Rodily jste v termínu?

bambulik
25. říj 2007

holky, zdravím...
co to máte za sebou, myslím porod, rodili jste v termínu, před, po?
Jen tak se ptám, protože já mám termín 27.1., ale doky to vidí na 13.1., nevím proč a taky někdy se prostě dítě rozhodne dřív...
jak moc se Vaše mimčo seklo od pravděpodobného data termínu?

kristi
25. říj 2007

před, o 3 týdny. Jinak nuance byla cc 10 dné. podle utz byla menší než podle Ms

martinka24
25. říj 2007

Ahoj, měla jsem termín 1.6. na Den dětí a taky mi v ten den kolem 6-té ráno odešla zátka a celý den jsem měla divné tušení , že je to tu - bolesti začaly až kolem osmé večer a Matyášek se narodil 2.6. v 1.20 😀 takže termín jsme prošvihli jen o hoďku a něco 😉

eleonora
25. říj 2007

Ahojky, tak ja jsem prenasela nase zlaticko o celych devet dni. Desaty den jsem mela uz zustat v nemocnici na pozorovani tak si to asi rozmyslel 🙂

bambulik
autor
25. říj 2007

takže prostě je to nevyzpytatelné jak vidím, jak se mimčo rozhodne, jde...
ale lituju ty co jen čekají a čekají a pořád nic...

nanika
25. říj 2007

Tak to som teda zvedava, ako dopadnem ja, podla PM 29.12., podla UTZ v 8tt 22.12., UTZ 25tt 13.12, UTZ 30tt, no, koniec novembra, zaciatok decembra, tak neviem, co si vybrat 😀

luucia
25. říj 2007

bambulik, tak já sem měla termín 13.10., podle pohybů 28.9. 😉 Dr mě pořád strašila, že malou nedonosím a odhadovala to tak o 3 týdny dřív, i podle UZ sme byly o týden větší! A vykoukla na nás o 5 dní dýl a to ještě císařským řezem, protože dr říkal, že se jí ven nechce a vylezla by asi až na jaře!! Takže asi tak! Dr. se nemá všechno věřit! 😀

kaelan
25. říj 2007

Bambulik já rodila obě holky 5 dní po termínu 😀 😀 😀 pořád jsem si říkal aže druhý je dřív a ono prd 😀 😀 😀
říká se že se holkám nechce 😝

denousek
25. říj 2007

to je drsny vy vsichni spis prenasite...ja mam termin dle MS 24.12 a dle UZV 7.1...ale doufam ze uz by jsme mohli byt na vanoce nebo aspon na silvestra doma.... 😒

andilek
25. říj 2007

tak já rodila přesně v 37+2 tt, takže dříve skoro o 3 týdny, ale otvírala jsem se už od 22 tt 😉

paolin
25. říj 2007

mne doktorka rikala, ze porodim o 14 dni driv. nakonec to bylo jen o tyden :o)) dle statistik se 3% prvorozenych deti rodi presne v terminu nebo driv. prvni tehotenstvi se spise prenasi. u druheho uz je to naopak :o)

bambulik
autor
25. říj 2007

no takže jsme fakt každá individualita.
já se na to nechci upnout že budu rodit 2 týdny dřív....
pak ještě budu přenášet...

makelka
25. říj 2007

Můj termín dle MS i ultrazvuku byl 9.ledna a mimi mám 6.ledna 😉 a 5. mi Mudra dělala hamiltona 😉

denousek
25. říj 2007

myslite ze muzu porodit teda na zacatku prosince??termin dle MS 24.12 ale dle UZV 7,1...tak nevim....jako asi mozny to je ze...holky myslite ze jeste pujdu na UZV??ale co nejdriv.jsem nejak nervni jak jsem drobka dlouho nevidela a nevim jak roste ☹

anney
25. říj 2007

Ahoj Bambulíku,
já své druhé dítě porodila cca o 3. týdny dříve.Otvírala jsem se už na 30 tt,pak jsem musela ležet a od 38 tt mi dovolili už se normálně hejbat a já ten den skutečně porodila.Malej měl hezkou váhu i míru.Pediatr mi řekl, že to vypadá, že mi špatně vypočítali termín, protože jeho míry odpovídali donošenému miminku.Ale já jsem si jistá, že jsem to měla stanovené správně.Malý měl 3050 kg a 40 cm.Přeju krásný porod a pohodové miminko 😉

kristi
25. říj 2007

andilek, stejne...jakto?? ja taky 37+2 tt, otvirala jsem se od 26tt

denousek
25. říj 2007

bambulik
autor
25. říj 2007

jak se pozná to otvírání?

viona
25. říj 2007

Mě můj Dr na začátku června řekl,že asi porodim dřív,že už jsem pěkně nachystaná,tak jsem byla natěšená,termín jsem měla 20. a 25.6.,no a malej se narodil až čtyři dny po druhém termínu,tak ať vám to holky všem pěkně dopadne a máte pohodové těhotenství i porody a zdravá krásná miminka 🙂

kristi
25. říj 2007

bambi,to by ti rekl na gynde, sestupuje hlavicka a tlaci na to delozni hrdlo. Ja to mela dedicne, mamka to taky mela...

andilek
25. říj 2007

kristi, koukám ale že jste byli tlustší jak my 🙂 , to u nás to nikdo v rodině neměl, mamina dokonce přenášela, tak jsem zvědavá pokud budu mít druhý, jestli se to bude opakovat ☹

bambulik
autor
25. říj 2007

kristi, dík, já nevěděla jestli se to nepozná samo nějak víš...
no jsem 27.týden a plaším no, těhu demence

bihan
25. říj 2007

Moja malá sa nardila dva dni po termíne a mesiac po tom, čo mi kleslo brucho.. lekár vždy bral ako smerodatný dátum počatia teda termín podľa prvého UZV a našťastie nikto mi neposúval termín podľa neskorších UZV alebo pohybov, ani nepovedal, že do termínu nevydržím, alebo podobnú kravinu.. mimi si samo určí, kedy chce na svet 😉

bambulik
autor
25. říj 2007

někdy si vlastně i říkám jestli vlastně poznám že už rodím..

kristi
25. říj 2007

andilku, mala mela 2940, kdybych ji donosila, tak mela 3,3-3,5 kg. A z ceho jsi to mela?? Jo, uz vim...jsi hubenour..

andilek
25. říj 2007

před těhu jsem byla 😅 , ne měla jsem 50 kg na 162 cm, nic drastického, nevím proč se mi uhnízdil prďola tak dole, lump jeden 😉

kristi
25. říj 2007

andilku, to same....ja mela 49 na 164...mozna i tim to je

andilek
25. říj 2007

kristi, tak to můžu být ráda za ty kila co mi po porodu zůstali (10 😠 ), když je neshodím, tak bych možná při dalším těhu nemusela kvůli otvírání ležet tři měsíce v nemocnici 😉

kristi
25. říj 2007

no,tak vidis...pozitivni pristup. Ja nelezela ani doma ani v nemocnici,asi by me jeblo...

andilek
25. říj 2007

no mě málem taky, mimochodem jsem byla při příjmu do nemocnice (kvůli zvýšenému tlaku) otevřená na 5-6 cm bez jediné kontrakce 😉

kristi
25. říj 2007

ja prijela do porodnice otevrena na 8 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru