Rodit musím bez kontaktních čoček?

verundice
18. dub 2014

Ahoj holky, k memu dotazu me inspiroval příspěvek do sekce Vaše zkušenosti, kde pisatelka psala, , že jí před porodem řekli, ať vynda čočky. Já mám pět dioptrií, , takže bez čoček jsem prakticky slepa, což si myslim, že by me u porodu dodělalo (nevidela bych si na vlastni nohy, doktory, přítele, o malém miminu nemluvě...🙂 Bryle mi nejsou tak pohodlne, takze je kromě cesty do postele po vyndani cocek nenosim a při porodu je nechci rozhodne. Mate s tímhle některa prosim zkušenost?

evulebobule
18. dub 2014

@verundice já rodila 2x s čočkama. Nikdo nic neřekl, jen jsem musela mít změřený nitrooční tlak. 😉

abcdef22
18. dub 2014

ano, já je musela sundávat při porodu. Při prvním jsem šla po 36 hodinách na císaře a tak jsem je sundat musela a při druhým jsem je sundávala než jsem šla tlačit, cca hodinu než se dítě narodilo a to jsem měla 4,5 dioptrie, takže jsem také skoro nic neviděla. Při porodu to vlastně není potřeba a pak mi manžel podal brýle, abych dítě viděla, jak jsem se postavila na nohy, tak jsem si zas vzala čočky... Bylo mi to doporučeno primářem sundat čočky, ale třeba to budete mít u vás v porodnici jinak..

mysonek
18. dub 2014

Ahoj, taky mám 5 dioptrií, nosím teda i brýle i čočky, také jsem to řešila, ale nakonec jsem rodila bez čoček a bez brýlí a po porodu mi přítel dal brýle. Moje kolegyně z práce má podobné dioptrie a nosí prakticky jen čočky a rodila s nima. Prý jí ale říkali aby si je vyndala, kdyby náhodou došlo na císaře. Ale prý to nakonec bylo tak rychlé, že to ani nestihla. No pro porod je to asi jedno, ale je blbý kdyby byly nějaké komplikace. Takže pokud budeš rodit s čočkama tak by bylo dobré někoho upozornit že máš čočky, kdyby se byla nějaká komplikace, museli tě narychlo uspat, nebo cokoli jiného aby ti je kdyžtak vyndali.

jmisa
18. dub 2014

Taky jsem rodila s čočkama, sice mi při poradně doporučili je na tlačení vyndat, ale pak jsem si na to ani nevzdychla.

betelgeuzz
18. dub 2014

Rodila jsem 2x s kontaktníma čočkama, nikdo se mě na to ani neptal. Jen jsem upozorňovala m, že kdyby něco, tak se musí vyndat.

lennaaa
18. dub 2014

kamarádka rodila bez. já mám taky 5 dioptrie a taky asi bych rodila s brýlemi....

verundice
autor
18. dub 2014

Holky dekuju moc za reakce.tak uvidím, budu rodit v Podolí, tak se tam na to zeptam, brýle budu mit pro všechny případy v záloze a kdyžtak čočky rychle vyndám

mala_vavrova
18. dub 2014

Já šla rodit s čočkama,došlo na akutního císaře a nikdo neřešil, jestli je mám v očích nebo ne. Tak sem se v nich prostě prospala a druhý den je vyndala 😉
Tentokrát to vidím na to samé....

ma_ia
18. dub 2014

Být tebou, volila bych brýle. Já bez nich taky nic nevidím a nebylo by mi to příjemné. Brýle jsem měla po celý porod.

bbn
18. dub 2014

@verundice mám 4,5 dioptrie, takže skoro stejně, jako ty, čočky mám skoro 20 let a ani u jednoho porodu jsem je neřešila, prostě jsem si je nechala, nikdo nic neřešil, můj gyndr o tom věděl a jediná připomínka, kterou měl, že v případě akutní sekce by měly jít ven, aby jsi v nich nespala. Můj oční mi na to zase řekl, že i kdyby přišlo na akutní sekci a jednu noc/den bych v nich strávila nonstop, tak se nic nestane. Vyjímečné nevyndání čoček na jednu noc ti zrak nepoškodí.

Btw. pokud to budeš v porodnici řešit a budeš se jich tam ptát, tak vem jed, že na 100% tě donutí si ty čočky vyndat, kvůli "rizikům". Ale ve skutečnosti se jen oni sami brání/chrání, když bys po porodu s čočkami měla problémy, aby sis na ně pak nemohla ztěžovat. Ale, všichni víme, jak naše zdravotnictví funguje, ne? I kdyby sis ztěžovala, i kdyby jsi je zažalovala, tak stejně nic nezmůžeš. Takže jsou to tvoje oči, tvůj porod, ty jsi zákazník, ne ovce, tak se rozhodni podle sebe.

luciesofi
18. dub 2014

Rodila jsem s čočkami - dvakrát. Poprvé skončil porod akutní sekci, podruhé jsem rodila přirozeně. Nikdo se me na čočky neptal. Jen dodám, ze nosím čočky, ktere se 30 dni nemusí vyndat 😉

zamilovanadonej
18. dub 2014

@verundice Houby, já taky rodila s čočkama, a pohoda. Vyndavat je nemusíš.

nikollita
18. dub 2014

Já mám taky pět dioptrií na každém oku a nosím výhradně čočky. K porodu jsem je nesundávala sama od sebe a personál se neptal. S čočkama jsem i tlačila. Pak došlo k akutnímu císařskému řezu a to už jsem se ptala a chtěli je sundat. Pak jsem málem na ten sál nedošla kvůli slepotě 😀 Miminko jsem měla taky rozmazané. Myslím, že by se nic nestalo, kdybych si ty čočky nechala, i když...po sekci jsem pak 24 hodin ležela téměř bez hnutí, tak kdo ví, co by na to oči řekly.

verundice
autor
18. dub 2014

Pokud jde teda jen o to, abych v nich připadne nespala, tak když se vylozene nezeptaji, tak je nepřiznam.Nosim jednodenní a kolikrát už se mi podařilo v nich "přespat" a žádna tragedie to není

lenixka
18. dub 2014

Rodila jsme s čočkama, mám 4 dioptrie. Po porodu mne museli uspat, hodně jsem krvácela, takže kyretáž. Ničemu to nevadilo. Jediné co bylo nepříjemné, tak to, že jsem se po porodu téměř 24 hodin nebyla schopná se zvednout. A čočky mne škrábaly v očích jak vysychaly. Ale v pohodě!!! Nevidět by pro mne bylo mnohem horší.

ililina
18. dub 2014

Mám 4,5 dioptrie nosím normálně čočky, při porodu jsem měla brýle.

eveluska
18. dub 2014

mam cocky, dioptrie jako ty a nikdy bych se nenechala donutit bejt tam za bezbrannyho slepejse nebo v brejlich, an ktery nejsem zvykla... nikomu jsem nic nerikala a dvakrat uspesne porodila s cockama 🙂 kdyby se neco po...o a sla bych do narkozy, muz by jim to rekl.... za prvy to nijak moc nevadi, oni ti do mozku neutecou 😉 a jdou snadno vyndat i treti osobou, kdyz to vi 😉

olcab
18. dub 2014

první dceru jsem rodila s čočkama,normálně se mě ptali jestli nosím brýle nebo čočky a označili mi to na náramek a u druhé dcery jsem měla brýle,opět mi to označili na náramek a v pohodě sundavat jsem nemusela

selverin
18. dub 2014

já mám 8 diopotrií a nikdo ani nevěděl, že čočky nosím, takže jsem si to odrodila s nimi 🙂 pouze v případě, že bych musela rychle pod kudlu a už bych nebyla moc vnímavá, tak jsem řekla kamarádce, co byla u porodu, ať jim to pak řekne, toť vše 🙂 a zvládly jsme to normálně s čočkama

xmarg04
18. dub 2014

Sice mam dioptrie jen 3, ale cocky jsem pokazdy mela, jedna akutni sekce (vyndavala jsem rano po probuzeni) a jeden prirozeny porod... On se me totiz uprimne ani nikdo neptal a ja jim to necpala... 😅

lucinkafr
18. dub 2014

nosím čočky na den i noc, 4 dioptrie, brýle ani nevlastním, bez čoček jsem slepá, takže pokud jednou nebudou chtít, abych jím slítla, musím je prostě mít 😅 😀

iwurosima
18. dub 2014

Ahoj, i já nosím čočky. Mám ale s možností kontinuálního nošení a tak je kolikrát z okna nevyndám celý měsíc a vyhovuje mi to, takže v nich spím pořád. Tak myslíte, že není žádné riziko? kdybych šla náhodou do narkozy, tak vlastně nevím, co se s okem děje, jestli jen jakože spí anebo se nějak protáčí? co já vim. Může se taky stát, že ta čočka uvízně někde nahoře mimo panenku. To se mi občas stává, když si mnu unavené oči a čočku pak nemůžu najít 😀

dana3262
18. dub 2014

@verundice je 2x rodila s cockama a nikoho to vůbec nezajímalo. Ani žádnej tlak mi nikdo nemeril. Jen je asi potřeba je vyndat při narkoze.

vandik83
18. dub 2014

@verundice před 9 lety jsem v Podolí rodila s čočkama (4 dioptrie) a to dokonce tak, že jsem tam asi o půlnoci přijela v čočkách, pak se ten porod asi ve 3 ráno nějak sám od sebe zastavil, tak mě ta nechali na porodním sále prospat (manžela poslali na chvilku domů), to jsem si čočky vyndala, ráno v 6 mě zase vzbudili kontrakce, čočky jsem si pak zase nandala a po poledni v nich porodila, porodní asistentka o těch čočkách věděla, na tlačení vůbec nevadili, jen říkala, že kdyby se rozhodlo k císaři, tak vyndat.
Podruhé jsem rodila v brýlích a to proto, že jsem v té době zrovna nosila pouze brýle, dávala jsem si rok od čoček pokoj. Rodila jsem v noci, navíc to bylo tak intenzivní, že jsem mezi kontrakcema vysílením usínala, nevěděla jsem o sobě a při kontrakcích jsem měla také zavřené oči.
Myslím, že čočky by ti v pohodě měli dovolit.

padura
18. dub 2014

Taky jsem rodila s čočkama a v pohodě 🙂. Taky jsem chtěla vidět, co se kolem mě děje 🙂

pajenka
20. dub 2014

@verundice Taky jsem rodila s čočkama, upozorňovala jsem na to PA a ta mi řekla, že si je nemusím vyndávat, že v pohodě můžu rodit s nimi. Brýle jsem měla sebou v záloze, ale nebyly třeba

kupi
20. dub 2014

U prvního porodu jsem měla čočky až do doby než se musela udělat akutně sekce, to jsem je rychle vyndavala a všechny ty papíry podepisovala skoro slepá(měla jsem 7,5 dioptrií) a na dceru jsem pak taky neviděla, protože v brýlích které jsem normálně nenosila, jsem měla stará skla asi se 4 dioptriemi☹ u druhého porodu už jsem byla po operaci očí, takže jsem to naštěstí řešit nemusela..

lolap
20. dub 2014

Obě děti jsem rodila s čočkama (7,5 dioptrie), u první dcery jsem musela dvakrát po porodu do narkózy na revizi a čočky nikdo neřešil. Měla jsem s sebou i brýle, ale taky mi jsou nepohodlné. Navíc mám čočky na kontinuální nošení, i když doma na noc je sundávám, ale v porodnici jsem je měla týden na očích nepřetržitě.

jamys
1. čer 2014

rodila jsem v čočkách mám 7 dioptrií, brýle by mě rozčilovaly, představa bez čoček i brýlí pro mě představovala psycho 😉 každý kdo má víc dioptrií pochopí. Takže jsme to nikomu neříkala, a manžel měl za úkol, kdybych musel během porodu na císaře zavelet čočky ven. A v pohodě!

vaverunka
2. črc 2014

Holkyyyy, udělaly jste mi obrovskou radooooost 😉 !!!!!!!!!!! Mám 8 dioptriií, taky nosím čočky pořád, brýle nesnáším, špatně v nich vidím a necítím se dobře, dávám si je jen před spaním na odpočinutí, jinak vůbec. Ještě jsem ty čočky u porodu s nikým neřešila, ale byla jsem si jistá, že budu muset mít brýle, tak jsem z toho byla celkem špatná. Jéé, já mám radost 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru