Rodit musím bez kontaktních čoček?

verundice
18. dub 2014

Ahoj holky, k memu dotazu me inspiroval příspěvek do sekce Vaše zkušenosti, kde pisatelka psala, , že jí před porodem řekli, ať vynda čočky. Já mám pět dioptrií, , takže bez čoček jsem prakticky slepa, což si myslim, že by me u porodu dodělalo (nevidela bych si na vlastni nohy, doktory, přítele, o malém miminu nemluvě...🙂 Bryle mi nejsou tak pohodlne, takze je kromě cesty do postele po vyndani cocek nenosim a při porodu je nechci rozhodne. Mate s tímhle některa prosim zkušenost?

honeyjenny
2. črc 2014

Taky jste mi udělaly radost, tohle mi vrtalo hlavou už chvilku. Nosím čočky na kontinuální nošení, brýle si dávám jen když chci oči nechat "odpočinout" mezi výměnou. Ale běžně v nich padám ze schodů a točí se mi hlava, takže určitě půjdu rodit s čočkama 🙂

kopeckovaa
19. pro 2014

já jsem taky rodila s čočkama a v poho, původně to ani nebyl záměr, ale vše se seběhlo tak rychle, že mi to bude fuk.. k těm čočkám v průběhu mateřství je pěkný článek na fokus optik http://eshop.fokusoptik.cz/clanky/noseni-kontak...

brouzdalka
19. pro 2014

Mě se na čočky nikdo neptal, měla jsem je při porodu a nakonec to skončilo akutní sekcí, a to jsem je měla taky 😀

renabelly
21. únor 2015

Mě nikdo o vyndávání čoček nic neříkal, rodila mě moje doktorka, ale ona asi ani nevěděla, že mám špatný zrak... Nicméně rodila jsem tak rychle, že jsem tohle konkrétně vůbec neřešila. Zpětně jsem moc ráda, protože jsem jinak jak slepá (6,5 dioptrie na obou), a v brýlích bych rodit fakt nechtěla 😎

luciesofi
21. únor 2015

Rodila jsem poprvé akutním císařem podruhé normálně a při obou porodech jsem měla čočky 🙂 Nikdo se mě na ně neptal, v papírech jsem je ale psané měla..

eliska_z
21. únor 2015

Taky jsem rodila s čočkama. Mám 9 a 7 dioptrií. Nikdo to neřešil, nikdo se na to ani neptal a mě nenapadlo to řešit. 🙂 V papírech jsem měla potvrzení od oční, že můžu rodit normálně, takže to museli vědět. Ale rodila jsem v noci a ještě KP, tak asi měli jiné starosti 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru