemůžu nosit, ale nosím brýle a u porodu, jsem je musela sundat. Ani to nepostřehneš, myšlenkama jsi úplně jinde a po porodu mi je hned přítel dal.

reruna
18. kvě 2010

Ahoj, tak já měla císaře, takže bez brýlí i bez čoček, jen mi není jasné, proč by při normálním porodu vadily brýle???? čočky bych si asi nedávala, při tlačení může prasknout cévka v oku, proto se taky doporučuje dát hlavu na prsa a zavřít oči, ale zkus se zeptat raději přímo v porodnici, až tam třeba pojedeš na prohlídku...

vycu
18. kvě 2010

Tak mně PA při kursu říkala, že rodit v čočkách můžu. Nakonec jsem shodou okolností rodila v brýlých. Bylo to dobře, protože to skončilo akutním CS, tak jsem si je nemusela ve stresu páčit z očí 😉

marrakech
autor
18. kvě 2010

V nemocnici mi rekli, ze cocky mit muzu. Jen bych rada vedela, jestli s tim ma nekdo osobni zkusenost. Jde mi o to, ze bez bryli samozrejme dost spatne vidim a to me znervoznuje - cizi prostredi a jeste nevidet... Proto mi cocky prijdou jako dobre reseni.

sunea
18. kvě 2010

Ahoj, ja mam dost dioptrii, ale pri porode som mala bryle poruke (ale nie na nose). V tej chvilu by mi dost vadili na nose (a este k tomu som musela mat kyslikovu masku, takze som bola rada, ze su brylky na stoliku). Tiez to nie je to prave orechove pre oci - velky tlak a k tomu cocky - sice by som inak bez cociek nedokazala existovat, v tej chvili to bolo bez nich fajn.

anicka164
18. kvě 2010

Já jsem se s čočkama nikdy nezkamarádila, takže po pár měsících pokusů šly už dávno pryč.
Brýle jsem měla při porodu pořád, akorát ve sprše mi na ně nastříkala voda, ale jinak ok a viděla jsem. Bez brýlí si to nedovedu představit, fakt nevidím 🙂 Na tlačení jsem zavřela oči, ale pak jsem hned koukala po mrňousovi. Nikdy brýle nijak nekomentoval.

anicka164
18. kvě 2010

teda spíš nikdo to nekomentoval než nikdy 😉

spimira
18. kvě 2010

Já jsem měla čočky celou dobu, nakonec mě brali císařem a dovolili mi, že si je můžu nechat nasazené. Porodní asistence jsem to řekla a ta mi sama řekla, ať si je nechám, abych mohla vidět malého hned po vytažení. Snášela jsem vše bez problémů. Vyndala jsem je až na JIP když jsem šla spát.

pkrivka
18. kvě 2010

já se ptala na čočky ještě v poradně primáře a řekl nebrat. Tak jsem rodila s čočkama asi 30 hodin ( 1. doba porodní ) a dalších cca 5 hodin 1. doby jsem měla raději už brýle (sice v nich moc neumím fungovat, ale dalo se) a nakonec jsem skončila akutním císařem, tak jsem byla ráda, že je mám dole. Jinak jako důvod nemít čočky byl ten, že jak se tlačí, tak může prasknout cévka a s čočkou by to mohlo být horší. Jo a jinak po císaři jsem měla brýle, abych malého viděla a jak jsem se mohla trošičku pohnout, tak jsem zase honem brala čočky. 🙂

haanhobe
19. kvě 2010

Obě děti jsem rodila s čočkama bez problémů.

kamikadze
19. kvě 2010

Spimira - a to jsi mela narkozu nebo epidural pri cisari? Narkozu s cockama si nedovedu dost dobre predstavit.

jaynee
19. kvě 2010

Ahoj, já normálně nosím pořád čočky, ale na porod jsem si vzala brýle, nechtěla jsem ještě ke všemu být nervózní, jestli s nimi nebude nějaký problém a nebudu je muset honem vyndavat nebo něco. A v těch brýlích jsem byla celý porod, nechápu, proč bych si je měla sundavat. Když mi dávali kyslíkovou masku, jen se mě zeptali, jestli si je chci sundat aby mě natlačily nebo nechat, tak jsem řekla nechat, že bych nic neviděla, a bylo. Ale maminka co se mnou pak byla na pokoji rodila v čočkách a skončila tak akutním císařem, že na vyndavání čoček nikdo ani nepomyslel a taky se nic nestalo.

spimira
20. kvě 2010

to kamikadze :
měla jsem epidural, v narkoze by to opravdu smysl nemělo 😀.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru